קרמיקה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

שימוש בקרמיקה בבנייה קיים כבר המון שנים, מהעת העתיקה ועד ימינו. קרמיקה היא חומר המשמש לעתים קרובות מאוד בבנייה, והוא עשוי מתערובת של מינרלים, בדרך כלל חול וסיליקה, עם חומר מקשר חימר וכמה כימיקלים נוספים, ועד 30% מים. התערובת נשרפת בטמפרטורה גבוהה יותר מאשר לבנים, כך שהסיליקה מתגבשת מחדש ליצירת חומר זכוכיתי בעל צפיפות, חוזק, קשיות, עמידות בפני כימיקלים או כפור וכן יציבות מימדית רבה הרבה יותר מחומרים אחרים.

 

קצת על תכונות הקרמיקה ואופני הייצור שלה

במהלך השריפה, המים נגררים באופן שעשוי להיות מופחת מ-30% ל- 5% בערך על ידי ייבוש לפני השריפה. בתכולת מים מופחתת, נוצרים תוצרי אבקה לפני שריפה ב-1,800-2,000 מעלות במשך ימים או שבועות כל פעם, בהתאם לאיכות הקרמיקה אותה רוצים להפיק במפעל הייצור. קרמיקה עשויה להיות בעלת מראה וטקסטורה בוערת או להיות מזוגגת, היינו בעלת ציפוי דמוי זכוכית.

חומרים אלו יציבים מאוד לסביבה. הם לא יתחמצנו יותר בחשיפה לאוויר, ולכן הם חסכוניים מבחינת עלויות ותחזוקה שוטפת. קל מאוד לנקות קרמיקה ואתם לא צריכים לחשוש מפגימה באיכות החומר עם הזמן כתוצאה מחשיפה למים. אמנם בעיות בקרמיקה צפויות להתרחש כאשר היא משולבת עם חומרים אחרים, בדרך כלל כאלו הרגישים לקורוזיה. בניגוד למתכות, קרמיקה אינה מסוגלת להתנהגות של רקיעה ולכן היא מאוד עדינה ושבירה בשל הגבול האלסטי הנמוך שלה.

 

סוגים שונים של קרמיקה – מה הם ולמה הם משמשים?

תעשיית הבניה מתפתחת כל הזמן. לאור התחדשות טכנולוגית בתחומי הנדסת החומרים והבניה, נכנסים עוד ועוד סוגים והרכבים של קרמיקה לעולם הבניה. כיום ניתן למצוא מגוון שלם של ריצוף קרמיקה המיועד למבנים פרטיים, מבנים ציבוריים, משרדים, חצרות, מרפסות שמש ועוד.

חרסיות ופצלי אש הם מוצרים הכוללים לבנים רגילות, רעפי חימר, מחצבות ריצוף ומרצפות לרצפה.

טרקוטה זו ה'אדמה שרופה' המשמשת למבני חימר שרוף. זהו חימר שנראה בגוונים של צהוב עד חום-אדום עם אחידות ועדינות בין לבנים ואריחי קיר מזוגגים. טרקוטה משמשת לעתים קרובות עבור עציצים, לבני אוויר, כוסות ואדניות.

פאיאנס זוהי הצורה המזוגגת של טרקוטה. ניתן לצרוב את חומר הבסיס לפני הזיגוג והשריפה מחדש, או להשתמש בתהליך של שריפה בפעם אחת. זה משפר את העמידות של הזיגוג לקליטות, שזה התפשטות של קווים או סדקים על פני השטח המזוגגים, אך מפחית את מגוון הצבעים הקיים.

פיירקליי מכיל שיעור גבוה של תרכובת חימר העמידה לטמפרטורות גבוהות. חומר זה משמש לציפוי צינורות ארובות ומערכות בעירה בבתים ובמפעלים.

זגוגית סין  – זהו הרכב בעל תכולת זכוכית גבוהה הרבה יותר מאשר חרס רגיל, וספיגת המים שלו היא כ-0.5% בלבד, מה שהופך אותו למתאים ביותר עבור יצירת אביזרים סניטריים. ההרכב שלו גם חזק יותר מכלי חרס "רגילים.

כלי חרסינה ופורצלן דומים מאוד לחרסינה זגוגית, אך לרוב הם עשויים מחומרים טהורים יותר בתנאים מבוקרים למדי. הם נמצאים בשימושים רבים בתעשיות השונות, לרבות מבודדים חשמליים.

 

לפרויקט שלכם מגיע קרמיקה מהסוג המעולה ביותר

אם אתם רוצים חומרים איכותיים עבור פרויקט הבניה שלכם, אסור לכם להתפשר על חומר פחות ממושלם. עליכם לחשוב על כל המרכיבים והאלמנטים אליהם יהיו חשופים כלי הקרמיקה שלכם – האם הם יהיו בסביבה חיצונית או פנימית? מה יהיו ממדי הרצפות מקרמיקה שאתם מזמינים – גדולים? קטנים? כמובן לגבי הצבע, הגוון והטקסטורה שאתם מחפשים לצורך יצירת האווירה במקום חיונית ביותר. ישנם גוונים שמתאימים מאוד למשרדי יוקרה ויש כאלה שיותר מזמינים לבית חם ומלבב. רכשו רק מוצרי קרמיקה עמידים, חזקים ואיכותיים שיחזיקו באיכותם לאורך זמן.

אז מה היה לנו בכתבה:

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!