איטום גגות בעזרת יריעות ביטומניות וחומרי איטום נוספים

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

גגות הם בכל רגע מקור לחדירת מים, גשמים ושאר נזקי מזג האוויר, ועל כן הם אמורים להיות אטומים, אך נשאלת השאלה כיצד יש לאטום גגות בצורה איכותית?

כל איטום גג יתבצע במספר שיטות שונות, שיותאמו לסוגי גגות שונים, וכן ישנם פרטים רבים שיהיה חשוב לדעת לפני כל איטום גגות. בנוסף חשוב מאד להיזהר מעבודות חובבניות של קבלני איטום ללא הכשרה וניסיון בתחום, ושיוכלו לגרום לנזק רב יותר.

 

כל המידע בתחום איטום גגות

איטום כל גג מתחיל בתכנון מקדים ובבדיקת סוג הגג. לכן ישנם מספר נושאים שיש לקחת בחשבון לפני תחילת תהליך האיטום:

מתי יערך איטום הגג?

מוטב להקדים את נושא האיטום לפני תחילת החורף והגשמים. יש לזכור כי הזמן הטוב ביותר לבצע איטום בגג הוא עוד בימי הקיץ, זמן רב לפני תחילת הטיפות עם הגשם הראשון שעלולות לחלחל אל תוך הבית. באופן טבעי בחורף הביקוש לעבודות איטום הוא רב וזה עלול להתבטא במחיר יקר, הזמינות מועטה ועל כן יש לבצע איטום לגגות כבר בקיץ או מיד בתחילת הסתיו, ולא לדחות זאת, כיוון שכך תחסכו לא רק כסף רב, אלא גם אי נעימויות בהופעת רטיבות.

קרדיט תמונה: פזקר
  • מהי איכות חומרי האיטום?

בתחום האיטום מתקיים הכלל בו החומרים צריכים להיות דומים. כלומר האיטום כאשר הוא מתבצע עם חומר ביטומני, חומר זה ימשך לחומר ביטומני בלבד וידחה חומר פלסטי. כך למשל, איטום בחומר הבטון ימשך לחומר הבטון בלבד, וידחה חומרים אחרים.

לכן בבחירת שיטת האיטום יש לבדוק קודם מהי תשתית האיטום שכבר קיימת על  גג הבית אם הגג עבר איטום בחומרים אקריליים לא יהיה ניתן לשנות זאת לפתע לאיטום באמצעות יריעות ביטומניות. החומר הביטומני לא ידבק היטב לחומר האקרילי ועם הזמן יווצרו חורים ורווחים שיפגמו באיטום.

  • להכין את הגג בטרם האיטום

אין זה משנה מה תהיה שיטת איטום כל גג, הכנת הגג היא החלק החשוב ביותר באיטום ואף הקשה ביותר. הכנה זו ראשית כוללת עריכת ניקיון יסודי בגג מכל שאריות האיטום הקודם, יש בנוסף להרים את כל דודי השמש, המרזבים והמזגנים מהגג. קבלני איטום חובבניים עלולים למהר ולהתרשל בשלב הזה, ולכן מגלים באופן מצער שנוצרו בחומר האיטום מרווחים וחורים, בועות ואיכות ירודה של טיב העבודה שנעשתה לשווא.

 

מהן השיטות לאיטום?

באיטום גגות החכמה היא לבחור בשיטה האיכותית ביותר, ולא בעבודה המהירה יותר וגם חומר יקר ביותר לאיטום לא ישנה את איכות האיטום, כי מה שחשוב הוא להשתמש בחומר הנכון ביותר לאיטום גגות. ישנם מספר חומרי איטום נפוצים ביותר עם התאמה לסוגי גגות שונים, עלויות שונות למחיר העבודה וכן ישנם גם יתרונות וחסרונות בכל שיטה.

קרדיט תמונה: פזקר

יריעות ביטומניות לאיטום הגג

שיטה זו נחשבת לשיטה הפופולרית והיעילה ביותר. אך כאמור אין זה תמיד אפשרי או כדאי ליישום וזה תלוי בגג שלכם. זוהי שיטת איטום שמתבצעת על ידי הלחמת היריעות זו לזו, לקצוות הגג, עד שנוצר שטיח הסוגר ומכסה את הגג. איטום של גגות ביריעות ביטומניות מתבצע על גבי גג שעבר זיפות בעבר, אם מעוניינים בשכבה נוספת של יריעות איטום חדשות בגג, ניתן לבצע זאת גם על גבי גג בטון חדש. שימו לב כי רק בשלושת מקרים אלו ניתן לבצע עבודה זו.

בנוסף אם לאחר האיטום אתם מתכוונים לרצף את הגג, לא תהיה חשיבות לצבע היריעות. אך אם הגג יישאר כפי שהוא, יש לשים לב שקבלן האיטום שלכם ישתמש ביריעות ביטומניות לבנות בלבד. יריעות אלו הן למעשה אפורות, ומכוסות בחומר בשם אגרגט שמגן על היריעה מפני נזקי השמש.

 

המחירים לאיטום גג ביריעות ביטומניות תלוי בגודלו של הגג. אם הגג גדול מאד המחיר למטר של יריעה יהיה זול יותר. ואם על הגג יש יותר עבודה, כגון מזגנים ודודי שמש, עבודות שונות של חיתוך והלחמה מורכבות, מן הסתם זה יעלה את המחיר. כמו כן תלוי גם אם מדובר באיטום של גג חדש או ישן יותר. בכל מקרה עבור איטום כל גג באמצעות יריעות יש לקבל לרוב עשר שנות אחריות.

 

חברת פזקר התחילה לפתח ולייצר משנת 1948 חומרי איטום בהם משתמשים ברוב המבנים והתשתיות בישראל כדי להבטיח אטימות מקסימלית והגנה מפני נזקי המים ומזג האוויר.

אנחנו מזמינים גם אתכם להצטרף אלינו להיות חלק מקהל הלקוחות היקרים שלנו.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

קפריסין
בלוג
במרכז הים התיכון: מדריך מקיף לדירות בפאפוס.

מחפשים להשקיע בנדל"ן בפאפוס, קפריסין? עם החופים היפים וההיסטוריה העשירה שלה, פאפוס היא יעד פופולרי הן לתיירים והן לגולים המעוניינים לרכוש נכס. בין אם אתם מחפשים דירה על חוף הים או בית עירוני נעים במרכז העיר, יש הרבה אפשרויות זמינות.

WORK SITE
בלוג
היתרי בנייה והשכרת פיגומים: המדריך המלא ליישום יתרונותם

כאשר יוצאים לפרויקט בנייה, אחת ההחלטות המרכזיות שיש לקבל היא האם לרכוש או לשכור פיגומים. השכרת פיגומים מציעה יתרונות רבים, כולל עלות-תועלת, גמישות ונוחות. על ידי בחירה בהשכרת פיגומים, תוכל לחסוך בעלויות מראש ולבטל את הצורך באחסון ותחזוקה. בנוסף, השכרת פיגומים מאפשרת לכם להתאים בקלות את כמות וסוג הפיגומים לפי הצורך לשלבים שונים של הפרויקט שלכם.

קבלן
בלוג
לסנן את הקבלן המושלם: מדריך מעשי לבחירת הקבלן לבניית ממד

כשמדובר בשיפוץ הבית שלך עם לבני מימד, בחירת הקבלן המושלם היא קריטית. הקבלן הנכון יכול לעשות את כל ההבדל בהצלחת הפרויקט שלך. הם צריכים להיות בעלי ניסיון בעבודה עם לבני מימד, מוניטין מוצק בתעשייה ופורטפוליו של פרויקטים מוצלחים.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

התקשרו עכשיו