אישורים למבנה יביל

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

לאחרונה, המחסור בדירות מגורים גובר ואיתו עולים מחירי הדירות. בעקבות כך, האופציה של מבנה יביל למגורים הולכת ותופסת תאוצה. המבנה היביל בדרך כלל משמש כפתרון זמני למגורים, אך רבים גם נהנים ממנו כפתרון קבע.

איך להוציא אישורים למבנה יביל

מה זה מבנה יביל?

מבנה יביל הוא מבנה שנבנה במפעל. את המבנה בונים בשיטת בניה תעשייתית וחדשה, שבעזרתה המבנה נבנה במהירות ובמחיר זול יותר משמעותית. כבר במפעל מסיימים את הבניה, וכשהמבנה שלם הוא מועבר. העברת המבנה היביל בשלמותו, מתאפשר מהסיבה הפשוטה שמשקלו של המבנה משמעותית קל יותר ממשקל בית רגיל. משקל הקירות החיצוניים, הפנימיים, הרצפה והתקרה ממש נמוכים, באופן יחסי כמובן. מבנה יביל מועבר על גבי משאיות מיוחדות. העברתו מצריכה ליווי משטרתי. לאחר שהוא מגיע למקומו, יחברו את המבנה היביל לכל המערכות השונות- אינסטלציה, חשמל, כבלים ועוד.

ראו גם: היתר בנייה קלה.

למה משמש המבנה היביל?

כפי שכבר ציינו, מבנה יביל משמש במקרים רבים פתרון למגורים. אך מלבד מגורים מבנים יבילים יכולים לשמש לשימושים רבים. ביניהם ניתן לראות שימוש עבור חדר עבודה, משרד, בית כנסת, צימר ואפילו במקרים מסוימים המבנה היביל יכול לשמש כמבנה מוגן. כל שימוש במבנה יביל מצריך אישורים מהרשות המקומית. יש מקרים שאנשים עושים שימושים לא חוקיים במבנה יביל. לדוגמא- היה אדם שהתקין במבנה יביל על קרקע שלא שייכת לו. למעשה הוא ניסה ״להשתלט״ על הקרקע. האדם שהקרקע שלו, הגיש תביעה ובזכותה האדם שהתקין את המבנה גורש מהשטח וגם המבנה היביל הועבר משם.

עשוי לעניין אתכם: היתר בנייה לפרגולה.

אישורים למבנה יביל

כיצד נוציא אישורים למבנה יביל?

אז התקמת מבנה יביל מצריכה אישורים מהרשות המקומית. לכן, לפני שאתם מזמינים מבנה יביל, בררו מול הרשות המקומית אם הדבר אפשרי. במידה והדבר אפשרי צריך להוציא אישורים. האישורים האלה הם למעשה היתר בניה. את היתר הבניה מוציאים מול הוועדה המקומית לתכנון ובניה. לאחר שיודעים מה תוכנית הבניה המתוכננת, ולאחר שהיא אושרה על ידי איש מקצוע מתאים, אפשר להגיש בקשה לוועדה המקומית לתכנון ובניה. במקרה הזה, תוכנית הבניה תהיה התקנת מבנה יביל. הבקשה להיתר הבניה צריכה לכלול בתוכה את המידע של הנכס או הקרקע שבבעלותכם (שטח, מפות ושרטוטים, מי בעלי הזכויות ועוד). בנוסף, הבקשה צריכה לכלול את חתימות בעלי הזכויות בנכסים הסמוכים (השכנים שלכם). לאחר הגשת הבקשה, הבקשה תועבר לדיון של הוועדה המקומית שם יחליטו אם אתם זכאים לאישור או לא. במידה והוועדה תחליט שאתם זכאים לאישור, תוכלו להזמין את המבנה היביל. יש לקחת בחשבון שבית המשפט רואה את התופעה של התקנת מבנים יבילים ללא אישורים כרעה מאוד.

ראו גם: שלבים בהוצאת היתר בנייה.

האם יש מקרים בהם יש פטור מאישורים למבנה יביל?

חשוב להבין, שכדאי לברר תמיד עם הרשות המקומית לגבי האישורים הנחוצים. אך ישנם מקרים, שבהם תוכלו להתקין מבנה יביל ובית המשפט יאשר זאת. לבתי המשפט יש הפרדה מאוד ברורה בין אלו שלא היו צריכים להוציא היתר בניה לבין אלו שפעלו שלא כחוק וללא היתר. המקרים בהם לא תצטרכו להוציא היתר בניה הם מקרים בהם המבנה היביל משמש כפתרון זמני בלבד. לא מספיק לטעון שהמבנה משמש פתאום זמני ויש להוכיח את הדבר. ההוכחות העיקריות שתוכלו להעזר בהן הן האם המבנה נייד או נייח, ומה השימוש שנעשה במבנה היביל. שתי האפשרויות האלה יקבעו אם תצטרכו היתר בניה להצבת המבנה. כמובן שאם המבנה נייד ואינו משמש למגורים, זה יגדיל את הסיכויים שלא תצטרכו היתר בניה.

לסיכום, מבנה יביל יכול לשמש כפתרון זמני או פתרון קבע עבור מגוון צרכים שונים. מבנה יביל מצריך אישורים לשם הקמתו. התייעצו עם הרשות המקומית לכל שאלה.

עשוי לעניין אתכם: חריגות בניה.

אישורים למבנה יביל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

קרקע לבניה
בלוג
המדריך לבחירת קרקעות להשקעה

השקעה בקרקע יכולה להיות הזדמנות משתלמת למי שמחפש לגוון את תיק ההשקעות שלהם. עם זאת, בחירת הקרקע הנכונה להשקעה דורשת שיקול דעת ומחקר מדוקדקים. במאמר זה, נחקור שבעה היבטים שונים שכדאי לקחת בחשבון כאשר מחפשים קרקעות להשקעה. ממיקום ועד ייעוד, גורמים אלה יעזרו לך לקבל החלטה מושכלת ולמקסם את התשואה שלך. אז בואו נצלול פנימה!

בלוג
הפיכת חדר לממד

בין אם אתם מתעניינים לגבי הפיכת חדר לממד או בניית ממ"ד, יש לכך השלכות שונות על סוג הבנייה. בתוך כך, הפיכת חדרים לממ"ד היא מה שמספק את השקט הנפשי שאתם מוגנים במקרה של התקפת טילים, אם כי הפרויקט יכול מאוד להשתנות בעלויות שלו – קראו כאן למידע נוסף.

בלוג

המציאות של היום מחייבת חשיבה מחודשת על אמצעי הגנה וכבר לא מדובר על חלקים דרומיים או צפוניים של הארץ, אלא על כולה. בעבר האפשרות היחידה להתגונן הייתה מקלט, בבניה החדשה ישנה חובה לבנות ממד, והפתרון עבור מי שאין לו ממד הוא מיגונית ניידת – מבנה אותו ניתן להציב בצמוד לבית או לעסק. מהן התקנות היום להצבת מיגוניות, היכן יש למקם אותן ומדוע כל כך חשוב להציבן? על כך ועוד בכתבה זו.

בלוג
מהו ממד נייד, ומתי יהיה עדיף על פני ממד רגיל?

ממ"ד נייד הוא ממ"ד שניתן להעביר די בקלות ממקום למקום, כאשר כל מה שנדרש עבור הובלתו הוא משאית עם מנוף הובלות כבדות. בדומה לממ"ד רגיל, שבדרך כלל נבנה בתוך הבית, ממ"ד נייד עשוי מפלדה בבטון. הוא מאושר על ידי פיקוד העורף, והנה המידע שאתם צריכים לדעת עליו – קראו כאן.

אדריכל
בלוג
איך להפוך לאדריכל מצליח?

אדריכלות היא תחום מקצועי המשלב יצירתיות והשראה עם יכולת ליצירת מבנים מהממים ותכליתיים והתחברות לקהילות באמצעות עיצובים מרשימים רבי-השפעה. עם זאת, לוקח זמן כדי להפוך לאדריכל מצליח. צבירת ניסיון, שיפור עצמי והתמדה, במיוחד לאחר שתתחילו לעסוק בתחום הם הכרחיים. היבטים חשובים נוספים שיעזרו לכם לבלוט בשוק התחרותי, הם: להתעדכן בטרנדים העכשוויים באופן קבוע, להעמיק את הכישורים והידע הקשורים לענף הבנייה, כולל בקיאות בתקנות התכנון והבנייה.

בנייה
בלוג
מהן בדיוק ׳תקנות בנייה׳?

תקנות הבנייה נקבעות על ידי הרשויות השונות בהתאם למגוון צרכים ודרישות, והן משתנות גם בהתאם לסוג הנכס הנבנה. למשל, התקנות המתייחסות לבניית בית פרטי שונות מאלה המתייחסות לבניית בניין רב קומות או מרכז מסחרי. על מנת לשמור על בטיחות המבנים ועל התאמתם לאכלוס אנושי, חשוב לפעול על פי תקנות הבנייה.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו