אדריכל באילת

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

 

אדריכל באילתמוכנים לפרויקט הגדול שלכם? פרויקט בניה יכול להיות הריסת בניין ובניית מבנה חדש, סגירת מרפסת, חניה מקורה ואפילו רק חלון חיצוני, בשביל כל אלה אתם חייבים להיעזר בשירותיו של אדריכל באילת. אדריכל יסייע לכם בקבלת אישור היתר הבניה ועיצוב מתאים ובטוח ממנו תוכלו להנות לשנים ארוכות.

 

מה תפקידו של אדריכל?

כאשר אתם מתכננים להקים מבנה חדש איש המקצוע הראשון אליו אתם צריכים לפנות הוא אדריכל. ישנם תחומי התמחות שונים של אדריכלות כמו אדריכלות פנים (כולל עיצוב פנים) או חוץ, רצוי לבחור באיש מקצוע אשר בעלי מגוון רחב של תחומי התמחות. האדריכל אחראי על תכנון הבנייה הראשונית באופן בטוח ולפי רצונו של הלקוח, לאחר מכן התרשים והתכנון מועבר למהנדס אשר בפועל דואג לבניית התוכנית.

 

תפקידו של האדריכל אינו רק להבטיח את תכנון הבית בצורה בטוחה, אלא גם בצורה עיצובית תוך שמירה על רצונות של הלקוח. יש חשיבות בתכנון ויחס גם לחלק החיצוני של המבנה, אך לא פחות לחלק הפנימי. ההבדל העיקרי בין מהנדס לאדריכל הוא הפן היצירתי של לאדריכל יש. כאשר אתם פונים לאדריכל תוכלו לקבל שירות מלא שיכלול את ההתייחסות לכל הפרטים הקטנים, רק ככה תקבלו בסופו של דבר את התוצאה הרצויה.

 

 

אדריכל באילת – מחירון

המחיר של שירות אדריכלות נקבע בהתאם לפרמטרים רבים ולכן אי אפשר לאמוד מחיר מדויק. כאשר אתם פונים לאדריכל לצורך ייעוץ המחיר כנראה ייקבע לפי שעה, אך כאשר מדובר על פרויקט, המחיר נקבע על פי הפרויקט הספציפי. בדרך כלל שעת ייעוץ של אדריכל יכולה לנוע בין כ-200 עד 400 ש"ח, המחיר משתנה בהתאם לניסיונו של איש המקצוע. המחירים יכולים להשתנות מהקצה לקצה בהתאם לסוג הפרויקט, למיקום הפרויקט וכמובן לצורך בכל ההיתרים הדרושים. לדוגמה, היתר בניה יכול להיות תהליך שדורש ממכם בסופו של דבר להוציא סכום של כמה מאות שקלים כולל שירות האדריכל, ואילו במקום מסוים ופרויקט אחר התהליך יכול לעלות לכם כמה עשרות אלפי שקלים. לכן, בשביל לקבל מחיר מדויק עליכם לפנות למשרד אדריכלות אשר יכיר בפרויקט שלכם, ולאחר בדיקה ראשונית יוכל להעניק לכם הצעת מחיר.

 

היתר בניה

אדריכל מומלץ באילתהיתר בניה הוא הליך הדורש מכם להשקיע הרבה מאמצים ולעיתים גם כסף. הוא דרוש לכל שינוי חיצוני אשר אתם רוצים לקיים בבית. במקרה בו אתם רוצים חניה מקורה, לסגור מרפסת, לבנות חלון חיצוני, להרוס מבנה ולהקים מחדש, עליכם לקבל היתר לכך. מצד שני, כל שינוי פנימי שאתם רוצים לעשות בבית אינו דורש בהיתר בניה, אך גם חשוב להתייעץ עם איש מקצוע כאשר מדובר על שינויים קיצוניים. שימו לב, ללא ההיתר אין לכם רשות לבצע כל שינוי חיצוני בבית, מדובר על עבירה פלילית לה השלכות רבות. קבלת היתר בניה עבור שינויים קטנים בדרך כלל הוא תהליך שלא אורך זמן רב ואף אינו יקר, מצד שני כאשר מדובר על פרויקטים רציניים יותר ייתכן והתהליך ייקח זמן רב.

 

על מנת שתוכלו לזרז את התהליך ככל הניתן אנו ממליצים לפנות למשרד אדריכלות מקצועי בעל ותק וניסיון אשר יסייע לכם לקבל את היתר הבניה. לעיתים כבר בפגישה הראשונית ידע האדריכל כי הסיכויים לקבל היתר בניה קלושים, במקרה כזה איש המקצוע יציע לכם אלטרנטיבה. התשלום עבור היתר בניה לאיש מקצוע הינו לפי פרויקט. זכרו, ללא ליווי של אדריכל בבקשת הבקשה אתם צפויים לעבור תהליך ארוך ומייגע. בכל אופן עליכם ליצור קשר עם אדריכל על מנת לקבל את תוכניות הבניה. תפקידו של האדריכל בתהליך זה הוא לעזור לכם להנפיק את כל המסמכים הנדרשים לקבלת היתר בניה, ויש הרבה, וכמו כן להוות תיווך ביניכם ובין כל הגורמים הקשורים בתהליך.

 

אדריכל באילת – עיצוב ותכנון הבית

עד כמה זה מסובך לעצב את הבית באופן עצמאי? תפקידו של האדריכל הוא בראש ובראשונה לדאוג לכם שיש לכם כיף להיכנס הביתה. העיצוב אינו רק למראית עין אלא לאווירה הכללית של הדירה. אם תפקידו של האדריכל הוא לדאוג רק לעיצוב, הוא לא היה עובר לימודים אינטנסיביים של 5 שנים. בסופו של דבר כאשר מעצבים את הבית יש לשים דגש על פרמטרים שונים כמו אקלים, בנייה עתידית, גובה הבית, חללים פרקטים, נוחות ועוד… העיצוב הוא עוד פרט בכל המערכת הזאת. תפקידו של האדריכל הוא להתייחס לכל הפרטים הקטנים והגדולים בחשיבות מקסימלית.

 

אדריכל באילת – בחירה חכמה

בחירה חכמה של אדריכל באילת תהיה רק לאחר סקר שוק. עליכם לבחון את כל ההיבטים הרלוונטים לפרויקט שלכם כאשר אתם רוצים לבחור איש מקצוע. החל מהתקציב הכולל שלכם למען הפרויקט ועד לכימיה ביניכם ובין איש המקצוע.

תמיד מומלץ לבחור באיש מקצוע בעל ותק וניסיון, אדריכל אשר מתמחה בכל תחומי ההתמחות של אדריכלות, זה יסייע לכם בעתיד, במקום לבחור מספר אנשי מקצוע לצורך עיצוב ותכנון הבית, אדריכל מקצועי בעל ותק יעשה את כל העבודה בעצמו.

 

אדריכל באילת – עד כמה נחוץ לעבוד עם אדריכל?

מחיר אדריכל באילתאדריכלות הוא מקצוע שקיים כבר מהמאה ה-19, אפילו עוד לפני שלב ההנדסה. עבודה מול אדריכל נחוצה וקריטית בהשוואה לכל מקצוע אחר. כיום אדריכלים בעלי תחומי התמחות שונים יכולים לכסות את כל עבודת התכנון והקונסטרוקציה של המבנה שלכם, וכך לחסוך לכם לא מעט כסף. ההמלצה הרווחת היא לעבוד מול משרד אדריכלות אשר יוכל להציע לכם מגוון רחב של שירותים וזמינות גבוהה בהרבה בהשוואה לאדריכל עצמאי. אין זו חובה שמשרד האדריכלות יהיה בקרבת אזור הבניה, אך זה נתון שתמיד יכול להוות פלוס לפרויקט שלכם.

 

אדריכל באילת – החשיבות של פגישה ראשונית

כפי שציינו, יש חשיבות רבה לפגישה הראשונה שלכם מול המשרד אליו פניתם. בכדי להפוך את פגישת הייעוץ שלכם למושלמת, אנו מציעים לכל אחד מהלקוחות שלנו להגיע עם כל השאלות אותם ירצה לשאול, לכתוב את כל השאיפות שלו מהפרויקט וכמו כן את כל הלבטים הקיימים. חשוב להגיע עם כל השאלות רשומות בכדי שלא תשכחו אף פרט. הפגישה הראשונה היא למעשה פגישה שייעודה להכיר אחד את השני, אך גם בשביל לתאם ציפיות.

 

אנו מאמינים שתמיד ניתן להגיע לעמק השווה בכל פרויקט שיש, כמו כן חשוב לנו לדעת בדיוק מה הלקוח רוצה בכדי לבדוק האם זה רלוונטי להתחיל בפרויקט, או שיש צורך בשינויים ספציפיים אותם חשוב לציין כבר בפגישה הראשונה. בכל אופן, התאמת ציפיות היא חלק בלתי נפרד מהתהליך, יש לה חשיבות רבה ואין לדלג עליה.

 

אדריכל באילת – מסקנות

אז מה עדיף, משרד אדריכלות או אדריכל עצמאי? הדעה הרווחת היא שכדאי לפנות למשרד, תמיד עדיף כמה מוחות על פני מוח אחד. כמובן שהתשובה הזאת אינה חד משמעית, ייתכן ואותו אדריכל עצמאי הוא עילוי והעבודה איתו תעשה לכם רק טוב. בכל אופן, הדבר החשוב ביותר הוא שאתם תרגישו בסופו של דבר שלמים עם הבחירה שלכם, התפשרות על איש מקצוע לא עולה בחשבון. זכרו, אדריכל מסייע ללקוחות בפרויקטים שרובם פרויקטים יקרים, אל תתפשרו על איכות השירות כאשר אתם משקיעים סכומים כל כך גבוהים.

אדריכל מומלץ באילת

אדריכל מומלץ באילתעבודה מול אדריכל חייבת להיות חלק בלתי נפרד בתכנון הבניה. אדריכל מכונה גם ארכיטקט ובהמשך נדון בכל הלבטים הקיימים בבחירת אדריכל מומלץ באילת. בקרב האוכלוסייה קיים בלבול בין השימוש בהנדסאי, אדריכל ומהנדס בכל הנוגע לתכנון מבנים, היתר בניה ועיצוב. הנה כל מה שעליכם לדעת על בחירת אדריכל חכמה.

 

אדריכל מומלץ באילת – מה תפקידו?

אדריכל הוא למעשה החלוץ הראשון והראשי האחראי על תכנון בניית מבנה חדש, השימוש באדריכלים היה קיים מאז המאה ה-19. תפקידו של האדריכל תקף בכל הנוגע לתכנון המבנה בצורה בטוחה ולא לבנייה בפועל, הוא זה שמחלק את ההוראות ובונה את השרטוטים, תכנון קונסטרוקציה ועוד… ישנם תחומי התמחות שונים של אדריכלים: תכנון מבנים ציבוריים, תכנון עירוני, אדריכלות פנים, אדריכלות נוף ועוד… שימו לב, כאשר אתם בוחרים אדריכל יש חשיבות רבה לתחום ההתמחות שלו, אדריכלים ותיקים יהיו בעלי תחומי התמחות רחבים יותר ואילו המקצועיים ביותר יתמחו בכל התחומים.

 

בשונה ממהנדס, משך לימודי אדריכלות הוא כ-5 שנים ותנאי הקבלה הינם נוקשים בהתאם למוסד ההשכלה הגבוהה בו הם למדים. מלבד להתמחות של אדריכל בכל הנוגע לתכנון המבנה והעיצוב, אדריכל משמש גם כנציג מול ועדת תכנון ובנייה. כמו כן, כאשר אתם רוצים להגיש בקשה להיתר בניה, עליכם להיות מלווים על ידי אדריכל, מהנדס או הנדסאי מבנים, יש השלכות לכל אחת מהבחירות.

 

אדריכל מומלץ באילת – אדריכל עם ותק או אדריכל צעיר?

מחיר אדריכל מומלץ באילתהבחירה בין אדריכל ותיק ובין אדריכל צעיר יכולה להיות מאוד מבלבלת. אדריכל צעיר יציע לנו מחירים יותר נוחים בדרך כלל, ורבים חושבים שאדריכל צעיר הוא בעל חוש טעם יותר מודרני מאשר אדריכל ותיק, אך האם זה נכון? שימו לב, רוב הסיכויים שאדריכל צעיר יהיה בעל תחומי התמחות הרבה יותר מצומצמים מאשר אדריכל ותיק, ובכל הנוגע לעיצוב מודרני, זה כבר אינדיבידואלי. נכון, אדריכל צעיר יציע מחירים נמוכים יותר, אך סביר להניח והעבודה מטבע הדברים תהיה פחות מקצועית.

 

היתרון בשירות של אדריכל ותיק הוא בעיקר תחומי ההתמחות הנרחבים של איש המקצוע וכמו כן גם ניסיון עבר. אדריכל חייב לדעת להתמודד מול כל הגורמים הרלוונטים לקבלת היתרים: ארגון הכבאות, רשות מקומית, הממונה על בטיחות וכן הלאה… אדריכל ותיק יודע להתמודד מול המכשולים העומדים בדרך, בין אם מדובר על פרויקט בנייה חדשה ובין אם מדובר על הגשת היתר בניה. אז כן, סביר להניח שתשלמו יותר אך התוצאה תהיה הרבה יותר מהירה, ולעיתים אף זולה במכלול הפרויקט.

 

אדריכל מומלץ באילת – צמצום אפשרויות הבחירה כשלב ראשון

בכדי לבחור את איש המקצוע הנכון עליכם לצמצם אפשרויות, כמו שהבנתם אדריכלות הוא מקצוע פופולרי והיצע אנשי המקצוע בתחום רחב. בכדי להגיע לתוצאה נכונה עבורכם עליכם תחילה לסנן את אנשי המקצוע של רלוונטיים אליכם. הסינון יכול להתבצע באמצעות תקציב תחילה, עליכם לברר עם אותו גורם מקצועי מהי עלות הפרויקט כולל כל העמלות הכרוכות בדרך (מטעם הרשויות), ותוך כמה זמן ניתן יהיה להתחיל בפרויקט.

 

כמו כן, כפי שציינו יש תחומי התמחות שונים בקרב אדריכלים שונים, לכן יש בראש ובראשונה לוודא כי איש המקצוע אליו אתם פונים מתמחה בסוג הפרויקט אליו אתם שואפים. אל תתפשרו על איש מקצוע ללא ניסיון בתחום שלכם, אפילו אם המחיר שלו מאוד נוח.

 

עוד דרך חכמה לסנן היא על פי הכימיה שיש ביניכם ובין האדריכל. כפי שאתם יודעים אין דבר יותר חשוב מרושם ראשוני, לכן כבר בפגישת הייעוץ תוכלו לקבל את ההחלטה האם להמשיך את הפרויקט עם אותו איש מקצוע, או שעדיף לכם לסקור משרדים אחרים. יש חשיבות רבה לכימיה ביניכם ובין איש המקצוע שכן מדובר על פרויקט חשוב, פרויקט שהוא נכס אשר ישמר לעוד שנים רבות, אתם לא רוצים לפעול בדרך בה אתם לא שלמים. איש המקצוע בסופו של דבר צריך לשרת אתכם ולא להפך.

 

אדריכל מומלץ באילת – משרד או אדריכל עצמאי?

אדריכלים מומלצים באילת ישנם אדריכלים עצמאיים אשר עובדים באופן סוליסטי, אין שום דבר פסול בכך. הדעה הרווחת אכן מרמזת שדרך משרדי אדריכלות תגיעו לתוצאות טובות יותר ואף פחות יקרות. היתרון בכך הוא "עדיף השניים מן האחד", כאשר אתם פונים לאדריכל עצמאי אין עוד חוות דעת נוספת מלבד דעתו שלו, כאשר אתם נמצאים במשרד בו יש מספר רב של אנשי מקצוע תוכלו לקבל מגוון דעות וכך התוצאה הסופית תהיה שלמה יותר.

 

היתר בניה 

כחלק מתפקידו של אדריכל ללוות אתכם בבקשת היתר בניה. בקשת היתר בניה היא בקשה בירוקרטית מאוד, בקשה אשר יש על פי חוק להוציא על מנת שתוכלו להקים מבנה או לעשות שינוי חיצוני כלשהו במבנה קיים, החל מחניה מקורה ועד לחלון חיצוני ומרפסת. ללא היתר בניה אתם עוברים עבירה פלילית לה השלכות רבות. בקשה להיתר בניה יכולה להסתכם בתהליך שאורך כמה שבועות, וכאשר מדובר על בקשה מסובכת ייתכן וגם ההליך ייקח כמה שנים. כאשר אתם עובדים מול אדריכל מקצועי אשר ילווה אתכם לאורך כל התהליך, יעניק לכם את הידע הדרוש בכדי שלא תדחה הבקשה, וינפיק לכם את האישורים הדרושים, ההליך יכול להפוך לפשוט וזול.

 

כמה עולה לשכור את שירותיו של אדריכל מקצועי באילת?

אפשר לומר שיש שוויון בין השכר של מהנדס ובין אדריכל, כמובן שכאשר מדובר על עצמאי המחירים יכולים להיות שונים במעט. המחיר נקבע לפי שעה שכן אדריכל צעיר יכול לגבות בין 180 – 240 ש"ח לשעת עבודה ואילו אדריכל ותיק יכול להגיע ל-400 ש"ח לשעה. מלבד לייעוץ ותכנון ראשוני לא באמת תשלמו לאיש המקצוע לפי שעה אלא לפי פרויקט. לא ניתן לאמוד מחיר ספציפי לפרויקט, המחיר משתנה בהתאם לפרמטרים רבים כמו המקום בו יוקם המבנה שלכם, האם יש לכם היתר בניה, האם יש צורך ברגולציה, סוג העיצוב הנדרש ועוד…

 

אדריכל לעומת מהנדס

אדריכל באילת

תחילה מבחינת השכלה, לימודי אדריכלות הרבה יותר מורכבים ואורכים שנה יותר מאשר מסלול הנדסה. תחום האדריכלות מצריך יכולת יצירתית ואילו הנדסה הוא תחום ריאלי יותר בו נלמדים נושאים כמו כימיה, פיזיקה ועוד. תפקידם של האדריכלים ומהנדסים יכולים להיות דומים כמו פיקוח ותכנון, אך בסופו של דבר המהנדס אחראי על הפן ההנדסי לשרטוטים הראשוניים של האדריכל. על מנת להקים מבנה יש צורך בשני המקצועות, אך הבסיס מושתת על עבודתו של האדריכל.

 

אדריכל מומלץ באילת – מסקנות

אדריכלות מקצוע נחשק, מקצוע אשר דורש הרבה אחריות וידע נרחב. כאשר אתם בוחרים באדריכל אשר ילווה את הפרויקט שלכם אנו נמליץ לכם לבחור באדריכל בעל ותק וידע בסגנונות העיצוב השונים. סקר שוק הוא חלק בלתי נפרד מהליך הבחירה, בחנו כמה אפשרויות עומדות מולכם ולאט לאט התחילו לסנן. חשוב שתהליך זה יהיה מחושב ושקול כדי להגיע לבחירה הנכונה ביותר עבור הפרויקט שלכם. משרדי אדריכלות הם פתרון פשוט ובטוח יותר עבור פרויקטים שונים, כמו כן משרדים לרוב יהיו בעלי חוות דעת מוצקות יותר מצד לקוחות עבר.

 

אז מה היה לנו בכתבה:

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!