מה אומר החוק לגבי תוספות בניה?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

לפעמים לא צריך לעבור דירה או לקנות בית חדש כדי להרגיש שיפור באיכות החיים – לפעמים כל מה שנצרך זה פשוט ללכת על הרחבת בניה. תוספת לבניה זה בעצם להרחיב ולהוסיף שטח לבית או למרפסת שלכם. אנשים שאינם בקיאים בעניינים החוקיים עשויים לחשוב שמדובר רק בתחום אחריות של מהנדס הבניה ולבצע הליכי שיפוץ מאסיביים מקומיים ותו לא, אך למעשה יש צורך בהמצאת אישורים ומתן היתר לביצוע התוספת.

 

מה חשוב לדעת על תוספת בניה בישראל?

לא מדובר בתהליך כל כך פשוט הנראה לעין  – מזמינים מהנדס בניה או קבלן וזהו. יש גם להתייחס מבחינה חוקתית למהלך שאתם מתכוונים לעשות – האם זה חוקי מבחינת העירייה ומדינת ישראל? האם הוא בכלל אפשרי מבחינת ביצוע הנדסי? כל זאת ועוד תצטרכו לברר עוד בטרם תתחילו את מלאכת השיפוצים.

להרחבות רבות לבית, לגינה, למרפסת ועוד תצטרכו כאמור להוציא היתר בניה לפני שאתם מתחילים לעשות כל צעד. כדי לקבל את ההיתר המיוחל, עליכם להגיש בקשה אל הוועדה העירונית לתכנון ולבניה במועצה האזורית בה אתם מתגוררים. יש צורך להצטייד בכל המסמכים והטפסים הנחוצים אותם תצטרכו לצרף לתיק הבקשה.

 

מה נחשב תוספת בניה הצריכה היתר בניה?

תוספות בנייה רבות, גם כאלה שלא נראה ממבט ראשון כל כך משמעותיות שהן יצטרכו התייחסות לפניה לגורם עירוני, למעשה צריכות הוצאת היתר. בין התוספות השונות הללו ניתן לכלול בניה של מרפסת חדשה, סגירה של מרפסת, הרחבה של מרפסת קיימת, בנייה על גבי הגג של הנכס ושינויים בו, הוספה של מרחב מוגן דירתי (ממ"ד), הקמה של סוככים- פרגולות, הקמה של גדר סביב הנכס, בניית חדר נוסף או הרחבה של חדר קיים.

 

כיצד שוקלים את הבקשה לתוספת בניה?

החוק קובע כללים והגדרות לתוספת הבניה הדורשת היתר, וכן כמה כללים שקובעים האם בכלל הוא נדרש ונצרך. בהחלט לא לכל שיפוץ וביצוע שינויים במבנה נחשב לתוספת בניה הדורשת היתר.

כל תוספת של בניה בבית אותה מעוניינים בעלי הבית להוציא לפועל, חייבת לעמוד בכל תקני הבניה הרלוונטיים על פי חוק. תוספות של בנייה חייבת כתובה ומסוכמת, לעבור בדיקה והערכה מצד הוועדה העירונית לתכנון ולבניה שתדון בה והחלטה האם להגיש אישור להיתר.

מאוד לא כדאי להוציא לפועל היתר לתוספת בניה בכוחות עצמכם ללא עזרה מקצועית. אתם חייבים, לצד השכרת קבלן השיפוצים או מהנדס הבניין, לוודא שאכן יש לכם אדם מקצועי ומיומן שיוכל להכווין אתכם בצורה מקצועית וחוקית בכל הנוגע להוצאת ההיתר. בהתאם לסוג הנכס שלכם, סוג התוספת וכל המידע הנדרש להוצאת ההיתר, אותו גוף מקצועי יוכל להגיש את הבקשה בשמכם ולוודא כי התוספת תיבנה בצורה חוקית, מלאה ובטוחה.

 

תוספת בניה – מתי זה בא לידי ביטוי?

גרים בבית פרטי שבבעלותכם? רוצים לחוות את חווית הדיור בצורה טובה יותר? תוספת בניה יכולה לתת לכם את כל מה שאתם צריכים. לפעמים מתרחשים שינויים במשפחה כמו ילדים נוספים שנכנסים למשפחה, מה שדורש פינוי של שטח נוסף והרחבה של חדר או תוספת של חלל. שינויים בחיים הם דבר לגיטימי ושכיח למדי, ולמי שיש בית בבעלותו לא חייב לבצע שינויים מרחיקי לכת כמו מעבר מגורים לבית אחר.

 

משדרגים את החיים שלכם הלאה

מלבד השיפור באיכות החיים המתבקש, הרחבה של בניה ותוספת בבית או מחוצה לו בצמוד מעלה את ערך הנכס. גם את אתם מתכוונים לעבור בשנים הקרובות מן הבית ולרכוש נכס אחר, מומלץ ללכת על תוספת בניה שיכולה להעלות את ערך הנכס בצורה משמעותית.

באתר https://www.ipac.co.il/ תוכלו לקבל מידע נוסף

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

Pergola Waterproofing
בלוג
כיצד לבצע איטום פרגולה למנוע גשם: המדריך המלא

בכל הנוגע לאיטום הפרגולה שלך מפני גשם, בחירת הסילר הנכון היא קריטית. חפש חומר איטום המיועד במיוחד לשימוש חיצוני ומסוגל לספק הגנה מפני נזקי מים. הקפידו לבחור מוצר עמיד בפני קרינת UV כדי למנוע שינוי צבע והידרדרות לאורך זמן.

GATE
בלוג
הכר את העולם של השערים החשמליים לבתים ובניינים

שערים חשמליים מציעים נוחות, ביטחון ומגע של יוקרה לכל נכס. עם יכולת פתיחה וסגירה בלחיצת כפתור, הם מספקים גישה נוחה לבעלי בתים ולדיירים. בנוסף, שערים חשמליים משפרים את המשיכה האסתטית הכוללת של נכס, ומוסיפים ערך ומשיכה לרסן.

קפריסין
בלוג
במרכז הים התיכון: מדריך מקיף לדירות בפאפוס.

מחפשים להשקיע בנדל"ן בפאפוס, קפריסין? עם החופים היפים וההיסטוריה העשירה שלה, פאפוס היא יעד פופולרי הן לתיירים והן לגולים המעוניינים לרכוש נכס. בין אם אתם מחפשים דירה על חוף הים או בית עירוני נעים במרכז העיר, יש הרבה אפשרויות זמינות.

WORK SITE
בלוג
היתרי בנייה והשכרת פיגומים: המדריך המלא ליישום יתרונותם

כאשר יוצאים לפרויקט בנייה, אחת ההחלטות המרכזיות שיש לקבל היא האם לרכוש או לשכור פיגומים. השכרת פיגומים מציעה יתרונות רבים, כולל עלות-תועלת, גמישות ונוחות. על ידי בחירה בהשכרת פיגומים, תוכל לחסוך בעלויות מראש ולבטל את הצורך באחסון ותחזוקה. בנוסף, השכרת פיגומים מאפשרת לכם להתאים בקלות את כמות וסוג הפיגומים לפי הצורך לשלבים שונים של הפרויקט שלכם.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

התקשרו עכשיו