איך משפיעה בחירת החומרים בתכנון אדריכלי על התחושה בבית?

תכנון אדריכלי של בית מתחיל לצד התכניות האדריכליות גם בבחירת החומרים שישלימו בהמשך את העיצוב ויעניקו בסופו של דבר את התחושה על פי האמירה העיצובית המתוכננת. בניה של בית אינה רק מתן מענה פונקציונלי לצרכים אלא בעיקר הגשמתו של חלום שנרקם לאורך שנים וכולל בתוכו פרטים קטנים רבים שתפקידו של האדריכל והמעצב להביא לכדי יישום.

לבחירת החומרים בבית ישנה השפעה לא מעטה על התחושה, החל משלבי הבניה ועד לשלב הגימורים הסופיים והריהוט. חשוב להבין טרם ההחלטות מהי האמירה העיצובית אליה מכוונים ובעזרת הכוונה מקצועית מתאימה לבחור בשילוב החומרים שיבטאו את התחושה הרצויה באופן המרבי.

להלן מספר דוגמאות לעיצוב וסגנון והשילוב הנכון בחומרים שייצרו את אותו:

  • עיצוב כפרי- הבחירה בעיצוב כפרי הולכת בד בבד עם שימוש בעץ כחומר גלם. רצפת פרקט איכותית, מטבח בצבעי עץ טבעי, ריהוט עץ ואלמנטים נוספים יעניקו לבית שלכם מראה כפרי וחמים ותחושת ביתיות. את האלומיניום הנדרש בבית (תריסים וחלונות) כדאי לשלב בצבעים כהים יותר שיתאימו לאווירה, ולהשלמת המראה ניתן ורצוי להוסיף אח (או דמוי אח) לחימום הבית בחודשי החורף.
  • עיצוב יוקרתי- למי שמבקש עיצוב במראה יוקרתי של תכנון אדריכלי, יותר מומלץ לבחור בחומרים הקרים כגון שיש או בטון מוחלק. בשני המקרים התוצאה תהיה יוקרתית ומרשימה- קיימים הבדלים בשיטת העבודה ובמחירים בין השניים, וכדאי לבחון את ההתאמה למבנה ולדירה. באמצעות בטון מוחלק ניתן להגיע לריצוף אחיד ומרשים ללא ההפרדה הקיימת באריחים, וכן ניתן ליצור עליו דוגמאות וחריטות שלרוב לא קיימות בשיטת הריצוף המסורתית. מעבר לזה ניתן באמצעות בטון מוחלק לצפות קירות, להתקין מדפים ונישות ועוד אפשרויות רבות נוספות. במראה היוקרתי חשוב לשמור על אחידות בצבעים: בהיר או כהה, בריצוף ובצבעי הקירות, אולם לשבור אותו באמצעות ריהוט. לדוגמא: ריצוף כהה ומבריק עליו מונחות ספות עור לבן. לתאורה נכונה ישנה משמעות רבה בהשלמת המראה היוקרתי.
  • עיצוב באמצעות טקסטיל- כאשר הדירה מוכנה למגורים ותקציב העיצוב אינו גדול עיצוב באמצעות טקסטיל עשוי לעשות פלאים למראה הבית ולתחושה שהוא מעניק. שטיחים רכים ובהירים, וילונות מעוצבים, ספות בד רכות וכדומה, כל אלה ומוצרים נוספים יעניקו תחושת ביתיות וחמימות לצד אין ספור סגנונות עיצוב מהם תוכלו לבחור. חשוב להתאים את העיצוב ואת מוצרי הטקסטיל למשפחה המיועדת לגור בבית ולאורח החיים: שטיח לבן יפה ככל שיהיה לא יתאים לבית בו ישנם ילדים קטנים ובמקרה כזה כדאי גם לבחור בבד דוחה כתמים ורחיץ על מנת לשמור על מראה הבית נקי וחדש לאורך זמן.
השארת תגובה