משרד אדריכלות

תוכן עניינים

משרד אדריכלות

מה הקשר בין משרד אדריכלות לבין היתר בניה? את כל זה נגלה בהמשך. כל מבנה בין אם מדובר על מחסן או על מרפסת חייב בהיתר בניה. מבנה שאינו מחזיק בהיתר בניה הינו עבירה על החוק מצד בעל הנכס, וכן צפוי להשלכות משפטיות. בכל מקרה בו אתם רוצים לקבל היתר בניה עליכם להגיש בקשה מול הרשות המקומית, היא תבחן אם להעניק לכם את האישור, כמובן שתהליך זה כרוך בעמלות, אגרות ואישורים אשר יקנו לכם את האפשרות להתחיל בהליך הבנייה. 

משרד אדריכלות

משרד אדריכלות – התמחות

עיסוקו של אדריכל הוא בתכנון מבנים פרטיים וציבוריים כאחד. בכל מצב בו אתם רוצים לבנות מבנה או לשפץ אותו עליכם לעבור דרך משרד אדריכלות אשר יעניק לכם את האישורים המתאימים. על האדריכל להכין תכנון המותאם לצרכים האישיים של הלקוח תוך כדי שמירה על כל תקנות החוק בעניין תכנון ובנייה. אדריכל לוקח בחשבון את כל התנאים החשובים, כמו האזור בו נמצא המבנה, אקלים, הביטים של הנדסה ותקינות וכן הלאה… ההבדל בין מהנדס לאדריכל בא לידי ביטוי בעיקר דרך המרכיב האומנותי שכן אדריכל הוא גם אמן. 

משרד אדריכלות – מה זה היתר בניה?

כאשר אתם רוצים לבצע שינוי פנימי בתוך הנכס שלכם אין אתם חייבים בהיתר בניה. כאשר מדובר על שינוי חיצוני כמו חניה מקורה, מרפסת או בנית מבנה חדש עליכם לפנות לרשות המקומית בכדי לקבל היתר בניה. אין הבדל בין מבנה פרטי למבנה ציבורי, כל גורם חייב היתר בניה לנכס שלו. יש קשר ישיר בין אדריכלות ובין היתרי בניה. כאשר אתם רוצים להגיש בקשה להיתר בניה עליכם בראש ובראשונה להחזיק בכל הטפסים ההכרחיים כמו תכנון מבנה, אדריכל מקצועי ילווה אתכם עד לקבלת אישור היתר בניה בהתאם לחוק. 

משרד אדריכלות – לגליזציה

מה קורה במקרה בו קיים כבר נכס אך אינו עומד באישורים הנדרשים בחוק? תהליך להפיכת בניה לא חוקית לחוקית נקרא לגליזציה. תהליך זה אינו פשוט, מדובר על תהליך ארוך ומסובך שמומלץ להיעזר בו בגורמים מקצועיים כמו משרד אדריכלות. נדגיש כי הרשויות לא רואות בעין יפה את התהליך המדובר, אך עדיין תוכלו להפוך את הבניה שלכם לחוקית אם תעבדו בצורה חכמה.

כאשר אתם פונים למשרד אדריכלות על איש המקצוע לבצע בדיקות מגוונות על מנת להבטיח את אישור התהליך. ישנה תוכנית פעולה מקצועית אשר מותאמת אל מול התקנות של אותה רשות אזורית אשר תבטיח הסדר הגיוני אשר לא יגרע באופן בולט מהבניה הנוכחית שלכם.

משרד אדריכלות – למה לא לפעול לבד?

אין שום דבר פסול בעבודה עצמאית אל מול הרשויות בכדי לקבל את האישורים אשר יאפשרו לכם להפוך את הבניה לחוקית, בין אם מדובר על נכס קיים שאין ברשותו אישורים ובין אם מדובר על בניה עתידית אשר אתם רוצים להוציא אישור עבורה. הבעיה היא אופי ההליך הבירוקרטי שלא מתאים לכל אחד, במיוחד לאלו שאין להם הכרות עם הגורמים הרלוונטים. משרד אדריכלות יכול להבטיח לכם תהליך יותר מהיר ויותר בטוח, שכן לא כל בקשה להיתר בניה מקבלת אישור. הגורמים המקצועיים הנמצאים במשרדי אדריכלות יוכלו להפוך את התהליך לנכון יותר. לעיתים אנשי המקצוע "יעוותו" את הבקשה שלכם בכדי שהסיכויים לקבל אישור יהיו גבוהים יותר. אנו ממליצים להיעזר בגורמים מקצועיים בכדי להפוך את התהליך לפחות מורכב ואפילו פחות יקר.

משרד אדריכלות – תמחור עבור שירות

כאשר אנו מדברים על מחירון עבור שירות של היתר בניה אנו נוגעים בנושא מאוד כללי. מחירי השירות משתנים בהתאם לפרמטרים רבים, המחירון יקבע רק לאחר ייעוץ מול משרד אדריכלות מקצועי אשר יבחן את הפרויקט לכל גורמיו. מחיר השירות בראש ובראשונה מושפע מהאזור בו אתם רוצים לקבל היתר בניה, המחיר משתנה בהתאם לתקנות של הרשות המקומית. לאחר מכן המחיר מושפע מעוד גורמים כמו הסיבה לבקשת היתר בניה, האם מדובר על בנית מבנה חדש, או הוספה למבנה קיים. 

בכללי כאשר אנו מדברים על שירות של אדריכל מקצועי (לאו דווקא בהקשר להיתר בניה), המחיר אותו תשלמו נגבה לפי שעת עבודה. אדריכל מתחיל יגבה ממכם בין 120 – 280 ש"ח עבור שעה, ככל שהניסיון של האדריכל יותר רחב כך המחיר עולה. המחיר אותו יגבה אדריכל מומחה עבור שעה יכול להגיע גם ל-400 ש"ח. יש שירצו גם לקבל חוות דעת נוספת מאדריכל אחר ויצטרכו לשלם על כך. 

בדרך כלל כאשר מדובר על פרויקטים המחיר אינו לפי שעת עבודה אלא לפי פרויקט. קשה מאוד לאמוד את ממוצע המחירים עבור הפרויקטים השונים, אך כאשר מדובר על תכנון מבנה המחיר נע בסביבות האלפי שקלים בודדים ועד עשרות אלפי שקלים, חלק מהאדריכלים יגבו מחיר לפי אחוזים מעלות הפרויקט, כמו כן גם למבנים ציבוריים ובתי עסק. עלות פרויקט שאינו מבנה כולל אלא לדוגמה רק תוכנית אדריכלית לחשמל ותקשורת תהיה זולה יותר, מאות שקלים בודדים בדרך כלל.

משרד אדריכלות – כיצד נבחר את המקום המתאים?

היצע האדריכלים הקיימים בארצנו הקטנטונת די רחב והידע שהלקוחות צריכים לדעת על מנת להוות שיקול דעת משמעותי לבחירה אינו גלוי לעין. תחילה עליכם לבחור במשרד אשר הוא בעל ותק מסוים, אף אחד לא רוצה לסכן את הפרויקט שלו על ידי הגשתו למקום ללא ניסיון (אם כי המחירים יהיו זולים יותר). כמו כן, אתם רוצים אדריכל אשר יעניק לכם את המקום שלכם בפרויקט, מדובר על הנכס שלכם, סביר להניח שחסכתם לא מעט כסף בשביל להשקיע בנכס, אתם לא רוצים שיקרה משהו שאתם לא שלמים איתו. אנו ממליצים לכם לראות עבודות קודמות של אותו משרד, כך תוכלו לראות אם יש כימיה ביניכם ובין אותו איש מקצוע. 

כמו כן, אדריכל איכותי מכיר את הסגנונות הרבים בנוגע לעיצוב, שימו לב שיש לכם טווח בחירה רחב בין אדריכלות מודרנית, ישראלית, אירופאית וכן הלאה… לפני שאתם מגיעים לפגישת הייעוץ אנו ממליצים לכם לסדר שאלון אותו תשאלו את איש המקצוע בכדי לבחון האם תרצו להמשיך לעבוד איתו. זה לא משנה אם אתם רוצים לעבוד עם אדריכל בכדי לקבל היתר בניה או כאשר אתם רוצים להשקיע בבניית נכס חדש. והדבר הכי חשוב הוא לציין את התקציב המקסימלי שלכם אל מול איש המקצוע, התקציב לאחר כל ההוצאות.

שימו לב!

כאשר אתם עובדים באופן עצמאי בכדי לקבל היתר בניה אתם שמים לעצמכם מכשול ברגליים. רבים חושבים שבדרך זו הם יחסכו לעצמם הוצאות רבות בפסיחה על שירות אדריכלות, אך מתוקף תפקידו של האדריכל להעניק לכם שירות שיהפוך את התהליך למהיר יותר וזול ביחס למה שהייתם אמורים להוציא. זכרו, כל הליך מול הרשויות הינו הליך בירוקרטי מסובך, כל דחייה של הבקשה שלכם או עיכוב כרוכה בעלויות נוספות. כאשר אתם עובדים מול איש מקצוע אתם יודעים למה אתם נכנסים, כמה תשלמו בסופו של דבר, והאם בכלל כדאי לכם להיכנס לפרויקט הזה. 

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
היתר בנייה למרפסת
היתר בניה

היתר בנייה למרפסת

בשנים האחרונות הוספת מרפסת הפכה להיות פופולרית מאוד. אנשים רבים מוסיפים מרפסות לבתים שלהם ובמקרים רבים כל תושבי הבניין מחליטים

היתר בנייה לפרגולה
היתר בניה

היתר בנייה לפרגולה

כל מי שגר בבית קרקע עם חצר ממקם פרגולה. בקיץ, הפרגולה מגנה מפני השמש ובחורף, הפרגולה מעניקה הגנה מפני הגשם.

היתר בנייה לפיצול דירה
היתר בניה

היתר בנייה לפיצול דירה

בשנים האחרונות, אנשים רבים מפצלים את הדירה שלהם למספר דירות קטנות יותר. התופעה הפכה לפופולרית במיוחד באזור המרכז ובתל אביב.

היתר בניה צימר
היתר בניה

היתר בניה צימר

אנשים רבים שמתגוררים על פני שטח גדול, באזורים יפים ונחשקים של הארץ הופכים חלקים משטח הבית שלהם לצימרים. על מנת

היתר בנייה סגירת מרפסת
היתר בניה

היתר בנייה סגירת מרפסת

היתר בנייה סגירת מרפסת בבתים רבים בהם יש מרפסות, אנשים סוגרים את המרפסת מסיבות שונות. בדרך כלל המטרה היא להגדיל

בניית בקשות להיתר בנייה
היתר בניה

בניית בקשות להיתר בנייה

בניית בקשות להיתר בנייה כאשר בונים בית חדש או משפצים מבנה קיים יש צורך בהיתר בנייה. גם כאשר יש שינוי

מעוניינים לקבל קבלת היתרי בניה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף 

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו