היתר שינויים

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

היתר שינויים

כאשר ישנו מבנה קיים וכבר יש בידכם את כל האישורים הנדרשים בשביל להחזיק בנכס כפי שהוא, עליכם לדעת כי כל שינוי אשר תעשו יהיה חייב באישור נוסף – שינויים שעל פי חוק מחייבים בהיתר בניה (שינויים חיצוניים בדרך כלל), לכן תמיד חשוב בשלב הבקשה הראשון להיות שלמים עם כל שלבי העבודה שלכם, הרי מבנה זה ישרת אתכם לשנים הבאות. 

היתר שינויים

היתר שינויים – מה זה?

לפעמים אין מה לעשות, דברים משתנים אף שתכננו הכל כראוי. הצורך לבצע שינויים במבנה קיים מאז ומתמיד היה נפוץ, אך כאשר מדובר על שינויים חיצוניים לרוב, ייתכן ונדרש אישור מיוחד לכך. כל שינוי חדש שלא נכלל בתוכנית הבניה המקורית חייב בהיתר בניה ייעודי. חריגה ממה שהיתר הבניה מקנה לכם מהווה עבירה פלילית, אז מה אתם יכולים לעשות?

האופציות העומדות לרשותכם הם או להגיש בקשה חדשה לקבלת היתר בניה, או שאתם יכולים להגיש תוכנית שינויים לאחר היתר בנייה. הגשת בקשה לתוכנית שינויים הינה בקשה בה אתם מפרטים את כל השינויים אותם תרצו לעשות. על מנת שתוכלו לוודא כבר בתחילת הדרך כי התוכנית שלכם רלוונטית, עליכם יהיה לפנות לגורם מקצועי, אדריכל או מהנדס אשר יבנה את התוכנית החדשה עבורכם. איש המקצוע יבחן את כל ההיבטים שאגף הפיקוח מטעם המועצה המקומית יבחן, כמו ההשפעה של השינויים במבנה כלפי המבנים הסמוכים, שינויים מבניים והנדסיים וכן הלאה… ייתכן ותצטרכו להחתים את כל המעורבים שעלולים להיות מושפעים מהתוכנית המיוחלת.

היתר שינויים – מול מי אנו עובדים?

בדומה להגשת בקשה להיתר בניה, לאחר שיש ברשותכם את כל הממצאים הראשוניים בכדי להגיש את הבקשה, עליכם לפנות למועצה המקומית שתבחן את הבקשה שלכם. במקרה זה מי שיבדוק את הבקשה שלכם יהיה אגף הפיקוח הבנייה של הרשות המקומית. הבקשה בה כלולה תוכנית הבנייה מועברת למחלקת הפיקוח שם יבחן מהנדס מטעמה את הבקשה שלכם, במקרה בו אושרה הבקשה תוכלו להתחיל בתהליך הבניה, במקרה בו נדחתה הבקשה תאלצו להגיש בקשה נוספת או ליצור שינויים לאור התנגדות אגף הפיקוח.

היתר שינויים – אדריכל היתר בניה מקצועי

בכדי להבטיח שתהליך הבקשה יפעל כראוי ושאתם לא מבזבזים את הזמן שלכם, אנו ממליצים לכם ליצור קשר עם אדריכל מקצועי אשר מולו תתאמו ציפיות לגבי הסיכויים לקבל את ההיתר. בדרך כלל כאשר האדריכל רואה לנכון כי הבקשה שלכם לא תאושר הוא יציע לכם אלטרנטיביות אשר יתאימו לאופי הבקשה שלכם. רק לאחר מכן תוכלו להתחיל לפעול לקבלת האישורים הנדרשים על מנת ליצור שינויים במבנה. מדובר על הליך פחות מסובך מאשר היתר בניה, אך גם תוכנית להיתר שינויים דורשת אישורים מאנשי מקצוע שונים.

מתוקף תפקידו של אדריכל מקצועי לבחון כל שלב בתהליך שלכם, לוודא שאתם מגישים את התוכנית על פי כל תנאי הוועדה בכדי שלא תאלצו להגיש את הבקשה מחדש ולהמתין בשנית לתגובה מצד הוועדה. שימו לב, ניתן לבצע את התהליך באופן עצמאי, אך בכל המקרים תאלצו לשלם אגרות עבור אנשי המקצוע שצריכים להעניק לכם את האישורים הנדרשים. ליווי של אדריכל מקצועי חוסך לכם זמן רב וגם כסף, עם זאת, אם אתם מרגישים שתוכלו להתמודד לבד מול כל הגורמים המקצועיים תוכלו לבצע את התהליך לבד.

לסיכום

היתר שינויים הינו תהליך פחות מסורבל מאשר היתר בנייה אותו אתם מכירים. ליווי של איש מקצוע בתהליך זה אינו חובה, אך זכרו כי כל דחייה ועיכוב עלול לעלות לכם כסף. ליווי מקצועי של אדריכל ימנע ממכם טעויות וחזרה על שלבים שכבר ביצעתם.

אז מה היה לנו בכתבה:

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!