תהליך קבלת היתר לתוספת בניה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה לא חייב להיות דווקא הוספת חדר, אלא כל הוספת חלל אשר נחשב לראוי למגורים, אפילו סגירת מרפסת, הוספת פרגולה ועוד… שימו לב, מדובר על תהליך שיכול להתפרש על גבי חודשים ארוכים.

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה – מהם שלבי התהליך?

התהליך מחייב אותנו לעבור מספר שלבים עד לקבלת ההיתר. השלב הראשון הוא בדיקת מידע, שלב בו אנו בודקים מול המועצה המקומית האם בכלל קיימת אופציה לתוספת בניה מצד המועצה המקומית ואגף השיכון והבינוי. 

לאחר בדיקת מידע אנו ממליצים לכם כבר עכשיו ליצור קשר עם איש מקצוע אשר ילווה אתכם בשלבים הבאים. כעת עליכם להגיש בקשה להיתר בניה, על מנת לשלוח את הטופס הזה עליכם לצרף אליו את כל המסמכים הדרושים. זהו השלב המדוקדק ביותר שכן חוסר בטופס מסוים, חתימה מסוים או אפילו מסמך שאינו בתוקף נכון יגרום לכם להתחיל את כל התהליך מההתחלה. הגורמים המקצועיים איתם יש ליצור קשר ולקבל את חתימתם הם מינהל מקרקעי ישראל, ארגון הכבאות, תכנון בניה מדויק של תוספת הבניה, שלד הבית הקיים ושרטוטיו ועוד… לאחר שאספתם את כל המסמכים האלה כעת תוכלו לצרף אותם לבקשה ולשלוח לוועדה המקומית.

לאחר קבלת הבקשה ואישורה כעת יישלח אליכם מהנדס מטעם הוועדה אשר יבצע בדיקה ראשונית, יהיה עליכם לשלם מקדמה עבור היטל השבחה. לאחר ביקורו של המהנדס הוא מעביר את הבקשה ואת כל ממצאיו לדיון בוועדה. 

השלב האחרון כעת הוא המתנה לקבלת אישור, דחייה או אישור בתנאים מוגבלים. לאחר קבלת האישור יהיה עליכם להשלים את תשלום כל האגרות על מנת שתוכלו להיות זכאים לקבלת ההיתר ולהתחיל בביצוע הבנייה.

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה – כמה זה עולה לי?

לכל תהליך יש את המחיר הספציפי שלו, לכן גם אם אתם עובדים מול איש מקצוע, אין אתם יכולים לדעת את המחיר הספציפי עד לאבחון כל הממצאים. בדרך לקבלת היתר בניה תאלצו לשלם אגרות שונות עבור ארגונים ובדיקות שונות מצד אנשי מקצוע. כמו כן, ליווי של איש מקצוע לטובת התהליך גם היא בתשלום. בדרך כלל אנשי המקצוע המלווים אליכם לא יגבו כסף לפי שעה אלא לפי סוג הפרויקט.

לדעת רוב, ליווי מקצועי הוא חלק בלתי נפרד מהתהליך, אלא אם כן יש לכם את הידע הנכון והתארים לצורך הגשת הבקשה. ללא ליווי מקצועי אתם עתידיים לא רק להוציא כספים נוספים ממה שהייתם אמורים, אלא גם לבזבז זמן יקר. אם נסתכל על עובדות, אדם אשר פעל באופן עצמאי לקבלת האישור עדיין הוציא סכומים גבוהים, אך משך התהליך ארך הרבה יותר זמן. בסופו של דבר אתם צריכים איש מקצוע מקושר אשר יודע לחבר בין עבודות ולצמצם עלויות.

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה – משרד אדריכלות

כבר בתחילת התהליך מומלץ לפנות למשרד אדריכלות אשר ילווה אתכם בשלבים הראשונים לקבלת היתר בניה, יבנה את השרטוט והתכנון של תוספת הבניה, וכמו כן ידאג לקשר אתכם לאנשי המקצוע הרלוונטים בכדי לקצר תהליכים. 

תוכלו לפנות למשרד אדריכלות או לאדריכל עצמאי, הדעה הרווחת היא כי משרדי אדריכלות מאפשרים לנו תנועתיות רחבה יותר. כאשר אנו פונים לאיש מקצוע עצמאי מדובר על עבודה מול מוח אחד, כאשר אתם עובדים מול משרד אדריכלים תוכלו לקבל דעות נוספות וכמו כן תחומי ההתמחות הרבה יותר רחבים. זכרו, לכל צעד בתהליך יש לכם יש השלכות עתידיות, אל תפעלו ללא איש מקצוע שבחנתם לעומק.

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

הוצאת היתר בניה

שאלתם את עצמכם מהם השלבים בהוצאת היתר בניה? במאמר הבא תוכלו להיחשף לשלבים השונים שיהיה עליכם לעבור אותם במעלה הדרך.

היתר בנייה סגירת מרפסת
בלוג
מדריך בניה והיתרים

רוב הישראלים לא חיים כל חייהם באותם תנאים ובאותו בית. לרוב אנשים עוברים מדירת שכירות לדירת קבע או אפילו מוכרים

היתר בניה
הסדרת היתר בנייה בטרם רכישת דירה

מבנים ללא היתר בנייה יכולים להוביל אתכם לתהליכים משפטיים מאוד מסובכים. עורך דין מקרקעין לייעוץ בנושא רכישת דירה יוכל להבטיח

היתר בנייה למרפסת
היתר בניה
היתר בנייה למרפסת

בשנים האחרונות הוספת מרפסת הפכה להיות פופולרית מאוד. אנשים רבים מוסיפים מרפסות לבתים שלהם ובמקרים רבים כל תושבי הבניין מחליטים

היתר בנייה לפרגולה
היתר בניה
היתר בנייה לפרגולה

כל מי שגר בבית קרקע עם חצר ממקם פרגולה. בקיץ, הפרגולה מגנה מפני השמש ובחורף, הפרגולה מעניקה הגנה מפני הגשם.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

התקשרו עכשיו