אדריכל מומלץ בגני תקווה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

 

אדריכל מומלץ בגני תקווהעבודה מול אדריכל חייבת להיות חלק בלתי נפרד בתכנון הבניה. אדריכל מכונה גם ארכיטקט ובהמשך נדון בכל הלבטים הקיימים בבחירת אדריכל מומלץ בגני תקווה. בקרב האוכלוסייה קיים בלבול בין השימוש בהנדסאי, אדריכל ומהנדס בכל הנוגע לתכנון מבנים, היתר בניה ועיצוב. הנה כל מה שעליכם לדעת על בחירת אדריכל חכמה.

 

אדריכל מומלץ בגני תקווה – מה תפקידו?

אדריכל הוא למעשה החלוץ הראשון והראשי האחראי על תכנון בניית מבנה חדש, השימוש באדריכלים היה קיים מאז המאה ה-19. תפקידו של האדריכל תקף בכל הנוגע לתכנון המבנה בצורה בטוחה ולא לבנייה בפועל, הוא זה שמחלק את ההוראות ובונה את השרטוטים, תכנון קונסטרוקציה ועוד… ישנם תחומי התמחות שונים של אדריכלים: תכנון מבנים ציבוריים, תכנון עירוני, אדריכלות פנים, אדריכלות נוף ועוד… שימו לב, כאשר אתם בוחרים אדריכל יש חשיבות רבה לתחום ההתמחות שלו, אדריכלים ותיקים יהיו בעלי תחומי התמחות רחבים יותר ואילו המקצועיים ביותר יתמחו בכל התחומים.

 

בשונה ממהנדס, משך לימודי אדריכלות הוא כ-5 שנים ותנאי הקבלה הינם נוקשים בהתאם למוסד ההשכלה הגבוהה בו הם למדים. מלבד להתמחות של אדריכל בכל הנוגע לתכנון המבנה והעיצוב, אדריכל משמש גם כנציג מול ועדת תכנון ובנייה. כמו כן, כאשר אתם רוצים להגיש בקשה להיתר בניה, עליכם להיות מלווים על ידי אדריכל, מהנדס או הנדסאי מבנים, יש השלכות לכל אחת מהבחירות.

 

אדריכל מומלץ בגני תקווה – אדריכל עם ותק או אדריכל צעיר?

מחיר אדריכל מומלץ בגני תקווההבחירה בין אדריכל ותיק ובין אדריכל צעיר יכולה להיות מאוד מבלבלת. אדריכל צעיר יציע לנו מחירים יותר נוחים בדרך כלל, ורבים חושבים שאדריכל צעיר הוא בעל חוש טעם יותר מודרני מאשר אדריכל ותיק, אך האם זה נכון? שימו לב, רוב הסיכויים שאדריכל צעיר יהיה בעל תחומי התמחות הרבה יותר מצומצמים מאשר אדריכל ותיק, ובכל הנוגע לעיצוב מודרני, זה כבר אינדיבידואלי. נכון, אדריכל צעיר יציע מחירים נמוכים יותר, אך סביר להניח והעבודה מטבע הדברים תהיה פחות מקצועית.

 

היתרון בשירות של אדריכל ותיק הוא בעיקר תחומי ההתמחות הנרחבים של איש המקצוע וכמו כן גם ניסיון עבר. אדריכל חייב לדעת להתמודד מול כל הגורמים הרלוונטים לקבלת היתרים: ארגון הכבאות, רשות מקומית, הממונה על בטיחות וכן הלאה… אדריכל ותיק יודע להתמודד מול המכשולים העומדים בדרך, בין אם מדובר על פרויקט בנייה חדשה ובין אם מדובר על הגשת היתר בניה. אז כן, סביר להניח שתשלמו יותר אך התוצאה תהיה הרבה יותר מהירה, ולעיתים אף זולה במכלול הפרויקט.

 

אדריכל מומלץ בגני תקווה – צמצום אפשרויות הבחירה כשלב ראשון

בכדי לבחור את איש המקצוע הנכון עליכם לצמצם אפשרויות, כמו שהבנתם אדריכלות הוא מקצוע פופולרי והיצע אנשי המקצוע בתחום רחב. בכדי להגיע לתוצאה נכונה עבורכם עליכם תחילה לסנן את אנשי המקצוע של רלוונטיים אליכם. הסינון יכול להתבצע באמצעות תקציב תחילה, עליכם לברר עם אותו גורם מקצועי מהי עלות הפרויקט כולל כל העמלות הכרוכות בדרך (מטעם הרשויות), ותוך כמה זמן ניתן יהיה להתחיל בפרויקט.

 

כמו כן, כפי שציינו יש תחומי התמחות שונים בקרב אדריכלים שונים, לכן יש בראש ובראשונה לוודא כי איש המקצוע אליו אתם פונים מתמחה בסוג הפרויקט אליו אתם שואפים. אל תתפשרו על איש מקצוע ללא ניסיון בתחום שלכם, אפילו אם המחיר שלו מאוד נוח.

 

עוד דרך חכמה לסנן היא על פי הכימיה שיש ביניכם ובין האדריכל. כפי שאתם יודעים אין דבר יותר חשוב מרושם ראשוני, לכן כבר בפגישת הייעוץ תוכלו לקבל את ההחלטה האם להמשיך את הפרויקט עם אותו איש מקצוע, או שעדיף לכם לסקור משרדים אחרים. יש חשיבות רבה לכימיה ביניכם ובין איש המקצוע שכן מדובר על פרויקט חשוב, פרויקט שהוא נכס אשר ישמר לעוד שנים רבות, אתם לא רוצים לפעול בדרך בה אתם לא שלמים. איש המקצוע בסופו של דבר צריך לשרת אתכם ולא להפך.

 

אדריכל מומלץ בגני תקווה – משרד או אדריכל עצמאי?

אדריכלים מומלצים בגני תקווה ישנם אדריכלים עצמאיים אשר עובדים באופן סוליסטי, אין שום דבר פסול בכך. הדעה הרווחת אכן מרמזת שדרך משרדי אדריכלות תגיעו לתוצאות טובות יותר ואף פחות יקרות. היתרון בכך הוא "עדיף השניים מן האחד", כאשר אתם פונים לאדריכל עצמאי אין עוד חוות דעת נוספת מלבד דעתו שלו, כאשר אתם נמצאים במשרד בו יש מספר רב של אנשי מקצוע תוכלו לקבל מגוון דעות וכך התוצאה הסופית תהיה שלמה יותר.

 

היתר בניה 

כחלק מתפקידו של אדריכל ללוות אתכם בבקשת היתר בניה. בקשת היתר בניה היא בקשה בירוקרטית מאוד, בקשה אשר יש על פי חוק להוציא על מנת שתוכלו להקים מבנה או לעשות שינוי חיצוני כלשהו במבנה קיים, החל מחניה מקורה ועד לחלון חיצוני ומרפסת. ללא היתר בניה אתם עוברים עבירה פלילית לה השלכות רבות. בקשה להיתר בניה יכולה להסתכם בתהליך שאורך כמה שבועות, וכאשר מדובר על בקשה מסובכת ייתכן וגם ההליך ייקח כמה שנים. כאשר אתם עובדים מול אדריכל מקצועי אשר ילווה אתכם לאורך כל התהליך, יעניק לכם את הידע הדרוש בכדי שלא תדחה הבקשה, וינפיק לכם את האישורים הדרושים, ההליך יכול להפוך לפשוט וזול.

 

כמה עולה לשכור את שירותיו של אדריכל מקצועי בגני תקווה?

אפשר לומר שיש שוויון בין השכר של מהנדס ובין אדריכל, כמובן שכאשר מדובר על עצמאי המחירים יכולים להיות שונים במעט. המחיר נקבע לפי שעה שכן אדריכל צעיר יכול לגבות בין 180 – 240 ש"ח לשעת עבודה ואילו אדריכל ותיק יכול להגיע ל-400 ש"ח לשעה. מלבד לייעוץ ותכנון ראשוני לא באמת תשלמו לאיש המקצוע לפי שעה אלא לפי פרויקט. לא ניתן לאמוד מחיר ספציפי לפרויקט, המחיר משתנה בהתאם לפרמטרים רבים כמו המקום בו יוקם המבנה שלכם, האם יש לכם היתר בניה, האם יש צורך ברגולציה, סוג העיצוב הנדרש ועוד…

 

אדריכל לעומת מהנדס

אדריכל בגני תקווה

תחילה מבחינת השכלה, לימודי אדריכלות הרבה יותר מורכבים ואורכים שנה יותר מאשר מסלול הנדסה. תחום האדריכלות מצריך יכולת יצירתית ואילו הנדסה הוא תחום ריאלי יותר בו נלמדים נושאים כמו כימיה, פיזיקה ועוד. תפקידם של האדריכלים ומהנדסים יכולים להיות דומים כמו פיקוח ותכנון, אך בסופו של דבר המהנדס אחראי על הפן ההנדסי לשרטוטים הראשוניים של האדריכל. על מנת להקים מבנה יש צורך בשני המקצועות, אך הבסיס מושתת על עבודתו של האדריכל.

 

אדריכל מומלץ בגני תקווה – מסקנות

אדריכלות מקצוע נחשק, מקצוע אשר דורש הרבה אחריות וידע נרחב. כאשר אתם בוחרים באדריכל אשר ילווה את הפרויקט שלכם אנו נמליץ לכם לבחור באדריכל בעל ותק וידע בסגנונות העיצוב השונים. סקר שוק הוא חלק בלתי נפרד מהליך הבחירה, בחנו כמה אפשרויות עומדות מולכם ולאט לאט התחילו לסנן. חשוב שתהליך זה יהיה מחושב ושקול כדי להגיע לבחירה הנכונה ביותר עבור הפרויקט שלכם. משרדי אדריכלות הם פתרון פשוט ובטוח יותר עבור פרויקטים שונים, כמו כן משרדים לרוב יהיו בעלי חוות דעת מוצקות יותר מצד לקוחות עבר.

אדריכלים בגני תקווה – איך לבחור נכון?

אדריכלים בגני תקווהחסכתם וחסכתם וסוף סוף הגעתם לתקציב המיוחל להקים את הפרויקט שלכם! רגע! כעת עליכם לדעת לשמור על הכסף אותו חסכתם ולהשתמש בו בצורה מושכלת אשר תשרת נאמנה את העבודה הקשה שלכם. כיום יש היצע אדריכלים רחב מאוד בארץ, קשה מאוד לבחור את האדריכל המתאים לפרויקט שלכם. ישנם פרויקטים מזעריים וישנם פרויקטים גדולים, בין אם מדובר על פרויקט גדול או קטן, הבחירה באדריכל מקצועי חייבת להיות שווה בכל מצב. בשורות הבאות אספנו עבורכם מידע אודות אדריכלים בגני תקווה.

 

אדריכלים בגני תקווה – 5 טיפים לבחירה חכמה

ריכזנו לפניכם את כל הטיפים אשר יסייעו לכם בבחירת אדריכלים בגני תקווה. הבעיה העיקרית בקרב הלקוחות הוא שיש היצע כל כך רחב של אדריכלים בגני תקווה ובכל הארץ כך שהלקוח נותר חסר אונים, בעזרת חמשת הטיפים הבאים תוכלו לצמצם באופן משמעותי את הבחירה שלכם, וכך תבחרו נכון:

 

  1. ניסיון 

אחד הפרמטרים שיקבעו את הצלחת הפרויקט אליו אתם נכנסים הוא הניסיון שיש לאותו גורם מקצועי. פניה למשרד אדריכלים מקצועי בעל ותק מגדיל את האחוזים שלכם לקבל היתר בניה עבור הפרויקט שלכם תוך זמן קצר. כל הליך אשר עובר האדריכל כרוך בתקלות רבות, אך אדריכל מקצועי יודע למצוא את הפתרונות המתאימים ביותר ללא עיכוב בלוח הזמנים של הפרויקט. מצד שני, אדריכל ללא ניסיון, מוכשר ככל שיהיה לא יגיע לאותם הישגים בדומה לאדריכל עתיר ניסיון.

 

  1. בחינה אישית

לאחר שבחנתם את ניסיוני של האדריכל הגיע הזמן לראות את התוצאות באופן פיזי. בכדי לראות האם העבודות של האדריכל מתאימות לאופי שלכם ולדרישה שלכם, תוכלו לראות את העבודות שלו בעיניים שלכם. תוכלו לעשות זאת על ידי יצירת קשר עם לקוחות עבר, עם המלצות אשר יש לאדריכל ועוד. אדריכל אשר בטוח בעצמו ובהישגים שלו אף יקשר אתכם ללקוחות שלו, תמיד מראית עין עדיפה על מילים.

 

 

  1. כימיה

חייבת להיות כימיה לא פחות ממעולה ביניכם ובין האדריכל לצידו תעבדו בחודשים הקרובים. הסיבה לכך די ברורה, בשביל האדריכל שלכם זה עוד פרויקט, אך בשבילכם מדובר על דבר הרבה יותר גדול, חסכתם לא מעט כסף ואתם לא רוצים לבזבז אותו לחינם. מצד אחד יש להבין כי הראש המקצועי במקום הוא האדריכל, אך חובה לעבוד בהרמוניה על מנת להגיע לתוצאה איתה אתם שלמים. תוכלו לבחון כבר בפגישה הראשונה את הכימיה ביניכם ובין האדריכל, אין דבר יותר טוב מאשר רושם ראשוני. כמובן שרוב האדריכלים מציעים פגישת ייעוץ חינם שם תוכלו לבחון לעומק את המשך העבודה יחדיו.

 

  1. תקציב

עוד גורם אשר משפיע באופן משמעותי על הבחירה שלכם הוא התקציב שלכם עבור הפרויקט, נתון שיש לציין כבר בפגישה הראשונה בכדי לבחון האם רלוונטי להמשיך הלאה. זוגות צעירים רבים אינם יכולים להרשות לעצמם להוציא סכומי עתק עבור פרויקט בנייה ולכן תמיד יש לאדריכל אלטרנטיבות או מחירים נוחים. עם זאת, אסור לתת לתקציב שלכם להוות פרמטר משמעותי בבחירה שלכם. ניתן למצוא בקלות אדריכלים במחירים ברצפה, אך מצד שני אתם לא רוצים להתפשר אפילו במעט על טיב העבודה ועל התוצאה הסופית.

 

  1. תחום התמחות

הנתון האחרון שיש לשים דגש עליו הוא תחום ההתמחות של האדריכל. הסיבה לכך שאנו ממליצים לכם לבחור במשרד אדריכלים הוא ששם תמצאו תחומי התמחות נרחבים. אם אתם מחפשים עיצוב מודרני אך האדריכל אותו אתם פוגשים אינו בעל ניסיון בתחום זה, עליכם לחפש אדריכל אחר. אז נכון, ציינו שיש צורך בניסיון, אך בשביל להיות יותר ספציפיים, יש צורך בניסיון בתחום ההתמחות של הפרויקט שלכם. יש סגנונות עבודה רבים בתחום העיצוב, שימו לב שאתם לא מתפשרים על נתון זה.

 

אדריכלים בגני תקווה – היתר בניה

אדריכלים מומלצים בגני תקווהלאדריכלים תפקידים רבים בתחום התכנון והבנייה, אחת מהדוגמאות הבולטות היא הצורך בליווי מקצועי של אדריכל כאשר אתם רוצים להשיג היתר בניה. היתר בניה הינו היתר לבניה חיצונית או הוספה של בניה על מבנה קיים, בכל אחד מהמקרים יש צורך בהגשת בקשה להיתר בניה. הליך קבלת האישור אינו פשוט ויכול להימשך אפילו מספר שנים. כאשר אתם מקבלים ליווי מקצועי של אדריכל, התהליך הופך להרבה יותר פשוט. מתפקידו של האדריכל להיות לכם מסייע בכל שלבי הבקשה, הנפקת האישורים, ובחינה של עתיד הפרויקט מבחינת מחיר ואישורים. על ידי השכרת שירותיו של אדריכל הוא יהיה הגורם המתווך ביניכם ובין הרשות המקומית, ידאג להוצאת האישורים מכל הגורמים החיצוניים, וכמו כן במקרה בו לא תקבלו אישור עבור מה שרציתם, ידע האדריכל כיצד להוציא את המקסימום בהתאם לציפיות שלכם.

 

השאלה היא האם לא עדיף לעבור את תהליך הבקשה באופן עצמאי? ככה נחסוך את עמלות הטרחה של האדריכל. התשובה לכך היא מאוד פשוטה, לרוב תהיו חייבים את שירותיו של האדריכל באופן מינימלי על מנת להנפיק את אישורי תכנון הבניה, אך מלבד לכך אין צורך בליווי לאורך כל התהליך. עם זאת, בכל עיכוב או דחייה של הבקשה שלכם תדעו כי ייתכן ותאלצו לשלם עוד אגרות ועמלות, יותר גרוע מזה הוא שאתם תבזבזו זמן רב ומשאבים רבים על דבר שאין לכם ידע רחב בו. סיוע של אדריכל אינו חובה לאורך כל הדרך, אך יכול לקצר משמעותית את אורך התהליך ולחסוך עלויות רבות.

 

אדריכלים בגני תקווה – תאמו ציפיות

אדריכל מומלץ בגני תקווהעם הפגישה הראשונה שלכם מול האדריכל עליכם לעשות תיאום ציפיות, ככה תראו שאתם נמצאים על אותו קו. תיאום ציפיות כולל את כל הדרישות שלכם אל מול התקציב המיועד. שימו לב, לא תמיד מה שאתם מדמיינים הוא מה שיקרה, כפי שציינו יש מכשולים רבים עד להשגת התוצאה הרצויה, המכשולים מגיעים מצד הרשות המקומית והאישורים הנדרשים לכך. לדוגמה, לא בטוח שתוכלו לקבל היתר בניה לעוד קומה בגודל אותו אתם רוצים, אך בסיוע של אדריכל מקצועי תוכלו גם לקבל היתר בניה לשטח קטן יותר. תמיד חשוב לדעת לתאם ציפיות אך חשוב גם לדעת שבסופו של דבר האדריכל הוא איש המקצוע שיודע להבחין בין פרויקט שהגיוני להיכנס אליו ובין פרויקט שיש צורך בשינויים כבר מההתחלה.

 

על מה אסור להתפשר

כפי שציינו, תקציב הוא עניין משמעותי עבור כל אחד ואחת, עם זאת אסור לכם להתפשר על איש המקצוע אותו אתם בוחרים. לפעמים מה שנראה לנו זול בסופו של דבר יעלה יותר, משפט זה מאוד רלוונטי לבחירת האדריכל שלכם. כל התהליך מול משרד הבינוי והשיכון והרשויות המקומיות הינו הליך מטלטל, הליך אשר יכול לעלות לכם מאות שקלים בודדים ולעיתים גם עשרות אלפי שקלים. איש מקצוע מנוסה אינו מתמחר את עצמו במחירים נמוכים מכיוון שהוא יודע למה הוא נכנס, יש לו את הידע להתמודד מול כל פרויקט, וכמו כן המחיר אותו הוא מציע הוא סופי. רבים המקרים בהם פנו זוגות צעירים לאדריכלים ללא ניסיון אשר תמחרו את עצמם בזול ומצאו את עצמם בכל פרק זמן נוסף מוסיפים עוד כספים שלא ציפו להם בכלל. לצערנו גם לפעמים העבודה אינה הייתה מקצועית… לכן, אל תתפשרו על מה שעבדתם בשבילו כל כך הרבה.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

אדריכל מומלץ בעומר

  עבודה מול אדריכל חייבת להיות חלק בלתי נפרד בתכנון הבניה. אדריכל מכונה גם ארכיטקט ובהמשך נדון בכל הלבטים הקיימים

אדריכל מומלץ בתל-אביב

  עבודה מול אדריכל חייבת להיות חלק בלתי נפרד בתכנון הבניה. אדריכל מכונה גם ארכיטקט ובהמשך נדון בכל הלבטים הקיימים

אדריכל מומלץ בקריות

  עבודה מול אדריכל חייבת להיות חלק בלתי נפרד בתכנון הבניה. אדריכל מכונה גם ארכיטקט ובהמשך נדון בכל הלבטים הקיימים

אדריכל מומלץ ביפו

  עבודה מול אדריכל חייבת להיות חלק בלתי נפרד בתכנון הבניה. אדריכל מכונה גם ארכיטקט ובהמשך נדון בכל הלבטים הקיימים

אדריכל מומלץ בשוהם

  עבודה מול אדריכל חייבת להיות חלק בלתי נפרד בתכנון הבניה. אדריכל מכונה גם ארכיטקט ובהמשך נדון בכל הלבטים הקיימים

אדריכל מומלץ בבית דגן

  עבודה מול אדריכל חייבת להיות חלק בלתי נפרד בתכנון הבניה. אדריכל מכונה גם ארכיטקט ובהמשך נדון בכל הלבטים הקיימים

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

התקשרו עכשיו