כמה עולה לבנות בית פרטי? כך תחשבו

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

תהליך בניה של בית פרטי הוא מצד אחד חלום שמתגשם, מהצד השני, הוא מלווה בלא מעט חששות והעמקה בפרטים הקטנים. בניה של בית פרטי היא הרבה יותר מורכבת ממה שאפשר היה לחשוב ומכאן, עלויות הבניה הן תוצר לוואי של אינספור פרמטרים שונים. אנחנו כמובן לא נוכל במאמר הקצר הזה להגיד בשורה התחתונה, כמה כסף תוציאו עבור הבניה, שכן אנחנו לא מכירים את הפרויקט שלכם באופן אישי. אבל אנחנו בהחלט נוכל לתת לכם כמה דברים לחשוב עליהם ובעיקר, לעשות לכם סדר בכל הכרוך בבניה של בית פרטי. אם אתם מרגישים כי אתם 'טובעים' בים של מידע, אם אתם מחפשים להבין טוב יותר על מה מדובר, אנחנו נשמח לקחת אתכם לסיור קצר ומשמעותי בתחום הבניה.

 

מה הם השלבים בבניה של נכס פרטי

כאמור, עלות בנייה בית פרטי היא תוצר לוואי של אינספור סעיפים קטנים המתלכדים לסכום גדול אחד. לכן, חשוב להבין מה הם השלבים בבניית הבית ומי הספקים להם יש לשלם:

  1. בשלב הראשון, רכישת הקרקע ונטילת משכנתא: אם אין לכם קרקע בבעלותכם, עליכם כמובן לרכוש אותה. בדרך כלל, עלות הקרקע עומדת על 70% מעלות הנכס עצמו. יש מי שיש להם הון ראשוני לרכישה של הקרקע ויש מי שבוחרים לקחת משכנתא כדי להשלים את הסכום. בתהליך הרכישה אנחנו צריכים להוסיף על עלות הקרקע עצמה, את התשלום לאנשי המקצוע השונים, החל מעורך הדין שיערוך את ההסכם וכלה ביועץ המשכנתאות שלכם. כמובן, על מחיר הקרקע אנחנו מוסיפים מיסים שונים כמו היטל שבח ומס רכישה.
  2. שלב שני, תכנון הבניה: תהליך התכנון נדרש גם כדי לקבל היתר בניה מהרשות המוניציפלית וגם, כדי שהעובדים בשטח ידעו מה לעשות. כאן נכנס התשלום לאדריכל, מודד הקרקע, האגרה עבור מתן הטפסים בדרך לקבלת היתר הבניה ועוד. יש מי שהאדריכל שלהם הוא גם מעצב פנים ויש מי שבוחרים להיעזר בבעל מקצוע נוסף. כל איש מקצוע מקבל תשלום עבור העבודה ומוסיף לעלויות של הבנייה הכוללת.
  3. שלב שלישי, תהליך הבניה עצמו: כאן אנחנו מדברים על תשומות הבניה, כלומר, התשלום עבור חומרי הגלם עצמם. לכך אנחנו מוסיפים את התשלום לחברת הבניה עבור העובדים וכן הלאה. אינסטלטור, חשמלאי או אנשי המקצוע מטעם מעבדה לבחינת כשירות המבנה, יגיעו כעת כדי לתת לכם שירות. גם זה כמובן, עולה כסף.
  4. שלב רביעי ואחרון: הרשות המוניציפלית תשלח נציגים לבדיקה של המבנה. במידה והוא מתאים לאיכלוס יחתמו לכם על טופס ארבע ותוכלו להיכנס לגור בנכס. עכשיו יש להעביר את הרהיטים באמצעות חברת הובלה ואם תרצו, זה השלב להיעזר שוב במעצב פנים מנוסה. כמובן, רכישה של רהיטים חדשים, וילונות וכן הלאה, גם זה עולה לא מעט כסף.

 

בכל פעם, אנחנו צריכים להפעיל שיקול דעת

היום, בישראל, הממוצע של עלות בניית בית פרטי עומד על משהו כמו 5000 ש"ח למ"ר. הסכום הזה כמובן לא משקף את כל המקרים ואנחנו צריכים לקחת בחשבון כי ככל שהבניה מורכבת יותר, קפדנית יותר ועם גימור איכותי יותר, כך המחיר הכולל יעלה.

המסקנה המשמעותית ביותר בעיניים שלנו, זה לנסות ולהעמיק בכל נושא. כך תדעו איך לבחור באנשי המקצוע המתאימים והמשתלמים ביותר. אמנם, העלות הכוללת היא לא קטנה, את זה אי אפשר להכחיש. אבל לא פעם, אם נדע איך לצמצם עלויות בכל אחד מהסעיפים, החיסכון יגיע לסכומים משמעותיים.

אז מה היה לנו בכתבה:

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!