עיצוב פנים לבתי קפה – דגשים

הקמת בית קפה היא עסק לא קל. בהקמה בית קפה צריך לדאוג למיקום טוב, לציוד יקר לעסק, לשולחנות, כסאות, מכונות קפה, מקררים, ספקים אוכל, עובדים, מלצרים, מנהלי משמרת, וחשוב שבמקום יהיה תהיה גם אווירה נעימה וגם עיצוב פנים לבית קפה שימשוך למקום לקוחות שיחיו את העסק ויגרמו לו לעבוד ולהרוויח. אז מהו עיצוב פנים לבתי קפה – דגשים טובים מהמומחים של 'מרובעים'.

01

הקפידו על מקום צבעוני ונעים ומשולב – אם פעם בתי קפה היו מעוצבים כמקום בעל מראה מודרני ומראה מהוקצע וחלק, כיום הצבעוניות שולטת בעיצוב פנים לבתי קפה. חשוב שבית הקפה יראה ביתי ומזמין. שדרו אינטימיות וייחודיות באמצעות מקום צבעוני ומזמין. צרו פינות ישיבה נוחות ורכות, עם פינות עבודה וישיבה שקטות ונעימות. חשוב שהמקום יהיה מגוון ושלבו בין כורסאות נוחות ופינות ישיבה של שולחנות וכסאות. צרו מקומות בהן ניתן לשבת נמוך וגבוהה. צרו מקומות בהן ניתן לשב לבד כזוג וכמשפחה.

תאורה נכונה – עם משחק נכון של תאורה ניתן ליצור סביבה אינטימית נפלאה. שחקו נכון עם תאורה מלאכותית ועשו שימו בתאורות פחם הכה פופולאריות היום. תלו תאורה צהובה יפה אהילים ביתיים, השתמשו באלמנטים של תאורה שונים כמו גופי תאורה עשויים מצנצנות, או מספלי קפה, והכניסו המון יצירתיות לתוך האור. תוכלו על כל שולחן להוסיף מנורת שולחן קטנה כדי ליצור מראה של בית קפה פריזאי ממש כמו בפריז למראה האינטימי והמחמם.

תפריט מדליק – צרו תפריט מדליק וביתי עם לוח וגיר. תחושה זאת תאפשר ללקוח תפריט מגרה של קפה ומאפה או של מנת היום שיכולה להיות מרק, פיצה או כל מנה שתרצו להגיש. המראה שובה לב! הכניסו את מראה הרחוב לתוך בית הקפה ושלבו אלמנטים מהרחוב עם האווירה הביתית של בית הקפה. הכניסו לבית הקפה שלכם ספרים, כוסות מיוחדות, מפות וצבעים מהרחוב. נסו לשלב אל בית הקפה עם האווירה עד כמה שניתן נסו ליצור קשר ייחודי ואמתי בין השכונה שבה אתם נמצאים לבין הרחוב בצורה זאת לא תהיו זרים לו.

השקיעו בשירותים של בית הקפה – כשמדובר על עיצוב פנים לבית קפה שירותים נקיים ומשוקעים מעידים על בית הקפה כולו. השקיעו בשירותים מעוצבים, מצחיקים, נקיים ומעניינים. שימו בשירותים גלויות ללקוחות, והמשיכו להשקיע גם בחלק זה של המקום.

גוונו בכוסות הקפה שלכם – כוסות הקפה שלכם לא חייבות להיות אחידות. גיוון בכוסות הקפה נותן תחושה של בית, ומשכיח את המחיר של הקפה שלכם בעיקר אם הוא מעט גבוה מהממוצע.

נסו להכיר את האנשים ואת מה שהם אוהבים – טיפ זה לא קשור לעיצוב אבל הוא בהחלט חשוב. נסו להכיר את הלקוחות שלכם, נסו לזהות מה הם אוהבים ולהכיר אותם בשמותיהם הפרטיים. בצורה זאת תוכלו ליצור לכם קליינטורה קבועה. פתחו עימם בשיחות אישיות אך שלבו זאת עם שירותיות לשאר הלקוחות. פנקו  אותם בעוגית גם אם הם לא שילמו על כך, בצורה זאת תוכלו לקבל לקוחות נאמנים וחוזרים.

השארת תגובה