כמה עולה להוציא היתר בניה

תוכן עניינים

כמה עולה להוציא היתר בניה

תהליך בקשת הוצאת היתר בניה כרוכה בבירוקרטיה רבה וכמו כן באגרות שונות. תהליך זה יכול להתבצע באופן עצמאי או בליווי חברה המספקת שירותי תיווך וסיוע בהוצאת האישורים הנדרשים. לאורך התהליך ישנן מספר נקודות בהן צריך המבקש לשלם עבור אגרות ואישורים. כיצד עובד תהליך הוצאת היתר בניה? כמה עולה להוציא היתר בניה? האם זה באמת משתלם?

כמה עולה להוציא היתר בניה – היטל השבחה

אם אתם עומדים להגיש בקשה להיתר בניה היו מוכנים לשמוע את המונח "היטל השבחה" פעמים רבות. היטל השבחה היא ההוצאה הבטוחה ביותר אליה תוכלו להכין את עצמכם, הוצאה הכרוכה בשלבים הראשונים של בקשת היתר בניה. היטל השבחה היא מקדמה אותה אתם משלמים בגין השבחת הנכס שלכם, סביר להניח ואם תקבלו היתר בניה שווי הנכס גם הוא יגדל משמעותית, ועל זה הרשות המקומית רוצה לגבות כסף. היטל ההשבחה מוערך על ידי מהנדס מקצועי מטעם הוועדה לתכנון ובנייה ברשות המקומית בה נמצא הנכס. 

עליכם לשלם את המקדמה כבר בתחילת התהליך, במקרה בו לא היתר הבניה נדחה המקדמה תוחזר למגיש הבקשה. במקרה בו הבקשה שלכם אושרה, עליכם יהיה לשלם את יתר הסכום שנקבע כהיטל השבחה. ככל שהנכס שלכם יקר יותר, או כאשר סוג הבניה אותה אתם רוצים לבצע משדרגת את הנכס, כך שווי היטל ההשבחה יהיה גבוה.

כמה עולה להוציא היתר בניה – עלויות ישירות

עוד לפני שאתם מתחילים בתהליך עליכם להכיר את כל ההוצאות הכרוכות בהוצאת אישור היתר בניה. ישנן הוצאות הקיימות בכל סוגי התהליכים של היתר בניה, בין אם מדובר על אישור לפרגולה ובין אם מדובר על הריסת ובניית בניין. עלויות ישירות נקבעות בהתאם להערכה של המהנדס מטעם הוועדה אשר הוא יבחן את הבקשה שלכם לאחר השלב הראשון בהגשת הבקשה. יש לציין כי העלויות משתנות גם בהתאם לאזור בו אתם גרים בארץ, המחיר נקבע לפי הוועדה האזורית. כמו כן, כבר בתחילת התהליך עליכם יהיה לשלם היטל השבחה, אגרה המיועדת לשיקוף עליית ערך הנכס במקרה בו אושר התהליך. 

כמה עולה להוציא היתר בניה – עלויות עקיפות

כפי שציינו ישנן עלויות ישירות אשר בכל מצב תשלמו אותן, לא תמיד המחיר יהיה זהה בכל אזור, אך אלו הן אגרות אשר בכל בקשה של היתר בניה יש לשלם. מצד שני, ישנן גם עלויות עקיפות כמו הוצאה עבור תוכנית בניה על ידי אדריכל או מהנדס, במקרה בו אין לכם תוכנית בניה לא תוכלו להמשיך את תהליך הגשת הבקשה. עוד עלויות שיש לקחת בחשבון כרוכות בייצוג חיצוני להמשך התהליך, כאשר חברה חיצונית מייצגת אתכם ופועלת על מנת להשיג לכם את היתר הבניה. בהמשך ניגע בעניין החברה החיצונית, האם זה באמת משתלם.

כמה עולה להוציא היתר בניה

כמה עולה להוציא היתר בניה – תהיו תמיד מוכנים להוצאות נוספות

ישנן עלויות עקיפות וישנן עלויות ישירות, אך תמיד יש לזכור כי כל תהליך היתר בניה שונה מהאחר. במקום מסוים התהליך יעלה כמה מאות שקלים ואילו במקום אחר עלות התהליך יכולה להגיע גם לעשרות אלפי שקלים. עלויות שיש להיות מוכנים אליהן יכולות לבוא לידי ביטוי במקרה בו חסרים טפסים, או נשלח מידע שגוי, במקרה כזה יש לקחת בחשבון שעליכם להחתים את כל בעלי זכויות הנכס, וכל אדם אשר מושפע מהשינוי. כמו כן, יש לקחת בחשבון את אובדן ימי העבודה והזמן שלכם – גם זה שווה כסף. בנוסף, ישנן עלויות שילוח הטפסים, דלק, אסמכתאות מאנשי מקצוע וכן הלאה. בכדי שתימנעו מהוצאות נוספות עליכם לפעול בצורה חכמה בסיוע חברה מקצועית אשר תלווה אתכם לאורך כל התהליך.

נדגיש כי הליך היתר בניה הינו הליך בירוקרטיה הדורש לעבור שלבים שונים עד לקבלת אישור או דחייה. מדובר על תהליך שיכול להימשך גם שנים רבות, תלוי בסוג הנכס ובסוג הבקשה. בכדי שהדבר לא יעסיק אתכם ויגזול ממכם זמן רב כל כך ההמלצה הרווחת היא להיעזר באנשי מקצוע אשר מומחיותם לבחון כל סוג בקשה ולהתחיל את התהליך אל מול הגורמים המוסמכים. בחנו מה קורה במקרה בו אתם עובדים בסיוע חברה מקצועית וישנו עיכוב מצד הרשויות, מה ההשלכות הכלכליות לכך והאם החברה יכולה להבטיח לכם הליך מהיר ובטוח.

כפי שבאתם בוודאי מבינים, אין דרך להעריך בצורה מדויקת את סך העלויות הכולל של כל התהליך. עם זאת, על סמך ניסיונות עבר מצד חברה ותיקה ומקצועית תוכלו להיות מוכנים ככל הניתן לכל תפנית בעלילה. עלות התהליך מושפעת בצורה משמעותית מערך המבנה. מבנה בעל ערך גבוה ידרוש הוצאות רבות יותר בגין כל שינוי הנדרש בו היתר בניה. הדרך הטובה ביותר לאמוד את המחיר אותו תשלמו עד סוף התהליך הוא רק כאשר אתם עובדים מול איש מקצוע אשר בוחן את המקרה לגופו, בוחן את הטפסים הנדרשים, ואת העלויות בהתאם לאזור המבנה וסוג הבקשה.

כמה עולה להוציא היתר בניה – חברה מקצועית

יש הבדל בין כמה עולה להוציא היתר בניה באופן פרטני ובין כמה עולה להוציא היתר בניה בליווי אנשי מקצוע. בדרך כלל כאשר נפעל בצורה עצמאית, ללא ידע מוקדם בכל הנוגע לתגובת הרשויות ואופן ניהול הבקשות סביר להניח והתהליך יהיה ארוך, מייגע, יקר והכי גרוע – לא צפוי. שימו לב, ישנם מקרים בהם התהליך יכול להיות בהחלט פשוט, אך הסבירות בה תוכלו להסתבך גבוהה, במיוחד באזורי בניה חמים. 

כאשר אנו עובדים עם אנשי מקצוע אנו אומנם משלמים להם עבור השירות אך חוסכים לא מעט כסף. איך יכול להיות שאנחנו צריכים לשלם עבור שירות ועדיין חוסכים כסף? שימו לב ליועצי משכנתאות, יועץ משכנתאות יכול לחסוך עשרות ומאות אלפי שקלים ללקוח. גם כאשר מדובר על בקשה להיתר בניה, בקשה שיכולה להגיע לסכומי עתק של כמה מאות אלפי שקלים אפשר לצמצם עלויות, זאת רק עם יודעים להתנהל נכון מול הגורמים המקצועיים, להנפיק את הטפסים המתאימים ולקבל סיוע מאדריכלים ומהנדסים מקצועיים מטעם החברה. 

כאשר אתם בוחרים בחברה שתעבוד לצידכם עליכם להכיר את כל היתרונות של אותה חברה. אנו ממליצים לבחור בחברה עתירת ניסיון, חברה אשר יכולה להציג לכם פרויקטים מוצלחים, חברה אשר תהיה זמינה לכל שאלה שלכם. לעיתים מדובר על היתר בניה פשוט עבור חלון חיצוני, אך כאשר מדובר על היתר בניה משמעותי אשר יכול להניב לכם סכומים גבוהים בעתיד, עליכם להקפיד ככל הניתן להשלים את התהליך, וזה לא תמיד פשוט. בשביל זה אנו מציעים לכל לקוח ליווי מקצועי ואמין, המטרה שלנו היא לצלוח את הפרויקט יחד, אם נראה כבר בתחילת הדרך שהסיכוי לקבל היתר בניה הוא קלוש נדגיש זאת בפניכם. שימו לב שאתם לא בוחרים בחברה אשר לא מוכרת לכם דבר מלבד חלומות.

כמה עולה להוציא היתר בניה – סיכום

הוצאת היתר בניה היא הליך בירוקרטי מסורבל מאוד, במיוחד בערים החמות. בכדי שתוכלו להמשיך להתעסק בחיים שלכם ללא כאב ראש מומלץ להיעזר בחברה מקצועית אשר תלווה אתכם שלב שלב עד לקבלת היתר בנייה, זאת בזמן קצר ובעלויות משתלמות. שימו לב, אם אין לכם ידע בכל הנוגע לעבודה מול הרשויות לתכנון ובנייה אנו ממליצים לכם להיעזר באנשי מקצוע, בסופו של דבר עדיף לשלם יותר עכשיו מאשר להפסיד יותר אחר כך.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
היתר בנייה למרפסת
היתר בניה

היתר בנייה למרפסת

בשנים האחרונות הוספת מרפסת הפכה להיות פופולרית מאוד. אנשים רבים מוסיפים מרפסות לבתים שלהם ובמקרים רבים כל תושבי הבניין מחליטים

היתר בנייה לפרגולה
היתר בניה

היתר בנייה לפרגולה

כל מי שגר בבית קרקע עם חצר ממקם פרגולה. בקיץ, הפרגולה מגנה מפני השמש ובחורף, הפרגולה מעניקה הגנה מפני הגשם.

היתר בנייה לפיצול דירה
היתר בניה

היתר בנייה לפיצול דירה

בשנים האחרונות, אנשים רבים מפצלים את הדירה שלהם למספר דירות קטנות יותר. התופעה הפכה לפופולרית במיוחד באזור המרכז ובתל אביב.

היתר בניה צימר
היתר בניה

היתר בניה צימר

אנשים רבים שמתגוררים על פני שטח גדול, באזורים יפים ונחשקים של הארץ הופכים חלקים משטח הבית שלהם לצימרים. על מנת

היתר בנייה סגירת מרפסת
היתר בניה

היתר בנייה סגירת מרפסת

היתר בנייה סגירת מרפסת בבתים רבים בהם יש מרפסות, אנשים סוגרים את המרפסת מסיבות שונות. בדרך כלל המטרה היא להגדיל

בניית בקשות להיתר בנייה
היתר בניה

בניית בקשות להיתר בנייה

בניית בקשות להיתר בנייה כאשר בונים בית חדש או משפצים מבנה קיים יש צורך בהיתר בנייה. גם כאשר יש שינוי

מעוניינים לקבל קבלת היתרי בניה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף 

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו