תוספת בניה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

מתכננים לשפץ את הבית? מוסיפים קומה? מוסיפים חדר? כל תוספת בניה למבנה הקיים מצריכה אישורים מתאימים על ידי הרשות המקומית. 

תוספת בנייה

תוספת בניה- מה זה?

תוספת בניה, על פי המשתמע מהשם, היא תוספת של חלק מסוים למבנה קיים. אם יש לכם בית פרטי, ותרצו להגדיל אותו, תוספת בניה היא הפתרון הטוב ביותר. תוספת הבניה תאפשר לכם את הגדלת הנכס שלכם עבור צרכי מחיה נוחים יותר, ואיכות חיים טובה יותר. בנוסף, תוספת הבניה במקרים רבים תעלה את ערכו של הנכס שלכם. אם אתם גרים בבית משותף, כלומר בניין מגורים, כל השכנים צריכים להיות מודעים לתוספת הבניה המתוכננת ולהסכים אותה. במקרים רבים יש החלטה של כלל הדיירים בבניין לגבי הוספת חדר בכל דירה. תוספת בניה דורשת תכנון מדויק שיעמוד בכל התקנים. 

כיצד נוציא היתר בניה עבור תוספת בניה?

על מנת להוציא היתר בניה עבור תוספת הבניה, צריכים לעמוד בתקנים רבים על פי החוק. עליכם להכין תכנית בניה מתוכננת, שתאושר על ידי איש מקצוע מתאים- אדריכל, מהנדס בניין או הנדסאי בניין. לאחר שתהיה לכם תכנית בניה מאושרת, עליכם להגיש בקשה להיתר בניה לוועדה המקומית לתכנון ובניה. לבקשה עליכם לצרף מסמכים רלוונטים כמו מפות ושרטוטים של הנכס, מה שטח הנכס, חתימות של בעלי הזכויות בנכסים הסמוכים וכדומה. 

לאחר שהגשתם את הבקשה להיתר בניה לידי הוועדה, יבתצעו מספר בדיקות (כמו בדיקה טכנית ובדיקת מהנדס). לאחר מכן הבקשה תועבר לדיון אצל הוועדה המקומית שתחליט אם לאשר את הבקשה או לא. במידה והוועדה תחליט לאשר את תכנית הבניה עבור תוספת הבניה תוכלו להתחיל בתהליך הבניה בפועל.

מומלץ להעסיק אנשי מקצוע מנוסים ואחראים עבור שלב הבניה בפועל. אנשי המקצוע, כמו חשמלאי מוסמך, קבלני שיפוצים ועוד, יידעו לבצע את תוספת הבניה לפי רצונכם כולל עמידה בתקנים הדרושים. 

עשוי לעניין אתכם: שלבים בהוצאת היתר בנייה.

תוספת בניה

מתי מותרת תוספת בניה?

לא לכל מבנה אפשרי לבצע תוספת בניה על פי חוק. מה המקרים שישקלו על ידי הרשות-

  • במידה וזכויות הבניה בנכס לא נוצלו באופן מלא- אם השטח שלכם לא נוצל במלואו, מכל סיבה שהיא, בשלב הבניה הראשוני, תוכלו להגיש בקשה עבור תוספת בניה. 
  • במידה ותכנית בניין עיר עודכנה- תוכניות בניין עיר (תב״ע) פעמים רבות מתעדכנות והדבר מעניק זכויות נוספות לבניה. 
  • במידה וברצונכם להוסיף בשטח שירות- אם תוספת הבניה שלכם מוגדרת כשטח שירות. שטחי שירות הם- מרתף (עד 2.5 מ׳ גובה), מחסן, חניה, חדר כביסה, חדר אשפה, חדר ציוד לחימום מים.
  • במידה וברצונכם להוסיף ממ״ד- ממד הוא מרחב מוגן דירתי. לאחר מלחמת המפרץ הבינו שיש צורך בהגברת הבניה של ממ״ד עבור בתים בארץ. לכן נכנסה תקנה חדשה שעל פיה ממ״ד מוגדר כשטח שירות. בעקבות התקנה ניתן להוסיף ממ״ד לכל דירה. 

עשוי לעניין אתכם: קריטריונים לקבלת היתר.

תוספת בניה

האם ניתן לחסוך עלויות בתוספת בניה?

התשובה היא כן. אם ברצונכם לבצע תוספת בניה לביתכם, היא קודם כל לקבל המלצות של קבלנים טובים ולא יקרים. ההמלצות יעזרו לכם להיות בטוחים שמדובר בקבלן ברמה גבוהה. בנוסף, מומלץ לערוך מחקר מעמיק של השוק, לבצע השוואת מחירים והשוואת תנאים שכל קבלן מציע. דבר נוסף שיכול לעזור לכם לחסוך בעלויות הוא לפרק את העלויות לגורמים. אם תתייחסו לכל גורם באופן פרטני, תוכלו להשיג מחירים נמוכים יותר. לדוגמא, אם תבצעו השוואת מחירים עבור חשמלאים בפני עצמם, עבור אינסטלטורים, מהנדסים וכו תוכלו להשיג את המחירים הטובים ביותר. חשוב להבין, שבמקרים רבות עדיף לקבל מחיר גבוה יותר ושיהיה גורם אחד שתתנהלו מולו כדי שלא תתקלו בקשיים ולא תדעו למי לפנות. 

ראו גם: כמה עולה היתר בניה.

תוספת בניה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

קרקע לבניה
בלוג
המדריך לבחירת קרקעות להשקעה

השקעה בקרקע יכולה להיות הזדמנות משתלמת למי שמחפש לגוון את תיק ההשקעות שלהם. עם זאת, בחירת הקרקע הנכונה להשקעה דורשת שיקול דעת ומחקר מדוקדקים. במאמר זה, נחקור שבעה היבטים שונים שכדאי לקחת בחשבון כאשר מחפשים קרקעות להשקעה. ממיקום ועד ייעוד, גורמים אלה יעזרו לך לקבל החלטה מושכלת ולמקסם את התשואה שלך. אז בואו נצלול פנימה!

בלוג
הפיכת חדר לממד

בין אם אתם מתעניינים לגבי הפיכת חדר לממד או בניית ממ"ד, יש לכך השלכות שונות על סוג הבנייה. בתוך כך, הפיכת חדרים לממ"ד היא מה שמספק את השקט הנפשי שאתם מוגנים במקרה של התקפת טילים, אם כי הפרויקט יכול מאוד להשתנות בעלויות שלו – קראו כאן למידע נוסף.

בלוג

המציאות של היום מחייבת חשיבה מחודשת על אמצעי הגנה וכבר לא מדובר על חלקים דרומיים או צפוניים של הארץ, אלא על כולה. בעבר האפשרות היחידה להתגונן הייתה מקלט, בבניה החדשה ישנה חובה לבנות ממד, והפתרון עבור מי שאין לו ממד הוא מיגונית ניידת – מבנה אותו ניתן להציב בצמוד לבית או לעסק. מהן התקנות היום להצבת מיגוניות, היכן יש למקם אותן ומדוע כל כך חשוב להציבן? על כך ועוד בכתבה זו.

בלוג
מהו ממד נייד, ומתי יהיה עדיף על פני ממד רגיל?

ממ"ד נייד הוא ממ"ד שניתן להעביר די בקלות ממקום למקום, כאשר כל מה שנדרש עבור הובלתו הוא משאית עם מנוף הובלות כבדות. בדומה לממ"ד רגיל, שבדרך כלל נבנה בתוך הבית, ממ"ד נייד עשוי מפלדה בבטון. הוא מאושר על ידי פיקוד העורף, והנה המידע שאתם צריכים לדעת עליו – קראו כאן.

אדריכל
בלוג
איך להפוך לאדריכל מצליח?

אדריכלות היא תחום מקצועי המשלב יצירתיות והשראה עם יכולת ליצירת מבנים מהממים ותכליתיים והתחברות לקהילות באמצעות עיצובים מרשימים רבי-השפעה. עם זאת, לוקח זמן כדי להפוך לאדריכל מצליח. צבירת ניסיון, שיפור עצמי והתמדה, במיוחד לאחר שתתחילו לעסוק בתחום הם הכרחיים. היבטים חשובים נוספים שיעזרו לכם לבלוט בשוק התחרותי, הם: להתעדכן בטרנדים העכשוויים באופן קבוע, להעמיק את הכישורים והידע הקשורים לענף הבנייה, כולל בקיאות בתקנות התכנון והבנייה.

בנייה
בלוג
מהן בדיוק ׳תקנות בנייה׳?

תקנות הבנייה נקבעות על ידי הרשויות השונות בהתאם למגוון צרכים ודרישות, והן משתנות גם בהתאם לסוג הנכס הנבנה. למשל, התקנות המתייחסות לבניית בית פרטי שונות מאלה המתייחסות לבניית בניין רב קומות או מרכז מסחרי. על מנת לשמור על בטיחות המבנים ועל התאמתם לאכלוס אנושי, חשוב לפעול על פי תקנות הבנייה.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו