תוספת בניה

תוכן עניינים

מתכננים לשפץ את הבית? מוסיפים קומה? מוסיפים חדר? כל תוספת בניה למבנה הקיים מצריכה אישורים מתאימים על ידי הרשות המקומית. 

תוספת בנייה

תוספת בניה- מה זה?

תוספת בניה, על פי המשתמע מהשם, היא תוספת של חלק מסוים למבנה קיים. אם יש לכם בית פרטי, ותרצו להגדיל אותו, תוספת בניה היא הפתרון הטוב ביותר. תוספת הבניה תאפשר לכם את הגדלת הנכס שלכם עבור צרכי מחיה נוחים יותר, ואיכות חיים טובה יותר. בנוסף, תוספת הבניה במקרים רבים תעלה את ערכו של הנכס שלכם. אם אתם גרים בבית משותף, כלומר בניין מגורים, כל השכנים צריכים להיות מודעים לתוספת הבניה המתוכננת ולהסכים אותה. במקרים רבים יש החלטה של כלל הדיירים בבניין לגבי הוספת חדר בכל דירה. תוספת בניה דורשת תכנון מדויק שיעמוד בכל התקנים. 

כיצד נוציא היתר בניה עבור תוספת בניה?

על מנת להוציא היתר בניה עבור תוספת הבניה, צריכים לעמוד בתקנים רבים על פי החוק. עליכם להכין תכנית בניה מתוכננת, שתאושר על ידי איש מקצוע מתאים- אדריכל, מהנדס בניין או הנדסאי בניין. לאחר שתהיה לכם תכנית בניה מאושרת, עליכם להגיש בקשה להיתר בניה לוועדה המקומית לתכנון ובניה. לבקשה עליכם לצרף מסמכים רלוונטים כמו מפות ושרטוטים של הנכס, מה שטח הנכס, חתימות של בעלי הזכויות בנכסים הסמוכים וכדומה. 

לאחר שהגשתם את הבקשה להיתר בניה לידי הוועדה, יבתצעו מספר בדיקות (כמו בדיקה טכנית ובדיקת מהנדס). לאחר מכן הבקשה תועבר לדיון אצל הוועדה המקומית שתחליט אם לאשר את הבקשה או לא. במידה והוועדה תחליט לאשר את תכנית הבניה עבור תוספת הבניה תוכלו להתחיל בתהליך הבניה בפועל.

מומלץ להעסיק אנשי מקצוע מנוסים ואחראים עבור שלב הבניה בפועל. אנשי המקצוע, כמו חשמלאי מוסמך, קבלני שיפוצים ועוד, יידעו לבצע את תוספת הבניה לפי רצונכם כולל עמידה בתקנים הדרושים. 

מתי מותרת תוספת בניה?

לא לכל מבנה אפשרי לבצע תוספת בניה על פי חוק. מה המקרים שישקלו על ידי הרשות-

  • במידה וזכויות הבניה בנכס לא נוצלו באופן מלא- אם השטח שלכם לא נוצל במלואו, מכל סיבה שהיא, בשלב הבניה הראשוני, תוכלו להגיש בקשה עבור תוספת בניה. 
  • במידה ותכנית בניין עיר עודכנה- תוכניות בניין עיר (תב״ע) פעמים רבות מתעדכנות והדבר מעניק זכויות נוספות לבניה. 
  • במידה וברצונכם להוסיף בשטח שירות- אם תוספת הבניה שלכם מוגדרת כשטח שירות. שטחי שירות הם- מרתף (עד 2.5 מ׳ גובה), מחסן, חניה, חדר כביסה, חדר אשפה, חדר ציוד לחימום מים.
  • במידה וברצונכם להוסיף ממ״ד- ממד הוא מרחב מוגן דירתי. לאחר מלחמת המפרץ הבינו שיש צורך בהגברת הבניה של ממ״ד עבור בתים בארץ. לכן נכנסה תקנה חדשה שעל פיה ממ״ד מוגדר כשטח שירות. בעקבות התקנה ניתן להוסיף ממ״ד לכל דירה. 

האם ניתן לחסוך עלויות בתוספת בניה?

התשובה היא כן. אם ברצונכם לבצע תוספת בניה לביתכם, היא קודם כל לקבל המלצות של קבלנים טובים ולא יקרים. ההמלצות יעזרו לכם להיות בטוחים שמדובר בקבלן ברמה גבוהה. בנוסף, מומלץ לערוך מחקר מעמיק של השוק, לבצע השוואת מחירים והשוואת תנאים שכל קבלן מציע. דבר נוסף שיכול לעזור לכם לחסוך בעלויות הוא לפרק את העלויות לגורמים. אם תתייחסו לכל גורם באופן פרטני, תוכלו להשיג מחירים נמוכים יותר. לדוגמא, אם תבצעו השוואת מחירים עבור חשמלאים בפני עצמם, עבור אינסטלטורים, מהנדסים וכו תוכלו להשיג את המחירים הטובים ביותר. חשוב להבין, שבמקרים רבות עדיף לקבל מחיר גבוה יותר ושיהיה גורם אחד שתתנהלו מולו כדי שלא תתקלו בקשיים ולא תדעו למי לפנות. 

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מדוע חשוב לבצע בדיקת דירה?

קניית דירה היא אחד הדברים המרגשים ביותר במהלך החיים שלנו. אנו חוסכים כסף רב ואנו רוצים לצאת לעצמאות בדרך למבצר

בלוג

אביזרי צנרת לחץ גבוה לתעשייה

אביזרי צנרת לחץ גבוה לתעשייה הם אביזרים עמידים המיוצרים מפלדה או מפלדה בלתי מחלידה. האביזרים הללו מתאימים למערכות צנרת בלחץ

השכרת יבשנים

  במקרה של הצפה כלשהי במבנה, הצטברות של לחות, התפתחות עובש ובכל מקרה של רטיבות הן מבעד לקירות והן מתחת

האיכות הגבוהה של בטון חשוף

  בטון חשוף הוא שיטת בנייה נפוצה, חסכונית וחזקה שמתאימה לבניית מדרגות ומספקת משטחים חסכוניים וחסינים מטבעם. אסתטיקה תעשייתית רגילה

תיקון בר מים

  כמעט לכל אדם יש כיום בר מים בביתו. מעבר לכך, את ברי המים ניתן למצוא במשרדים שונים, במתחמים ציבוריים,

מעוניינים לקבל קבלת היתרי בניה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף 

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו