טופס 4 חלקי

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

בונים בית חדש? כנראה ששמעתם לא פעם ולא פעמיים את המושג טופס 4. טופס 4 מהווה את אחד האישורים החשובים ביותר לאחר הבנייה והוא מעיד כי המבנה תקין, ראוי למגורים ולא מסכן את הדיירים בו. מה זה טופס 4 חלקי ומהי תעודת גמר לבניין? על כך נרחיב במאמר הבא.

מה זה טופס 4 חלקי?

טופס 4 הוא טופס שמהווה את אחד האישורים הסופיים בתהליך הבנייה של בתים פרטיים ובניינים חדשים (בעת שיפוץ לא צריך לקבל טופס 4). מי שאי פעם חווה תהליך בנייה יודע שמדובר בתהליך ארוך מאוד שכולל אישורים רבים. לפני תחילת הבנייה יש לקבל אישורים, במהלך הבנייה יש לקבל אישורים וכך גם בסוף הבנייה. האישורים הסופיים נועדו לבדוק שהבית בנוי כהלכה וכי הוא ראוי למגורים.

טופס 4 הוא למעשה הטופס שמעיד כי המבנה מתאים למגורים וכי הוא ראוי לאכלוס בני אדם. במידה שיש תקלות במבנה יהיה צורך לטפל בהן לפני קבלת האישור. חשוב מאוד להבין כי כל תקלה כזו עלולה לסכן חיי אדם ולכן אין להקל ראש בקבלת טופס 4.
שימו לב כי טופס 4 הוא אישור אכלוס זמני שתקף לשנה אחת בלבד. במהלך השנה הזאת יוודאו כי המבנה אכן עומד בתקנים.

טופס 4 מהווה את אחד האישורים החשובים ביותר לאחר הבנייה והוא מעיד כי המבנה תקין, ראוי למגורים ולא מסכן את הדיירים בו. מה זה טופס 4 חלקי ומהי תעודת גמר לבניין

איך מקבלים טופס 4 חלקי?

לאחר שהבנו מה זה טופס 4 נסביר כיצד לקבל טופס כזה. לאחר שהבנייה מסתיימת, בעל היתר הבנייה צריך להגיש בקשה לטופס 4 לידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. בבית פרטי בעל היתר הבנייה יהיה בעל המקרקעין ואילו בבנייני דירות בעלי היתר הבנייה יהיה הקבלן או היזם. שימו לב שלמרות שהאחריות מוטלת על הקבלן או היזם בבניין מגורים, על בעלי הדירות לעקוב אחר הבנייה בפועל על מנת למנוע עיכובים בקבלת טופס 4.

על מנת להגיש בקשה יש למלא מספר טפסים שאותם תוכלו לקבל במשרדי הוועדה המקומית או להוריד מאתר האינטרנט של הרשות. לאחר הגשת הבקשה יחל תהליך בדיקה של המבנה.

טופס 4 מאושר על ידי מהנדס מטעם הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. המהנדס יבדוק את המבנה, יבצע בדיקת כשירות, חיבור לתשתיות ועוד. חשוב להבין כי גם אם המבנה ראוי למגורים אך הבנייה לא תואמת את היתרי הבנייה שהתקבלו, לא יאשרו את קבלת טופס 4.

 

טופס 4 חלקי- תעודת גמר לבניין

לאחר שהבנו מהו טופס 4 יש להבין מהי תעודת גמר לבניין. טופס 4 ותעודת גמר לבניין, הם דברים דומים כאשר ההבדל המרכזי ביניהן הוא התוקף. כפי שציינו קודם טופס 4 הוא זמני כאשר התוקף שלו הוא לשנה אחת בלבד. כאן נכנסת תעודת הגמר לבניין שהיא למעשה טופס 5 ומהווה תעודת אכלוס סופית ואישור כי הבנייה נגמרה והמבנה ראוי. שנה לאחר קבלת טופס 4, על בעל היתר הבנייה להגיש בקשה לתעודת גמר לבניין. תעודת הגמר לבניין מתקבלת על ידי מחלקת ההנדסה בעירייה/ במועצה המקומית.

 

טופס 4 חלקי- איך מקבלים תעודת גמר לבניין?

תעודת גמר לבניין, מאושרת רק לאחר שמהנדס מטעם הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בודק את המבנה ומוודא כי כל הליקויים ועבודות הגמר בוצעו, כי כל הוראות הוועדה בוצעו, כי כל תנאי היתר הבניה בוצעו וכי המבנה אכן ראוי למגורים.

אישורים הנדרשים על מנת לקבל טופס 5-

  • אישור מחברת חשמל כי חיבור החשמל הוא קבוע.
  • אישור מתאגיד המים כי אין חובות בגין צריכת מים והיטלים.
  • אישור מהרשות המקומית בנוגע לתשלום כל ההיטלים, האגרות ומגוון ההוצאות הנדרשות. כמו כן אישור זה מעיד אין חוב בגין המבנה ובנוגע להשלמת הפרצלציה.
  • מפות תמורה ונוסח טאבו מעודכנים.

במידה שכל האישורים הללו התקבלו, יהיה ניתן לקבל על ידי מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ובניה, תעודת גמר לבניין, טופס 5. תעודה זו תעיד כי כל האישורים התקבלו וכי המבנה אוכלס כדין.

לסיכום,

כפי שהבנו עד עתה, תעודת גמר לבניין היא תוצר של קבלת טופס 4. כלומר, לאחר השלמת המבנה ולאחר שהוא מוכן לאכלוס יש לקבל קודם כל טופס 4. לאחר קבלת טופס 4 ניתן לקבל תעודת גמר לבניין שמעידה כי הבנייה נגמרה. כלומר, טופס 4 הוא אישור אכלוס זמני ואילו תעודת הגמר היא אישור סופי. לאחר קבלת תעודת גמר ניתן לגשת לחברת החשמל ולבקש ממנה לחבר את המבנה לרשת החשמל הארצית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

טופס 4
טופס 4 ללא אכלוס

טופס 4 הוא אחד האישורים הסופיים שאותם יש להגיש בתום תהליך בניית מבנה חדש בטרם ניתן יהיה לאכלס אותו. התפיסה

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

התקשרו עכשיו