שלבים בהוצאת היתר בנייה

תוכן עניינים

שלבים בהוצאת היתר בנייה

על מנת שתוכלו להוציא היתר בנייה על פי חוק יש כמה שלבים שעליכם לעבור מול גורמים מסוימים. לא נשלה אתכם, מדובר על תהליך שאינו פשוט, אך עם הידע הנכון וליווי מקצועי תוכלו לעבור את התהליך ללא כאבי ראש מיותרים. ישנם חמישה שלבים עיקריים להוצאת היתר בנייה, ריכזנו לפניכם בתמצות את כל התהליך.

שלבים בהוצאת היתר בנייה – בקשת מידע

השלב הראשון הוא למעשה שלב בדיקת הקרקע, עליכם לפנות לוועדה המקומית של אזור הנכס בו אתם מעוניינים לקבל היתר בנייה ולבקש מידע אודות הנכס. על בסיס מידע זה תוכלו לבקש הבקשה להיתר בנייה. המידע כולל בתוכו את כל הנושאים הרלוונטיים לבקשה כמו גודל שטח, זכויות על הקרקע, זכויות של קרקעות הקשורים באופן ישיר או עקיף לבקשה שלכם, מפות, תכנונים ושרטוטים של הנכס ועוד.

שלבים בהוצאת היתר בנייה – הכנת בקשה

לאחר שיש בידכם את כל המידע הרלוונטי, כעת ניתן לגשת לעבודה הבירוקרטית. עליכם להכין את בקשה היתר הבנייה באופן מושלם, ללא אף חסר. בבקשה יש לציין את תוכנית הבנייה המיועדת, אישורים מכל הגורמים הרלוונטיים (ארגון הכבאות, מנהל מקרקעי ישראל וכן הלאה…), אישור רישום זכויות וכל החתימות הרלוונטיות לנכס. בדרך כלל בשלב זה כבר עליכם לעבוד מול איש מקצוע אשר יכוון אתכם לאורך כל התהליך.

שלבים בהוצאת היתר בנייה – הגשה

לאחר שאספתם את כל מה שדרוש על מנת להגיש את הבקשה, ווידאתם של חסר אף מסמך או חתימה, כעת תוכלו לשלוח את הבקשה לוועדה המקומית. את ההגשה יש לבצע על ידי מילוי טופס הגשת בקשה להיתר בניה דרך הרשות המקומית הרלוונטית. צרפו את המסמכים הרלוונטיים לבקשת היתר הבניה והמתינו לקבלת תשובה.

בהוצאת היתר בנייה

שלבים בהוצאת היתר בנייה – בדיקה חיצונית

לאחר מספר שבועות בדרך כלל יתחיל השלב הראשון (זאת לאחר שאושרה הבקשה מבחינת זה שלא חסר אף טופס). השלב הראשון הוא בדיקה פיזית של מהנדס מטעם הוועדה אשר מבצע ערכה של אגרת הבנייה, על מבקש האישור לשלם 20% מהאגרה. לאחר בדיקה זו וקבלת התשלום התיק מועבר לדיון מצד הוועדה המקומית.

שלבים בהוצאת היתר בנייה – קבלת תשובה

את התשובה תקבלו עד 90 יום לכל היותר, אך עם ליווי מקצועי אורך זמן ההמתנה למתן התשובה יכול להתקצר משמעותית. קבלת התשובה יכולה להיות או אישור הבקשה (קבלת היתר), דחיית הבקשה (יש לכם זכות לערער), או אישור תחת תנאים מסוימים. 

כעת כאשר יש לכם אישור היתר בניה ביד תוכלו להתחיל את התהליך של הבנייה. אך רק רגע! עליכם להשלים תחילה את כל התשלומים המקומיים אותם מטילה המועצה המקומית עבור היתר בנייה. גובה התשלום משתנה בהתאם לתיק ובהתאם לאזור המועצה. כמו כן, יש תשלומים שבכל מקום תשלמו כמו היטל השבחה. לאחר סיום כל התשלומים תוכלו לבנות לפי ההסכם באופן חוקי.

למה כדאי להיעזר באיש מקצוע?

כפי שהבנתם מדובר כאן על תהליך שנראה די פשוט לעין, אך תהליך זה כלל וכלל לא ככה. עזרה מצד גורם מקצועי אמנם תעלה לכם כסף, אך אם נסתכל לטווח הארוך המחיר אותו תשלמו בסופו של דבר יחסוך לכם לא מעט זמן, ועם בחרתם באיש מקצוע בעל ותק ייתכן וגם הוא יחסוך לכם לא מעט כסף. כאשר מדובר על בנייה לצורך השקעה, כל יום שעובר בו אתם לא מתחילים בבנייה אתם מפסידים כסף, הדבר נכון גם לגרים בשכירות אשר ימשיכו לשלם שכירות עד לקבלת היתר בניה והתחלה בתהליך.

 

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
חידוש היתר בניה
היתר בניה

חידוש היתר בניה

חידוש היתר בניה תהליך בקשת היתר בניה הינו תהליך בירוקרטי מסובך אשר יכול להימשך מספר חודשים ולעיתים אף שנים. הסיבה

הסדרת חריגות בנייה
חריגות בניה

הסדרת חריגות בנייה

הסדרת חריגות בנייה כל מבנה בארץ חייב להיות בעל אישור היתר בנייה. עם זאת, רבים מהמבנים הקיימים היום אינם מחזיקים

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה
היתר בניה

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה תהליך קבלת היתר לתוספת בניה לא חייב להיות דווקא הוספת חדר, אלא כל הוספת חלל

היתר שינויים
בלוג

היתר שינויים

היתר שינויים כאשר ישנו מבנה קיים וכבר יש בידכם את כל האישורים הנדרשים בשביל להחזיק בנכס כפי שהוא, עליכם לדעת

תכנון בית פרטי 2 קומות
בלוג

תכנון בית פרטי 2 קומות

תכנון בית פרטי 2 קומות תכנון בית פרטי 2 קומות יכול להיות תהליך מאוד מורכב אם לא עושים את זה

עלות אדריכל לתוספת בנייה
בלוג

עלות אדריכל לתוספת בנייה

עלות אדריכל לתוספת בנייה כאשר אתם מתכננים תוספת בניה לנכס שלכם עליכם לקחת בחשבון את השירותים הנלווים לכך, ולאו דווקא

מעוניינים לקבל קבלת היתרי בניה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף 

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו