אדריכל בעפולה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

 

אדריכל בעפולהמוכנים לפרויקט הגדול שלכם? פרויקט בניה יכול להיות הריסת בניין ובניית מבנה חדש, סגירת מרפסת, חניה מקורה ואפילו רק חלון חיצוני, בשביל כל אלה אתם חייבים להיעזר בשירותיו של אדריכל בעפולה. אדריכל יסייע לכם בקבלת אישור היתר הבניה ועיצוב מתאים ובטוח ממנו תוכלו להנות לשנים ארוכות.

 

מה תפקידו של אדריכל?

כאשר אתם מתכננים להקים מבנה חדש איש המקצוע הראשון אליו אתם צריכים לפנות הוא אדריכל. ישנם תחומי התמחות שונים של אדריכלות כמו אדריכלות פנים (כולל עיצוב פנים) או חוץ, רצוי לבחור באיש מקצוע אשר בעלי מגוון רחב של תחומי התמחות. האדריכל אחראי על תכנון הבנייה הראשונית באופן בטוח ולפי רצונו של הלקוח, לאחר מכן התרשים והתכנון מועבר למהנדס אשר בפועל דואג לבניית התוכנית.

 

תפקידו של האדריכל אינו רק להבטיח את תכנון הבית בצורה בטוחה, אלא גם בצורה עיצובית תוך שמירה על רצונות של הלקוח. יש חשיבות בתכנון ויחס גם לחלק החיצוני של המבנה, אך לא פחות לחלק הפנימי. ההבדל העיקרי בין מהנדס לאדריכל הוא הפן היצירתי של לאדריכל יש. כאשר אתם פונים לאדריכל תוכלו לקבל שירות מלא שיכלול את ההתייחסות לכל הפרטים הקטנים, רק ככה תקבלו בסופו של דבר את התוצאה הרצויה.

 

 

אדריכל בעפולה – מחירון

המחיר של שירות אדריכלות נקבע בהתאם לפרמטרים רבים ולכן אי אפשר לאמוד מחיר מדויק. כאשר אתם פונים לאדריכל לצורך ייעוץ המחיר כנראה ייקבע לפי שעה, אך כאשר מדובר על פרויקט, המחיר נקבע על פי הפרויקט הספציפי. בדרך כלל שעת ייעוץ של אדריכל יכולה לנוע בין כ-200 עד 400 ש"ח, המחיר משתנה בהתאם לניסיונו של איש המקצוע. המחירים יכולים להשתנות מהקצה לקצה בהתאם לסוג הפרויקט, למיקום הפרויקט וכמובן לצורך בכל ההיתרים הדרושים. לדוגמה, היתר בניה יכול להיות תהליך שדורש ממכם בסופו של דבר להוציא סכום של כמה מאות שקלים כולל שירות האדריכל, ואילו במקום מסוים ופרויקט אחר התהליך יכול לעלות לכם כמה עשרות אלפי שקלים. לכן, בשביל לקבל מחיר מדויק עליכם לפנות למשרד אדריכלות אשר יכיר בפרויקט שלכם, ולאחר בדיקה ראשונית יוכל להעניק לכם הצעת מחיר.

 

היתר בניה

אדריכל מומלץ בעפולההיתר בניה הוא הליך הדורש מכם להשקיע הרבה מאמצים ולעיתים גם כסף. הוא דרוש לכל שינוי חיצוני אשר אתם רוצים לקיים בבית. במקרה בו אתם רוצים חניה מקורה, לסגור מרפסת, לבנות חלון חיצוני, להרוס מבנה ולהקים מחדש, עליכם לקבל היתר לכך. מצד שני, כל שינוי פנימי שאתם רוצים לעשות בבית אינו דורש בהיתר בניה, אך גם חשוב להתייעץ עם איש מקצוע כאשר מדובר על שינויים קיצוניים. שימו לב, ללא ההיתר אין לכם רשות לבצע כל שינוי חיצוני בבית, מדובר על עבירה פלילית לה השלכות רבות. קבלת היתר בניה עבור שינויים קטנים בדרך כלל הוא תהליך שלא אורך זמן רב ואף אינו יקר, מצד שני כאשר מדובר על פרויקטים רציניים יותר ייתכן והתהליך ייקח זמן רב.

 

על מנת שתוכלו לזרז את התהליך ככל הניתן אנו ממליצים לפנות למשרד אדריכלות מקצועי בעל ותק וניסיון אשר יסייע לכם לקבל את היתר הבניה. לעיתים כבר בפגישה הראשונית ידע האדריכל כי הסיכויים לקבל היתר בניה קלושים, במקרה כזה איש המקצוע יציע לכם אלטרנטיבה. התשלום עבור היתר בניה לאיש מקצוע הינו לפי פרויקט. זכרו, ללא ליווי של אדריכל בבקשת הבקשה אתם צפויים לעבור תהליך ארוך ומייגע. בכל אופן עליכם ליצור קשר עם אדריכל על מנת לקבל את תוכניות הבניה. תפקידו של האדריכל בתהליך זה הוא לעזור לכם להנפיק את כל המסמכים הנדרשים לקבלת היתר בניה, ויש הרבה, וכמו כן להוות תיווך ביניכם ובין כל הגורמים הקשורים בתהליך.

 

אדריכל בעפולה – עיצוב ותכנון הבית

עד כמה זה מסובך לעצב את הבית באופן עצמאי? תפקידו של האדריכל הוא בראש ובראשונה לדאוג לכם שיש לכם כיף להיכנס הביתה. העיצוב אינו רק למראית עין אלא לאווירה הכללית של הדירה. אם תפקידו של האדריכל הוא לדאוג רק לעיצוב, הוא לא היה עובר לימודים אינטנסיביים של 5 שנים. בסופו של דבר כאשר מעצבים את הבית יש לשים דגש על פרמטרים שונים כמו אקלים, בנייה עתידית, גובה הבית, חללים פרקטים, נוחות ועוד… העיצוב הוא עוד פרט בכל המערכת הזאת. תפקידו של האדריכל הוא להתייחס לכל הפרטים הקטנים והגדולים בחשיבות מקסימלית.

 

אדריכל בעפולה – בחירה חכמה

בחירה חכמה של אדריכל בעפולה תהיה רק לאחר סקר שוק. עליכם לבחון את כל ההיבטים הרלוונטים לפרויקט שלכם כאשר אתם רוצים לבחור איש מקצוע. החל מהתקציב הכולל שלכם למען הפרויקט ועד לכימיה ביניכם ובין איש המקצוע.

תמיד מומלץ לבחור באיש מקצוע בעל ותק וניסיון, אדריכל אשר מתמחה בכל תחומי ההתמחות של אדריכלות, זה יסייע לכם בעתיד, במקום לבחור מספר אנשי מקצוע לצורך עיצוב ותכנון הבית, אדריכל מקצועי בעל ותק יעשה את כל העבודה בעצמו.

 

אדריכל בעפולה – עד כמה נחוץ לעבוד עם אדריכל?

מחיר אדריכל בעפולהאדריכלות הוא מקצוע שקיים כבר מהמאה ה-19, אפילו עוד לפני שלב ההנדסה. עבודה מול אדריכל נחוצה וקריטית בהשוואה לכל מקצוע אחר. כיום אדריכלים בעלי תחומי התמחות שונים יכולים לכסות את כל עבודת התכנון והקונסטרוקציה של המבנה שלכם, וכך לחסוך לכם לא מעט כסף. ההמלצה הרווחת היא לעבוד מול משרד אדריכלות אשר יוכל להציע לכם מגוון רחב של שירותים וזמינות גבוהה בהרבה בהשוואה לאדריכל עצמאי. אין זו חובה שמשרד האדריכלות יהיה בקרבת אזור הבניה, אך זה נתון שתמיד יכול להוות פלוס לפרויקט שלכם.

 

אדריכל בעפולה – החשיבות של פגישה ראשונית

כפי שציינו, יש חשיבות רבה לפגישה הראשונה שלכם מול המשרד אליו פניתם. בכדי להפוך את פגישת הייעוץ שלכם למושלמת, אנו מציעים לכל אחד מהלקוחות שלנו להגיע עם כל השאלות אותם ירצה לשאול, לכתוב את כל השאיפות שלו מהפרויקט וכמו כן את כל הלבטים הקיימים. חשוב להגיע עם כל השאלות רשומות בכדי שלא תשכחו אף פרט. הפגישה הראשונה היא למעשה פגישה שייעודה להכיר אחד את השני, אך גם בשביל לתאם ציפיות.

 

אנו מאמינים שתמיד ניתן להגיע לעמק השווה בכל פרויקט שיש, כמו כן חשוב לנו לדעת בדיוק מה הלקוח רוצה בכדי לבדוק האם זה רלוונטי להתחיל בפרויקט, או שיש צורך בשינויים ספציפיים אותם חשוב לציין כבר בפגישה הראשונה. בכל אופן, התאמת ציפיות היא חלק בלתי נפרד מהתהליך, יש לה חשיבות רבה ואין לדלג עליה.

 

אדריכל בעפולה – מסקנות

אז מה עדיף, משרד אדריכלות או אדריכל עצמאי? הדעה הרווחת היא שכדאי לפנות למשרד, תמיד עדיף כמה מוחות על פני מוח אחד. כמובן שהתשובה הזאת אינה חד משמעית, ייתכן ואותו אדריכל עצמאי הוא עילוי והעבודה איתו תעשה לכם רק טוב. בכל אופן, הדבר החשוב ביותר הוא שאתם תרגישו בסופו של דבר שלמים עם הבחירה שלכם, התפשרות על איש מקצוע לא עולה בחשבון. זכרו, אדריכל מסייע ללקוחות בפרויקטים שרובם פרויקטים יקרים, אל תתפשרו על איכות השירות כאשר אתם משקיעים סכומים כל כך גבוהים.

 

אז מה היה לנו בכתבה:

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!