התנגדות להיתר בניה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

כיצד התנגדות להיתר בניה על ידי השכנים יכולה להשפיע על קבלת ההיתר?

לשכנים (בעלי הזכויות בנכסים הסמוכים), יש השפעה על תהליך הוצאת היתר בניה. השכנים יכולים להביע התנגדות להיתר בניה מסיבות רבות. לרוב זה יהיה בגלל שתכנית הבניה שלכם עלולה להשפיע על הנכס שלכם, לדוגמא אם ברצונכם לבנות על הגג והם ירגישו שכך תוכלו לראות לתוך החצר שלהם. דוגמא נוספת היא אם ברצונכם לבנות מרפסת שתצל על הגינה שלהם. אך לעתים, התנגדות השכנים תגרם בעקבות סכסוך שכנים. לכן, ישנם עוגנים והגבלות בחוק ובתקנות שמתעסקים גם במקרים בהם השכנים מביעים התנגדות להיתר בניה. מבחינת החוק והתקנות, כאשר אתם מגישים בקשה להיתר בניה, הבקשה צריכה לכלול את החתימות של בעלי הזכויות בנכסים הסמוכים, כלומר השכנים. החתימות, בניגוד למה שחושבים בדרך כלל, אינן מייצגות את אישור השכנים, אלא רק את ידיעתם לגבי הבניה המתוכננת.

אז איך בכל זאת התנגדות להיתר בניה משפיעה?

כאשר מוגשת בקשה להיתר בניה, הוועדה המקומית לתכנון ובניה מפרסמת את הבקשה, בעיתונים המקומיים ובאתר אינטרנט של הרשות המקומית. שלב הפרסום, הוא השלב בו כל מי שרוצה להביע התנגדות להיתר הבניה מוזמן לעשות זאת. כל התנגדות להיתר בניה, צריכה להיות מוגשת על ידי מסמך שכולל את הסיבות להתנגדות. לאחר שההתנגדויות להיתר הבניה הוגשו, הוועדה צריכה לשקול את הנתונים השונים ולהחליט האם ההתנגדויות מצדיקות את דחיית היתר הבניה או לא. במידה והוועדה מחליטה שהתנגדויות השכנים להיתר הבניה מוצדקות, היא יכולה להחליט שתי אפשרויות. הראשונה היא לדחות את היתר הבניה. האפשרות השניה, היא לאשר את היתר הבניה בתנאים מסוימים שיבואו בשילוב עם הסיבות להתנגדות. לדוגמא, לאשר את בניית המרפסת , אך במיקום שונה ובגודל אחר שלא ישפיעו על גינת השכן, כמה שניתן .

מה עושים עם התנגדות להיתר בניה?

על מנת להתמודד כמה שיותר טוב עם התנגדות השכנים להיתר בניה, עלינו קודם כל לדעת מי השכנים המתנגדים ומאילו סיבות. לאחר שנשמע את ההסברים להתנגדות, נוכל להבין אותם ואולי גם לקבל אותם. במקרים רבים, הקשבה ונכונות להתחשב, יכולות לעזור בכל הקשור להתנגדות להיתר בניה. בצורה זו, תוכלו לבחון אם יש דרך אחרת שבה תוכלו לבנות את תוכנית הבניה, בצורה שתשפיע כמה שפחות על השכנים המתנגדים. כך אתם תרוויחו את היתר הבניה והשכן לא ירגיש מופסד. כמובן, שבמידה והסיבות של השכנים לא מוצדקות בעיניכם, וגם אם הן מוצדקות, אתם יכולים להגיש את היתר הבניה ופשוט לקוות שחברי הוועדה יחשבו כמוכם. כמובן שהדבר עלול לגרום לעיכובים בתהליך הבנייה בפועל ולכן מומלץ כן לנסות להגיע לפשרה והסכמים עם השכנים בעצמכם.

דבר נוסף שיכול לעזור לכם בהעלאת הסיכויים לקבלת היתר הבניה, הוא להיעזר באיש מקצוע מתאים. אנשי המקצוע מכירים את התחום ויודעים מה הקריטריונים הנבחנים על ידי הוועדה המקומית ומה יכול להשפיע על קבלת היתר הבניה. בנוסף, אנשי המקצוע יכולים להתנהל מול השכנים המביעים התנגדות להיתר הבניה. למרות שהעסקת איש מקצוע תעלה לכם כסף נוסף, במקרים רבים, העסקת איש המקצוע שיטפל בתהליך הוצאת היתר בניה, יכולה להעלות את הסיכויים שלכם לקבל את ההיתר ואף לחסוך בהוצאות של עיכוב בתהליך הבניה בעקבות דחיית ההיתר.

התנגדות להיתר בנייה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

קרקע לבניה
בלוג
המדריך לבחירת קרקעות להשקעה

השקעה בקרקע יכולה להיות הזדמנות משתלמת למי שמחפש לגוון את תיק ההשקעות שלהם. עם זאת, בחירת הקרקע הנכונה להשקעה דורשת שיקול דעת ומחקר מדוקדקים. במאמר זה, נחקור שבעה היבטים שונים שכדאי לקחת בחשבון כאשר מחפשים קרקעות להשקעה. ממיקום ועד ייעוד, גורמים אלה יעזרו לך לקבל החלטה מושכלת ולמקסם את התשואה שלך. אז בואו נצלול פנימה!

בלוג
הפיכת חדר לממד

בין אם אתם מתעניינים לגבי הפיכת חדר לממד או בניית ממ"ד, יש לכך השלכות שונות על סוג הבנייה. בתוך כך, הפיכת חדרים לממ"ד היא מה שמספק את השקט הנפשי שאתם מוגנים במקרה של התקפת טילים, אם כי הפרויקט יכול מאוד להשתנות בעלויות שלו – קראו כאן למידע נוסף.

בלוג

המציאות של היום מחייבת חשיבה מחודשת על אמצעי הגנה וכבר לא מדובר על חלקים דרומיים או צפוניים של הארץ, אלא על כולה. בעבר האפשרות היחידה להתגונן הייתה מקלט, בבניה החדשה ישנה חובה לבנות ממד, והפתרון עבור מי שאין לו ממד הוא מיגונית ניידת – מבנה אותו ניתן להציב בצמוד לבית או לעסק. מהן התקנות היום להצבת מיגוניות, היכן יש למקם אותן ומדוע כל כך חשוב להציבן? על כך ועוד בכתבה זו.

בלוג
מהו ממד נייד, ומתי יהיה עדיף על פני ממד רגיל?

ממ"ד נייד הוא ממ"ד שניתן להעביר די בקלות ממקום למקום, כאשר כל מה שנדרש עבור הובלתו הוא משאית עם מנוף הובלות כבדות. בדומה לממ"ד רגיל, שבדרך כלל נבנה בתוך הבית, ממ"ד נייד עשוי מפלדה בבטון. הוא מאושר על ידי פיקוד העורף, והנה המידע שאתם צריכים לדעת עליו – קראו כאן.

אדריכל
בלוג
איך להפוך לאדריכל מצליח?

אדריכלות היא תחום מקצועי המשלב יצירתיות והשראה עם יכולת ליצירת מבנים מהממים ותכליתיים והתחברות לקהילות באמצעות עיצובים מרשימים רבי-השפעה. עם זאת, לוקח זמן כדי להפוך לאדריכל מצליח. צבירת ניסיון, שיפור עצמי והתמדה, במיוחד לאחר שתתחילו לעסוק בתחום הם הכרחיים. היבטים חשובים נוספים שיעזרו לכם לבלוט בשוק התחרותי, הם: להתעדכן בטרנדים העכשוויים באופן קבוע, להעמיק את הכישורים והידע הקשורים לענף הבנייה, כולל בקיאות בתקנות התכנון והבנייה.

בנייה
בלוג
מהן בדיוק ׳תקנות בנייה׳?

תקנות הבנייה נקבעות על ידי הרשויות השונות בהתאם למגוון צרכים ודרישות, והן משתנות גם בהתאם לסוג הנכס הנבנה. למשל, התקנות המתייחסות לבניית בית פרטי שונות מאלה המתייחסות לבניית בניין רב קומות או מרכז מסחרי. על מנת לשמור על בטיחות המבנים ועל התאמתם לאכלוס אנושי, חשוב לפעול על פי תקנות הבנייה.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו