תהליך קבלת היתר לתוספת בניה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה לא חייב להיות דווקא הוספת חדר, אלא כל הוספת חלל אשר נחשב לראוי למגורים, אפילו סגירת מרפסת, הוספת פרגולה ועוד… שימו לב, מדובר על תהליך שיכול להתפרש על גבי חודשים ארוכים.

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה – מהם שלבי התהליך?

התהליך מחייב אותנו לעבור מספר שלבים עד לקבלת ההיתר. השלב הראשון הוא בדיקת מידע, שלב בו אנו בודקים מול המועצה המקומית האם בכלל קיימת אופציה לתוספת בניה מצד המועצה המקומית ואגף השיכון והבינוי. 

לאחר בדיקת מידע אנו ממליצים לכם כבר עכשיו ליצור קשר עם איש מקצוע אשר ילווה אתכם בשלבים הבאים. כעת עליכם להגיש בקשה להיתר בניה, על מנת לשלוח את הטופס הזה עליכם לצרף אליו את כל המסמכים הדרושים. זהו השלב המדוקדק ביותר שכן חוסר בטופס מסוים, חתימה מסוים או אפילו מסמך שאינו בתוקף נכון יגרום לכם להתחיל את כל התהליך מההתחלה. הגורמים המקצועיים איתם יש ליצור קשר ולקבל את חתימתם הם מינהל מקרקעי ישראל, ארגון הכבאות, תכנון בניה מדויק של תוספת הבניה, שלד הבית הקיים ושרטוטיו ועוד… לאחר שאספתם את כל המסמכים האלה כעת תוכלו לצרף אותם לבקשה ולשלוח לוועדה המקומית.

לאחר קבלת הבקשה ואישורה כעת יישלח אליכם מהנדס מטעם הוועדה אשר יבצע בדיקה ראשונית, יהיה עליכם לשלם מקדמה עבור היטל השבחה. לאחר ביקורו של המהנדס הוא מעביר את הבקשה ואת כל ממצאיו לדיון בוועדה. 

השלב האחרון כעת הוא המתנה לקבלת אישור, דחייה או אישור בתנאים מוגבלים. לאחר קבלת האישור יהיה עליכם להשלים את תשלום כל האגרות על מנת שתוכלו להיות זכאים לקבלת ההיתר ולהתחיל בביצוע הבנייה.

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה – כמה זה עולה לי?

לכל תהליך יש את המחיר הספציפי שלו, לכן גם אם אתם עובדים מול איש מקצוע, אין אתם יכולים לדעת את המחיר הספציפי עד לאבחון כל הממצאים. בדרך לקבלת היתר בניה תאלצו לשלם אגרות שונות עבור ארגונים ובדיקות שונות מצד אנשי מקצוע. כמו כן, ליווי של איש מקצוע לטובת התהליך גם היא בתשלום. בדרך כלל אנשי המקצוע המלווים אליכם לא יגבו כסף לפי שעה אלא לפי סוג הפרויקט.

לדעת רוב, ליווי מקצועי הוא חלק בלתי נפרד מהתהליך, אלא אם כן יש לכם את הידע הנכון והתארים לצורך הגשת הבקשה. ללא ליווי מקצועי אתם עתידיים לא רק להוציא כספים נוספים ממה שהייתם אמורים, אלא גם לבזבז זמן יקר. אם נסתכל על עובדות, אדם אשר פעל באופן עצמאי לקבלת האישור עדיין הוציא סכומים גבוהים, אך משך התהליך ארך הרבה יותר זמן. בסופו של דבר אתם צריכים איש מקצוע מקושר אשר יודע לחבר בין עבודות ולצמצם עלויות.

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה – משרד אדריכלות

כבר בתחילת התהליך מומלץ לפנות למשרד אדריכלות אשר ילווה אתכם בשלבים הראשונים לקבלת היתר בניה, יבנה את השרטוט והתכנון של תוספת הבניה, וכמו כן ידאג לקשר אתכם לאנשי המקצוע הרלוונטים בכדי לקצר תהליכים. 

תוכלו לפנות למשרד אדריכלות או לאדריכל עצמאי, הדעה הרווחת היא כי משרדי אדריכלות מאפשרים לנו תנועתיות רחבה יותר. כאשר אנו פונים לאיש מקצוע עצמאי מדובר על עבודה מול מוח אחד, כאשר אתם עובדים מול משרד אדריכלים תוכלו לקבל דעות נוספות וכמו כן תחומי ההתמחות הרבה יותר רחבים. זכרו, לכל צעד בתהליך יש לכם יש השלכות עתידיות, אל תפעלו ללא איש מקצוע שבחנתם לעומק.

אז מה היה לנו בכתבה:

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!