בדיקה וטיפול בעבירות בנייה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

בדיקה וטיפול בעבירות בנייהבנייה ללא היתר בנייה נחשבת לעבירה פלילית על החוק. אנשים רבים עושים עבירות בנייה ללא ידיעתם. אפילו כאשר בונים פרגולה או מחסן יש להוציא היתר בנייה. לכן, אנשים רבים שבונים פרגולה אינם יודעים שעליהם להוציא היתר בנייה ומסתבכים עם החוק. כיצד ניתן לטפל בעבירות בנייה?

חברת "מרובעים" ריכזה לכם מידע רב בנושא. 

 

בדיקה וטיפול בעבירות בנייהמה סוגי עבירות הבנייה?

קיימים סוגים שונים של עבירות בניה.

עבירות בנייה ללא היתר בנייה

כאשר קיים מבנה שהבנייה שלו לא אושרה. אם בניתם או קניתם מבנה כזה, זו נחשבת עבירת בנייה. יש לשים לב שגם הוספה של חדר, מחסן, קירוי מרפסת או חניה, או כל שינוי חיצוני שנעשה בבית מצריכים היתר בנייה. אם הם נעשים ללא היתר זו עבירת בנייה.

עבירות בנייה עם סטייה מהיתר הבנייה

אלו עבירות המתרחשות בשלב הבנייה בפועל. הבנייה לא תואמת את תוכנית הבנייה שאושרה בהיתר הבנייה. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בגודל הנכס, מיקום הנכס, גובה הנכס ועוד. נחשב לעבירת בנייה חמורה מאוד. 

עבירות בנייה של שינוי ייעוד הנכס ממה שאושר בהיתר הבנייה

עבירות בנייה אלו מתייחסות לכל שימוש חורג בנכס שבבעלותכם. כלומר, אם הפכתם את בית המגורים שלכם לגן ילדים או לצימר, שיניתם את ייעוד הנכס. אם לא קיבלתם לשינוי היתר בנייה מיוחד זו הפרה של היתר הבנייה ונחשב לעבירה על החוק. 

בדיקה וטיפול בעבירות בנייהכיצד ניתן להימנע מעבירות בנייה?

על מנת להימנע מעבירות בנייה בררו תמיד אם דרושים אישורים עבור כל שינוי שברצונכם לעשות במבנה. מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע שונים כמו מהנדס או אדריכל שיעזרו לכם להחליט על תוכנית הבנייה המתאימה ואילו אישורים היא מצריכה. 

אם אתם רוכשים דירה חדשה בצעו את כלל הבדיקות טרם הרכישה. הרשויות המקומיות יודעות על כל עסקה שמתבצעת בשטח הרשות בכל הנוגע למכירת נכס וקניית נכס. לכן לאחר ביצוע עסקה כלשהי, הרשות המקומית בדרך כלל תשלח פקח שיבדוק אם יש בדירה עבירות בנייה. גם כאשר קונים דירה מקבלן וגם כאשר קונים בית מיד שניה, חשוב מאוד לבדוק שהקבלן ביצע את הבנייה כראוי. במידה וקיימת עבירת בנייה, תוכלו לנהל משא ומתן עם מוכר הנכס לגבי המחיר של הדירה, או להחליט לא לרכוש אותה. תוכלו להסתכל בנסח הטאבו ולהיעזר באנשי מקצוע מתאימים על מנת לוודא שאין עבירות בנייה. 

בדיקה וטיפול בעבירות בנייה- מה העונשים?

במידה ותואשמו בעבירות בנייה, הדבר יגרום להעמדתכם לדין ולצו הריסת המבנה. תחילה תשלח אליכם אזהרה בה יאפשרו לכם לתקן את עבירות הבנייה. כאשר מדובר בעבירה קלה ובאדם ללא רקע פלילי, יציעו לו הסדר בו הוא יודה בעבירה, יבטיח לא לבצע עבירה כזו שוב וישלם קנס. אם הוגש כתב אישום ניתן לברר מול הרשויות האם כתב האישום ניתן לביטול והאם אפשר להגיע להסדר. בהסדר המותנה תתחייבו להשיג היתר בנייה עד מועד אותו תקבע הרשות המקומית. אם לא תצליחו להוציא את האישורים עד אותו מועד תאלצו להתמודד עם צו הריסה. תוכלו לבקש הארכה להסדר, בה תצטרכו להוכיח שאתם בתהליך מול הרשויות.

גובה הקנסות על פי התקנות החדשות:

  • עבירות בשטח עד 25 מ״ר- יקבלו קנס של עשרים וחמישה אלף שקלים (25,000). 
  • עבירות בשטח של 25 עד 50 מ״ר- יקבלו כנס של חמישים אלף שקלים (50,000).
  • עבירות בשטח של 75 עד 100 מ״״ר- יקבלו קנס בגובה של מאתיים אלף שקלים (200,000). 
  • עבירות בשטח מעל 100 מ״ר- יקבלו קנס של שלוש מאות אלף שקלים (300,000). 
  • עבירות שבוצעו על ידי חברות יקבלו קנס כפול שיכול להגיע לשש מאות שקלים (600,000).

בדיקה וטיפול בעבירות בנייה- מה עושים?

במידה וביצעתם עבירות בניה, ניתן לפעול על מנת לקבל היתר בנייה בדיעבד. הבקשה להיתר בנייה בדיעבד תכלול את זכויות בעלי הנכס, את שטח המבנה המותר והקיים בנכס, שרטוט ומפה של עבירת הבנייה ועוד. כמו היתר בנייה רגיל, יש להגיש את הבקשה להיתר בנייה בדיעבד לוועדה המקומית לתכנון ובניה. על מנת שהועדה תאשר את היתר הבנייה בדיעבד, יהיה עליכם להוכיח שעבירת הבנייה לא מפריעה לשכניכם ושאין התנגדות כלשהי לבנייה. 

חברת "מרובעים" נותנת מענה עבור בדיקה טיפול בעבירות בנייה. צרו איתנו קשר עבור כל שאלה, בדיקה וטיפול שברצונכם לבצע. 

בדיקה וטיפול בעבירות בנייה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

בלוג
הפיכת חדר לממד

בין אם אתם מתעניינים לגבי הפיכת חדר לממד או בניית ממ"ד, יש לכך השלכות שונות על סוג הבנייה. בתוך כך, הפיכת חדרים לממ"ד היא מה שמספק את השקט הנפשי שאתם מוגנים במקרה של התקפת טילים, אם כי הפרויקט יכול מאוד להשתנות בעלויות שלו – קראו כאן למידע נוסף.

בלוג

המציאות של היום מחייבת חשיבה מחודשת על אמצעי הגנה וכבר לא מדובר על חלקים דרומיים או צפוניים של הארץ, אלא על כולה. בעבר האפשרות היחידה להתגונן הייתה מקלט, בבניה החדשה ישנה חובה לבנות ממד, והפתרון עבור מי שאין לו ממד הוא מיגונית ניידת – מבנה אותו ניתן להציב בצמוד לבית או לעסק. מהן התקנות היום להצבת מיגוניות, היכן יש למקם אותן ומדוע כל כך חשוב להציבן? על כך ועוד בכתבה זו.

בלוג
מהו ממד נייד, ומתי יהיה עדיף על פני ממד רגיל?

ממ"ד נייד הוא ממ"ד שניתן להעביר די בקלות ממקום למקום, כאשר כל מה שנדרש עבור הובלתו הוא משאית עם מנוף הובלות כבדות. בדומה לממ"ד רגיל, שבדרך כלל נבנה בתוך הבית, ממ"ד נייד עשוי מפלדה בבטון. הוא מאושר על ידי פיקוד העורף, והנה המידע שאתם צריכים לדעת עליו – קראו כאן.

אדריכל
בלוג
איך להפוך לאדריכל מצליח?

אדריכלות היא תחום מקצועי המשלב יצירתיות והשראה עם יכולת ליצירת מבנים מהממים ותכליתיים והתחברות לקהילות באמצעות עיצובים מרשימים רבי-השפעה. עם זאת, לוקח זמן כדי להפוך לאדריכל מצליח. צבירת ניסיון, שיפור עצמי והתמדה, במיוחד לאחר שתתחילו לעסוק בתחום הם הכרחיים. היבטים חשובים נוספים שיעזרו לכם לבלוט בשוק התחרותי, הם: להתעדכן בטרנדים העכשוויים באופן קבוע, להעמיק את הכישורים והידע הקשורים לענף הבנייה, כולל בקיאות בתקנות התכנון והבנייה.

בנייה
בלוג
מהן בדיוק ׳תקנות בנייה׳?

תקנות הבנייה נקבעות על ידי הרשויות השונות בהתאם למגוון צרכים ודרישות, והן משתנות גם בהתאם לסוג הנכס הנבנה. למשל, התקנות המתייחסות לבניית בית פרטי שונות מאלה המתייחסות לבניית בניין רב קומות או מרכז מסחרי. על מנת לשמור על בטיחות המבנים ועל התאמתם לאכלוס אנושי, חשוב לפעול על פי תקנות הבנייה.

שיפוץ
בלוג
שיפוץ חצר וגינה

עיצוב ושיפוץ גינה מהווה דבר חשוב מאוד בכל בית שיש בו גינה. הגינה משמשת את כל דיירי הבית וכן היא משמשת עבור אירוח. היא צריכה להיות המקום שנעים לשהות בו, שהוא מסמל את המרחב הטבעי ואת האפשרות לשהות בו בלי לצאת מגבולות הבית. על כן, חשוב ביותר לדאוג שהגינה תהיה בדיוק מה שאתם חולמים בכל היבט אפשרי. שיפוצניק יסייעו לכם לעצב את הגינה שלכם בצורה הטובה ביותר.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו