בדיקות קרקע

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

כאשר מדברים על הנושא החשוב של בדיקות קרקע, יש להבין, כי אלו הן בדיקות מחויבות המציאות שבטרם תהליך הבנייה. ההתנגדות, היציבות, כמו גם השמירה של מבנה שלם תלויים בבדיקות קרקע. מי שאמון על ביצוע הבדיקות הללו הוא מהנדס הקרקע, אשר בודק את ההרכב של הקרקע, וזאת כדי לקבוע גורמי בנייה אקוטיים כאלו ואחרים. מה שיש לוודא בא לידי ביטוי בקיומה של אדמה מספיק חזקה, שמקבלת את ההיתר לבנות עליה מבנה, עם צפיפות מצוינת, שיהיה אפשר לשאת את עומס הבנייה עליה, ואין חשש כי היא תהיה דחוסה או שהיא תשקע בתום הבנייה. וכן נמדדת הלחות של הקרקע, האם היא מתכווצת או שמא מתרחבת יותר מדי. במאמר זה נברר אף פרטים על יועץ קרקע, כאשר עולה השאלה – האם הקרקע מתאימה לסוג הבנייה שלכם. למידע כללי, יועץ הקרקע מכונה יועץ גיאוטכני, בעגה המקצועית. את השירות של בדיקת קרקע, ואת השירות של יועץ קרקע לא מבקשים בכל מקום. יגענו ומצאנו. הכירו את חברת GEOTEST. מדובר אודות חברה מן השורה הראשונה, המחזיקה בצי של מכונות קידוח חדישות, מכל מיני סוגים, כמו למשל – מערכות דיס חשמליות, או ציוד לכל סוגי הקרקע, ומכונות קידוח הכי מתקדמות בשוק של היום. החברה מבצעת ברוב מומחיות מנעד רב של סוגי הקידוחים בתחום המבוקש של גיאוטכניקה, ולא משנה מה סוג הקרקע שלכם.

 

בדיקות קרקע – על מה ולמה?

בתור בסיס היסוד של כל מבנה,לקרקע יש חשיבות בל תתואר, וזאת בדיוק הסיבה הראשית והמכריעה לקיום הכרחי, בלי כל עשיית פשרה של בדיקות קרקע. אחד, מני רבים, מהתפקידים המובילים של בדיקת הקרקע, בא לידי ביטוי באומדן של כושר הנשיאה של הקרקע. הדבר מחייב איזון או אחזקה טובים של משקל הבניין. בבחינת תרכובות פיזיות וכימיות של הקרקע, צריך להבין, כי ההרכב הכימי של הקרקע הוא זה שיקבע את דפוס ההתנהגות הכללית שלה. כיום, אין כל בעיה נראית לעין של מדידה של ההרכב הכימי או הפיזי של הקרקע. בדיקת הקרקע יכולה לקבוע את הנוכחות של מזהמים בקרקע. הדבר מקבל משנה חשיבות, בשל העובדה, שבחירת החומרים לבנייה יכולה להיות מושפעת אף מההרכבים המינרליים או הכימיים של הקרקע. במידה וניתוח של הקרקע ימצא כי הקרקע, לדוגמה, מכילה גופרית, כי אז המלט שעמיד לגופרית ישמש בתור הגנה מיטבית על היסוד של המבנה. בדיקת הקרקע אף מבצעת מראש חקירה של גיאוטכניקה. התגובות הגיאוגרפיות, כגון – ההשפעה של מזג האוויר, כל מיני התרחשויות טבעיות או אקלים על הקרקע, מספקות כאחד הערכה גסה של האופן אשר בו הקרקע תוכל לעמוד בפני אסונות טבע, כמו לדוגמה – מפולת אדמה או רעידת אדמה, וכיוצא בזה. התנהגות התיישבות על גבי הקרקע מאוד משמעותית לשם מדידה של ייצוב הקרקע. במידה שהיא חלשה, היא מועדת לשקוע בקלות, לגבות מחיר חיי אדם ולהישחק. לאחר שמתבצעת בדיקת הקרקע, מניחים את יסוד המבנה. על מנת לצלוח את הנחת היסודות של המבנה, יש לבצע את בדיקת הקרקע, באופן מובהק וחד משמעי, על מנת להחליט על עומק ועל אורך העמודים. את העמודים מכניסים לקרקע, לשם הנחת היסוד של הבניין. כל בעיה שתיתכן ביסודות עשויה להיראות בתוצאות של בדיקות הקרקע.

כיצד בא לידי ביטוי פועלו של יועץ קרקע?

נתחיל בעובדות. ברור מאליו שהייעוץ המקצועי של יועץ קרקע מהווה היבט מקצועי שאין לוותר עליו, בשום פנים ואופן. יש לו משקל בקביעה, למשל, של טופוגרפיית הקרקע. ולמי שלא הבין עוד, נשמח להסביר. ובכן, במידה ואתם רוצים לבנות מבנה כלשהו בשיפוע, יש כמה גורמים אשר עשויים להשפיע על תהליך הבנייה שלכם, כמו לדוגמא – במידה והקרקע נמצאת מתחת למפלס של הכביש, השפעה של האקלים על הקרקע, וכיוצא בכך. קיימים עוד שיקולים שצריך להביא בחשבון, שמתכתבים באופן ישיר עם הטופוגרפיה. יועץ הקרקע עשוי לבצע סקירה של הפרויקט, ולהגיע למסקנות איזה אזורים אינם מתאימים או בטוחים לשם בנייה. יועץ הקרקע יחקור לעומק את התכונות המאפיינות של הקרקע, ויישם אותן תוך כדי התאמה של הקרקע למגורים ולבנייה. הוא ייטיב לחקור את הקרקע, ולערוך בדיקה שלה בטרם יתגלו בעיות חמורות למדי. הוא ידע לזהות את המאפיינים הספציפיים של הקרקע. חרף העובדה, כי המון מהנדסים גיאוטכניים מקצועיים ומנוסים בתחום עשויים להעריך את הקרקע, אבל יועץ הקרקע, כמו שאפשר למצוא רק בחברת GEOTEST, שניחן בניסיון ורקורד עשיר של עשייה, יהיה מומחה אמיתי לדבר ולזיהוי כל דבר חריג בקרקע. כמו כן, כל זה מתורגם לחיסכון אדיר של זמן, שהוא בהחלט המשאב העיקרי של האדם, וכן לחיסכון אמיתי בנסיעות ובאנרגיות ובהוצאות כספיות. יועץ הקרקע אף מסוגל לאבחן במקצועיות מרובה על המאפיינים של הקרקע, תוך כדי נתינת המלצות על דרכי השיקום המתאימות, על מנת להתאים את הקרקע לכדי בנייה. המלצות לרבות – אנקפסולציה, ביולוגיה, זרימת אוויר, או שיקום של קרקע תרמי, וכולי. טכניקות מהסגנון הזה נועדו לשם שיפור מיטבי של הקרקע שעליה אתם מעוניינים לבנות, מה שיהפוך בהכרח את הבנייה שלכם להרבה יותר בטוחה לשם בנייה עבור מגורים, או לשם מטרות של תעשייה או של מסחר. באמצעות הייעוץ המקצועי של יועץ הקרקע יהיה באפשרותכם להיערך נכונה לכל תרחיש שמתקשר לקרקע, להגיע לכדי סיום של הבנייה בטווח מסגרת הזמן שהקצבתם לעצמכם מבעוד מועד. יתרה מזאת, ביכולתו של יועץ הקרקע להציע לכם עוד כל מיני שירותים, כמו למשל – תכנון או חקירה של אתרי כרייה או סכר, הערכה של היסודות, תכנון של קירות תמך, הערכה של יציבות השיפועים, או תכנון של מדרכות, וכיוצא בזאת. היעילות של שירותים בעלי ערך מוסף האלו תוודא כי פרויקט הבנייה שלכם ייבנה על ידי הקרקע הכי מתאימה לאותו אזור, ותצלח כל בעיה אפשרית. אפשר לומר בפה מלא, כי יועץ הקרקע יגדיל את סיכויי ההצלחה של פרויקט הבנייה שלכם בראייה קדימה.

 

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

קרקע לבניה
בלוג
המדריך לבחירת קרקעות להשקעה

השקעה בקרקע יכולה להיות הזדמנות משתלמת למי שמחפש לגוון את תיק ההשקעות שלהם. עם זאת, בחירת הקרקע הנכונה להשקעה דורשת שיקול דעת ומחקר מדוקדקים. במאמר זה, נחקור שבעה היבטים שונים שכדאי לקחת בחשבון כאשר מחפשים קרקעות להשקעה. ממיקום ועד ייעוד, גורמים אלה יעזרו לך לקבל החלטה מושכלת ולמקסם את התשואה שלך. אז בואו נצלול פנימה!

בלוג
הפיכת חדר לממד

בין אם אתם מתעניינים לגבי הפיכת חדר לממד או בניית ממ"ד, יש לכך השלכות שונות על סוג הבנייה. בתוך כך, הפיכת חדרים לממ"ד היא מה שמספק את השקט הנפשי שאתם מוגנים במקרה של התקפת טילים, אם כי הפרויקט יכול מאוד להשתנות בעלויות שלו – קראו כאן למידע נוסף.

בלוג

המציאות של היום מחייבת חשיבה מחודשת על אמצעי הגנה וכבר לא מדובר על חלקים דרומיים או צפוניים של הארץ, אלא על כולה. בעבר האפשרות היחידה להתגונן הייתה מקלט, בבניה החדשה ישנה חובה לבנות ממד, והפתרון עבור מי שאין לו ממד הוא מיגונית ניידת – מבנה אותו ניתן להציב בצמוד לבית או לעסק. מהן התקנות היום להצבת מיגוניות, היכן יש למקם אותן ומדוע כל כך חשוב להציבן? על כך ועוד בכתבה זו.

בלוג
מהו ממד נייד, ומתי יהיה עדיף על פני ממד רגיל?

ממ"ד נייד הוא ממ"ד שניתן להעביר די בקלות ממקום למקום, כאשר כל מה שנדרש עבור הובלתו הוא משאית עם מנוף הובלות כבדות. בדומה לממ"ד רגיל, שבדרך כלל נבנה בתוך הבית, ממ"ד נייד עשוי מפלדה בבטון. הוא מאושר על ידי פיקוד העורף, והנה המידע שאתם צריכים לדעת עליו – קראו כאן.

אדריכל
בלוג
איך להפוך לאדריכל מצליח?

אדריכלות היא תחום מקצועי המשלב יצירתיות והשראה עם יכולת ליצירת מבנים מהממים ותכליתיים והתחברות לקהילות באמצעות עיצובים מרשימים רבי-השפעה. עם זאת, לוקח זמן כדי להפוך לאדריכל מצליח. צבירת ניסיון, שיפור עצמי והתמדה, במיוחד לאחר שתתחילו לעסוק בתחום הם הכרחיים. היבטים חשובים נוספים שיעזרו לכם לבלוט בשוק התחרותי, הם: להתעדכן בטרנדים העכשוויים באופן קבוע, להעמיק את הכישורים והידע הקשורים לענף הבנייה, כולל בקיאות בתקנות התכנון והבנייה.

בנייה
בלוג
מהן בדיוק ׳תקנות בנייה׳?

תקנות הבנייה נקבעות על ידי הרשויות השונות בהתאם למגוון צרכים ודרישות, והן משתנות גם בהתאם לסוג הנכס הנבנה. למשל, התקנות המתייחסות לבניית בית פרטי שונות מאלה המתייחסות לבניית בניין רב קומות או מרכז מסחרי. על מנת לשמור על בטיחות המבנים ועל התאמתם לאכלוס אנושי, חשוב לפעול על פי תקנות הבנייה.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו