איטום גגות בעזרת יריעות ביטומניות וחומרי איטום נוספים

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

גגות הם בכל רגע מקור לחדירת מים, גשמים ושאר נזקי מזג האוויר, ועל כן הם אמורים להיות אטומים, אך נשאלת השאלה כיצד יש לאטום גגות בצורה איכותית?

כל איטום גג יתבצע במספר שיטות שונות, שיותאמו לסוגי גגות שונים, וכן ישנם פרטים רבים שיהיה חשוב לדעת לפני כל איטום גגות. בנוסף חשוב מאד להיזהר מעבודות חובבניות של קבלני איטום ללא הכשרה וניסיון בתחום, ושיוכלו לגרום לנזק רב יותר.

 

כל המידע בתחום איטום גגות

איטום כל גג מתחיל בתכנון מקדים ובבדיקת סוג הגג. לכן ישנם מספר נושאים שיש לקחת בחשבון לפני תחילת תהליך האיטום:

מתי יערך איטום הגג?

מוטב להקדים את נושא האיטום לפני תחילת החורף והגשמים. יש לזכור כי הזמן הטוב ביותר לבצע איטום בגג הוא עוד בימי הקיץ, זמן רב לפני תחילת הטיפות עם הגשם הראשון שעלולות לחלחל אל תוך הבית. באופן טבעי בחורף הביקוש לעבודות איטום הוא רב וזה עלול להתבטא במחיר יקר, הזמינות מועטה ועל כן יש לבצע איטום לגגות כבר בקיץ או מיד בתחילת הסתיו, ולא לדחות זאת, כיוון שכך תחסכו לא רק כסף רב, אלא גם אי נעימויות בהופעת רטיבות.

קרדיט תמונה: פזקר
  • מהי איכות חומרי האיטום?

בתחום האיטום מתקיים הכלל בו החומרים צריכים להיות דומים. כלומר האיטום כאשר הוא מתבצע עם חומר ביטומני, חומר זה ימשך לחומר ביטומני בלבד וידחה חומר פלסטי. כך למשל, איטום בחומר הבטון ימשך לחומר הבטון בלבד, וידחה חומרים אחרים.

לכן בבחירת שיטת האיטום יש לבדוק קודם מהי תשתית האיטום שכבר קיימת על  גג הבית אם הגג עבר איטום בחומרים אקריליים לא יהיה ניתן לשנות זאת לפתע לאיטום באמצעות יריעות ביטומניות. החומר הביטומני לא ידבק היטב לחומר האקרילי ועם הזמן יווצרו חורים ורווחים שיפגמו באיטום.

  • להכין את הגג בטרם האיטום

אין זה משנה מה תהיה שיטת איטום כל גג, הכנת הגג היא החלק החשוב ביותר באיטום ואף הקשה ביותר. הכנה זו ראשית כוללת עריכת ניקיון יסודי בגג מכל שאריות האיטום הקודם, יש בנוסף להרים את כל דודי השמש, המרזבים והמזגנים מהגג. קבלני איטום חובבניים עלולים למהר ולהתרשל בשלב הזה, ולכן מגלים באופן מצער שנוצרו בחומר האיטום מרווחים וחורים, בועות ואיכות ירודה של טיב העבודה שנעשתה לשווא.

 

מהן השיטות לאיטום?

באיטום גגות החכמה היא לבחור בשיטה האיכותית ביותר, ולא בעבודה המהירה יותר וגם חומר יקר ביותר לאיטום לא ישנה את איכות האיטום, כי מה שחשוב הוא להשתמש בחומר הנכון ביותר לאיטום גגות. ישנם מספר חומרי איטום נפוצים ביותר עם התאמה לסוגי גגות שונים, עלויות שונות למחיר העבודה וכן ישנם גם יתרונות וחסרונות בכל שיטה.

קרדיט תמונה: פזקר

יריעות ביטומניות לאיטום הגג

שיטה זו נחשבת לשיטה הפופולרית והיעילה ביותר. אך כאמור אין זה תמיד אפשרי או כדאי ליישום וזה תלוי בגג שלכם. זוהי שיטת איטום שמתבצעת על ידי הלחמת היריעות זו לזו, לקצוות הגג, עד שנוצר שטיח הסוגר ומכסה את הגג. איטום של גגות ביריעות ביטומניות מתבצע על גבי גג שעבר זיפות בעבר, אם מעוניינים בשכבה נוספת של יריעות איטום חדשות בגג, ניתן לבצע זאת גם על גבי גג בטון חדש. שימו לב כי רק בשלושת מקרים אלו ניתן לבצע עבודה זו.

בנוסף אם לאחר האיטום אתם מתכוונים לרצף את הגג, לא תהיה חשיבות לצבע היריעות. אך אם הגג יישאר כפי שהוא, יש לשים לב שקבלן האיטום שלכם ישתמש ביריעות ביטומניות לבנות בלבד. יריעות אלו הן למעשה אפורות, ומכוסות בחומר בשם אגרגט שמגן על היריעה מפני נזקי השמש.

 

המחירים לאיטום גג ביריעות ביטומניות תלוי בגודלו של הגג. אם הגג גדול מאד המחיר למטר של יריעה יהיה זול יותר. ואם על הגג יש יותר עבודה, כגון מזגנים ודודי שמש, עבודות שונות של חיתוך והלחמה מורכבות, מן הסתם זה יעלה את המחיר. כמו כן תלוי גם אם מדובר באיטום של גג חדש או ישן יותר. בכל מקרה עבור איטום כל גג באמצעות יריעות יש לקבל לרוב עשר שנות אחריות.

 

חברת פזקר התחילה לפתח ולייצר משנת 1948 חומרי איטום בהם משתמשים ברוב המבנים והתשתיות בישראל כדי להבטיח אטימות מקסימלית והגנה מפני נזקי המים ומזג האוויר.

אנחנו מזמינים גם אתכם להצטרף אלינו להיות חלק מקהל הלקוחות היקרים שלנו.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

בלוג
הפיכת חדר לממד

בין אם אתם מתעניינים לגבי הפיכת חדר לממד או בניית ממ"ד, יש לכך השלכות שונות על סוג הבנייה. בתוך כך, הפיכת חדרים לממ"ד היא מה שמספק את השקט הנפשי שאתם מוגנים במקרה של התקפת טילים, אם כי הפרויקט יכול מאוד להשתנות בעלויות שלו – קראו כאן למידע נוסף.

בלוג

המציאות של היום מחייבת חשיבה מחודשת על אמצעי הגנה וכבר לא מדובר על חלקים דרומיים או צפוניים של הארץ, אלא על כולה. בעבר האפשרות היחידה להתגונן הייתה מקלט, בבניה החדשה ישנה חובה לבנות ממד, והפתרון עבור מי שאין לו ממד הוא מיגונית ניידת – מבנה אותו ניתן להציב בצמוד לבית או לעסק. מהן התקנות היום להצבת מיגוניות, היכן יש למקם אותן ומדוע כל כך חשוב להציבן? על כך ועוד בכתבה זו.

בלוג
מהו ממד נייד, ומתי יהיה עדיף על פני ממד רגיל?

ממ"ד נייד הוא ממ"ד שניתן להעביר די בקלות ממקום למקום, כאשר כל מה שנדרש עבור הובלתו הוא משאית עם מנוף הובלות כבדות. בדומה לממ"ד רגיל, שבדרך כלל נבנה בתוך הבית, ממ"ד נייד עשוי מפלדה בבטון. הוא מאושר על ידי פיקוד העורף, והנה המידע שאתם צריכים לדעת עליו – קראו כאן.

אדריכל
בלוג
איך להפוך לאדריכל מצליח?

אדריכלות היא תחום מקצועי המשלב יצירתיות והשראה עם יכולת ליצירת מבנים מהממים ותכליתיים והתחברות לקהילות באמצעות עיצובים מרשימים רבי-השפעה. עם זאת, לוקח זמן כדי להפוך לאדריכל מצליח. צבירת ניסיון, שיפור עצמי והתמדה, במיוחד לאחר שתתחילו לעסוק בתחום הם הכרחיים. היבטים חשובים נוספים שיעזרו לכם לבלוט בשוק התחרותי, הם: להתעדכן בטרנדים העכשוויים באופן קבוע, להעמיק את הכישורים והידע הקשורים לענף הבנייה, כולל בקיאות בתקנות התכנון והבנייה.

בנייה
בלוג
מהן בדיוק ׳תקנות בנייה׳?

תקנות הבנייה נקבעות על ידי הרשויות השונות בהתאם למגוון צרכים ודרישות, והן משתנות גם בהתאם לסוג הנכס הנבנה. למשל, התקנות המתייחסות לבניית בית פרטי שונות מאלה המתייחסות לבניית בניין רב קומות או מרכז מסחרי. על מנת לשמור על בטיחות המבנים ועל התאמתם לאכלוס אנושי, חשוב לפעול על פי תקנות הבנייה.

שיפוץ
בלוג
שיפוץ חצר וגינה

עיצוב ושיפוץ גינה מהווה דבר חשוב מאוד בכל בית שיש בו גינה. הגינה משמשת את כל דיירי הבית וכן היא משמשת עבור אירוח. היא צריכה להיות המקום שנעים לשהות בו, שהוא מסמל את המרחב הטבעי ואת האפשרות לשהות בו בלי לצאת מגבולות הבית. על כן, חשוב ביותר לדאוג שהגינה תהיה בדיוק מה שאתם חולמים בכל היבט אפשרי. שיפוצניק יסייעו לכם לעצב את הגינה שלכם בצורה הטובה ביותר.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו