חלוקת דירות

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

חלוקת דירות היא בעצם כאשר מחלקים דירה אחת לשתי דירות שונות או יותר. ישנן המון דירות מחולקות ברחבי הארץ, ובעיקר במרכז. חלוקת דירות תורמת גם לבעל הדירה וגם לשוכרים. בעל הדירה יכול לקבל כסף רב יותר על השכרת שתיים או שלוש דירות מאשר אחת. השוכרים לעומת זאת מקבלים מענה עבור מצוקת הדירות הקשה. בנוסף, דירה קטנה כזאת יכולה לשמש אדם אחד בלבד ולחסוך את הקשיים של למצוא שותפים ולהיות תלוי בהם.

איך מתבצע תהליך חלוקת דירה

מה החסרונות בחלוקת דירות?

חשוב להבין שחלוקת דירות ללא היתר היא אינה חוקית ולכן במידה שהרשות המקומית תדע על דירה מחולקת היא יכולה לדרוש את החזרת הדירה לקדמותה ותשלום קנס כספי. בנוסף, הרשות המקומית יכולה להוציא צו הריסה. כאשר העירייה מוציאה צו הריסה ומבצעת אותו, מלבד המבנה עצמו, יכולים לההרס לכם דברים רבים בעלויות גבוהות מאוד, לדוגמא אסלה, צנרות כדומה. אחד הגורמים העיקריים לכך שהרשות מגלה על חלוקת דירות היא שהשכנים מתלוננים. סיכון נוסף, הוא שבמידה והחלוקה לא תתבצע כראוי תצטרכו להשיב הכל לקדמותו והדבר יגרום לכם להוציא כסף מיותר. ישנו סיכון נוסף והוא אם בעתיד תרצו למכור את הדירה המחולקת יהיה לכם מאוד קשה. מכירת כל דירה בנפרד הוא דבר לא אפשרי בעיקר מבחינת האישורים. גם מכירת הדירה המחולקת כולה היא קשה מאחר ואנשים רבים לא ירצו לקנות בית שהם יצטרכו לבצע בו שיפוץ ולהפוך אותו לנגיש למגורים. חסרון נוסף, הוא התשתיות השונות. ישנם מקרים בהם מתבצעת חלוקת דירות בבניינים ישנים. התשתיות בבניינים אלה והמערכות השונות מסוגלות להתמודד עם מספר מסוים של אנשים. אם הדירה מחולקת ל4 דירות קטנות לדוגמא, מספר האנשים עלול לעלות משמעותית ויהיה עומס על תשתיות  הבניין.

מספר טיפים שיכולים לעזור בחלוקת דירות-

  • לא לעבור על החוק- אם ברצונכם לבצע חלוקת דירות באופן חוקי עליכם להוציא היתר בניה. ישנם מקרים בהם הוועדה המקומית לתכנון ובניה תאשר את חלוקת הדירות. מקרים אלה יהיו בעיקר באזורים בהם הצפיפות המותרת לא הוגדרה באופן חד משמעי. בנוסף, יש תיקון לחוק שמאפשר לוועדה המקומית לתכנון ובניה לאשר תוספת של דירות אם התשתיות הציבוריות מאפשרות זאת ובמידה והן לא כוללות תוספת של שטחים. את הבקשה להיתר בניה עבור חלוקת דירות תגישו לוועדה המקומית שתחליט על פי הנתונים השונים אם לאשר את ההיתר או לא.
  • דרך נוספת לא לעבור על החוק- לבצע את החלוקה בצורה כזאת שלא יהיה צורך בהיתר. החוק מגדיר ששינוי פנימי בדירה לא מצריך היתר. שינוי פנימי הוא שינוי שלא נוגע לקירות החיצוניים ומי שלא משנה את שטחה של הדירה או את מספר יחידות הדיור. הסעיף הבעייתי העיקרי הוא השינוי של מספר יחידות הדיור אך גם כאן יש הסתייגויות במה נחשב ליחידת דיור ומה לא.
  • לא להגיע לסכסוכי שכנים- לשכנים יש כוח רב בכל מה שקשור להתנגדות להיתר בניה. אם ברצונכם לבצע חלוקת דירה חוקית עליכם להגיש בקשה להיתר בניה לוועדה המקומית. לבקשה עליכם לצרף את חתימות בעלי הזכויות בנכסים הסמוכים, כלומר חתימות השכנים. אם תהיו בסכסוך עם השכנים הם יכולים להתנגד להיתר הבניה ולעכב לכם את התהליך. יש לקחת בחשבון שבמידה והוועדה תחליט שהנימוקים של השכנים להתנגדות להיתר מוצדקים, היא תדחה את הבקשה שלכם. בנוסף, כפי שציינו קודם השכנים עלולים להתלונן בפני העירייה אם ביצעתם חלוקת דירות שלא כחוק. כך או כך, לא מומלץ להרגיז את השכנים.
  • לא להגזים בחלוקת הדירות ובגובה השכירות- ככל שתגזימו יותר חלוקת הדירות תהיה בולטת הרבה יותר.
איך מתבצע תהליך חלוקת דירה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

פינוי דירות מהיר ויעיל תוך התחשבות מלאה בלקוח – המומחיות של שי פינוי דירה

כאשר מגיע הזמן לפנות דירה, רבים מחפשים פתרון מהיר, יעיל ומקצועי שיחסוך מהם זמן וטרחה. עם זאת, חשוב גם למצוא חברת פינוי שמבינה את הצרכים האישיים של הלקוח ומתחשבת בהם לאורך כל התהליך. שי פינוי דירה מביאה את שילוב המושלם של יעילות ומהירות לצד גישה אנושית וקשובה, כדי לספק ללקוחותיה את חווית הפינוי הטובה

אדריכלות
בלוג
מיזוג אוויר בתכנון אדריכלות

החשיבות של בחירת איש מיזוג איכותי בתכנון אדריכלי תבטיח התקנה ראויה של המזגנים, יעילות אנרגטית וחיסכון רב בכסף.

FLORING WOOD
בלוג
שיפור היופי של הבית שלך: מדריך שלם לאדריכלות וליטוש פרקט

בכל הנוגע ליצירת בית יפה ומזמין, לאדריכלות ולעיצוב יש תפקיד מכריע. אלמנט אחד שיכול לשפר משמעותית את האסתטיקה של חלל המגורים שלכם הוא ריצוף פרקט. השילוב של דפוסים מורכבים ומשטחים מלוטשים יכול באמת לשנות כל חדר. במדריך מקיף זה נחקור את עולם האדריכלות וליטוש פרקטים, ונספק לכם את כל המידע הדרוש ליצירת בית מהמם.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

התקשרו עכשיו