עלות אדריכל לתוספת בנייה

תוכן עניינים

עלות אדריכל לתוספת בנייה

כאשר אתם מתכננים תוספת בניה לנכס שלכם עליכם לקחת בחשבון את השירותים הנלווים לכך, ולאו דווקא את מחיר הבניה בלבד. לצורך הקמת מבנה יש צורך בליווי של אנשי מקצוע כמו אדריכל, מהנדס או הנדסאי בניין. מלבד לכך, ישנן עוד הוצאות הכרוכות בתהליך כמו תהליך היתר בניה, קבלת אישורים מגורמים רלוונטים, היטל השבחה וכן הלאה…

עלות אדריכל לתוספת בנייה

עלות אדריכל לתוספת בנייה – גורמים המשפיעים על מחיר הפרויקט

כפי שציינו, ישנם מספר גורמים אשר משפיעים על עלות אדריכל לתוספת בנייה. במקרים רבים כאשר מדובר על פרויקט של תוספת בנייה, יגבה האדריכל לפי אחוזים ולא לפי שעת עבודה. לפניכם מספר גורמים המשפיעים על עלות אדריכל לתוספת בנייה:

 • היקף בניה

  כאשר יש לכם תקציב מוגבל עליכם לקחת בחשבון שככל שבונים יותר שטח כך העלות למ"ר יורדת, אך כמובן שהבניה יותר יקרה בהשוואה למבנה קטן יותר. ישנם את הדברים הסטנדרטים הנדרשים לכל בית כמו מטבח, חדרים, סלון ועוד. אלו הן העלויות הבסיסיות של מבנה, ככל שהמבנה קטן יותר ככה העבודה יותר מסובכת ולכן העלות למ"ר גבוהה יותר.

 • תנאי שטח

  תנאי שטח הם פרמטר מאוד חשוב עבור עלות אדריכל לתוספת ובנייה ולבנייה בכלל. הפרשי גובה במגרש, תנאי עבודה מסובכים, אדמה בעייתית ועוד ידרשו ממכם להשקיע סכומים גבוהים יותר עבור עלות הפיתוח ותשלום לגורם מקצועי.

 • ותק

  עוד גורם חשוב שיש לקחת בחשבון הוא שאתם בוחרים איש מקצוע על פי הותק והניסיון שלו. לדוגמה, מצד אחד יש לנו אדריכל שגובה 5% מעלות הפרויקט, ואילו בצד השני ישנו אדריכל שגובה 8%. הבחירה באדריכל הראשון נראית לנו כדאית יותר, אך יש לקחת בחשבון שעם ניסיון מגיעות תוצאות טובות יותר.

 • משרד או עצמאי

  בדרך כלל משרדי אדריכלות יציעו לכם מחירים יותר נוחים, זאת מכיוון שיש להם "גב". כאשר מדובר על אדריכל עצמאי הוא גובה את מחיר השירות בעצמו, וטוב ככל שיהיה עדיין אין הוא יכול לעמוד מול קבוצה של אדריכלים שעובדים במשותף.

עלות אדריכל לתוספת בנייה – סיכונים

על אף שהמחיר נקבע כבר בתחילת הפרויקט, יש לקחת בחשבון שעלולים להיווצר עוד הוצאות עקב סיכונים ונזקים. בדרך כלל לקוחות מגיעים למצב כזה כאשר הם פונים אל אדריכל זול שאינו מקצועי. לכן עליכם לחשוב מול מי אתם עובדים כבר בתחילת הדרך, האם שווה להשקיע עוד סכום מסוים עבור אדריכל מקצועי, או שעדיף לכם לבחור באדריכל שלוקח פחות כסף אך הסיכונים גדלים. עלויות תיקון נזקים בנכס יכולות להגיע לסכומים של עשרות אלפי שקלים, לכן הפעלת שיקול דעת מתון בתחילת התהליך היא המפתח שלכם להצלחת הפרויקט ללא נזקים.

אז על פי מה נקבע המחיר?

כפי שבוודאי הבנתם, הרבה יותר משתלם לכם לעבוד מול אדריכל אשר קובע את המחיר לפי פרויקט, ולא לפי שעה, רוב האדריכלים עובדים בצורה זאת. המחיר נקבע על פי רמת הניסיון של אותו איש מקצוע ועל פי הפרויקט הספציפי שלכם. כמו כן, עלויות משתנות גם בהתאם למיקום בו אתם נמצאים, לפי המחיר והמורכבות שיש לעבור דרך המועצה המקומית אשר בסופו של דבר היא זאת שתאשר לכם את היתר הבניה (או שלא). 

תוספת בנייה, אפילו כאשר מדובר על פרגולה, או תוספת של חדר יכולה להגיע לסכומים גבוהים. עם זאת, כאשר אתם משקיעים את מיטב כספכם, משתלם לכם להשקיע עוד קצת מעל מה שציפיתם עבור עבודה איתה תהיו שלמים. קחו בחשבון, אדריכל מקצועי אינו אחראי רק על עיצוב הפנים והחוץ של הבית, אלא על כל האווירה הכללית שתהיה בבית.

 

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
היתר בניה צימר
היתר בניה

היתר בניה צימר

אנשים רבים שמתגוררים על פני שטח גדול, באזורים יפים ונחשקים של הארץ הופכים חלקים משטח הבית שלהם לצימרים. על מנת

היתר בנייה סגירת מרפסת
היתר בניה

היתר בנייה סגירת מרפסת

היתר בנייה סגירת מרפסת בבתים רבים בהם יש מרפסות, אנשים סוגרים את המרפסת מסיבות שונות. בדרך כלל המטרה היא להגדיל

בניית בקשות להיתר בנייה
היתר בניה

בניית בקשות להיתר בנייה

בניית בקשות להיתר בנייה כאשר בונים בית חדש או משפצים מבנה קיים יש צורך בהיתר בנייה. גם כאשר יש שינוי

היתר בנייה קלה

כל מי שרוצה לשפץ את הבית, לבנות בית חדש או אפילו להוסיף מחסן צריך להוציא היתר בנייה. היתר בנייה הוא

קבלת היתר בנייה
היתר בניה

קבלת היתר בנייה

כל מי ששיפץ, בנה בית חדש או אפילו הוסיף מרפסת, יודע שאי אפשר להתחיל בתהליך הבנייה ללא אישורים מתאימים ובראשם

בדיקה וטיפול בעבירות בנייה
בלוג

בדיקה וטיפול בעבירות בנייה

בנייה ללא היתר בנייה נחשבת לעבירה פלילית על החוק. אנשים רבים עושים עבירות בנייה ללא ידיעתם. אפילו כאשר בונים פרגולה או

מעוניינים לקבל קבלת היתרי בניה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף 

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו