טופס 4 כיבוי אש

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

התהליך של קבלת טופס 4 לאישור אכלוס מבנה הוא תהליך שמתבסס ברובו על מסירת אישורים של אנשי מקצוע לגבי מצב המבנה ובחינתם על ידי הרשות המקומית בטרם תפיק את אישור האכלוס המיוחל. נושא כיבוי האש הוא נושא שמהווה פעמים רבות מכשול בפני קבלת הטופס, אם כי בבתים פרטיים כלל לא נדרש אישור כיבוי אש וגם לא בחלק ניכר מן הבתים המשותפים. אז מי צריך אישור כיבוי אש לצורך קבלת טופס 4? האם טופס 4 כיבוי אש ניתן בנפרד מאישור האכלוס של המבנה? איך תדעו שאתם צריכים אישור כיבוי אש לצורך קבלת טופס 4? על כל אלה ועוד, תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

טופס 4 כיבוי אש – מי צריך את זה?

בטיחות אש הוא נושא חשוב לכל אחד, אבל החוק לחלוטין לא מחייב כל אדם להתקין מערכות גילוי וכיבוי אש בביתו. למעשה, כל עוד מדובר בבית פרטי, לרוב לא תהיה כל דרישה לאישור מצד כיבוי אש, אלא אם מדובר במבנה גדול במיוחד וישנה סיבה ספציפית לחשש מפני סכנות אש בבית זה. גם בגזרת הבתים המשותפים, רבים מן הבתים המשותפים כלל לא נדרשים להתקין מערכות כיבוי אש. יחד עם זאת, בניינים משותפים גדולים וכל מבני התעשייה, מבני המסחר והמבנים המיועדים לשרת את הציבור הרחב, חייבים כולם בעמידה בכללי בטיחות אשר על פי הנהלים של רשות הכיבוי וההצלה. האם אתם ספציפית נדרשים לקבלת טופס 4 כיבוי אש? על שאלה זו יוכל לענות לכם איש מקצוע עוד לפני שתגיעו לשלב של הגשת הבקשה לטופס 4 ואם כבר הגשתם את הבקשה, מן הסתם תיידע אתכם הרשות המקומית במידה ואתם אכן נדרשים לכך.

האם טופס 4 כיבוי אש ניתן בנפרד מאישור האכלוס של המבנה? איך תדעו שאתם צריכים אישור כיבוי אש לצורך קבלת טופס 4?

באילו תנאים עליכם לעמוד בנושא של בטיחות אש?

על פי החוק במדינת ישראל, רשות הכיבוי וההצלה היא הרשות השלטונית שאחראית לכל הנושא של כיבוי אש ובטיחות אש. בהתאם לכך, אחראית הרשות גם על כל גיבוש הנהלים להתקנת מערכות גילוי וכיבוי אשר במבנים שהוגדרו בחוק כחייבים בעמידה בסטנדרטים מסוימים של בטיחות אש ובכל מבנה המשרת את הציבור הרחב. הדרישות החלות על כל מבנה משתנות כמובן על פי מאפייני המבנה, מטרת המבנה ומאפייני הפעילות בו. כך למשל, מבנים שבהם מתקיימת פעילות יצרנית הכרוכה בשימוש בחומרים דליקים כמו נפט, גז וכדומה, יידרשו לעמוד בתנאים מחמירים מאוד ויידרשו להתקין מערכות גילוי וכיבוי אש מתקדמות. מבנים אלה גם יידרשו להיבנות בתצורה כזאת שתאפשר נתיבי חילוץ ובריחה בשעת שריפה ושתאפשר אחסון בטוח של החומרים המסוכנים. במבנים אחרים ייתכן שהדרישה תהיה להצבת עמדת הג"א בלבד ולרוב גלגלון כיבוי בלבד עם חיבור לצנרת מתאימה. התנאים משתנים כאמור ממבנה למבנה, אבל מה שחשוב לדעת הוא שללא אישור כיבוי אש על כך שהמבנה עומד בתנאים הנדרשים, לא תוכלו לקבל טופס 4 כיבוי אש.

 

האם טופס 4 כיבוי אש הוא נפרד מטופס 4 הכללי?

התשובה היא בהחלט לא. התהליך של בחינת בקשה לקבלת טופס 4 הוא למעשה תהליך שבו בוחנת הרשות המקומית שורה ארוכה של אישורים ביחס למצבו של המבנה. בין האישורים הללו ניתן למצוא אישור של מודד מוסמך לגבי עמידת המבנה בתנאי ההיתר שניתן לו, אישור מהנדס בניין על עמידת המבנה בקריטריונים ההנדסיים הנדרשים, אישור חברת הגז, אישור חשמלאי מוסמך, אישור למערכת האינסטלציה, הצנרת והניקוז במבנה וכן הלאה. בין כלל האישורים הללו, יכול להידרש גם אישור כיבוי אש המתייחס לעמידת המבנה בתנאי כיבוי האש החלים עליו באופן ספציפי. את האישור הנדרש צריך לקבל כמובן מרשות הכיבוי וההצלה הפועלת באזורכם. השימוש בביטוי טופס 4 כיבוי אש מתייחס ליכולת או אי היכולת לקבל טופס 4 על רקע של עמידה או אי עמידה בתנאי כיבוי האש. דברים אלה הם קריטיים במיוחד לבתי עסק, מבני מסחר, מבני תעשייה ומבני ציבור, שכן מבנים אלה באופן אוטומטי מחויבים בהתקנת אמצעי כיבוי אש, כל אחד על פי המאפיינים המבניים שלו. מאחר והסדרת ליקויים בתחום כיבוי האש יכולה להיות לא פשוטה ואף לדרוש שינויים מבניים ופעולות בנייה ייעודיות, מומלץ להתייחס לסוגיה זו כבר בשלבים הראשונים ולהתחיל את תהליך האישור מול רשות הכיבוי וההצלה, כמה שיותר מוקדם.

תוספת בניה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

טופס 4
טופס 4 ללא אכלוס

טופס 4 הוא אחד האישורים הסופיים שאותם יש להגיש בתום תהליך בניית מבנה חדש בטרם ניתן יהיה לאכלס אותו. התפיסה

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

התקשרו עכשיו