היתרונות של דבק אפוקסי: למה גם לכם כדאי להשתמש בו?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

דבק אפוקסי הוא אחד החומרים היעילים ביותר שיש. הוא משמש אנשי מקצוע וגם את מי שאוהבים לבצע פעולות שונות בבית בעצמם, והבחירה בו תמיד מניבה תוצאות מצוינות. כאן בעמוד תמצאו סקירה מפורטת של כל היתרונות של הדבק הזה, כך שתוכלו לדעת אם הוא מתאים גם לכם.

מקסימום חוזק

דבק אפוקסי הוא תרכובת של שרף ושל חומר מקשיח. הערבוב מתבצע ממש בזמן השימוש בו, והיחס האופטימלי הוא אחד לאחד (כלומר כמויות שוות של שרף ושל חומר מקשיח). הריאקציה הכימית שמתרחשת בזמן שמחברים את שני החומרים האלה הינה עוצמתית, ובזכות הקשר הכימי החזק אתם מקבלים דבק אפקטיבי להפליא. בהתאם נעשה שימוש נרחב בדבקים אפוקסיים בתעשיות שונות ובהן תעופה, ייצור כלי רכב, בנייה ועוד.

עמידות גבוהה מאוד

הדבק האפוקסי לא "רק" חזק אלא גם עמיד לטווח ארוך מאוד. הוא עמיד בפני לחצים, עמיד לטמפרטורות קיצון משני צידי הסקאלה, עמיד לכימיקלים, עמיד בפני לחות (אחד הגורמים המזיקים ביותר שיש, לחומרים רבים), עמיד גם בפני דלקים וחומצות, ועוד. הרווח שלכם הוא שקט נפשי מרבי, מפני שאתם יכולים לדעת בוודאות שהדבק ימלא את ייעודו בהצלחה בכל מקרה ולא תצטרכו לבצע פעולות נוספות בעתיד.

ניתן ליישום עם שלל חומרים

עוד יתרון משמעותי של דבק אפוקסי הוא האפשרות ליישם איתו עם שלל חומרים:

* עץ – אחד המאפיינים המרכזיים של הדבקים האפוקסיים הוא צמיגות גבוהה. איכות זו הופכת אותו לאידיאלי לעבודה עם עץ, אחד מחומרי הגלם הפופולריים ביותר שיש. דבקים אפוקסיים מאפשרים להדביק חלקי עץ, וגם למלא בהם חורים וסדקים.

* פלסטיק – עוד חומר גלם פופולרי שמגיב היטב לדבקים אפוקסיים. כשמיישמים את הדבק הזה על מוצרי פלסטיק שזקוקים לתיקון, באים לידי ביטוי עוד יתרונות שלו, ובהם העובדה שהוא לא משנה גוון ושניתן לשייף אותו ואפילו לקדוח בו בלי לפגוע בחוזק.

* מתכת – דבקים אפוקסיים ייעודיים למתכות חוסכים לכם את הצורך לבצע ריתוך או הלחמה. עוד כדאי לדעת שחומרים אפוקסיים לא מוליכים חשמל ולכן ניתן למשל לאבטח בעזרת הדבק הזה מסמרים וברגים למתכות בתוך מכשירים חשמליים.

* בטון – גם סדקים בבטון ניתן לתקן עם דבק שמורכב משרף וחומר מקשיח. חשוב לבחור את הסוג הנכון של הדבק האפוקסי, ובפרט כזה שהעמידות שלו למים מרבית.

ידידותיות גם לסביבה: האיכויות האקולוגיות של דבק אפוקסי

מעבר לכל התועלות של דבק אפוקסי לבני אדם, הוא ידידותי גם לכדור הארץ. קודם כל, הוא לא פולט כימיקלים מזיקים, ושנית, החוזק והעמידות שלו מאריכים באופן משמעותי את תוחלת החיים של כל פריט שהודבק באמצעותו כך שאין צורך במוצרים חדשים ובייצור יתר. כדי למצות באופן מיטבי את כל התועלות של הדבק האפוקסי חשוב להקפיד על רכישתו מחברה איכותית ואמינה.

אז מה היה לנו בכתבה:

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!