אישורי בניה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אישורי בניהמתכננים פרויקט בניה חדש? רוצים לשנות את ייעודו של המבנה שלכם? מוסיפים קומה? בונים פרגולה חיצונית? כל שינוי כזה מצריך אישורי בניה. לכן, אם אתם עושים שינוי שכולל בנייה חיצונית בבית שלכם אתם צריכים לקבל אישורי בניה לשם כך.

 

מה זה אישור בניה?ֿֿ

אישורי בניה הם רשיון לשנות ולבנות על הקרקע או הנכס שבבעלותכם. אישורי הבניה הם מסמך פורמלי, אליו יצורפו תוכניות הבניה, מפות מדידה ואישורים מכלל הרשויות. אישורי הבניה יכללו את הפרטים של בעלי הזכויות. אישורי בניה מתקבלים על ידי וועדה מקומית לתכנון ובניה או על ידי רשות הרישוי. על מנת לקבל אישורי בניה פונים לוועדה עם תוכנית בניה (שעברה אישור על ידי אדריכל). אישורי הבניה יינתן בהתאם לחוקים ולזכויות שנקבעו בתוכנית. דבר נוסף שישפיע על קבלת היתר בנייה הוא היכן אתם גרים, ומתנגדים לבניה. בניה ללא אישורי בניה נחשבת לעבירה על החוק.

 

מתי צריך אישורי בניה?

כל שינוי חיצוני במבנה וכל חריגה דורשים אישורי בניה. ישנם ארבעה מצבים בהם צריך אישורי בניה-

  • כאשר הבניה החדשה או השינויים במבנה ישפיעו על הסביבה החיצונית- הריסה של המבנה והקמה של בניין חדש, שינוי חיצוני בשלד המבנה ועוד.
  • כאשר יש שינויים בקירות חיצוניים, או תוספת בניה למבנה קיים- כולל חלון חיצוני, סגירה של המרפסת או קירויה, חניה מקורה, פרגולה ועוד.
  • אם יש כוונה לשנות את ייעוד הנכס- לדוגמא, אם משנים את המבנה מבית מגורים לעסק צימר או לגן ילדים ועוד.
  • חריגה משטח המגרש- אם הבניה החדשה חורגת מהשטח הקיים, לדוגמא תוספת של חניה, הגדלת החצר ועוד.

לסיכום, כל שינוי חיצוני, שמשפיע על שטחה של הדירה, ועל שלד המבנה דורש אישורי בניה. שינויים פנימיים, לא דורשים היתר, כלומר כל שיפוץ פנימי בבית שלכם לא מצריך אישורים מלבד אישורי התוכנית עצמה על ידי אנשי המקצוע.

 

 

האם יש אפשרות לא לקבל אישורי בניה ולמה זה קורה?

כן, יש אפשרות לא לקבל אישורי בניה. בדרך כלל, הסיבה לכך נגרמת כתוצאה מסטייה מתוכנית הבניה המקורית (כאשר בבקשה שהגשתם יש סטיה משמעותית מהתוכנית הקיימת- לדוגמא- כאשר אתם מבקשים זכויות בניה מעבר לזכויות שנקבעו בתוכנית). במקרה כזה, הועדה תאשר את הבקשה רק בתנאי של שינוי תוכנית. ישנם מקרים שסטיות מסוימות מהתוכנית לא ייחשבו משמעותיות ואז תוכלו לקבל את אישורי הבניה (לדוגמא בניה על הגג).

האם יש תוקף לאישורי הבניה?

איך להוציא אישורי בניהאישורי הבניה ניתנים לתוקף של 3 שנים מקבלתם. כלומר, מהרגע שקיבלתם את אישורי הבניה עליכם להשלים את הבניה כולה בתקופה של עד שלוש שנים מקסימום. אם עברו שלוש שנים ועדיין לא סיימתם את פרויקט הבניה שלכם, תוכלו להגיש בקשת הארכה לאישורי הבניה אצל הוועדה המקומית. את בקשת ההארכה עליכם להגיש על פי ההוראות של הועדה המקומית תוך שימוש בטופס ספציפי. בבקשת ההארכה תצטרכו לציין מה הסיבות לעיכוב, מה הושלם עד עתה, מה הצפי לסיום הפרויקט ועוד. הוועדה תבחן את הדברים ותחליט אם לאשר את ההארכה או לא. לרוב, הבקשות להארכת ההיתר מתקבלות, אך כדי להיות בטוחים שתקבלו את האישור מומלץ להיעזר עם איש מקצוע מתאים. איש המקצוע יידע להכווין אתכם לדייק את הבקשה להארכת אישורי הבניה ויסייע לכם בדיוק התוכן של הבקשה- דבר שיוכל להשפיע על קבלת האישורים. ניתן להאריך את אישורי הבניה בעוד שלוש שנים. אם עברו גם שלוש שנים של הארכת הפרויקט ועדיין לא סיימתם, ניתן להאריך בעוד שלוש שנים נוספות וזהו. כלומר, ניתן להאריך את תוקף אישורי הבניה בשש שנים מקסימום.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

בלוג

חנויות רהיטים פתוחות בשבת

כל השבוע אנחנו עובדים או לומדים, עסוקים עם הילדים והשגרה העמוסה. לרבים מאיתנו אין זמן להתעסק עם עיצוב הבית ובטח

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו