חלוקת דירות

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

חלוקת דירות היא בעצם כאשר מחלקים דירה אחת לשתי דירות שונות או יותר. ישנן המון דירות מחולקות ברחבי הארץ, ובעיקר במרכז. חלוקת דירות תורמת גם לבעל הדירה וגם לשוכרים. בעל הדירה יכול לקבל כסף רב יותר על השכרת שתיים או שלוש דירות מאשר אחת. השוכרים לעומת זאת מקבלים מענה עבור מצוקת הדירות הקשה. בנוסף, דירה קטנה כזאת יכולה לשמש אדם אחד בלבד ולחסוך את הקשיים של למצוא שותפים ולהיות תלוי בהם.

איך מתבצע תהליך חלוקת דירה

מה החסרונות בחלוקת דירות?

חשוב להבין שחלוקת דירות ללא היתר היא אינה חוקית ולכן במידה שהרשות המקומית תדע על דירה מחולקת היא יכולה לדרוש את החזרת הדירה לקדמותה ותשלום קנס כספי. בנוסף, הרשות המקומית יכולה להוציא צו הריסה. כאשר העירייה מוציאה צו הריסה ומבצעת אותו, מלבד המבנה עצמו, יכולים לההרס לכם דברים רבים בעלויות גבוהות מאוד, לדוגמא אסלה, צנרות כדומה. אחד הגורמים העיקריים לכך שהרשות מגלה על חלוקת דירות היא שהשכנים מתלוננים. סיכון נוסף, הוא שבמידה והחלוקה לא תתבצע כראוי תצטרכו להשיב הכל לקדמותו והדבר יגרום לכם להוציא כסף מיותר. ישנו סיכון נוסף והוא אם בעתיד תרצו למכור את הדירה המחולקת יהיה לכם מאוד קשה. מכירת כל דירה בנפרד הוא דבר לא אפשרי בעיקר מבחינת האישורים. גם מכירת הדירה המחולקת כולה היא קשה מאחר ואנשים רבים לא ירצו לקנות בית שהם יצטרכו לבצע בו שיפוץ ולהפוך אותו לנגיש למגורים. חסרון נוסף, הוא התשתיות השונות. ישנם מקרים בהם מתבצעת חלוקת דירות בבניינים ישנים. התשתיות בבניינים אלה והמערכות השונות מסוגלות להתמודד עם מספר מסוים של אנשים. אם הדירה מחולקת ל4 דירות קטנות לדוגמא, מספר האנשים עלול לעלות משמעותית ויהיה עומס על תשתיות  הבניין.

מספר טיפים שיכולים לעזור בחלוקת דירות-

  • לא לעבור על החוק- אם ברצונכם לבצע חלוקת דירות באופן חוקי עליכם להוציא היתר בניה. ישנם מקרים בהם הוועדה המקומית לתכנון ובניה תאשר את חלוקת הדירות. מקרים אלה יהיו בעיקר באזורים בהם הצפיפות המותרת לא הוגדרה באופן חד משמעי. בנוסף, יש תיקון לחוק שמאפשר לוועדה המקומית לתכנון ובניה לאשר תוספת של דירות אם התשתיות הציבוריות מאפשרות זאת ובמידה והן לא כוללות תוספת של שטחים. את הבקשה להיתר בניה עבור חלוקת דירות תגישו לוועדה המקומית שתחליט על פי הנתונים השונים אם לאשר את ההיתר או לא.
  • דרך נוספת לא לעבור על החוק- לבצע את החלוקה בצורה כזאת שלא יהיה צורך בהיתר. החוק מגדיר ששינוי פנימי בדירה לא מצריך היתר. שינוי פנימי הוא שינוי שלא נוגע לקירות החיצוניים ומי שלא משנה את שטחה של הדירה או את מספר יחידות הדיור. הסעיף הבעייתי העיקרי הוא השינוי של מספר יחידות הדיור אך גם כאן יש הסתייגויות במה נחשב ליחידת דיור ומה לא.
  • לא להגיע לסכסוכי שכנים- לשכנים יש כוח רב בכל מה שקשור להתנגדות להיתר בניה. אם ברצונכם לבצע חלוקת דירה חוקית עליכם להגיש בקשה להיתר בניה לוועדה המקומית. לבקשה עליכם לצרף את חתימות בעלי הזכויות בנכסים הסמוכים, כלומר חתימות השכנים. אם תהיו בסכסוך עם השכנים הם יכולים להתנגד להיתר הבניה ולעכב לכם את התהליך. יש לקחת בחשבון שבמידה והוועדה תחליט שהנימוקים של השכנים להתנגדות להיתר מוצדקים, היא תדחה את הבקשה שלכם. בנוסף, כפי שציינו קודם השכנים עלולים להתלונן בפני העירייה אם ביצעתם חלוקת דירות שלא כחוק. כך או כך, לא מומלץ להרגיז את השכנים.
  • לא להגזים בחלוקת הדירות ובגובה השכירות- ככל שתגזימו יותר חלוקת הדירות תהיה בולטת הרבה יותר.
איך מתבצע תהליך חלוקת דירה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

קרקע לבניה
בלוג
המדריך לבחירת קרקעות להשקעה

השקעה בקרקע יכולה להיות הזדמנות משתלמת למי שמחפש לגוון את תיק ההשקעות שלהם. עם זאת, בחירת הקרקע הנכונה להשקעה דורשת שיקול דעת ומחקר מדוקדקים. במאמר זה, נחקור שבעה היבטים שונים שכדאי לקחת בחשבון כאשר מחפשים קרקעות להשקעה. ממיקום ועד ייעוד, גורמים אלה יעזרו לך לקבל החלטה מושכלת ולמקסם את התשואה שלך. אז בואו נצלול פנימה!

בלוג
הפיכת חדר לממד

בין אם אתם מתעניינים לגבי הפיכת חדר לממד או בניית ממ"ד, יש לכך השלכות שונות על סוג הבנייה. בתוך כך, הפיכת חדרים לממ"ד היא מה שמספק את השקט הנפשי שאתם מוגנים במקרה של התקפת טילים, אם כי הפרויקט יכול מאוד להשתנות בעלויות שלו – קראו כאן למידע נוסף.

בלוג

המציאות של היום מחייבת חשיבה מחודשת על אמצעי הגנה וכבר לא מדובר על חלקים דרומיים או צפוניים של הארץ, אלא על כולה. בעבר האפשרות היחידה להתגונן הייתה מקלט, בבניה החדשה ישנה חובה לבנות ממד, והפתרון עבור מי שאין לו ממד הוא מיגונית ניידת – מבנה אותו ניתן להציב בצמוד לבית או לעסק. מהן התקנות היום להצבת מיגוניות, היכן יש למקם אותן ומדוע כל כך חשוב להציבן? על כך ועוד בכתבה זו.

בלוג
מהו ממד נייד, ומתי יהיה עדיף על פני ממד רגיל?

ממ"ד נייד הוא ממ"ד שניתן להעביר די בקלות ממקום למקום, כאשר כל מה שנדרש עבור הובלתו הוא משאית עם מנוף הובלות כבדות. בדומה לממ"ד רגיל, שבדרך כלל נבנה בתוך הבית, ממ"ד נייד עשוי מפלדה בבטון. הוא מאושר על ידי פיקוד העורף, והנה המידע שאתם צריכים לדעת עליו – קראו כאן.

אדריכל
בלוג
איך להפוך לאדריכל מצליח?

אדריכלות היא תחום מקצועי המשלב יצירתיות והשראה עם יכולת ליצירת מבנים מהממים ותכליתיים והתחברות לקהילות באמצעות עיצובים מרשימים רבי-השפעה. עם זאת, לוקח זמן כדי להפוך לאדריכל מצליח. צבירת ניסיון, שיפור עצמי והתמדה, במיוחד לאחר שתתחילו לעסוק בתחום הם הכרחיים. היבטים חשובים נוספים שיעזרו לכם לבלוט בשוק התחרותי, הם: להתעדכן בטרנדים העכשוויים באופן קבוע, להעמיק את הכישורים והידע הקשורים לענף הבנייה, כולל בקיאות בתקנות התכנון והבנייה.

בנייה
בלוג
מהן בדיוק ׳תקנות בנייה׳?

תקנות הבנייה נקבעות על ידי הרשויות השונות בהתאם למגוון צרכים ודרישות, והן משתנות גם בהתאם לסוג הנכס הנבנה. למשל, התקנות המתייחסות לבניית בית פרטי שונות מאלה המתייחסות לבניית בניין רב קומות או מרכז מסחרי. על מנת לשמור על בטיחות המבנים ועל התאמתם לאכלוס אנושי, חשוב לפעול על פי תקנות הבנייה.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו