היתר שינויים

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

היתר שינויים

כאשר ישנו מבנה קיים וכבר יש בידכם את כל האישורים הנדרשים בשביל להחזיק בנכס כפי שהוא, עליכם לדעת כי כל שינוי אשר תעשו יהיה חייב באישור נוסף – שינויים שעל פי חוק מחייבים בהיתר בניה (שינויים חיצוניים בדרך כלל), לכן תמיד חשוב בשלב הבקשה הראשון להיות שלמים עם כל שלבי העבודה שלכם, הרי מבנה זה ישרת אתכם לשנים הבאות. 

היתר שינויים

היתר שינויים – מה זה?

לפעמים אין מה לעשות, דברים משתנים אף שתכננו הכל כראוי. הצורך לבצע שינויים במבנה קיים מאז ומתמיד היה נפוץ, אך כאשר מדובר על שינויים חיצוניים לרוב, ייתכן ונדרש אישור מיוחד לכך. כל שינוי חדש שלא נכלל בתוכנית הבניה המקורית חייב בהיתר בניה ייעודי. חריגה ממה שהיתר הבניה מקנה לכם מהווה עבירה פלילית, אז מה אתם יכולים לעשות?

האופציות העומדות לרשותכם הם או להגיש בקשה חדשה לקבלת היתר בניה, או שאתם יכולים להגיש תוכנית שינויים לאחר היתר בנייה. הגשת בקשה לתוכנית שינויים הינה בקשה בה אתם מפרטים את כל השינויים אותם תרצו לעשות. על מנת שתוכלו לוודא כבר בתחילת הדרך כי התוכנית שלכם רלוונטית, עליכם יהיה לפנות לגורם מקצועי, אדריכל או מהנדס אשר יבנה את התוכנית החדשה עבורכם. איש המקצוע יבחן את כל ההיבטים שאגף הפיקוח מטעם המועצה המקומית יבחן, כמו ההשפעה של השינויים במבנה כלפי המבנים הסמוכים, שינויים מבניים והנדסיים וכן הלאה… ייתכן ותצטרכו להחתים את כל המעורבים שעלולים להיות מושפעים מהתוכנית המיוחלת.

היתר שינויים – מול מי אנו עובדים?

בדומה להגשת בקשה להיתר בניה, לאחר שיש ברשותכם את כל הממצאים הראשוניים בכדי להגיש את הבקשה, עליכם לפנות למועצה המקומית שתבחן את הבקשה שלכם. במקרה זה מי שיבדוק את הבקשה שלכם יהיה אגף הפיקוח הבנייה של הרשות המקומית. הבקשה בה כלולה תוכנית הבנייה מועברת למחלקת הפיקוח שם יבחן מהנדס מטעמה את הבקשה שלכם, במקרה בו אושרה הבקשה תוכלו להתחיל בתהליך הבניה, במקרה בו נדחתה הבקשה תאלצו להגיש בקשה נוספת או ליצור שינויים לאור התנגדות אגף הפיקוח.

היתר שינויים – אדריכל היתר בניה מקצועי

בכדי להבטיח שתהליך הבקשה יפעל כראוי ושאתם לא מבזבזים את הזמן שלכם, אנו ממליצים לכם ליצור קשר עם אדריכל מקצועי אשר מולו תתאמו ציפיות לגבי הסיכויים לקבל את ההיתר. בדרך כלל כאשר האדריכל רואה לנכון כי הבקשה שלכם לא תאושר הוא יציע לכם אלטרנטיביות אשר יתאימו לאופי הבקשה שלכם. רק לאחר מכן תוכלו להתחיל לפעול לקבלת האישורים הנדרשים על מנת ליצור שינויים במבנה. מדובר על הליך פחות מסובך מאשר היתר בניה, אך גם תוכנית להיתר שינויים דורשת אישורים מאנשי מקצוע שונים.

מתוקף תפקידו של אדריכל מקצועי לבחון כל שלב בתהליך שלכם, לוודא שאתם מגישים את התוכנית על פי כל תנאי הוועדה בכדי שלא תאלצו להגיש את הבקשה מחדש ולהמתין בשנית לתגובה מצד הוועדה. שימו לב, ניתן לבצע את התהליך באופן עצמאי, אך בכל המקרים תאלצו לשלם אגרות עבור אנשי המקצוע שצריכים להעניק לכם את האישורים הנדרשים. ליווי של אדריכל מקצועי חוסך לכם זמן רב וגם כסף, עם זאת, אם אתם מרגישים שתוכלו להתמודד לבד מול כל הגורמים המקצועיים תוכלו לבצע את התהליך לבד.

לסיכום

היתר שינויים הינו תהליך פחות מסורבל מאשר היתר בנייה אותו אתם מכירים. ליווי של איש מקצוע בתהליך זה אינו חובה, אך זכרו כי כל דחייה ועיכוב עלול לעלות לכם כסף. ליווי מקצועי של אדריכל ימנע ממכם טעויות וחזרה על שלבים שכבר ביצעתם.

היתר שינויים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

קרקע לבניה
בלוג
המדריך לבחירת קרקעות להשקעה

השקעה בקרקע יכולה להיות הזדמנות משתלמת למי שמחפש לגוון את תיק ההשקעות שלהם. עם זאת, בחירת הקרקע הנכונה להשקעה דורשת שיקול דעת ומחקר מדוקדקים. במאמר זה, נחקור שבעה היבטים שונים שכדאי לקחת בחשבון כאשר מחפשים קרקעות להשקעה. ממיקום ועד ייעוד, גורמים אלה יעזרו לך לקבל החלטה מושכלת ולמקסם את התשואה שלך. אז בואו נצלול פנימה!

בלוג
הפיכת חדר לממד

בין אם אתם מתעניינים לגבי הפיכת חדר לממד או בניית ממ"ד, יש לכך השלכות שונות על סוג הבנייה. בתוך כך, הפיכת חדרים לממ"ד היא מה שמספק את השקט הנפשי שאתם מוגנים במקרה של התקפת טילים, אם כי הפרויקט יכול מאוד להשתנות בעלויות שלו – קראו כאן למידע נוסף.

בלוג

המציאות של היום מחייבת חשיבה מחודשת על אמצעי הגנה וכבר לא מדובר על חלקים דרומיים או צפוניים של הארץ, אלא על כולה. בעבר האפשרות היחידה להתגונן הייתה מקלט, בבניה החדשה ישנה חובה לבנות ממד, והפתרון עבור מי שאין לו ממד הוא מיגונית ניידת – מבנה אותו ניתן להציב בצמוד לבית או לעסק. מהן התקנות היום להצבת מיגוניות, היכן יש למקם אותן ומדוע כל כך חשוב להציבן? על כך ועוד בכתבה זו.

בלוג
מהו ממד נייד, ומתי יהיה עדיף על פני ממד רגיל?

ממ"ד נייד הוא ממ"ד שניתן להעביר די בקלות ממקום למקום, כאשר כל מה שנדרש עבור הובלתו הוא משאית עם מנוף הובלות כבדות. בדומה לממ"ד רגיל, שבדרך כלל נבנה בתוך הבית, ממ"ד נייד עשוי מפלדה בבטון. הוא מאושר על ידי פיקוד העורף, והנה המידע שאתם צריכים לדעת עליו – קראו כאן.

אדריכל
בלוג
איך להפוך לאדריכל מצליח?

אדריכלות היא תחום מקצועי המשלב יצירתיות והשראה עם יכולת ליצירת מבנים מהממים ותכליתיים והתחברות לקהילות באמצעות עיצובים מרשימים רבי-השפעה. עם זאת, לוקח זמן כדי להפוך לאדריכל מצליח. צבירת ניסיון, שיפור עצמי והתמדה, במיוחד לאחר שתתחילו לעסוק בתחום הם הכרחיים. היבטים חשובים נוספים שיעזרו לכם לבלוט בשוק התחרותי, הם: להתעדכן בטרנדים העכשוויים באופן קבוע, להעמיק את הכישורים והידע הקשורים לענף הבנייה, כולל בקיאות בתקנות התכנון והבנייה.

בנייה
בלוג
מהן בדיוק ׳תקנות בנייה׳?

תקנות הבנייה נקבעות על ידי הרשויות השונות בהתאם למגוון צרכים ודרישות, והן משתנות גם בהתאם לסוג הנכס הנבנה. למשל, התקנות המתייחסות לבניית בית פרטי שונות מאלה המתייחסות לבניית בניין רב קומות או מרכז מסחרי. על מנת לשמור על בטיחות המבנים ועל התאמתם לאכלוס אנושי, חשוב לפעול על פי תקנות הבנייה.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו