תוקף היתר בניה

תוכן עניינים

תוקף היתר בניההיתר בניה הוא רשיון בצורת מסמך פורמלי המאפשר לכם ביצוע שינויים בנכס או בקרקע שלכם. היתר הבניה מוענק לכם על ידי הועדה המקומית לתכנון ובניה. להיתר הבניה יש תוקף. תוקפו של היתר הבניה הוא הזמן בו עליכם לסיים את פרויקט הבניה שלכם. מה התוקף? האם אפשר להאריך? כיצד אפשר להאריך? ריכזנו עבורכם מידע לכל השאלות.

מה התוקף של היתר בניה?

כפי שציינו מעל, היתר בניה הוא רשיון שמאפשר לכם לבנות ולשנות את הנכס שלכם. להיתר הבניה יש תוקף של שלוש שנים מיום קבלת ההיתר. כלומר- מהרגע בו קיבלתם את היתר הבניה יש לרשותכם שלוש שנים לסיים את פרויקט הבניה המתוכנן. יש לקחת בחשבון, שאם לא התחלתם את פרויקט הבניה אחרי שנה מהיום בו קיבלתם את היתר הבניה- היתר הבניה יבוטל. דבר נוסף שיגרום לביטול היתר הבניה הוא הפסקת פרויקט הבניה לתקופה של שנה ומעלה. בשני המקרים, לא ניתן לבקש בקשה לחידוש היתר הבניה ואם זה יקרה תצטרכו לעבור את תהליך הבקשה להיתר בניה שוב.

האם אפשר להאריך את התוקף?

התשובה היא כן- אפשר להאריך את תוקף היתר הבניה. אם לא הספקתם לסיים את פרויקט הבניה שלכם לאחר שלוש שנים, תוכלו להאריך את תוקף היתר הבניה. אך הדבר דורש תהליך מסוים. את תוקף היתר הבניה ניתן להאריך פעמיים בלבד לתקופה של שש שנים מקסימום (נפרט על התהליך ומה הוא כולל בפסקה הבאה).

 

 

כיצד אפשר להאריך תוקף היתר בניה?ֿ

הארכת תוקף היתר בניה

אז כפי שציינו הארכת תוקף היתר בניה אפשרית. בדיוק כפי שהבקשה להיתר בניה מוגשת לועדה המקומית לתכנון ובניה, והיא זאת שמחליטה אם לאשר את היתר הבניה או לא, כך גם במקרה של בקשה להארכת תוקף היתר בניה. הועדה/הרשות שאישרה לכם את היתר הבניה היא זאת שתקבע אם לאשר את הארכת ההיתר. את הבקשה להארכה של תוקף היתר בניה מגישים עם טופס ספציפי של הארכת ההיתר. בבקשת ההארכה תציינו מה הסיבות שהפרויקט מתעכב, מה הושלם עד עתה, מה הצפי לסיום הפרויקט ועוד. הועדה המקומית לתכנון ובניה תבחן את הבקשה ותחליט אם לאשר את ההארכה או לא. בדרך כלל, רוב הבקשות להארכת תוקף היתר בניה מאושרות על ידי הועדה. כדי להיות בטוחים שהבקשה שלכם תאושר, מומלץ לקבל סיוע מאיש מקצוע מתאים. אנשי המקצוע מכירים את הדרישות ויוכלו לעזור לכם בניסוח הבקשה, בדיוקו של תוכן הבקשה ובהוספת כל הפרטים החשובים על מנת שתקבלו את הארכת תוקף היתר הבניה. במידה והבקשה אושרה, הארכת היתר הבניה תנתן לשלוש שנים נוספות. אם שלוש השנים של ההארכה עברו ועדיין לא הספקתם לסיים את פרויקט הבניה תוכלו להגיש בקשת הארכה נוספת לועדה המקומית. במידה וגם הבקשה הזו תאושר תקבלו שלוש שנים נוספות להיתר הבניה. לאחר מכן לא תוכלו להאריך שוב את תוקף היתר הבניה. כלומר, סך כל ההארכה שתוכלו לקבל הוא שש שנים מקסימום.

מדוע היתר בניה ניתן עם תוקף?

הסיבה העיקרית לכך שהיתר בניה ניתן עם תוקף היא שהועדה המקומית מנסה למנוע כמה שיותר בעיות בכל הנוגע לתכנוני בניה חדשים. אם היתר הבניה יינתן ללא תוקף, והאדם שקיבל את היתר הבניה יתחיל את תהליך הבניה רק לאחר שנים רבות, יש סיכוי שתוכנית הבניה כבר לא תהיה רלוונטית. הגורמים לכך יכולים להיות שינוי של פני השטח, שכנים חדשים שיתנגדו להיתר הבניה ועוד. לכן הועדה המקומית לתכנון ובניה מגבילה את היתר הבניה לתקופה של שלוש שנים לסיום הפרויקט ולתקופה של שנה לתחילתו.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
היתר בניה צימר
היתר בניה

היתר בניה צימר

אנשים רבים שמתגוררים על פני שטח גדול, באזורים יפים ונחשקים של הארץ הופכים חלקים משטח הבית שלהם לצימרים. על מנת

היתר בנייה סגירת מרפסת
היתר בניה

היתר בנייה סגירת מרפסת

היתר בנייה סגירת מרפסת בבתים רבים בהם יש מרפסות, אנשים סוגרים את המרפסת מסיבות שונות. בדרך כלל המטרה היא להגדיל

בניית בקשות להיתר בנייה
היתר בניה

בניית בקשות להיתר בנייה

בניית בקשות להיתר בנייה כאשר בונים בית חדש או משפצים מבנה קיים יש צורך בהיתר בנייה. גם כאשר יש שינוי

היתר בנייה קלה

כל מי שרוצה לשפץ את הבית, לבנות בית חדש או אפילו להוסיף מחסן צריך להוציא היתר בנייה. היתר בנייה הוא

קבלת היתר בנייה
היתר בניה

קבלת היתר בנייה

כל מי ששיפץ, בנה בית חדש או אפילו הוסיף מרפסת, יודע שאי אפשר להתחיל בתהליך הבנייה ללא אישורים מתאימים ובראשם

בדיקה וטיפול בעבירות בנייה
בלוג

בדיקה וטיפול בעבירות בנייה

בנייה ללא היתר בנייה נחשבת לעבירה פלילית על החוק. אנשים רבים עושים עבירות בנייה ללא ידיעתם. אפילו כאשר בונים פרגולה או

מעוניינים לקבל קבלת היתרי בניה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף 

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו