היתר בנייה למרפסת

תוכן עניינים

היתר בנייה למרפסתבשנים האחרונות הוספת מרפסת הפכה להיות פופולרית מאוד. אנשים רבים מוסיפים מרפסות לבתים שלהם ובמקרים רבים כל תושבי הבניין מחליטים להוסיף מרפסות. קבלנים רבים הבינו את הפוטנציאל הטמון במרפסות והיום כל הבניינים החדשים נבנים עם מרפסות. כאשר רוצים להוסיף מרפסת יש להוציא לשם כך היתר בנייה. 

אנחנו בחברת "מרובעים" הכנו לכם מדריך על היתר בנייה למרפסת. 

 

מהו היתר בנייה?

היתר בנייה הוא מסמך פורמלי המהווה מעין רישיון, בזכותו תוכלו לבנות מבנה חדש או לשנות מבנה קיים. היתר בנייה נדרש במגוון מקרים שונים בהם נעשה שינוי חיצוני במבנה או בסביבה. כאשר בונים מרפסת, נעשה שינוי חיצוני במבנה. למעשה אתם מוסיפים חלק נוסף לקיר חיצוני של המבנה. לכן, כאשר בונים מרפסת, יש להוציא לשם כך היתר בנייה מתאים. יש לשים לב, כי בנייה ללא היתר בנייה נחשבת לעבירה על החוק.  

להיתר הבנייה יש תוקף של שלוש שנים. לכן, אם לא תספיקו לסיים את בניית המרפסת בשלוש שנים תוכלו להגיש בקשה להארכת היתר לידי הוועדה המקומית. 

 

האם קשה לקבל היתר בנייה?

התשובה היא כן. זהו תהליך ארוך עם בירוקרטיות רבות. שרים רבים ניסו להוציא הקלות לתהליך הוצאת היתר בנייה למרפסת אך ללא הצלחה. חשוב לציין שבמידה והמרפסת שברצונכם לבנות אינה עולה על 12 מ"ר אז יש פטור מהוצאת היתר הבנייה. אך ברוב המקרים המרפסת עולה על 12 מ"ר ויש להוציא את היתר הבנייה. קחו בחשבון שהתהליך יהיה ארוך ויכול לקחת חודשים רבים עד שתקבלו את היתר הבנייה. 

היתר בנייה למרפסת- כיצד מוציאים היתר בנייה למרפסת?

כפי שציינו אם המרפסת שברצונכם לבצע אינה עולה על 12 מ"ר אז אינכם צריכים להוציא היתר בנייה. אך במידה והמרפסת אכן עולה על גודל זה, יש להוציא היתר בנייה. הוצאת היתר הבנייה כרוכה במספר שלבים-

  1. בקשת מידע- על מנת להוציא היתר בנייה יש להצטייד בכלל המידע על הנכס שבבעלותכם. על מנת להצטייד במידע זה יש להגיש בקשת מידע לידי הוועדה המקומית. לאחר שהבקשה תאושר תקבלו תיק מידע אשר יכלול את כל המידע שאתם צריכים לדעת על זכויות הבנייה שלכם ועל התבע שלכם (שטח הנכס, בעלי הזכויות בנכס, מפות מדידה, שרטוטים ועוד). 
  2. הכנת הבקשה- לאחר שקיבלתם את המידע על הנכס, עליכם  להכין את הבקשה להיתר בנייה תוך שימוש במידע שקיבלתם. לבקשה יש להוסיף את תוכנית הבנייה של המרפסת שברצונכם לבנות, היכן תמוקם, גודלה ועוד. בנוסף, עליכם להוסיף אישורים שונים מהאדריכל, מהנדס או הנדסאי בניין. 
  3. הגשת הבקשה- לאחר שהכנתם את הבקשה עליכם להגיש אותה לוועדה המקומית. שימו לב שעל פי חוק רק אדריכל, מהנדס או הנדסאי בניין יוכלו להגיש את הבקשה. וודאו מראש שכלל המסמכים הנדרשים צורפו לבקשה, כיוון שבמידה ויהיו חסרים מסמכים הבקשה תוחזר אליכם והתהליך יתעכב. 
  4. בדיקה טכנית- לאחר שהבקשה תתקבל היא תעבור בדיקה טכנית. בבדיקה הטכנית למעשה יוודאו שכלל המסמכים הנדרשים צורפו, יאמתו את המידע שבבקשה ויבדקו את תוכנית הבנייה והאישורים. במידה ובבדיקה הטכנית נמצא כי חסרים מסמכים יחזירו אליכם את הבקשה לצורך השלמת המסמכים (דבר שיכול לעכב את קבלת היתר הבנייה בזמן רב). 
  5. בדיקת מהנדס- לאחר הבדיקה הטכנית הבקשה תעבור לבדיקה של מהנדס מטעם הוועדה. המהנדס יבדוק את תוכנית הבנייה ויחליט האם כדאי לאשר את הבקשה או לא. בנוסף, המהנדס יבצע הערכה של תשלום האגרה. במידה והמהנדס החליט שכדאי לאשר את הבקשה, הוא יחזיר אותה לוועדה המקומית תוך מתן המלצה לאישורה. 
  6. דיון בוועדה- הבקשה תעבור דיון בוועדה המקומית שבסופו יוחלט האם לאשר את הבקשה או לא. הוועדה המקומית יכולה להחליט לאשר את הבקשה תוך הצבת תנאים מסוימים. 

האם לרשום מרפסת בטאבו?

לאחר שקיבלתם היתר בנייה למרפסת יהיה עליכם לשלם אגרות והיטלים מקומיים כמו היטל השבחה. לאחר מכן, תוכלו להתחיל בבניית המרפסת. בסיום הבנייה תעלה מולכם שאלה חשובה- האם לרשום את המרפסת בטאבו. אנחנו בחברת "מרובעים" ממליצים לרשום את המרפסת בטאבו ולעשות זאת כמה שיותר מהר. על מנת לעשות זאת בקלות וללא בעיות תוכלו להיעזר בגורמים מקצועיים. 

 

צרו איתנו, חברת "מרובעים", קשר, על מנת להוציא היתר בנייה למרפסת בקלות ומהירות. 

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
היתר בנייה לפרגולה
היתר בניה

היתר בנייה לפרגולה

כל מי שגר בבית קרקע עם חצר ממקם פרגולה. בקיץ, הפרגולה מגנה מפני השמש ובחורף, הפרגולה מעניקה הגנה מפני הגשם.

היתר בנייה לפיצול דירה
היתר בניה

היתר בנייה לפיצול דירה

בשנים האחרונות, אנשים רבים מפצלים את הדירה שלהם למספר דירות קטנות יותר. התופעה הפכה לפופולרית במיוחד באזור המרכז ובתל אביב.

היתר בניה צימר
היתר בניה

היתר בניה צימר

אנשים רבים שמתגוררים על פני שטח גדול, באזורים יפים ונחשקים של הארץ הופכים חלקים משטח הבית שלהם לצימרים. על מנת

היתר בנייה סגירת מרפסת
היתר בניה

היתר בנייה סגירת מרפסת

היתר בנייה סגירת מרפסת בבתים רבים בהם יש מרפסות, אנשים סוגרים את המרפסת מסיבות שונות. בדרך כלל המטרה היא להגדיל

בניית בקשות להיתר בנייה
היתר בניה

בניית בקשות להיתר בנייה

בניית בקשות להיתר בנייה כאשר בונים בית חדש או משפצים מבנה קיים יש צורך בהיתר בנייה. גם כאשר יש שינוי

היתר בנייה קלה

כל מי שרוצה לשפץ את הבית, לבנות בית חדש או אפילו להוסיף מחסן צריך להוציא היתר בנייה. היתר בנייה הוא

מעוניינים לקבל קבלת היתרי בניה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף 

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו