היתר לבניית פרגולה מעץ למרפסת

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

היתר לבניית פרגולה מעץ למרפסת

תושבי עיר רבים שואפים להפוך את המרפסת החיצונית בביתם למקום נעים, מוצלל ונוח לשהות בו ולכן פרגולות עץ הפכו להיות תוספת מבוקשת ופרקטית למגוון מבנים ובניינים עירוניים. רגע לפני שגם אתם מתחילים בתהליך ההתקנה של פרגולה מעץ למרפסת, כדאי שתקראו את המאמר הזה כדי להבין למה פרגולת עץ היא הבחירה המושלמת למרפסת שלכם, וכמובן מהם ההיתרים והאישורים שעליכם להשיג כדי לאפשר את ההתקנה שלה בפועל.

מהם המאפיינים של פרגולות עץ?

פרגולת עץ היא מבנה חיצוני יפה ואסתטי המורכב מעמודים אנכיים התומכים בקורות צולבות המסודרות במרווחים שווים. זהו מבנה שמוסיף אופי, הצללה ומראה אלגנטי לכל חלל חיצוני, כולל מרפסות בבניינים. ניתן להתאים את המבנים הרב-תכליתיים הללו כך שיתאימו לגדלים וסגנונות שונים, מה שהופך אותם לאידיאליים עבור מרפסות במידות שונות.

אילו פרגולות מתאימות למרפסות?

כאשר בוחנים פרגולת עץ למרפסת, כדאי לבחור בעיצובים שיכולים לחסוך במקום ועשויים מחומרים קלי משקל. העדיפו מבנים מינימליסטיים המספקים צל שאינם תופסים שטח רב בחלל המוגבל גם כך. פרגולות הנתמכות על עמודים או כאלו המחוברות למעקה המרפסת הן אפשרויות פופולריות, כיוון שהן מציעות פונקציונליות ומראה אסתטי.

יתרונות התקנת פרגולה מעץ

  • צל ופרטיות: פרגולה מציעה צל מקרני השמש החמות, ויוצרת מקום נוח שנעים לשהות בו באוויר הפתוח. בנוסף, צמחים מטפסים הממוקמים אסטרטגית יכולים לשפר את הפרטיות, ולהגן על שטח הבית מעיניים סקרניות.
  • משיכה אסתטית: פרגולות עץ מעניקות מראה כפרי וחמימות טבעית במרפסת הביתית, וכך מגבירות את המראה החזותי של החלל החיצוני הצמוד לבית. מבנים חיצוניים מעוצבים אלו מהווים מרחב אטרקטיבי, ומשפרים את האווירה הכללית של כל החלל החיצוני.
  • עלות: בשונה מפרגולות העשויות מאלומיניום, או סוגי מתכות אחרות, עלות פרגולה מעץ לרוב תהיה נמוכה יותר ולכן משתלמת יותר.
  • ערך נכס מוגבר: הוספת פרגולת עץ במרפסת יכולה להגביר את ערך המכירה החוזרת של הנכס, זאת הודות לשיפור שטח המגורים החיצוני. כקונים פוטנציאליים מגיעים להתרשם מנכסים למכירה, הם בודקים גם את החללים החיצוניים הצמודים לבית ומעדיפים כאלו שמטופחים ומעוצבים מבחינה אסתטית ופרקטית.

היתרי בנייה לפרגולות עץ

לפני תחילת פרויקט הפרגולה שלכם, חשוב שתכירו את כל תקנות הבנייה שעליכם לעמוד בהם. במקרה של היתר לבניית פרגולה מעץ למרפסת, תיקון ל"חוק הפרגולות" שנקבע בשנת 2021 קובע שפרגולה איננה צריכה היתרי בנייה, אלא רק קבלת אישור ליציבות המבנה ממהנדס בניין מוסמך.

חשוב לזכור כי פטור מהיתרי בנייה להתקנת פרגולת עץ במרפסת חל רק במקרה ומדובר על פרגולה שהינה קטנה מ-50 מ"ר, או שאיננה עוברת רבע משטח גודל המרפסת הקיים. בנוסף, יש לוודא שקירוי הפרגולה איננו אטום לחלוטין וקרני שמש יכולות לעבור דרכו.

לסיכום, בניית פרגולת עץ במרפסת יכולה לשפר את הפונקציונליות, האסתטיקה והערך הכולל של כל הבית. עם זאת, חשוב לתת עדיפות לבטיחות המבנה ולעמוד בתקנות הבירוקרטיות על ידי קבלת ההיתרים הנדרשים, בין אם מדובר על אישור יציבות הפרגולה ממהנדס או חריגה מאושרת מגודל של 50 מ"ר.  

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

קפריסין
בלוג
במרכז הים התיכון: מדריך מקיף לדירות בפאפוס.

מחפשים להשקיע בנדל"ן בפאפוס, קפריסין? עם החופים היפים וההיסטוריה העשירה שלה, פאפוס היא יעד פופולרי הן לתיירים והן לגולים המעוניינים לרכוש נכס. בין אם אתם מחפשים דירה על חוף הים או בית עירוני נעים במרכז העיר, יש הרבה אפשרויות זמינות.

WORK SITE
בלוג
היתרי בנייה והשכרת פיגומים: המדריך המלא ליישום יתרונותם

כאשר יוצאים לפרויקט בנייה, אחת ההחלטות המרכזיות שיש לקבל היא האם לרכוש או לשכור פיגומים. השכרת פיגומים מציעה יתרונות רבים, כולל עלות-תועלת, גמישות ונוחות. על ידי בחירה בהשכרת פיגומים, תוכל לחסוך בעלויות מראש ולבטל את הצורך באחסון ותחזוקה. בנוסף, השכרת פיגומים מאפשרת לכם להתאים בקלות את כמות וסוג הפיגומים לפי הצורך לשלבים שונים של הפרויקט שלכם.

קבלן
בלוג
לסנן את הקבלן המושלם: מדריך מעשי לבחירת הקבלן לבניית ממד

כשמדובר בשיפוץ הבית שלך עם לבני מימד, בחירת הקבלן המושלם היא קריטית. הקבלן הנכון יכול לעשות את כל ההבדל בהצלחת הפרויקט שלך. הם צריכים להיות בעלי ניסיון בעבודה עם לבני מימד, מוניטין מוצק בתעשייה ופורטפוליו של פרויקטים מוצלחים.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

התקשרו עכשיו