הפיכת חדר לממד

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

הפיכת חדר לממד

בין אם אתם מתעניינים לגבי הפיכת חדר לממד או בניית ממ"ד, יש לכך השלכות שונות על סוג הבנייה. בתוך כך, הפיכת חדרים לממ"ד היא מה שמספק את השקט הנפשי שאתם מוגנים במקרה של התקפת טילים, אם כי הפרויקט יכול מאוד להשתנות בעלויות שלו – קראו כאן למידע נוסף.

 

מה חשוב לדעת על הפיכת חדר לממ"ד?

בשלב הראשון להפיכת חדרים לחדרי ממ"ד, חשוב להבין כי זהו אינו פרויקט אשר מתעוררים בבוקר ופשוט ומחליטים להוציא אותו לפועל. זהו פרויקט אשר מצריך ממכם ביצוע של כמה וכמה שלבים שונים, כאשר השלב הראשון יהיה קבלת הסכמת הדיירים לבניית חדרי ממ"ד. ליתר דיוק, החוק מחייב את ההסכמה של 60% מהדיירים לביצוע הפרויקט. אם חלק מהדיירים אינם מסכימים לביצוע הפרויקט, אפשר לנסות לאלץ אותם בדרכים משפטיות. אבל, עדיף פשוט לנסות לשכנע בעזרת הצגת היתרונות השונים בבניית חדרי ממ"ד. בשלבים הבאים, יהיה עליכם לקחת בחשבון כמה וכמה דגשים שונים, שבהם נדון כעת – המשיכו לקרוא.

 

דגשים בבניית ממ"ד – מה חובה לדעת?

שוקלים הפיכת חדרים לממדים בבניין המגורים? אולי בבית הפרטי? כך או כך, בניית ממ"ד היא פרויקט מורכב שצריך להתבצע על פי תקני פיקוד העורף (כולל בניית מיגונית או ממ"ד חיצוני בחצר). מעבר לכך שהממ"ד מאפשר הגנה מפני טילים או חלילה התקפה כימית, חשוב להבין כי הפיכת חדר לממד מחזיקה בכמה יתרונות נוספים. למשל, 2 היתרונות הבאים:

  • הגנה מפני רעידות אדמה: מעבר לכך שחדרי ממ"ד מספקים הגנה מפני טילים, הם גם מספקים הגנה מפני רעידות אדמה, התקפות כימיות או ביולוגיות.
  • חיזוק הבניין: כאשר מוציאים לפועל פרויקט של הפיכת חדר לממד, למעשה מחזקים את הבניין בצורות משמעותיות במיוחד, מה שהופך את כל הבניין למוגן יותר בפני איומים שונים.

 

כיצד מוודאים שהממ"ד תקין על פי הנחיות פיקוד העורף?

על מנת להבטיח שהממ"ד יהיה בטיחותי ויעיל, חשוב להכיר את התקנות הנוגעות לגודל הממד, חומרי הבנייה, הבידוד, מערכות סינון האוויר בממ"ד ועוד. לדוגמה, גודל הממ"ד המינימלי עומד על 9 מ"ר לפי ההנחיות, אבל ניתן גם לבנות חדרי ממ"ד גדולים יותר. כמו כן, עובי הקירות, הרצפה והתקרה של הממ"ד צריך להיות כ-20 – 30 ס"מ, אך בדרום ובצפון הארץ ישנה דרישה לבטון עבה יותר (כ-40 ס"מ בטון מזוין). בנוסף, חשוב לציין כי בממ"ד צריך להיות אמצעי סינון אוויר, על מנת לסנן רעלים וגזים מהאוויר במקרה הצורך.

 

לסיכום, כמה עולה הפיכת חדר לממד?

בשורה התחתונה, מחיר הפיכת חדר לממד יכול לנוע בין טווחי מחירים די גבוהים ולכן, חשוב לציין שכיום ישנם מענקים שונים שחשוב להכיר, כולל מענק בניית ממד לתושבי קו העימות. אם אתם מעוניינים להפוך חדר לממ"ד ואין לכם אפשרות לקבל מענק או מימון מהמדינה, העלויות במקרים אלו ינועו בין כ-125,000 – 160,000 ₪ בממוצע. עם זאת, קחו בחשבון שהמחירים יהיו עשויים להיות גם גבוהים יותר כאשר מתווספות עלויות של תשתיות אינסטלציה, חשמל, מיזוג אוויר ואבזור כללי לממ"ד. לכן, בדומה לכל מוצר או שירות אחר, כדאי לערוך השוואת מחירים בין קבלנים לבניית חדרי ממ"ד.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

קרקע לבניה
בלוג
המדריך לבחירת קרקעות להשקעה

השקעה בקרקע יכולה להיות הזדמנות משתלמת למי שמחפש לגוון את תיק ההשקעות שלהם. עם זאת, בחירת הקרקע הנכונה להשקעה דורשת שיקול דעת ומחקר מדוקדקים. במאמר זה, נחקור שבעה היבטים שונים שכדאי לקחת בחשבון כאשר מחפשים קרקעות להשקעה. ממיקום ועד ייעוד, גורמים אלה יעזרו לך לקבל החלטה מושכלת ולמקסם את התשואה שלך. אז בואו נצלול פנימה!

בלוג

המציאות של היום מחייבת חשיבה מחודשת על אמצעי הגנה וכבר לא מדובר על חלקים דרומיים או צפוניים של הארץ, אלא על כולה. בעבר האפשרות היחידה להתגונן הייתה מקלט, בבניה החדשה ישנה חובה לבנות ממד, והפתרון עבור מי שאין לו ממד הוא מיגונית ניידת – מבנה אותו ניתן להציב בצמוד לבית או לעסק. מהן התקנות היום להצבת מיגוניות, היכן יש למקם אותן ומדוע כל כך חשוב להציבן? על כך ועוד בכתבה זו.

בלוג
מהו ממד נייד, ומתי יהיה עדיף על פני ממד רגיל?

ממ"ד נייד הוא ממ"ד שניתן להעביר די בקלות ממקום למקום, כאשר כל מה שנדרש עבור הובלתו הוא משאית עם מנוף הובלות כבדות. בדומה לממ"ד רגיל, שבדרך כלל נבנה בתוך הבית, ממ"ד נייד עשוי מפלדה בבטון. הוא מאושר על ידי פיקוד העורף, והנה המידע שאתם צריכים לדעת עליו – קראו כאן.

אדריכל
בלוג
איך להפוך לאדריכל מצליח?

אדריכלות היא תחום מקצועי המשלב יצירתיות והשראה עם יכולת ליצירת מבנים מהממים ותכליתיים והתחברות לקהילות באמצעות עיצובים מרשימים רבי-השפעה. עם זאת, לוקח זמן כדי להפוך לאדריכל מצליח. צבירת ניסיון, שיפור עצמי והתמדה, במיוחד לאחר שתתחילו לעסוק בתחום הם הכרחיים. היבטים חשובים נוספים שיעזרו לכם לבלוט בשוק התחרותי, הם: להתעדכן בטרנדים העכשוויים באופן קבוע, להעמיק את הכישורים והידע הקשורים לענף הבנייה, כולל בקיאות בתקנות התכנון והבנייה.

בנייה
בלוג
מהן בדיוק ׳תקנות בנייה׳?

תקנות הבנייה נקבעות על ידי הרשויות השונות בהתאם למגוון צרכים ודרישות, והן משתנות גם בהתאם לסוג הנכס הנבנה. למשל, התקנות המתייחסות לבניית בית פרטי שונות מאלה המתייחסות לבניית בניין רב קומות או מרכז מסחרי. על מנת לשמור על בטיחות המבנים ועל התאמתם לאכלוס אנושי, חשוב לפעול על פי תקנות הבנייה.

שיפוץ
בלוג
שיפוץ חצר וגינה

עיצוב ושיפוץ גינה מהווה דבר חשוב מאוד בכל בית שיש בו גינה. הגינה משמשת את כל דיירי הבית וכן היא משמשת עבור אירוח. היא צריכה להיות המקום שנעים לשהות בו, שהוא מסמל את המרחב הטבעי ואת האפשרות לשהות בו בלי לצאת מגבולות הבית. על כן, חשוב ביותר לדאוג שהגינה תהיה בדיוק מה שאתם חולמים בכל היבט אפשרי. שיפוצניק יסייעו לכם לעצב את הגינה שלכם בצורה הטובה ביותר.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו