השלבים השונים בדרך לבית פרטי מושלם עבורכם

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

בניית בית פרטי היא הגשמת חלום – שעלולה להפוך לסיוט אם לא מתנהלים באופן מושכל. יש לא מעט מוקשים ומכשולים בדרך, ולכן חשוב מאוד קודם כל להבין מהם סדר הפעולות הנכון, ועל מה חשוב להקפיד בכל שלב ושלב עד לקבלת המפתח לבית החלומות.

שלב 1: מימון

אחת הטעויות הנפוצות ביותר שעושים אנשים שרוצים לבנות לעצמם בית פרטי היא אופטימיות יתר. כתוצאה מכך תוך כדי העבודה נגמרים מקורות המימון, והנזק עלול להיות כבד. חשוב מאוד לערוך תוכנית מדויקת שלוקחת בחשבון את כל המרכיבים – עלות הוצאת היתרים, עלות קבלן שלד, עלות הריהוט וכו". כמו כן כדאי לזכור שלאורך הדרך עלולים להופיע בלת"מים, ולכן כדאי ש-10-15% מהתקציב יישארו פנויים לטיפול במקרים אלה. עוד חשוב להדגיש שהמשכנתא על בניית בית ניתנת בהדרגה על בסיס ההתקדמות של הבנייה, ולא מראש. העלות הממוצעת היא 5,000-7,000 ש"ח למ"ר (שלד + גמר + פיתוח), אולם סטנדרטים גבוהים במיוחד וגימור יוקרתי מחייבים באופן טבעי סכומים גבוהים יותר.

שלב 2: היתרים

שלב מתיש ולכן חובה להצטייד באנשי מקצוע מנוסים במיוחד. אדריכל/ית ומהנדס/ת לצורך עריכת התוכניות שיוגשו לוועדה המקומית לתכנון ובנייה, ובמקרים המורכבים גם עורך דין מומחה למקרקעין. כמו כן כדאי להצטייד בסבלנות, משום שהבירוקרטיה עלולה לגרום לכך שמתן ההיתר המיוחל יתעכב, גם אם אתם ביצעתם הכל בדיוק לפי הספר ועם מיטב אנשי המקצוע.

שלב 3: מציאת קבלן שלד

כל בית מתחיל כמובן מהיסודות, ולכן כשאפשר להתחיל לבנות איש המקצוע הראשון שיגויס למשימה הוא קבלן השלד. מאחר שמן הסתם אתם רוצים לחיות בבית במשך שנים רבות, ולחיות בלי מתחים מיותרים, אסור להתפשר על איכות קבלן השלד. קבלן שלד מומלץ הוא מי שכבר השלים בהצלחה פרויקטים דומים לזה שלכם, ועוד איכות קריטית היא אמינות. רצוי להיעזר בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון כדי לאתר קבלנים רשומים.

שלב 4: עבודות הגמר

עוד איש מקצוע חיוני הוא קבלן עבודות גמר. קבלן הגמר מטפל בכל האלמנטים שמתווספים ליסודות ולשלד: חשמל, ביוב, תקשורת, צבע, חיפויי רצפה, אלומיניום וכו'. קבלני גמר עובדים על-פי התוכנית האדריכלית שהוכנה עבורכם, ולכן האיכויות הרלוונטיות ביותר הן דיוק ויכולת לממש כל תוכנית בפרק זמן קצר ככל האפשר.

שלב 5: היתר אכלוס

לאחר שקבלן הגמר מסיים את עבודתו, כולל כל הפינישים האחרונים, כבר אפשר לראות את הבית מוכן ומן הסתם להתרגש – אבל עדיין אי אפשר לגור בו. יש עוד שלב אחד, והוא קבלת היתר אכלוס שמוכר גם בשם טופס 4. לאחר קבלת ההיתר, פעולה שלעיתים מתארכת עקב הבירוקרטיה, חברת החשמל תחבר את הבית שלכם לרשת שלה, ותוכלו ליהנות מחיים ברמה אחרת לגמרי.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

קרקע לבניה
בלוג
המדריך לבחירת קרקעות להשקעה

השקעה בקרקע יכולה להיות הזדמנות משתלמת למי שמחפש לגוון את תיק ההשקעות שלהם. עם זאת, בחירת הקרקע הנכונה להשקעה דורשת שיקול דעת ומחקר מדוקדקים. במאמר זה, נחקור שבעה היבטים שונים שכדאי לקחת בחשבון כאשר מחפשים קרקעות להשקעה. ממיקום ועד ייעוד, גורמים אלה יעזרו לך לקבל החלטה מושכלת ולמקסם את התשואה שלך. אז בואו נצלול פנימה!

בלוג
הפיכת חדר לממד

בין אם אתם מתעניינים לגבי הפיכת חדר לממד או בניית ממ"ד, יש לכך השלכות שונות על סוג הבנייה. בתוך כך, הפיכת חדרים לממ"ד היא מה שמספק את השקט הנפשי שאתם מוגנים במקרה של התקפת טילים, אם כי הפרויקט יכול מאוד להשתנות בעלויות שלו – קראו כאן למידע נוסף.

בלוג

המציאות של היום מחייבת חשיבה מחודשת על אמצעי הגנה וכבר לא מדובר על חלקים דרומיים או צפוניים של הארץ, אלא על כולה. בעבר האפשרות היחידה להתגונן הייתה מקלט, בבניה החדשה ישנה חובה לבנות ממד, והפתרון עבור מי שאין לו ממד הוא מיגונית ניידת – מבנה אותו ניתן להציב בצמוד לבית או לעסק. מהן התקנות היום להצבת מיגוניות, היכן יש למקם אותן ומדוע כל כך חשוב להציבן? על כך ועוד בכתבה זו.

בלוג
מהו ממד נייד, ומתי יהיה עדיף על פני ממד רגיל?

ממ"ד נייד הוא ממ"ד שניתן להעביר די בקלות ממקום למקום, כאשר כל מה שנדרש עבור הובלתו הוא משאית עם מנוף הובלות כבדות. בדומה לממ"ד רגיל, שבדרך כלל נבנה בתוך הבית, ממ"ד נייד עשוי מפלדה בבטון. הוא מאושר על ידי פיקוד העורף, והנה המידע שאתם צריכים לדעת עליו – קראו כאן.

אדריכל
בלוג
איך להפוך לאדריכל מצליח?

אדריכלות היא תחום מקצועי המשלב יצירתיות והשראה עם יכולת ליצירת מבנים מהממים ותכליתיים והתחברות לקהילות באמצעות עיצובים מרשימים רבי-השפעה. עם זאת, לוקח זמן כדי להפוך לאדריכל מצליח. צבירת ניסיון, שיפור עצמי והתמדה, במיוחד לאחר שתתחילו לעסוק בתחום הם הכרחיים. היבטים חשובים נוספים שיעזרו לכם לבלוט בשוק התחרותי, הם: להתעדכן בטרנדים העכשוויים באופן קבוע, להעמיק את הכישורים והידע הקשורים לענף הבנייה, כולל בקיאות בתקנות התכנון והבנייה.

בנייה
בלוג
מהן בדיוק ׳תקנות בנייה׳?

תקנות הבנייה נקבעות על ידי הרשויות השונות בהתאם למגוון צרכים ודרישות, והן משתנות גם בהתאם לסוג הנכס הנבנה. למשל, התקנות המתייחסות לבניית בית פרטי שונות מאלה המתייחסות לבניית בניין רב קומות או מרכז מסחרי. על מנת לשמור על בטיחות המבנים ועל התאמתם לאכלוס אנושי, חשוב לפעול על פי תקנות הבנייה.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו