היתר בנייה לפרגולה

תוכן עניינים

היתר בנייה לפרגולהכל מי שגר בבית קרקע עם חצר ממקם פרגולה. בקיץ, הפרגולה מגנה מפני השמש ובחורף, הפרגולה מעניקה הגנה מפני הגשם. כך גם בימים חמים וגם בימים גשומים ניתן לשבת בחוץ בזכות הגנתה של הפרגולה. מעט מאוד אנשים יודעים שצריך היתר בנייה לפרגולה. מהו היתר בנייה והאם יש מקרים בהם ניתן להוציא פטור מהיתר בנייה לפרגולה?

אנחנו בחברת "מרובעים" מתמחים בהוצאת היתר בנייה בכלל והיתר בנייה לפרגולה בפרט. 

 

היתר בנייה לפרגולה- מהו היתר בנייה?

היתר בנייה הוא מסמך פורמלי המהווה מעין רישיון, בזכותו תוכלו לבנות מבנה חדש או לשנות מבנה קיים. היתר בנייה נדרש במגוון מקרים שונים בהם נעשה שינוי חיצוני במבנה או בסביבה. גם שינוי ייעוד של הנכס מצריך היתר בנייה. כלומר, אם אתם מעוניינים להפוך בית מגורים לגן ילדים או לצימר עליכם להוציא לשם כך היתר בנייה. כאשר מקימים פרגולה, נעשה שינוי חיצוני במבנה. למעשה אתם מוסיפים מין גג נוסף. לכן, כאשר בונים פרגולה, יש להוציא לשם כך היתר בנייה מתאים. יש לשים לב, כי בנייה ללא היתר בנייה נחשבת לעבירה על החוק. גם בנייה קלה כמו פרגולה. 

האם ניתן לקבל פטור?

התשובה היא כן. ישנם מקרים בהם ניתן לקבל פטור מהיתר בנייה כאשר בונים פרגולה. למעשה, כל עוד הפרגולה שאתם מתכננים לבנות לא עולה על 50 מ"ר או על יותר מ25% משטח הקרקע לבנייה, אין צורך להוציא היתר בנייה. במצב כזה, תוכלו לבנות את הפרגולה באופן פרטי ולא להתעכב בתהליך של הוצאת היתר הבנייה. אך יש לשים לב, כי אם הפרגולה עולה על 20 מ"ר עליכם לדווח על הבנייה לרשות הרישוי. הדיווח הוא עניין פשוט ותוכלו לבצע אותו על ידי מילוי של טופס ייעודי באופן מקוון. יש לצרף אישור קונסטרוקטור.  

 

כיצד מוציאים היתר בנייה לפרגולה?

אם הפרגולה שברצונכם לבנות עולה על 50 מ"ר או על 25% משטח הקרקע עליכם להוציא היתר בנייה. על מנת להוציא היתר בנייה לפרגולה יש להגיש בקשה להיתר בנייה לידי הרשות הרישוי או לוועדה המקומית לתכנון ובנייה

תחילה יש להגיש לידי הוועדה בקשת מידע. המידע אותו תקבלו מהוועדה הוא למעשה כלל המידע שיש על הנכס או הקרקע שבבעלותכם. המידע יכלול פרטים שונים על הנכס או הקרקע כמו מי בעלי הזכויות, מה שטח הנכס, מה שטח הקרקע, מי בעלי הזכויות במבנים הסמוכים, מפות מדידה, שרטוטים של הנכס ועוד. 

לאחר שקיבלתם את המידע על הנכס, עליכם  להכין את הבקשה להיתר בנייה תוך שימוש במידע הנ"ל. לבקשה עליכם להוסיף את תוכנית הבנייה של הפרגולה שברצונכם לבנות. בנוסף, עליכם להוסיף אישורים שונים מהאדריכל, מהנדס או הנדסאי בניין. לאחר שהכנתם את הבקשה עליכם להגיש אותה לוועדה המקומית. שימו לב שעל פי חוק רק אדריכל, מהנדס או הנדסאי בניין יוכלו להגיש את הבקשה. וודאו מראש שכלל המסמכים הנדרשים צורפו לבקשה. 

לאחר שהגשתם את הבקשה לידי הוועדה המקומית היא תעבור בדיקה טכנית. בבדיקה הטכנית למעשה יוודאו שכלל המסמכים הנדרשים צורפו, יאמתו את המידע שבבקשה ויבדקו את תוכנית הבנייה והאישורים. במידה ובבדיקה הטכנית נמצא כי חסרים מסמכים יחזירו אליכם את הבקשה לצורך השלמת המסמכים (דבר שיכול לעכב את קבלת היתר הבנייה בזמן רב). לאחר הבדיקה הטכנית הבקשה תעבור לבדיקה של מהנדס מטעם הוועדה. המהנדס יבדוק את תוכנית הבנייה ויחליט האם כדאי לאשר את הבקשה או לא. בנוסף, המהנדס יבצע הערכה של תשלום האגרה. במידה והמהנדס החליט שכדאי לאשר את הבקשה, הוא יחזיר אותה לוועדה המקומית תוך מתן המלצה לאישורה. לבסוף, הבקשה תעבור דיון בוועדה המקומית שבסופו יוחלט האם לאשר את הבקשה או לא. הוועדה המקומית יכולה להחליט גם לאשר את הבקשה תוך הצבת תנאים מסוימים. 

קבלת היתר הבנייה לפרגולה

התשובה תינתן בין 45 ימים ל90 ימים. שימו לב שאם לא החזירו לכם תשובה בתקופה זו למעשה תוכלו לבנות את הפרגולה והיתר ינתן באופן אוטומטי. זאת על מנת למנוע עיכובים בבניית הפרגולה. לאחר מכן יהיה עליכם לשלם אגרות והיטלים מקומיים שונים כמו היטל השבחה ועוד. לאחר מכן תוכלו לממש את היתר הבנייה לפרגולה. 

חברת "מרובעים" פה בשבילכם על מנת לעזור בתהליך של הוצאת היתר הבנייה לפרגולה. צרו איתנו קשר

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
היתר בנייה למרפסת
היתר בניה

היתר בנייה למרפסת

בשנים האחרונות הוספת מרפסת הפכה להיות פופולרית מאוד. אנשים רבים מוסיפים מרפסות לבתים שלהם ובמקרים רבים כל תושבי הבניין מחליטים

היתר בנייה לפיצול דירה
היתר בניה

היתר בנייה לפיצול דירה

בשנים האחרונות, אנשים רבים מפצלים את הדירה שלהם למספר דירות קטנות יותר. התופעה הפכה לפופולרית במיוחד באזור המרכז ובתל אביב.

היתר בניה צימר
היתר בניה

היתר בניה צימר

אנשים רבים שמתגוררים על פני שטח גדול, באזורים יפים ונחשקים של הארץ הופכים חלקים משטח הבית שלהם לצימרים. על מנת

היתר בנייה סגירת מרפסת
היתר בניה

היתר בנייה סגירת מרפסת

היתר בנייה סגירת מרפסת בבתים רבים בהם יש מרפסות, אנשים סוגרים את המרפסת מסיבות שונות. בדרך כלל המטרה היא להגדיל

בניית בקשות להיתר בנייה
היתר בניה

בניית בקשות להיתר בנייה

בניית בקשות להיתר בנייה כאשר בונים בית חדש או משפצים מבנה קיים יש צורך בהיתר בנייה. גם כאשר יש שינוי

היתר בנייה קלה

כל מי שרוצה לשפץ את הבית, לבנות בית חדש או אפילו להוסיף מחסן צריך להוציא היתר בנייה. היתר בנייה הוא

מעוניינים לקבל קבלת היתרי בניה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף 

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו