אישורי בנייה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

מה השלבים לקבלת אישורי בנייה?

אישורי בניהאישורי בנייה הם למעשה רשיון שמעניק לכם את האפשרות לבנות ולשנות מבנה קיים. אישורי הבנייה יוענקו לכם על ידי ועדה מקומית שאחראית על תכנון ובניה. אישורי הבנייה ינתנו בהתאם לחוקים ולזכויות שנקבעו בתוכנית. אישורי הבניה יכללו את הפרטים של האחראים לתכנון, לבנייה ולפיקוח על הבנייה. בנייה ללא אישורי בנייה נחשבת לעבירה פלילית על החוק.

בקשת מידע לוועדה המקומית

האדם שרוצה להוציא את אישורי הבנייה צריך להגיש בקשה למידע לוועדה המקומית. המידע אותו יקבל מבקש המידע יעזור לו לבסס את הבקשה לאישורי הבנייה. המידע אותו תקבלו יכיל את כל המידע הקיים על הנכס שבבעלותכם – שטח הנכס, מי בעלי זכויות בנכס, מפות ושרטוטים של הנכס ועוד.

הכנת בקשה לאישורי הבנייה

כדי לקבל את אישורי הבנייה צריך להכין בקשה ראויה ויסודית. המידע מהסעיף הקודם, הכרחי על מנת להכין בקשה מלאה. הבקשה צריכה לכלול את כל תוכניות הבנייה, את כלל האישורים מאנשי המקצוע השונים, את האישורים של רישום הזכויות, את המפות והשרטוטים של הנכס, את החתימות של כל בעלי הזכויות הרלוונטיים במבנים הסמוכים שמאשרים את הבקשה ועוד. ניתן לצרף נסח טאבו או אישור זכויות מרשות מקרקעי ישראל או החברה המשכנת. אם פרויקט הבנייה הוא בתוך בניין מגורים, ניתן להוסיף נסח רישום מרוכז של הבית המשותף.

 

 

הגשת הבקשה לועדה המקומית 

על מנת להגיש את הבקשה לאישורי הבנייה יש למלא טופס הבקשה מהוועדה המקומית. מלבד הטופס מצרפים את כלל המסמכים הרלוונטיים שמכילה הבקשה שלכם. תיק הבקשה צריך לכלול את הטופס, מפת מדידה, מפת איתור עבודה, תוכנית בניה, חישוב שטחים ואישורים שמוכיחים בעלות על הנכס. הגשת הבקשה, צריכה להערך, על פי החוק, על ידי – אדריכל, מהנדס מבנים או הנדסאי בניין.

בדיקת הבקשה ודיון בוועדה 

שלב זה הוא ארוך וכולל כמה סעיפים-

  • בדיקה טכנית– לאחר שהגשתם את תיק הבקשה להיתר הבניה התיק יעבור בדיקה טכנית, בה יוודאו שהתיק כולל את כל המסמכים הדרושים. אם חסרים מסמכים, הבקשה תחזור למבקשי האישורים,  עד השלמת החסר.
  • תשלום מקדמה– לאחר שהבקשה עברה את הבדיקה הטכנית, תתבצע הערכה של תשלום האגרה אותה תצטרכו לשלם. המקדמה תהיה 20% מהאגרה שנקבעה.
  • בדיקת מהנדס– לאחר התשלום, מהנדס הוועדה המקומית, יבצע בדיקה של תיק הבקשה. אם יחליט שהבקשה לא עומדת בדרישות יחזיר אותה למבקשי האישורים.
  • דיון בוועדה– לאחר אישור המהנדס, הוא יגיש את הבקשה לוועדה המקומית תוך מתן המלצה להענקת אישורי הבנייה. לבסוף, תיק הבקשה יועבר לדיון בוועדה המקומית אליה שלחתם את הבקשה. לכל רשות מקומית יש תנאים אחרים לאישורי הבנייה.

קבלת תשובה לגבי אישורי הבנייה

קבלת אישורי בנייה בכל הארץלאחר הבדיקות המקיפות מבקש האישורים יקבל תשובה. התשובה תנתן בין 45 ימים (במסלול המקוצר) ל90 ימים (במסלול הרגיל). יש שלוש אפשרויות לתשובות מהועדה- האפשרות הראשונה תהיה אישור הבקשה והענקתם של אישורי הבנייה. אפשרות שניה תהיה דחיה של הבקשה. מבקשי אישורי הבנייה יוכלו להגיש ערעור (תוך 30 ימים ולכלול נימוקים והסברים חדשים לקבלת האישורים, שיבטלו את החלטת הועדה וישכנעו אותה). האפשרות האחרונה, תהיה אישור הבקשה תוך הצבת תנאים, כלומר מבקשי אישורי הבנייה יקבלו את אישורי הבנייה אך יהיה כפוף לתנאי הועדה.

מימוש אישורי הבנייה

לאחר שהבקשה שלכם לאישורי הבנייה אושרה, תצטרכו להשלים דברים אחרונים. ביניהם תשלום אגרות והיטלים מקומיים שהרשות המקומית קבעה כולל היטל השבחה. השלמת מסמכים שונים, במקרה הצורך, לפי בקשת הועדה המקומית. לאחר מכן, אישורי הבנייה יכנסו לתוקף ותוכלו להתחיל את תהליך הבנייה שלכם באופן חוקי עד שלוש שנים.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

בלוג

ההבדל בין מתכת וברזל

ברזל הוא יסוד מתכתי המכונה לעתים קרובות המתכת. יש לו נקודת התכה גבוהה יותר ממתכות אחרות והוא קשה וחזק יותר

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו