קבלת היתר בנייה

תוכן עניינים

קבלת היתר בנייה

קבלת היתר בניה הוא חלק מתהליך רישוי הבניה, הוא נמצא בשלביו הראשונים. ללא קבלת היתר בניה לא יוכל האדם לבנות באופן המוכר בחוק. תהליך קבלת היתר בניה הינו מול הועדה המקומית לתכנון ובנייה, ולכן יש הבדל בין תנאי הקבלה בין אזור לאזור. 

קבלת היתר בנייה – ליווי של איש מקצוע

קבלת היתר בניה הוא הליך לא פשוט ובירוקרטי מאוד. על מנת שתגדילו את הסיכויים שלכם לקבל את ההיתר תוך בזמן קצר, אנו ממליצים לכם להיעזר בליווי אדריכל מקצועי. בכדי להגיש את הבקשה יש בשלב הראשון להציג את כל טפסי התכנון של המבנה (אותם האדריכל עושה), מלבד לכך יש גם צורך באישורים מגורמים שונים כמו ארגון הכבאות, מינהל מקרקעי ישראל, מהנדסים וכן הלאה… היתרון בליווי מקצועי הוא שאותו איש מקצוע מקושר לגורמים האלה, וככל שיש לו יותר ניסיון כך ההליך יהיה מהיר יותר, כיוון שארגונים אלו לא ששים לעבוד במהירות. 

קבלת היתר בנייה – האם אפשר בלי אישור זה?

אם נדבר בכנות, סביר להניח שיש הרבה מבנים בארץ אשר אין להם היתר בניה, האם זה אומר שזה מותר? לא. קבלת היתר בניה הוא לא סתם תהליך בירוקרטי, כל בניה חיצונית עלולה לסכן גם אתכם וגם את הסובבים אתכם. יש לבחון את שלד המבנה ועוד גורמים שונים על מנת שתוכלו לקבל היתר בניה. 

יש להדגיש, מבנה קיים אשר אין לו אישור היתר בניה הינו מבנה לא חוקי. המפקח על הבינוי רשאי להטיל השלכות על בעלי נכס לא חוקי, החל מקנסות ועד למאסר. במקרה בו רכשתם מבנה ללא היתר בניה ללא ידיעתכם תוכלו להגיש בקשה ללגליזציה, הפיכת מבנה לא חוקי לחוקי.

קבלת היתר בנייה – עלויות

יש סוגים שונים של מקרים בהם אנו צריכים להגיש בקשה להיתר בניה, לא רק כאשר אנו בונים מבנה מאפס. לדוגמה, כאשר אדם מעוניינים להקים פרגולה אשר עומדת בתקני היתר בניה, הוא חייב באישור מצד המועצה המקומית. היתר בניה מלבד לעלויות שיש בדרך יכול להיחשב גם כהוצאה קבועה מצד הארנונה, שכן אתם מוסיפים עוד שטח לבית, או סוגרים חדר. כל מבנה נוסף אשר בבית אשר יכול לשמש כמגורים חייב בתשלום, גם אם מדובר על פרגולה. 

מלבד להוצאות אלו, כבר בתחילת הדרך יש לשלם את האגרות הנדרשות על מנת שתוכלו לקבל את כל האישורים מהגורמים השונים בדרך. עלות של תהליך היתר בניה יכול להתחיל במאות שקלים בודדים ולהגיע גם לעשרות אלפי שקלים במקרים חריגים – הכל תלוי במיקום המבנה וגודלו. מלבד להוצאות הכרוכות בתהליך עליכם גם לשלם מקדמה של היטל השבחה, מקדמה אשר אתם משלמים על שדרוג הנכס שלכם, את המקדמה אתם משלמים בתחילת התהליך ולאחר קבלת היתר בנייה עליכם לשלם את שאר התשלום. במקרה בו לא אושרה הבקשה שלכם תקבלו את ההחזר המגיע לכם.

קבלת היתר בנייה

לסיכום

תהליך הוצאת אישור להיתר בניה יכול להיות תהליך קליל ופשוט, אך גם יכול להיות סיוט מהגיהינום. הדרך היחידה בה אתם יכולים להבטיח שתעברו את התהליך בצורה קלילה ופשוטה היא אך ורק דרך ליווי מקצועי של אדריכל בעל ותק וניסיון. תוכלו למצוא את שירות זה דרך משרדי אדריכלות מוכרים ומנוסים בארץ, העלויות בדרך כלל הן עבור פרויקט. מתוקף תפקידו של האדריכל להפוך את התהליך המסובך לקל ופשוט תוך כדי חסכון בזמן ובכסף. בסופו של דבר עם סיוע של איש מקצוע אתם לא תחסכו רק זמן, אלא גם כסף – ידע הוא כוח, זכרו זאת.

 

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
חידוש היתר בניה
היתר בניה

חידוש היתר בניה

חידוש היתר בניה תהליך בקשת היתר בניה הינו תהליך בירוקרטי מסובך אשר יכול להימשך מספר חודשים ולעיתים אף שנים. הסיבה

הסדרת חריגות בנייה
חריגות בניה

הסדרת חריגות בנייה

הסדרת חריגות בנייה כל מבנה בארץ חייב להיות בעל אישור היתר בנייה. עם זאת, רבים מהמבנים הקיימים היום אינם מחזיקים

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה
היתר בניה

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה תהליך קבלת היתר לתוספת בניה לא חייב להיות דווקא הוספת חדר, אלא כל הוספת חלל

היתר שינויים
בלוג

היתר שינויים

היתר שינויים כאשר ישנו מבנה קיים וכבר יש בידכם את כל האישורים הנדרשים בשביל להחזיק בנכס כפי שהוא, עליכם לדעת

תכנון בית פרטי 2 קומות
בלוג

תכנון בית פרטי 2 קומות

תכנון בית פרטי 2 קומות תכנון בית פרטי 2 קומות יכול להיות תהליך מאוד מורכב אם לא עושים את זה

עלות אדריכל לתוספת בנייה
בלוג

עלות אדריכל לתוספת בנייה

עלות אדריכל לתוספת בנייה כאשר אתם מתכננים תוספת בניה לנכס שלכם עליכם לקחת בחשבון את השירותים הנלווים לכך, ולאו דווקא

מעוניינים לקבל קבלת היתרי בניה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף 

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו