תוספת בניה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

מתכננים לשפץ את הבית? מוסיפים קומה? מוסיפים חדר? כל תוספת בניה למבנה הקיים מצריכה אישורים מתאימים על ידי הרשות המקומית. 

תוספת בנייה

תוספת בניה- מה זה?

תוספת בניה, על פי המשתמע מהשם, היא תוספת של חלק מסוים למבנה קיים. אם יש לכם בית פרטי, ותרצו להגדיל אותו, תוספת בניה היא הפתרון הטוב ביותר. תוספת הבניה תאפשר לכם את הגדלת הנכס שלכם עבור צרכי מחיה נוחים יותר, ואיכות חיים טובה יותר. בנוסף, תוספת הבניה במקרים רבים תעלה את ערכו של הנכס שלכם. אם אתם גרים בבית משותף, כלומר בניין מגורים, כל השכנים צריכים להיות מודעים לתוספת הבניה המתוכננת ולהסכים אותה. במקרים רבים יש החלטה של כלל הדיירים בבניין לגבי הוספת חדר בכל דירה. תוספת בניה דורשת תכנון מדויק שיעמוד בכל התקנים. 

כיצד נוציא היתר בניה עבור תוספת בניה?

על מנת להוציא היתר בניה עבור תוספת הבניה, צריכים לעמוד בתקנים רבים על פי החוק. עליכם להכין תכנית בניה מתוכננת, שתאושר על ידי איש מקצוע מתאים- אדריכל, מהנדס בניין או הנדסאי בניין. לאחר שתהיה לכם תכנית בניה מאושרת, עליכם להגיש בקשה להיתר בניה לוועדה המקומית לתכנון ובניה. לבקשה עליכם לצרף מסמכים רלוונטים כמו מפות ושרטוטים של הנכס, מה שטח הנכס, חתימות של בעלי הזכויות בנכסים הסמוכים וכדומה. 

לאחר שהגשתם את הבקשה להיתר בניה לידי הוועדה, יבתצעו מספר בדיקות (כמו בדיקה טכנית ובדיקת מהנדס). לאחר מכן הבקשה תועבר לדיון אצל הוועדה המקומית שתחליט אם לאשר את הבקשה או לא. במידה והוועדה תחליט לאשר את תכנית הבניה עבור תוספת הבניה תוכלו להתחיל בתהליך הבניה בפועל.

מומלץ להעסיק אנשי מקצוע מנוסים ואחראים עבור שלב הבניה בפועל. אנשי המקצוע, כמו חשמלאי מוסמך, קבלני שיפוצים ועוד, יידעו לבצע את תוספת הבניה לפי רצונכם כולל עמידה בתקנים הדרושים. 

עשוי לעניין אתכם: שלבים בהוצאת היתר בנייה.

תוספת בניה

מתי מותרת תוספת בניה?

לא לכל מבנה אפשרי לבצע תוספת בניה על פי חוק. מה המקרים שישקלו על ידי הרשות-

  • במידה וזכויות הבניה בנכס לא נוצלו באופן מלא- אם השטח שלכם לא נוצל במלואו, מכל סיבה שהיא, בשלב הבניה הראשוני, תוכלו להגיש בקשה עבור תוספת בניה. 
  • במידה ותכנית בניין עיר עודכנה- תוכניות בניין עיר (תב״ע) פעמים רבות מתעדכנות והדבר מעניק זכויות נוספות לבניה. 
  • במידה וברצונכם להוסיף בשטח שירות- אם תוספת הבניה שלכם מוגדרת כשטח שירות. שטחי שירות הם- מרתף (עד 2.5 מ׳ גובה), מחסן, חניה, חדר כביסה, חדר אשפה, חדר ציוד לחימום מים.
  • במידה וברצונכם להוסיף ממ״ד- ממד הוא מרחב מוגן דירתי. לאחר מלחמת המפרץ הבינו שיש צורך בהגברת הבניה של ממ״ד עבור בתים בארץ. לכן נכנסה תקנה חדשה שעל פיה ממ״ד מוגדר כשטח שירות. בעקבות התקנה ניתן להוסיף ממ״ד לכל דירה. 

עשוי לעניין אתכם: קריטריונים לקבלת היתר.

תוספת בניה

האם ניתן לחסוך עלויות בתוספת בניה?

התשובה היא כן. אם ברצונכם לבצע תוספת בניה לביתכם, היא קודם כל לקבל המלצות של קבלנים טובים ולא יקרים. ההמלצות יעזרו לכם להיות בטוחים שמדובר בקבלן ברמה גבוהה. בנוסף, מומלץ לערוך מחקר מעמיק של השוק, לבצע השוואת מחירים והשוואת תנאים שכל קבלן מציע. דבר נוסף שיכול לעזור לכם לחסוך בעלויות הוא לפרק את העלויות לגורמים. אם תתייחסו לכל גורם באופן פרטני, תוכלו להשיג מחירים נמוכים יותר. לדוגמא, אם תבצעו השוואת מחירים עבור חשמלאים בפני עצמם, עבור אינסטלטורים, מהנדסים וכו תוכלו להשיג את המחירים הטובים ביותר. חשוב להבין, שבמקרים רבות עדיף לקבל מחיר גבוה יותר ושיהיה גורם אחד שתתנהלו מולו כדי שלא תתקלו בקשיים ולא תדעו למי לפנות. 

ראו גם: כמה עולה היתר בניה.

תוספת בניה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

Pergola Waterproofing
בלוג
כיצד לבצע איטום פרגולה למנוע גשם: המדריך המלא

בכל הנוגע לאיטום הפרגולה שלך מפני גשם, בחירת הסילר הנכון היא קריטית. חפש חומר איטום המיועד במיוחד לשימוש חיצוני ומסוגל לספק הגנה מפני נזקי מים. הקפידו לבחור מוצר עמיד בפני קרינת UV כדי למנוע שינוי צבע והידרדרות לאורך זמן.

GATE
בלוג
הכר את העולם של השערים החשמליים לבתים ובניינים

שערים חשמליים מציעים נוחות, ביטחון ומגע של יוקרה לכל נכס. עם יכולת פתיחה וסגירה בלחיצת כפתור, הם מספקים גישה נוחה לבעלי בתים ולדיירים. בנוסף, שערים חשמליים משפרים את המשיכה האסתטית הכוללת של נכס, ומוסיפים ערך ומשיכה לרסן.

קפריסין
בלוג
במרכז הים התיכון: מדריך מקיף לדירות בפאפוס.

מחפשים להשקיע בנדל"ן בפאפוס, קפריסין? עם החופים היפים וההיסטוריה העשירה שלה, פאפוס היא יעד פופולרי הן לתיירים והן לגולים המעוניינים לרכוש נכס. בין אם אתם מחפשים דירה על חוף הים או בית עירוני נעים במרכז העיר, יש הרבה אפשרויות זמינות.

WORK SITE
בלוג
היתרי בנייה והשכרת פיגומים: המדריך המלא ליישום יתרונותם

כאשר יוצאים לפרויקט בנייה, אחת ההחלטות המרכזיות שיש לקבל היא האם לרכוש או לשכור פיגומים. השכרת פיגומים מציעה יתרונות רבים, כולל עלות-תועלת, גמישות ונוחות. על ידי בחירה בהשכרת פיגומים, תוכל לחסוך בעלויות מראש ולבטל את הצורך באחסון ותחזוקה. בנוסף, השכרת פיגומים מאפשרת לכם להתאים בקלות את כמות וסוג הפיגומים לפי הצורך לשלבים שונים של הפרויקט שלכם.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

התקשרו עכשיו