מידות חניה על פי התקן הישראלי

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אם הגעתם עם הרכב שלכם לחניון כלשהו, הדבר שהכי מעניין אתכם הוא כמובן למצוא חנייה פנויה כמה שיותר מהר. מעולם בוודאי לא חשבתם על המרחק בין קו לקו בשרטוט חנייה ומעולם בוודאי לא חשבתם על רוחב או אורך החנייה הנדרש בכדי להבטיח חנייה בטוחה ונוחה. יחד עם זאת, כדאי שתדעו כי מידות חניה נקבעות מראש בהתאם לתקן. בין אם מדובר על חניה פרטית ובין אם מדובר על חניה ציבורית, יש צורך שמידותיה יהיו בהתאם לתקן בישראל ואם אתם בונים בית פרטי עם מקום חניה פרטי, כדאי שתבינו מהו התקן הישראלי הנוגע לתחום מידות חניה.

 

מהן המידות התקינות של חניה לרכב?

מידות חניה לרכב יקבעו בהתאם לסוג הרכב שלו מיועדת החניה. ככלל, רכב פרטי עד 4 טון מהווה את הסטנדרט המוחלט בתחום זה ויחד עם זאת יהיה אפשר לראות גם חניות ייעודיות למשאיות, אוטובוסים, קטנועים, אופנועים ועוד, כאשר את מקומות החנייה הללו יסמנו סימונים מתאימים בהתאם לתקן המתאים. עבור רכב פרטי עד 4 טון תקן מידות חניה מגדיר את המידה הרצויה לחניה כ5 מטר אורך ו-2.4 מטר רוחב. יחד עם זאת, ועדת התכנון והבניה אשר עוסקת בתחום אישור הבנייה של אזור חנייה, יכולה לאשר גם חניות במידות קטנות יותר או גדולות יותר וזאת בהתאם למינימום האפשרי שמתחתיו אין אפשרות לאשר את המקום כאזור חנייה.

 

החשיבות של מידות חנייה לפי התקן

כאמור, על אף שלא פעם כלל לא מעניין אותנו מהן מידות החנייה של כל חנייה כאשר אנו מעוניינים לחנות במקום כלשהו, חשוב מאוד להבין שמידות חניה הן דבר חשוב מאוד. אנשי מקצוע הקדישו זמן ומאמץ לתכנון מידות חניה במקומות ציבוריים וזאת כדי שכאשר כל רכב ייכנס לחנייה שלו הוא יהיה יחנה בצורה בטוחה ומרווחת. המטרה היא למנוע צפיפות רכבים באופן שייסכן אותם בשריטות ומכות מרכבים סמוכים. תקן של מידות חניה אשר כאמור מפרט את מידות האורך והרוחב של חניה תקנית, הצמדה וריווח של החניות וכן גודל מרבי ומינימלי של חניה הוא ללא ספק דבר חשוב מאוד בכל מגרש חניה.

 

מה עושים אם שטח החנייה קטן מדי?

אם אתם משפצים בניין כלשהו את דירת מגורים או אם יש צורך להוסיף חניות פרטיות לדיירי הבניין כולו שעד כה לא היו להם, חשוב מאוד שתדעו כי יתכן שהשטח המוקצב עבור החניות הפרטיות קטן מדי ובלתי אפשרי בהתאם לחוק לבנות בו את החניות בהתאם למידות. על כן, במקרה הזה חשוב להגיש בקשה לבניית מקומות החנייה על פי מידות קטנות יותר ובתנאי שהן לא חורגות מהמינימום האפשרי. את הבקשה יש להגיש לוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה היא ועדה שניתן לפנות אליהם כאשר מידות חניה תקנית לא נאכפות בצורה כזאת או אחרת, כך לדוגמא אם גיליתם שאחד השכנים שלכם הרחיב את החניה שלו וכך פוגע בחניה שלכם או בחניה של כל אחד אחר, ניתן לדווח על כך לרשות אשר תשלח נציג מטעמה שיבחן את מידות החניה ואם אכן הן לא תואמות למידות בחוק, יבקש מבעל החנייה להקטין את המידות בהתאם לחוק. כיום ניתן למצוא שערים לחניה פרטית אשר יכולים לסייע לכל אדם להגדיר בדיוק את החניה שלו ואת החניות האחרות של השכנים שלו וזאת כדי למנוע מצב של חניה במקום חניה גדול יותר מכפי שמותר בחוק או חניה על חשבון מקום חניה של מישהו אחר או חלק ממקום החניה שלו.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

קרקע לבניה
בלוג
המדריך לבחירת קרקעות להשקעה

השקעה בקרקע יכולה להיות הזדמנות משתלמת למי שמחפש לגוון את תיק ההשקעות שלהם. עם זאת, בחירת הקרקע הנכונה להשקעה דורשת שיקול דעת ומחקר מדוקדקים. במאמר זה, נחקור שבעה היבטים שונים שכדאי לקחת בחשבון כאשר מחפשים קרקעות להשקעה. ממיקום ועד ייעוד, גורמים אלה יעזרו לך לקבל החלטה מושכלת ולמקסם את התשואה שלך. אז בואו נצלול פנימה!

בלוג
הפיכת חדר לממד

בין אם אתם מתעניינים לגבי הפיכת חדר לממד או בניית ממ"ד, יש לכך השלכות שונות על סוג הבנייה. בתוך כך, הפיכת חדרים לממ"ד היא מה שמספק את השקט הנפשי שאתם מוגנים במקרה של התקפת טילים, אם כי הפרויקט יכול מאוד להשתנות בעלויות שלו – קראו כאן למידע נוסף.

בלוג

המציאות של היום מחייבת חשיבה מחודשת על אמצעי הגנה וכבר לא מדובר על חלקים דרומיים או צפוניים של הארץ, אלא על כולה. בעבר האפשרות היחידה להתגונן הייתה מקלט, בבניה החדשה ישנה חובה לבנות ממד, והפתרון עבור מי שאין לו ממד הוא מיגונית ניידת – מבנה אותו ניתן להציב בצמוד לבית או לעסק. מהן התקנות היום להצבת מיגוניות, היכן יש למקם אותן ומדוע כל כך חשוב להציבן? על כך ועוד בכתבה זו.

בלוג
מהו ממד נייד, ומתי יהיה עדיף על פני ממד רגיל?

ממ"ד נייד הוא ממ"ד שניתן להעביר די בקלות ממקום למקום, כאשר כל מה שנדרש עבור הובלתו הוא משאית עם מנוף הובלות כבדות. בדומה לממ"ד רגיל, שבדרך כלל נבנה בתוך הבית, ממ"ד נייד עשוי מפלדה בבטון. הוא מאושר על ידי פיקוד העורף, והנה המידע שאתם צריכים לדעת עליו – קראו כאן.

אדריכל
בלוג
איך להפוך לאדריכל מצליח?

אדריכלות היא תחום מקצועי המשלב יצירתיות והשראה עם יכולת ליצירת מבנים מהממים ותכליתיים והתחברות לקהילות באמצעות עיצובים מרשימים רבי-השפעה. עם זאת, לוקח זמן כדי להפוך לאדריכל מצליח. צבירת ניסיון, שיפור עצמי והתמדה, במיוחד לאחר שתתחילו לעסוק בתחום הם הכרחיים. היבטים חשובים נוספים שיעזרו לכם לבלוט בשוק התחרותי, הם: להתעדכן בטרנדים העכשוויים באופן קבוע, להעמיק את הכישורים והידע הקשורים לענף הבנייה, כולל בקיאות בתקנות התכנון והבנייה.

בנייה
בלוג
מהן בדיוק ׳תקנות בנייה׳?

תקנות הבנייה נקבעות על ידי הרשויות השונות בהתאם למגוון צרכים ודרישות, והן משתנות גם בהתאם לסוג הנכס הנבנה. למשל, התקנות המתייחסות לבניית בית פרטי שונות מאלה המתייחסות לבניית בניין רב קומות או מרכז מסחרי. על מנת לשמור על בטיחות המבנים ועל התאמתם לאכלוס אנושי, חשוב לפעול על פי תקנות הבנייה.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו