תכנון אדריכלי

המונח תכנון אדריכלי צופן בחובו קשת רחבה של מושגים ותחומים, וקשור בין היתר בבניית בתים פרטיים, שיפוצים, פרויקטי בנייה רוויה ומבנים ציבוריים שונים. יחד עם זאת, בכל המקרים מדובר בצעד ראשון וחשוב ביותר של הפרויקט אשר יקבע במידה רבה את מהלכו, בעוד משרד האדריכלים ממשיך ללוות את הלקוח לכל אורך הדרך. בעיקרון, מטרתו של תכנון אדריכלי הוא להוציא את תוכנית הבנייה האופטימאלית בהתחשב במגבלות התקציב, בתנאי הסביבה, בצרכים הפרקטיים של הדיירים העתידיים, וכמובן בסגנון העיצוב המבוקש.

נקודות התייחסות במהלך תכנון אדריכלי

כאמור, תכנון אדריכלי המבוצע ב- "מרובעים אדריכלים" עשוי להשתנות בדגשיו בהתאם לצרכי הלקוח ויעדיו, אך במרבית המקרים יתייחס לנקודות המרכזיות הבאות:

חזון וחלום

בעת בניית בית פרטי אנו מקשיבים קשב רב לחלומות ולהעדפות הסגנוניות של כל לקוח, ושואפים להעניק לו מענה הולם וכמובן בר מימוש. בתוך כך, אנו מגבשים את הרעיון העיצובי המתאים ביותר ומבטאים אותו באלמנטים כגון סימטריה והרמוניה, חומרים ופרספקטיבה, אור טבעי וגוונים. זאת, לאור מגבלות בשטח ותנאים טופוגרפיים, היבטים אקלימיים, ושיקולי נוף וכיווני בנייה ופתחים. מאידך, בעת עבודה עם יזמים וקבלני בנייה, אנו מביאים את ניסיוננו העשיר בתכנון מגורים לבנייה רוויה, בדגש על יעילות ופשטות התכנון.

צרכי הדיירים

מובן שעל הבית או הדירה לתת מענה אופטימאלי לצרכי המשפחה בהווה ובעתיד, ולכן אנו מבצעים תהליך מוסדר לבחינת מכלול ההיבטים. כך נוכל למשל להחליט על מיקום ומספר חדרי השינה, חדרי האמבט והמקלחת, מרתף, מדרגות, שביל כניסה ועוד.

תוכנית ברת יישום

לאור איסוף הנתונים והדיונים המשותפים, תכנון אדריכלי מוביל לתוכנית בנייה העומדת בחוקי הבנייה והתכנון בישראל, וכן בתקנון התב"ע המקומי. זאת בנוסף על תיאום מושלם עם מהנדסים אחרים שעוסקים בפרויקט, יכולות הבנייה ותנאי השטח. תחילה נבחן יחדיו סקיצות ראשוניות ופשוטות יחסית לבחירת העיצוב, ולאחר הגעה להסכמות נמשיך לגיבוש תוכנית מפורטת יותר ולהדמיה תלת ממדית. בתום שלבים אלו נגיע אל התוכנית המוסכמת שתוגש לרשויות לצורך קבלת היתרי בניה, ועם קבלתם ניצור את התוכניות המפורטות שישמשו את המהנדסים וקבלני המשנה בפרויקט. חשוב להדגיש כי אנו מלווים את צוות היועצים של הפרויקטים באופן מוסדר, ומקנים חשיבות מרובה לקידום ההליכים מול וועדות בנייה ולעמידה בלוחות הזמנים.

לקביעת פגישה ומידע נוסף

הינכם מוזמנים ליצור קשר עם "מרובעים אדריכלים" בטלפון שמספרו 04-8248004. פנו אלינו עוד היום ואנו נשמח לקבוע עימכם פגישה ראשונה ולספק פרטים נוספים אודות תכנון אדריכלי עם משרדנו.

השארת תגובה