זיפות גגות – מתי עושים את זה ובשביל מה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אחת הבעיות איתה אנחנו מתמודדים במדינת ישראל היא שבימי הקיץ החמים, אנחנו עלולים להרגיש את תחושת החום הכבד גם בתוך המבנה בו אנחנו מתגוררים או עובדים. גם אם אנחנו נשתמש במזגן או אמצעי קירור אחרים. הסיבה לכך היא שהמבנים לא בהכרח מבודדים כמו שצריך, בוודאי לא מבנים ישנים שאינם נאטמו ובודדו על ידי אמצעים מתאימים.

זו הסיבה שהרבה פעמים אנחנו ניתקל לפני שהקיץ מתחיל, באנשי מקצוע אשר אוטמים את הגג של המבנה ואוטמים אותו בצורה מיוחדת, שונה מזו שאנחנו רגילים לראות, למשל במבנים חדשים שנמצאים בתהליכי בנייה או לאחר מכן.

מדובר על שיטת זיפות גגות. בעבר שיטה זו היתה מאוד נפוצה, וכמעט כל חורף לפני שהעונה החמה התחילה, יכולנו לראות בגינות ובחצרות הבתים אנשי מקצוע עם פחי מתכת בוערים, יוצרים את החום, קרי זפת, ולאחר מכן עולים אל הגג בשביל למרוח אותו באופן כזה שהוא יאטום את המקום היטב ויבודד אותו כמו שצריך.

 

מה זה בשביל זיפות גגות?

הרעיון של זיפות גגות הוא מאוד פשוט. מדובר של שיטת איטום שנחשבת מאוד פשוטה, מאוד זולה, קלה מאוד לביצוע. בעיקרון תהליך העבודה נעשה כך: יוצרים את הזפת, מורחים על פני הגג, וכך למעשה אוטמים אותו.

זו שיטה מאוד פשוטה ונוחה לאיטום גגות, היא שיטה שנחשבת גם מאוד זולה ולכן בעבר היה נהוג להשתמש בה לא מעט. היא לא דורשת מקצועיות ברמה גבוהה כפי שלמשל דורש איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות או חומרים אחרים.

יחד עם זאת, יש לשיטה זו מספר חסרונות בולטים. למשל, היא דורשת תחזוקה משמעותית מאחד ומדובר על שיטה מאוד זולה, אז החומר לא מחזיק מעמד באופן קבוע אלא יש לבצע חידושים ושדרוגים בשביל שיהיה ניתן ליהנות ממנו. כאמור הוא לא מחזיק מעמד זמן רב והוא מושפע מאוד מתנאי מזג האוויר (בקיץ הוא עלול להתרחב כתוצאה מהחום). מעבר לכך, זו שיטה שגם לא מתאימה לכל גג, מאחר וזה מחייב אותנו לסלק ממנו דברים מסוימים שמפריעים בדרך, בשביל שיהיה ניתן לאטום את הגג כמו שצריך.

למה בכל זאת משתמשים בו?

ראשית, זו שיטה פשוטה וזולה. יש מקומות שלא צריך מעבר לכך. יש גם בעלי מבנים שאינם יכולים להרשות לעצמם להשתמש בשיטות יקרות יותר.

שנית, החומר מחזיק מעמד מספר שנים, לפעמים כשמסתכלים על עלות-תועלת, הרי שזה משתלם להשקיע מעט מתוך הנחה שזה עדיין מעמד כמה שנים ואז נוכל לחזור על הפעולה שוב.

שלישית, צריך לומר, יש אנשים שיודעים לבצע את העבודה בעצמם ולא צריכים להיעזר בבעלי מקצוע לשם כך. זה יכול לחסוך להם טרחה ובוודאי יכול לחסוך להם הוצאות שונות. לכן הם בוחרים להשתמש בשיטה זו.

 

קבלת היתר בנייה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

קרקע לבניה
בלוג
המדריך לבחירת קרקעות להשקעה

השקעה בקרקע יכולה להיות הזדמנות משתלמת למי שמחפש לגוון את תיק ההשקעות שלהם. עם זאת, בחירת הקרקע הנכונה להשקעה דורשת שיקול דעת ומחקר מדוקדקים. במאמר זה, נחקור שבעה היבטים שונים שכדאי לקחת בחשבון כאשר מחפשים קרקעות להשקעה. ממיקום ועד ייעוד, גורמים אלה יעזרו לך לקבל החלטה מושכלת ולמקסם את התשואה שלך. אז בואו נצלול פנימה!

בלוג
הפיכת חדר לממד

בין אם אתם מתעניינים לגבי הפיכת חדר לממד או בניית ממ"ד, יש לכך השלכות שונות על סוג הבנייה. בתוך כך, הפיכת חדרים לממ"ד היא מה שמספק את השקט הנפשי שאתם מוגנים במקרה של התקפת טילים, אם כי הפרויקט יכול מאוד להשתנות בעלויות שלו – קראו כאן למידע נוסף.

בלוג

המציאות של היום מחייבת חשיבה מחודשת על אמצעי הגנה וכבר לא מדובר על חלקים דרומיים או צפוניים של הארץ, אלא על כולה. בעבר האפשרות היחידה להתגונן הייתה מקלט, בבניה החדשה ישנה חובה לבנות ממד, והפתרון עבור מי שאין לו ממד הוא מיגונית ניידת – מבנה אותו ניתן להציב בצמוד לבית או לעסק. מהן התקנות היום להצבת מיגוניות, היכן יש למקם אותן ומדוע כל כך חשוב להציבן? על כך ועוד בכתבה זו.

בלוג
מהו ממד נייד, ומתי יהיה עדיף על פני ממד רגיל?

ממ"ד נייד הוא ממ"ד שניתן להעביר די בקלות ממקום למקום, כאשר כל מה שנדרש עבור הובלתו הוא משאית עם מנוף הובלות כבדות. בדומה לממ"ד רגיל, שבדרך כלל נבנה בתוך הבית, ממ"ד נייד עשוי מפלדה בבטון. הוא מאושר על ידי פיקוד העורף, והנה המידע שאתם צריכים לדעת עליו – קראו כאן.

אדריכל
בלוג
איך להפוך לאדריכל מצליח?

אדריכלות היא תחום מקצועי המשלב יצירתיות והשראה עם יכולת ליצירת מבנים מהממים ותכליתיים והתחברות לקהילות באמצעות עיצובים מרשימים רבי-השפעה. עם זאת, לוקח זמן כדי להפוך לאדריכל מצליח. צבירת ניסיון, שיפור עצמי והתמדה, במיוחד לאחר שתתחילו לעסוק בתחום הם הכרחיים. היבטים חשובים נוספים שיעזרו לכם לבלוט בשוק התחרותי, הם: להתעדכן בטרנדים העכשוויים באופן קבוע, להעמיק את הכישורים והידע הקשורים לענף הבנייה, כולל בקיאות בתקנות התכנון והבנייה.

בנייה
בלוג
מהן בדיוק ׳תקנות בנייה׳?

תקנות הבנייה נקבעות על ידי הרשויות השונות בהתאם למגוון צרכים ודרישות, והן משתנות גם בהתאם לסוג הנכס הנבנה. למשל, התקנות המתייחסות לבניית בית פרטי שונות מאלה המתייחסות לבניית בניין רב קומות או מרכז מסחרי. על מנת לשמור על בטיחות המבנים ועל התאמתם לאכלוס אנושי, חשוב לפעול על פי תקנות הבנייה.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו