אדריכל מומלץ בחולון

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

 

אדריכל מומלץ בחולוןעבודה מול אדריכל חייבת להיות חלק בלתי נפרד בתכנון הבניה. אדריכל מכונה גם ארכיטקט ובהמשך נדון בכל הלבטים הקיימים בבחירת אדריכל מומלץ בחולון. בקרב האוכלוסייה קיים בלבול בין השימוש בהנדסאי, אדריכל ומהנדס בכל הנוגע לתכנון מבנים, היתר בניה ועיצוב. הנה כל מה שעליכם לדעת על בחירת אדריכל חכמה.

 

אדריכל מומלץ בחולון – מה תפקידו?

אדריכל הוא למעשה החלוץ הראשון והראשי האחראי על תכנון בניית מבנה חדש, השימוש באדריכלים היה קיים מאז המאה ה-19. תפקידו של האדריכל תקף בכל הנוגע לתכנון המבנה בצורה בטוחה ולא לבנייה בפועל, הוא זה שמחלק את ההוראות ובונה את השרטוטים, תכנון קונסטרוקציה ועוד… ישנם תחומי התמחות שונים של אדריכלים: תכנון מבנים ציבוריים, תכנון עירוני, אדריכלות פנים, אדריכלות נוף ועוד… שימו לב, כאשר אתם בוחרים אדריכל יש חשיבות רבה לתחום ההתמחות שלו, אדריכלים ותיקים יהיו בעלי תחומי התמחות רחבים יותר ואילו המקצועיים ביותר יתמחו בכל התחומים.

 

בשונה ממהנדס, משך לימודי אדריכלות הוא כ-5 שנים ותנאי הקבלה הינם נוקשים בהתאם למוסד ההשכלה הגבוהה בו הם למדים. מלבד להתמחות של אדריכל בכל הנוגע לתכנון המבנה והעיצוב, אדריכל משמש גם כנציג מול ועדת תכנון ובנייה. כמו כן, כאשר אתם רוצים להגיש בקשה להיתר בניה, עליכם להיות מלווים על ידי אדריכל, מהנדס או הנדסאי מבנים, יש השלכות לכל אחת מהבחירות.

 

אדריכל מומלץ בחולון – אדריכל עם ותק או אדריכל צעיר?

מחיר אדריכל מומלץ בחולוןהבחירה בין אדריכל ותיק ובין אדריכל צעיר יכולה להיות מאוד מבלבלת. אדריכל צעיר יציע לנו מחירים יותר נוחים בדרך כלל, ורבים חושבים שאדריכל צעיר הוא בעל חוש טעם יותר מודרני מאשר אדריכל ותיק, אך האם זה נכון? שימו לב, רוב הסיכויים שאדריכל צעיר יהיה בעל תחומי התמחות הרבה יותר מצומצמים מאשר אדריכל ותיק, ובכל הנוגע לעיצוב מודרני, זה כבר אינדיבידואלי. נכון, אדריכל צעיר יציע מחירים נמוכים יותר, אך סביר להניח והעבודה מטבע הדברים תהיה פחות מקצועית.

 

היתרון בשירות של אדריכל ותיק הוא בעיקר תחומי ההתמחות הנרחבים של איש המקצוע וכמו כן גם ניסיון עבר. אדריכל חייב לדעת להתמודד מול כל הגורמים הרלוונטים לקבלת היתרים: ארגון הכבאות, רשות מקומית, הממונה על בטיחות וכן הלאה… אדריכל ותיק יודע להתמודד מול המכשולים העומדים בדרך, בין אם מדובר על פרויקט בנייה חדשה ובין אם מדובר על הגשת היתר בניה. אז כן, סביר להניח שתשלמו יותר אך התוצאה תהיה הרבה יותר מהירה, ולעיתים אף זולה במכלול הפרויקט.

 

אדריכל מומלץ בחולון – צמצום אפשרויות הבחירה כשלב ראשון

בכדי לבחור את איש המקצוע הנכון עליכם לצמצם אפשרויות, כמו שהבנתם אדריכלות הוא מקצוע פופולרי והיצע אנשי המקצוע בתחום רחב. בכדי להגיע לתוצאה נכונה עבורכם עליכם תחילה לסנן את אנשי המקצוע של רלוונטיים אליכם. הסינון יכול להתבצע באמצעות תקציב תחילה, עליכם לברר עם אותו גורם מקצועי מהי עלות הפרויקט כולל כל העמלות הכרוכות בדרך (מטעם הרשויות), ותוך כמה זמן ניתן יהיה להתחיל בפרויקט.

 

כמו כן, כפי שציינו יש תחומי התמחות שונים בקרב אדריכלים שונים, לכן יש בראש ובראשונה לוודא כי איש המקצוע אליו אתם פונים מתמחה בסוג הפרויקט אליו אתם שואפים. אל תתפשרו על איש מקצוע ללא ניסיון בתחום שלכם, אפילו אם המחיר שלו מאוד נוח.

 

עוד דרך חכמה לסנן היא על פי הכימיה שיש ביניכם ובין האדריכל. כפי שאתם יודעים אין דבר יותר חשוב מרושם ראשוני, לכן כבר בפגישת הייעוץ תוכלו לקבל את ההחלטה האם להמשיך את הפרויקט עם אותו איש מקצוע, או שעדיף לכם לסקור משרדים אחרים. יש חשיבות רבה לכימיה ביניכם ובין איש המקצוע שכן מדובר על פרויקט חשוב, פרויקט שהוא נכס אשר ישמר לעוד שנים רבות, אתם לא רוצים לפעול בדרך בה אתם לא שלמים. איש המקצוע בסופו של דבר צריך לשרת אתכם ולא להפך.

 

אדריכל מומלץ בחולון – משרד או אדריכל עצמאי?

אדריכלים מומלצים בחולון ישנם אדריכלים עצמאיים אשר עובדים באופן סוליסטי, אין שום דבר פסול בכך. הדעה הרווחת אכן מרמזת שדרך משרדי אדריכלות תגיעו לתוצאות טובות יותר ואף פחות יקרות. היתרון בכך הוא "עדיף השניים מן האחד", כאשר אתם פונים לאדריכל עצמאי אין עוד חוות דעת נוספת מלבד דעתו שלו, כאשר אתם נמצאים במשרד בו יש מספר רב של אנשי מקצוע תוכלו לקבל מגוון דעות וכך התוצאה הסופית תהיה שלמה יותר.

 

היתר בניה 

כחלק מתפקידו של אדריכל ללוות אתכם בבקשת היתר בניה. בקשת היתר בניה היא בקשה בירוקרטית מאוד, בקשה אשר יש על פי חוק להוציא על מנת שתוכלו להקים מבנה או לעשות שינוי חיצוני כלשהו במבנה קיים, החל מחניה מקורה ועד לחלון חיצוני ומרפסת. ללא היתר בניה אתם עוברים עבירה פלילית לה השלכות רבות. בקשה להיתר בניה יכולה להסתכם בתהליך שאורך כמה שבועות, וכאשר מדובר על בקשה מסובכת ייתכן וגם ההליך ייקח כמה שנים. כאשר אתם עובדים מול אדריכל מקצועי אשר ילווה אתכם לאורך כל התהליך, יעניק לכם את הידע הדרוש בכדי שלא תדחה הבקשה, וינפיק לכם את האישורים הדרושים, ההליך יכול להפוך לפשוט וזול.

 

כמה עולה לשכור את שירותיו של אדריכל מקצועי בחולון?

אפשר לומר שיש שוויון בין השכר של מהנדס ובין אדריכל, כמובן שכאשר מדובר על עצמאי המחירים יכולים להיות שונים במעט. המחיר נקבע לפי שעה שכן אדריכל צעיר יכול לגבות בין 180 – 240 ש"ח לשעת עבודה ואילו אדריכל ותיק יכול להגיע ל-400 ש"ח לשעה. מלבד לייעוץ ותכנון ראשוני לא באמת תשלמו לאיש המקצוע לפי שעה אלא לפי פרויקט. לא ניתן לאמוד מחיר ספציפי לפרויקט, המחיר משתנה בהתאם לפרמטרים רבים כמו המקום בו יוקם המבנה שלכם, האם יש לכם היתר בניה, האם יש צורך ברגולציה, סוג העיצוב הנדרש ועוד…

 

אדריכל לעומת מהנדס

אדריכל בחולון

תחילה מבחינת השכלה, לימודי אדריכלות הרבה יותר מורכבים ואורכים שנה יותר מאשר מסלול הנדסה. תחום האדריכלות מצריך יכולת יצירתית ואילו הנדסה הוא תחום ריאלי יותר בו נלמדים נושאים כמו כימיה, פיזיקה ועוד. תפקידם של האדריכלים ומהנדסים יכולים להיות דומים כמו פיקוח ותכנון, אך בסופו של דבר המהנדס אחראי על הפן ההנדסי לשרטוטים הראשוניים של האדריכל. על מנת להקים מבנה יש צורך בשני המקצועות, אך הבסיס מושתת על עבודתו של האדריכל.

 

אדריכל מומלץ בחולון – מסקנות

אדריכלות מקצוע נחשק, מקצוע אשר דורש הרבה אחריות וידע נרחב. כאשר אתם בוחרים באדריכל אשר ילווה את הפרויקט שלכם אנו נמליץ לכם לבחור באדריכל בעל ותק וידע בסגנונות העיצוב השונים. סקר שוק הוא חלק בלתי נפרד מהליך הבחירה, בחנו כמה אפשרויות עומדות מולכם ולאט לאט התחילו לסנן. חשוב שתהליך זה יהיה מחושב ושקול כדי להגיע לבחירה הנכונה ביותר עבור הפרויקט שלכם. משרדי אדריכלות הם פתרון פשוט ובטוח יותר עבור פרויקטים שונים, כמו כן משרדים לרוב יהיו בעלי חוות דעת מוצקות יותר מצד לקוחות עבר.

 

אז מה היה לנו בכתבה:

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!