מהן בדיוק ׳תקנות בנייה׳?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

תקנות הבנייה נקבעות על ידי הרשויות השונות בהתאם למגוון צרכים ודרישות, והן משתנות גם בהתאם לסוג הנכס הנבנה. למשל, התקנות המתייחסות לבניית בית פרטי שונות מאלה המתייחסות לבניית בניין רב קומות או מרכז מסחרי. על מנת לשמור על בטיחות המבנים ועל התאמתם לאכלוס אנושי, חשוב לפעול על פי תקנות הבנייה.

 

מהו קוד בנייה?

המונח ׳קוד בנייה׳ מתייחס לאוסף של חוקים ופקודות שנחקקו במטרה לשלוט בענף הבנייה. קוד הבנייה מורכב הן מתקנות בנייה בסיסיות והן מהוראות מנהליות. בקוד הבנייה מפורטים תקנות המתייחסות, בין השאר, לאינסטלציה, למערכות ביוב, לחשמל ולהתקנים שונים, כמו גם לגודל ולפריסה של חדרים או מסדרונות ולבנייה של תשתיות, רצפות או גרמי מדרגות – כל אלה ועוד מפורטים בקוד הבנייה.

 

מה קובעות תקנות הבנייה?

התקנות קובעות את שיטות העבודה ואת החומרים שישמשו לבניית הבניין החדש או לביצוע עבודות בנייה בנכס קיים (כמו עבודת הרחבה, הסרת קירות, התקנת גז וחשמל, התקנת זיגוג ועוד) – כל זאת, כדי להבטיח תקני בטיחות נאותים בענף הבנייה.

 

למה חשוב להתחשב בקודי הבנייה?

אחת השיטות הטובות ביותר להגנה על הקהילה מפני ההשפעות של אסונות הטבע השונים, היא הקפדה על כללי בנייה עדכניים הקשורים לעמידות המבנה למפגעים השונים. התקנים לתכנון ובנייה נועדו לקדם את היציבות ואת הבטיחות של בניינים הנמצאים בתהליך בנייה או שיפוץ.

 

אכיפה מחמירה יותר של קודי הבניה עשויה להועיל לקהילה במספר דרכים, כגון:

 

שמירה על חוקי הבנייה

חיווט בטוח יותר, הגנה טובה יותר מפני אש ומבנה חזק יותר – הם רק חלק מהדרכים שבהן חוקי הבנייה מגנים על האוכלוסייה מפני סכנות שונות. עדכון מתמשך של תקנות הבנייה, בהתאם למחקרים ולהתפתחויות הטכנולוגיות השונות, יכול להפחית סכנות אלה.

 

 קודי בנייה מציעים יתרונות פיננסיים

ניתוח ביצועים שהתבצע באזורים ללא תקנות בנייה מחמירות, מלמד כי הקפדה על תקנות הבנייה העדכניות יכולה להפחית את הנזקים.

בזכות תקנות הבנייה, פחות נזק נגרם לנכסים אישיים, מה שמציע יתרון פיננסי משמעותי. כתוצאה מכך נחסכת מהאנשים הטלטלה הכרוכה ברילוקיישן זמני, באובדן הכנסות ובהפרעה לשגרת חיי היומיום.

 

 חוקי בנייה מתפתחים ללא הרף

מבנה שנבנה בהתאם לתקנות העכשוויות אמור להיות מבנה שכולל את ההתקדמות המדעית והטכנולוגית העדכנית ביותר. כללי הבנייה מתעדכנים כדי לקחת בחשבון את הנתונים המחקריים החדשים (כמו למשל ממצאי מחקרים לאחר אסון), תוך שהם ממשיכים להישען על כתפי עשרות שנות מומחיות שהצטברה בתחום הבנייה.

 

חוקי הבנייה מאפשרים השוואת הסיכויים

הודות לסטנדרטים שנקבעו על ידי חוקי הבנייה, איכות הבנייה משופרת יותר, ההיתרים הם אחידים יותר והאכיפה על קודי הבנייה היא קפדנית יותר.

 

קודי בנייה מועילים לאוכלוסייה

קודי הבנייה יכולים להציע חסכון כספי רב, כי בכוחם לגרום להוזלת תעריפי הביטוח, לסייע לבקשת סובסידיה ממשלתית לצורך בניית הפרויקט ועוד.

 

הפרת תקנות הבנייה

הפרת תקנות הבנייה או ביצוע עבודות בנייה ללא אישור, עלולות לגרום לסיכון בריאותי ובטיחותי. מצב זה חושף את האחראים לצו מניעה שימנע מהם להמשיך בעבודה בניגוד לתקנות הבנייה.

למעשה, נכס שנבנה לאחרונה ואינו עומד בסטנדרטים הנדרשים על ידי תקנות הבנייה, עלול להיות נכס שאינו בטוח לשימוש. הרשות המקומית יכולה לאלץ את הקבלן לתקן הפרה של חוקי הבנייה או לדרוש ממנו לבצע עבודה שעומדת בסטנדרטים הנדרשים.

לבסוף, כדי שתהליכי התכנון והבנייה יהיו חוקיים, כל עבודות הבנייה חייבות לעמוד בתקנות הבנייה. אחרי הכול, תקנות אלה מכסות את כל תחום הבנייה על מנת שתהליך הבנייה יהיה בטוח ומאורגן.

המאמר נכתב באדיבות: ריתוכי אושרי, ריתוך ארגון מקצועי, עבודות נירוסטה, אלומיניום וכו'

בנייה

בנייה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

קרקע לבניה
בלוג
המדריך לבחירת קרקעות להשקעה

השקעה בקרקע יכולה להיות הזדמנות משתלמת למי שמחפש לגוון את תיק ההשקעות שלהם. עם זאת, בחירת הקרקע הנכונה להשקעה דורשת שיקול דעת ומחקר מדוקדקים. במאמר זה, נחקור שבעה היבטים שונים שכדאי לקחת בחשבון כאשר מחפשים קרקעות להשקעה. ממיקום ועד ייעוד, גורמים אלה יעזרו לך לקבל החלטה מושכלת ולמקסם את התשואה שלך. אז בואו נצלול פנימה!

בלוג
הפיכת חדר לממד

בין אם אתם מתעניינים לגבי הפיכת חדר לממד או בניית ממ"ד, יש לכך השלכות שונות על סוג הבנייה. בתוך כך, הפיכת חדרים לממ"ד היא מה שמספק את השקט הנפשי שאתם מוגנים במקרה של התקפת טילים, אם כי הפרויקט יכול מאוד להשתנות בעלויות שלו – קראו כאן למידע נוסף.

בלוג

המציאות של היום מחייבת חשיבה מחודשת על אמצעי הגנה וכבר לא מדובר על חלקים דרומיים או צפוניים של הארץ, אלא על כולה. בעבר האפשרות היחידה להתגונן הייתה מקלט, בבניה החדשה ישנה חובה לבנות ממד, והפתרון עבור מי שאין לו ממד הוא מיגונית ניידת – מבנה אותו ניתן להציב בצמוד לבית או לעסק. מהן התקנות היום להצבת מיגוניות, היכן יש למקם אותן ומדוע כל כך חשוב להציבן? על כך ועוד בכתבה זו.

בלוג
מהו ממד נייד, ומתי יהיה עדיף על פני ממד רגיל?

ממ"ד נייד הוא ממ"ד שניתן להעביר די בקלות ממקום למקום, כאשר כל מה שנדרש עבור הובלתו הוא משאית עם מנוף הובלות כבדות. בדומה לממ"ד רגיל, שבדרך כלל נבנה בתוך הבית, ממ"ד נייד עשוי מפלדה בבטון. הוא מאושר על ידי פיקוד העורף, והנה המידע שאתם צריכים לדעת עליו – קראו כאן.

אדריכל
בלוג
איך להפוך לאדריכל מצליח?

אדריכלות היא תחום מקצועי המשלב יצירתיות והשראה עם יכולת ליצירת מבנים מהממים ותכליתיים והתחברות לקהילות באמצעות עיצובים מרשימים רבי-השפעה. עם זאת, לוקח זמן כדי להפוך לאדריכל מצליח. צבירת ניסיון, שיפור עצמי והתמדה, במיוחד לאחר שתתחילו לעסוק בתחום הם הכרחיים. היבטים חשובים נוספים שיעזרו לכם לבלוט בשוק התחרותי, הם: להתעדכן בטרנדים העכשוויים באופן קבוע, להעמיק את הכישורים והידע הקשורים לענף הבנייה, כולל בקיאות בתקנות התכנון והבנייה.

שיפוץ
בלוג
שיפוץ חצר וגינה

עיצוב ושיפוץ גינה מהווה דבר חשוב מאוד בכל בית שיש בו גינה. הגינה משמשת את כל דיירי הבית וכן היא משמשת עבור אירוח. היא צריכה להיות המקום שנעים לשהות בו, שהוא מסמל את המרחב הטבעי ואת האפשרות לשהות בו בלי לצאת מגבולות הבית. על כן, חשוב ביותר לדאוג שהגינה תהיה בדיוק מה שאתם חולמים בכל היבט אפשרי. שיפוצניק יסייעו לכם לעצב את הגינה שלכם בצורה הטובה ביותר.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו