לא לגברים בלבד: דירת קבלן משודרגת

הדירה ברמת הנשיא בחיפה מהווה נקודה רעננה בנוף הדירות בלב שכונת המגדלים החדשה, ומנסה לשבור את הקונבנציות של דירת קבלן המתוכננת באופן אוטומטי למשפחה בת 5 נפשות + כלב.

כשנכנסים ללובי המפואר המאפיין כל מגדל חדש ועולים במעלית לקומה 10, או 11 (מי זוכר), מופתעים לגלות דירה מעט אפלולית, עם אווירה המזכירה במעט אווירת בארים, שונה מרוב הדירות המוכרות, המוארות והלבנות.

הדיירים הם אבא בשנות ה- 40 לחייו, שקנה את הדירה בעיצומו של פיתוח השכונה "על הנייר"  ובנו בן ה- 10.

הדירה משתרעת על פני 90 מ"ר ותוכננה כדירת 3 חדרים סטנדרטית: יחידת הורים, ממ"ד וסלון. המתכננים, משרד מרובעים אדריכלים שקיבלו לתכנן את שיפוץ הדירה, השאירו את החלוקה הבסיסית על פניה, ובעזרת כמה שינויים קטנים יצרו תחושת מרחב שונה, כזו המתאימה לצרכים של המשפחה החדשה.

הוגדרו 3 מרחבים בדירה. מרחב לילד הממוקם קרוב לכניסה וכולל כניסה נפרדת, יחידת אחסון שנוספה לדירה וחדר רחצה שיכול לשמש גם כשירותי אורחים;  מרחב לאבא ומרחב ציבורי.

ברוב ימות השבוע האב חי בדירה לבדו, ועל כן המתכננים שינו את מערך התנועה בדירה ואת מיקום הכניסה לחדר ההורים, מהלך שתרם לפרטיותם של שני החדרים והפך את מרחב המחיה של האב למרחב אחד.

חדר השינה סודר בצורה טובה יותר כך שהכניסה לחדר מובילה למבואה המפרידה בין אזור השירות לאזור השינה.

המטבח שהופרד בקיר בתכנון המקורי נפתח לחלל, פינת האוכל הומרה לבר צעיר וטרנדי המשמש גם כמשטח עבודה.

חומרי הגמר ופלטת הצבעים שנבחרו לדירה, תואמים את הקונספט ומשלימים אותו. המטבח הכהה עם בר משקאות מובלט, עוצבו בהשראת סצנת חיי הלילה.

לחלל המגורים נבחר טפט אפור ("טאפיס") עם עיטור גרפי המשלים את הסגנון האורבני.

המתכננים בחרו באלמנטים מעץ ובצבעים חמים, כדי לשבור את הצבעים הקודרים ולהוסיף נקודות חמימות לבית. מבעד לדלתות החדרים מבצבצים קירות בצבעים חמים. הטפט האפור בסלון קיבל טוויסט צבעוני בחדר של הילד. בכל הדירה שולבו הציורים של הילד.

דלתות הפנים עם המשקופים הסמויים נותנים גימור נקי ומעניקים מראה אלגנטי לדירה.

הספה ("נטוצי") וכסאות הבר ("טולמנס") שנבחרו מעור כהה, מוסיפים לטאצ' הגברי של הדירה.

 

מור כהן-שיפר ואופיר כץ ("מרובעים אדריכלים") בוגרי הטכניון, החלו לעבוד במשותף עוד בעברם כסטז'רים והקימו את משרדם ב- 2012. הם עוסקים בעיקר בבנייה רוויה למגורים, ובמגורים למגזר הפרטי.

 

מקרא תמונות:

תמונה 1,2- פינת האוכל הומרה לבר צעיר וטרנדי המשמש גם כמשטח עבודה.

תמונה 3,4,5- פלטת צבעים קודרת עם נגיעות של צבעים חמים.

תמונה 6- מבעד לדלתות החדרים מבצבצים קירות בצבעים חמים.

תמונה 7,10- הטפט האפור בסלון קיבל טוויסט צבעוני בחדר של הילד.

תמונה 8- מבואה המפרידה בין אזור השירות לאזור השינה.

תמונה  9- בר משקאות מובלט, עוצב בהשראת סצנת חיי הלילה.

תמונה 11- שכונת רמת הנשיא, חיפה.