מהו ממד נייד, ומתי יהיה עדיף על פני ממד רגיל?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

ממ"ד נייד הוא ממ"ד שניתן להעביר די בקלות ממקום למקום, כאשר כל מה שנדרש עבור הובלתו הוא משאית עם מנוף הובלות כבדות. בדומה לממ"ד רגיל, שבדרך כלל נבנה בתוך הבית, ממ"ד נייד עשוי מפלדה בבטון. הוא מאושר על ידי פיקוד העורף, והנה המידע שאתם צריכים לדעת עליו – קראו כאן.

 

מהן הנחיות פיקוד העורף להתקנת ממ"ד נייד?

הנחיות פיקוד העורף להתקנת ממ"ד נייד הן כמעט זהות להנחיות אשר רלוונטיות לבניית ממ"ד רגיל. העובי של הקירות, הרצפה והתקרה צריך להיות 25 ס"מ, ובדרום הארץ 30 – 40 ס"מ. כמו כן, יש צורך להתקין תשתיות, דלת הדף רסיסים, מיזוג אוויר, חלונות ממ"ד תקניים, תאורת חירום וכולי. כאמור, כל ההנחיות הרלוונטיות לבניית חדרי ממ"ד רגילים. מעבר לכך, חשוב לציין כי ממדים ניידים גם מצריכים הכנות מסוימות. למשל, הכנת הקרקע לקראת התקנת הממ"ד, הכנת תשתיות לחיבור לממ"ד נייד וכן הלאה.

 

מתי ממ"ד נייד יהיה עדיף או נדרש, ולמה?

ממ"ד נייד יכול להיות עדיף ו\או נדרש על פני ממ"ד רגיל בכמה מקרים שונים. למשל, בבתים ישנים או במבנים בעייתיים, שבהם לא ניתן לבנות ממ"ד רגיל בהתאם לתקנים. כמו כן, בחלק מהמקרים של בנייני עמודים, יהיה בלתי אפשרי לבנות ממ"ד מבלי לחזק משמעותית את עמודי ושלדת הבניין. לכן, אם יש חצר לאותו בניין, ואין הרבה דיירים באותו בניין עמודים, לעיתים יהיה עדיף להקים ממ"ד נייד בחצר הבניין. יתרה מכך, ניתן למצוא חדרי ממד ניידים בחצרות של בתים פרטיים, כאשר אותם חדרי ממ"ד מתפקדים בתור יחידות דיור לכל דבר, משרדים ועוד.

 

כמה עולה ממ"ד נייד? ומהם חסרונותיו?

בעוד שממ"ד נייד הוא קל להעברה וניתן להעביר ממ"ד נייד ממקום למקום, הוא גם מתאפשר להקמה די במהרה. אבל, לחדרי הממ"ד יש גם חסרונות מסוימים. למשל, מבחינת מקום, ממ"ד נייד הוא בדרך כלל קטן יותר מממ"ד רגיל. אם תרצו, בד"כ יהיה ניתן להזמין ממדים ניידים גדולים יותר, אבל קחו בחשבון שהעלויות כמובן יהיו גבוהות בהתאם. באופן די כללי, מחיר ממד נייד יכול להתחיל ב-30,000 ₪ ומעלה. ככל שיהיה גדול ומאובזר יותר, כך מחירו יהיה גבוה בהתאם ויהיה עשוי להגיע לטווחים של כ-50,000 – 70,000 ₪ ומעלה.

 

כדאי להתקין ממ"ד נייד בחצר?

בסופו של דבר, ההחלטה האם להתקין ממ"ד נייד או ממ"ד רגיל היא לחלוטין אישית ולגמרי לפי הצרכים האישיים שלכם. בתוך כך, יש לקחת בחשבון את הגורמים הבאים כאשר אתם מתלבטים בין ממד נייד לממ"ד רגיל:

  1. סוג הבית – האם הבית ישן או חדש? האם יש מספיק שטח לבנות ממ"ד רגיל?
  2. הצרכים של המשפחה – כמה אנשים צריכים להיות מוגנים? האם יש ילדים או אנשים עם מוגבלויות?
  3. העלות – כמה עולה ממ"ד נייד או ממ"ד רגיל, ועד כמה הפרויקטים מותאמים לתקציב שלכם?

כמו כן, חשוב לקחת בחשבון את משך הפרויקט. בניגוד לבניית ממד שלוקחת שבועות ועד חודשים רבים, התקנת ממ"ד נייד מסתכמת בכמה שעות עבודה בד"כ.

 

 

לסיכום, כיצד לחסוך עלויות ברכישת ממ"ד נייד?

אם התקציב שלכם מוגבל ואתם עדיין מעוניינים לרכוש ממד נייד, הנה כמה דרכים לחסוך עלויות ברכישה:

  • קנו ממ"ד נייד קטן יותר – ממ"דים ניידים גדולים יותר הם בדרך כלל יקרים יותר ממ"דים ניידים קטנים. אם אתם לא צריכים ממ"ד גדול, תשתדלו שלא "לקפוץ מעל הפופיק".
  • קנו ממ"ד נייד יד שנייה – ממ"דים ניידים יד שנייה הם בדרך כלל זולים יותר ממ"דים ניידים חדשים. עם זאת, חשוב לבדוק את הממ"ד המשומש לפני שאתם קונים אותו כדי לוודא שהוא במצב תקין. במקרים אלו, חשוב לערוך בדיקה של חוזק החומרים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

קרקע לבניה
בלוג
המדריך לבחירת קרקעות להשקעה

השקעה בקרקע יכולה להיות הזדמנות משתלמת למי שמחפש לגוון את תיק ההשקעות שלהם. עם זאת, בחירת הקרקע הנכונה להשקעה דורשת שיקול דעת ומחקר מדוקדקים. במאמר זה, נחקור שבעה היבטים שונים שכדאי לקחת בחשבון כאשר מחפשים קרקעות להשקעה. ממיקום ועד ייעוד, גורמים אלה יעזרו לך לקבל החלטה מושכלת ולמקסם את התשואה שלך. אז בואו נצלול פנימה!

בלוג
הפיכת חדר לממד

בין אם אתם מתעניינים לגבי הפיכת חדר לממד או בניית ממ"ד, יש לכך השלכות שונות על סוג הבנייה. בתוך כך, הפיכת חדרים לממ"ד היא מה שמספק את השקט הנפשי שאתם מוגנים במקרה של התקפת טילים, אם כי הפרויקט יכול מאוד להשתנות בעלויות שלו – קראו כאן למידע נוסף.

בלוג

המציאות של היום מחייבת חשיבה מחודשת על אמצעי הגנה וכבר לא מדובר על חלקים דרומיים או צפוניים של הארץ, אלא על כולה. בעבר האפשרות היחידה להתגונן הייתה מקלט, בבניה החדשה ישנה חובה לבנות ממד, והפתרון עבור מי שאין לו ממד הוא מיגונית ניידת – מבנה אותו ניתן להציב בצמוד לבית או לעסק. מהן התקנות היום להצבת מיגוניות, היכן יש למקם אותן ומדוע כל כך חשוב להציבן? על כך ועוד בכתבה זו.

אדריכל
בלוג
איך להפוך לאדריכל מצליח?

אדריכלות היא תחום מקצועי המשלב יצירתיות והשראה עם יכולת ליצירת מבנים מהממים ותכליתיים והתחברות לקהילות באמצעות עיצובים מרשימים רבי-השפעה. עם זאת, לוקח זמן כדי להפוך לאדריכל מצליח. צבירת ניסיון, שיפור עצמי והתמדה, במיוחד לאחר שתתחילו לעסוק בתחום הם הכרחיים. היבטים חשובים נוספים שיעזרו לכם לבלוט בשוק התחרותי, הם: להתעדכן בטרנדים העכשוויים באופן קבוע, להעמיק את הכישורים והידע הקשורים לענף הבנייה, כולל בקיאות בתקנות התכנון והבנייה.

בנייה
בלוג
מהן בדיוק ׳תקנות בנייה׳?

תקנות הבנייה נקבעות על ידי הרשויות השונות בהתאם למגוון צרכים ודרישות, והן משתנות גם בהתאם לסוג הנכס הנבנה. למשל, התקנות המתייחסות לבניית בית פרטי שונות מאלה המתייחסות לבניית בניין רב קומות או מרכז מסחרי. על מנת לשמור על בטיחות המבנים ועל התאמתם לאכלוס אנושי, חשוב לפעול על פי תקנות הבנייה.

שיפוץ
בלוג
שיפוץ חצר וגינה

עיצוב ושיפוץ גינה מהווה דבר חשוב מאוד בכל בית שיש בו גינה. הגינה משמשת את כל דיירי הבית וכן היא משמשת עבור אירוח. היא צריכה להיות המקום שנעים לשהות בו, שהוא מסמל את המרחב הטבעי ואת האפשרות לשהות בו בלי לצאת מגבולות הבית. על כן, חשוב ביותר לדאוג שהגינה תהיה בדיוק מה שאתם חולמים בכל היבט אפשרי. שיפוצניק יסייעו לכם לעצב את הגינה שלכם בצורה הטובה ביותר.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו