מגורים בבית פרטי ללא טופס 4 – גם בתים פרטיים חייבים טופס 4, הימנעו מחשיפה לתביעות מיותרות!

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

עומדים לפני קבלת טופס 4? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נכיר לעומק את כל תוכני הטופס, נכיר את משמעויותיו ונגע במספר טיפים חשובים שיסייעו לכל קבלן או יזם להימנע ממצבים בהם הרשות המקומית מסרבת להעניק טופס 4 למבנה. אז ראשית, חשוב להדגיש ולומר כי בניגוד למקובל לחשוב, טופס 4 הוא אינו טופס אישור אכלוס המבנה. טופס 4 הוא טופס המכשיר את הקרקע לקבלת טופס אכלוס, או בשמו המקצועי, טופס 5. מה כלול בטופס 4? בהמשך המאמר נפרט את עיקרי תוכנו, כך שתדעו להכיר את הדגשים עליהם הרשות המקומית מתמקדת בבחינת המבנה טרם מתן החתימות הנדרשות.

הכירו את עיקרי הדגשים שנבחנים בעת קבלת טופס 4

אך קודם לכן, חשוב להבין שכל המטרה של טופס 4 היא לוודא שהמבנה ראוי למגורים הן מבחינת בטיחות והן מבחינת חיבור לחשמל, מים, גז וכל הנדרש לקיום מגורים. יזמים וקבלים רבים בתחילת דרכם שלא מכירים את הדגשים החשובים בטופס 4, מתמודדים לא אחת עם עיכובים מיותרים. לכן, ריכזנו עבורכם את עיקרי הדברים שנבחנים במהלך קבלת טופס 4, והם:

  1. בדיקה של אינסטלטור מוסמך-בדיקה זו נועדה בכדי לוודא שיש מערכות ניקוז חיוניות במבנה וכלל מערכות האינסטלציה נבנו תוך התאמה לתקן המפורט בחוק. כל חריגה עלולה לגרור עיכובים בקבלת טופס 4.
  2. בדיקה של אדריכל ומודד מוסמך – בדיקת אדריכל ומודד מוסמך נועדה בכדי לוודא שהיקיפי הבנייה תואמים להיתר הבנייה שהתקבל טרם תחילת הבנייה בפועל. לא אחת יזמים וקבלנים מנסים למקסם את היתירי הבנייה וגורמים לחריגות. כל חריגה תגרום לעיכוב מיותר של קבלת טופס 4 המיוחל.
  3. בדיקת קונסטרוקטור -בדיקת קונסטרוקטור מקצועי נועדה בכדי לוודא שהבנייה בטוחה ועומדת בכל התקנים המפורטים בחוק. בדיקה זו אף היא עלולה לגרור עיכובים בקבלת טופס 4.
  4. בדיקת מערכת גז -בדיקת מערכת הגז נועדה בכדי להבטיח שהמערכת בנויה נכון ללא בריחות גז ודליפות שונות שעלולות לסכן את הגרים במבנה.
  5. בדיקת מכבי אשבדיקת מכבי אש נועדה בכדי לוודא שהמבנה כולל את כל הציוד הנדרש למצבי קיצון של פריצת שריפה. התקן בחוק מפרט את כל הנדרש הן לבניין מגורים והן לבית פרטי.

חשוב להדגיש ולומר כי מגורים בבית פרטי ללא טופס 4 כוללת עבירה על החוק. טרם קבלת טופס 4 למבנה, לא ניתן לאכלס אותו

כל מגורים ללא השלמת טופס 4 מסכנת את שלום הגרים במבנה – אל תתפשרו והיצמדו לכל התקנים המפורטים בחוק!

אז האם מגורים בבית פרטי ללא טופס 4 חוקיים? התשובה היא ממש לא. חשוב להדגיש ולומר כי מגורים בבית פרטי ללא טופס 4 כוללת עבירה על החוק. טרם קבלת טופס 4 למבנה, לא ניתן לאכלס אותו, גם אם מדובר בבית פרטי. לכן, גם אם אתם בונים בית פרטי, חשוב מאוד להיצמד לכל התקנים המפורטים בחוק על מנת שתוכלו לקבל טופס 4 ללא עיכובים ובעיות מיותרות. קבלנים ויזמים רבים בוחרים להיעזר באיש מקצוע מנוסה ומיומן שכל תפקידו הוא לקדם את קבלת טופס 4 למבנה. איש מקצוע מיומן מסייע בכל שלבי הבירוקרטיה הנדרשת לקבלת הטופס. מעבר לחיסכון זמן רב ופרוצדורה מורכבת, איש מקצוע לקבלת טופס 4 מכיר את הדגשים עליהם הוועדה המקומית לא מוכנה להתפשר, וכן את הנקודות עליהן יש על מה לדבר. ידע זה מסייע ליזמים וקבלנים רבים לערוך שינויים קלים ללא כל חשש מפגיעה בקבלת טופס 4.

 

בנייה פרטית מחייבת את אתכם לדאוג לכל הנדרש לקבלת אישורים לכל שלבי הבנייה

בונים בית פרטי? חשוב לחזור ולומר כי הוועדה המקומית יכולה לתבוע על מגורים בבית פרטי ללא טופס 4. במטרה להימנע מכך, חשוב לפעול על פי התקנים המפורטים בחוק ולהשלים את כל שלבי הבנייה ללא חריגות כלל. איש מקצוע העוסק בתחום יוכל ללוות אתכם לאורך כל שלבי הבנייה במטרה לוודא שהכל נעשה בהתאם לתקנים הנמדדים בעת קבלת טופס 4. כל עיכוב בקבלת טופס 4 עלול לגרור הפסדים גדולים בגין תשלום הקבלן לבעלי הדירות, כמפורט בחוזה. נמצאו ליקויים שפגעו בזכאותכם לקבלת טופס 4? בחנו מה מקור הבעיה, אם מדובר בבעיה מהותית, כדאי לדרוש מקבלן הביצוע להשלים תיקונים. אם מדובר בבעיה קטנה, כדאי לבחור איש מקצוע בתחום הרלוונטי שידע לטפל בבעיה במהירות מרבית ובמחיר מינימלי.

אז מה היה לנו בכתבה:

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!