היתר שינויים

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

היתר שינויים

כאשר ישנו מבנה קיים וכבר יש בידכם את כל האישורים הנדרשים בשביל להחזיק בנכס כפי שהוא, עליכם לדעת כי כל שינוי אשר תעשו יהיה חייב באישור נוסף – שינויים שעל פי חוק מחייבים בהיתר בניה (שינויים חיצוניים בדרך כלל), לכן תמיד חשוב בשלב הבקשה הראשון להיות שלמים עם כל שלבי העבודה שלכם, הרי מבנה זה ישרת אתכם לשנים הבאות. 

היתר שינויים

היתר שינויים – מה זה?

לפעמים אין מה לעשות, דברים משתנים אף שתכננו הכל כראוי. הצורך לבצע שינויים במבנה קיים מאז ומתמיד היה נפוץ, אך כאשר מדובר על שינויים חיצוניים לרוב, ייתכן ונדרש אישור מיוחד לכך. כל שינוי חדש שלא נכלל בתוכנית הבניה המקורית חייב בהיתר בניה ייעודי. חריגה ממה שהיתר הבניה מקנה לכם מהווה עבירה פלילית, אז מה אתם יכולים לעשות?

האופציות העומדות לרשותכם הם או להגיש בקשה חדשה לקבלת היתר בניה, או שאתם יכולים להגיש תוכנית שינויים לאחר היתר בנייה. הגשת בקשה לתוכנית שינויים הינה בקשה בה אתם מפרטים את כל השינויים אותם תרצו לעשות. על מנת שתוכלו לוודא כבר בתחילת הדרך כי התוכנית שלכם רלוונטית, עליכם יהיה לפנות לגורם מקצועי, אדריכל או מהנדס אשר יבנה את התוכנית החדשה עבורכם. איש המקצוע יבחן את כל ההיבטים שאגף הפיקוח מטעם המועצה המקומית יבחן, כמו ההשפעה של השינויים במבנה כלפי המבנים הסמוכים, שינויים מבניים והנדסיים וכן הלאה… ייתכן ותצטרכו להחתים את כל המעורבים שעלולים להיות מושפעים מהתוכנית המיוחלת.

היתר שינויים – מול מי אנו עובדים?

בדומה להגשת בקשה להיתר בניה, לאחר שיש ברשותכם את כל הממצאים הראשוניים בכדי להגיש את הבקשה, עליכם לפנות למועצה המקומית שתבחן את הבקשה שלכם. במקרה זה מי שיבדוק את הבקשה שלכם יהיה אגף הפיקוח הבנייה של הרשות המקומית. הבקשה בה כלולה תוכנית הבנייה מועברת למחלקת הפיקוח שם יבחן מהנדס מטעמה את הבקשה שלכם, במקרה בו אושרה הבקשה תוכלו להתחיל בתהליך הבניה, במקרה בו נדחתה הבקשה תאלצו להגיש בקשה נוספת או ליצור שינויים לאור התנגדות אגף הפיקוח.

היתר שינויים – אדריכל היתר בניה מקצועי

בכדי להבטיח שתהליך הבקשה יפעל כראוי ושאתם לא מבזבזים את הזמן שלכם, אנו ממליצים לכם ליצור קשר עם אדריכל מקצועי אשר מולו תתאמו ציפיות לגבי הסיכויים לקבל את ההיתר. בדרך כלל כאשר האדריכל רואה לנכון כי הבקשה שלכם לא תאושר הוא יציע לכם אלטרנטיביות אשר יתאימו לאופי הבקשה שלכם. רק לאחר מכן תוכלו להתחיל לפעול לקבלת האישורים הנדרשים על מנת ליצור שינויים במבנה. מדובר על הליך פחות מסובך מאשר היתר בניה, אך גם תוכנית להיתר שינויים דורשת אישורים מאנשי מקצוע שונים.

מתוקף תפקידו של אדריכל מקצועי לבחון כל שלב בתהליך שלכם, לוודא שאתם מגישים את התוכנית על פי כל תנאי הוועדה בכדי שלא תאלצו להגיש את הבקשה מחדש ולהמתין בשנית לתגובה מצד הוועדה. שימו לב, ניתן לבצע את התהליך באופן עצמאי, אך בכל המקרים תאלצו לשלם אגרות עבור אנשי המקצוע שצריכים להעניק לכם את האישורים הנדרשים. ליווי של אדריכל מקצועי חוסך לכם זמן רב וגם כסף, עם זאת, אם אתם מרגישים שתוכלו להתמודד לבד מול כל הגורמים המקצועיים תוכלו לבצע את התהליך לבד.

לסיכום

היתר שינויים הינו תהליך פחות מסורבל מאשר היתר בנייה אותו אתם מכירים. ליווי של איש מקצוע בתהליך זה אינו חובה, אך זכרו כי כל דחייה ועיכוב עלול לעלות לכם כסף. ליווי מקצועי של אדריכל ימנע ממכם טעויות וחזרה על שלבים שכבר ביצעתם.

היתר שינויים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

פינוי דירות מהיר ויעיל תוך התחשבות מלאה בלקוח – המומחיות של שי פינוי דירה

כאשר מגיע הזמן לפנות דירה, רבים מחפשים פתרון מהיר, יעיל ומקצועי שיחסוך מהם זמן וטרחה. עם זאת, חשוב גם למצוא חברת פינוי שמבינה את הצרכים האישיים של הלקוח ומתחשבת בהם לאורך כל התהליך. שי פינוי דירה מביאה את שילוב המושלם של יעילות ומהירות לצד גישה אנושית וקשובה, כדי לספק ללקוחותיה את חווית הפינוי הטובה

אדריכלות
בלוג
מיזוג אוויר בתכנון אדריכלות

החשיבות של בחירת איש מיזוג איכותי בתכנון אדריכלי תבטיח התקנה ראויה של המזגנים, יעילות אנרגטית וחיסכון רב בכסף.

FLORING WOOD
בלוג
שיפור היופי של הבית שלך: מדריך שלם לאדריכלות וליטוש פרקט

בכל הנוגע ליצירת בית יפה ומזמין, לאדריכלות ולעיצוב יש תפקיד מכריע. אלמנט אחד שיכול לשפר משמעותית את האסתטיקה של חלל המגורים שלכם הוא ריצוף פרקט. השילוב של דפוסים מורכבים ומשטחים מלוטשים יכול באמת לשנות כל חדר. במדריך מקיף זה נחקור את עולם האדריכלות וליטוש פרקטים, ונספק לכם את כל המידע הדרוש ליצירת בית מהמם.

CLEANING
בלוג
טיפים לעיצוב הבית למהפך מרענן

לפני שצולל לעיצוב הבית, הקדישו רגע להערכת אורח החיים שלכם. שקול את הפעילויות שאתה נהנה וכיצד אתה משתמש בכל חלל בבית שלך. זה יעזור לך ליצור עיצוב שמתאים לצרכים שלך ומשפר את חיי היומיום שלך.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

התקשרו עכשיו