חידוש היתר בניה

תוכן עניינים

חידוש היתר בניה

תהליך בקשת היתר בניה הינו תהליך בירוקרטי מסובך אשר יכול להימשך מספר חודשים ולעיתים אף שנים. הסיבה לכך היא שאתם תלויים בגורמים שונים, בהוצאות רבות והמתנה מרובה. לכן, כאשר אתם כבר מקבלים היתר בניה יש לעבוד באופן יעיל אשר לא ידרוש מכם חידוש היתר בניה בהמשך. עם בכל זאת הגעתם למצב הזה, יש להכיר את הכללים העומדים בכך, ולדרוש חידוש היתר בניה לפני פקיעת תוקף ההיתר.

חידוש היתר בניה

חידוש היתר בניה – האם יש לו תוקף?

היתר בנייה הינו רישיון לבנייה על שטח מסוים, היתר המקנה לנו אפשרות לתוספת לבנייה קיימת או הריסת מבנה וחידושו. בדרך כלל היתר בנייה יהיה עבור שינויים חיצוניים, כמו חלון חיצוני, מרפסת וכן הלאה, אך ישנם מקרים בהם נדרש היתר בניה עבור שינוי פנימי. האישור מונפק על ידי המועצה המקומית לאחר סיום תהליך הבקשה, תהליך בירוקרטי המצריך ליווי מקצועי לפי דעת רוב. בסיום התהליך לאחר תשלום כל האגרות תקבלו את רישיון היתר הבנייה, רישיון אשר תקף למשך 3 שנים וניתן להאריך את תוקפו תחת תנאים מסוימים לעוד 3 שנים.

חידוש היתר בניה – קריטריונים

על מנת שתהיו זכאים לחדש היתר בניה עליכם לעמוד בדרישות הבאות:

  1. ניתן יהיה לחדש את היתר הבניה כל עוד לא נמצאו סיבות למנוע את קבלתו על פי חוק.
  2. במקרה בו פקע מועד היתר הבניה לא ניתן יהיה לחדשו, עליכם יהיה להוציא היתר בניה חדש, כולל תשלום כל האגרות הנלוות וכל שלבי התהליך. 
  3. ניתן יהיה לחדש היתר בנייה במקרה בו ניזוק המבנה, ולאחר בחינה מטעם המועצה המקומית נמצא המבנה תקין לשיקום. 
  4. במקרה בו רכשתם זכות על נכס ותוכלו לדרוש בחידוש ההיתר. עם זאת, רשות הרישוי אינה חייבת בכך, אלא יכולה לדרוש מבעל הזכות החדש על הקרקע לעבור תהליך של בקשת היתר בניה מההתחלה.

בסופו של דבר, תוקפו המקסימלי של היתר בניה יכול להגיע לשש שנים, בשונה מבעבר אשר התוקף היה בעל אפשרות להארכה של שנה אחת בלבד. הסיבה הנפוצה ביותר לכך שיש דרישה של חידוש היתר בניה היא כאשר מדובר על עבודות מורכבות אשר קבלת אישורים להן והמשך עבודה יכולים להתפרש על מספר שנים. עם זאת, יש להתחיל בעבודת הבנייה תוך שנה ממועד קבלת ההיתר, אחרת לא יחודש. 

ליווי מקצועי

אם נשווה בין חידוש היתר בניה לבין בקשה להיתר בניה, אין ספק שחידוש ההיתר הינו הליך קצר ופשוט הרבה יותר. אם נסתכל על מספרים, החידוש שווה ערך לכעשירית ממה ששילמתם עבור היתר בניה ראשוני. על מנת שתוכלו באמת להפוך את התהליך למשתלם ללא הוצאות נלוות, אנו ממליצים לכם להיעזר באיש מקצוע, ממש כמו שנעזרתם באיש מקצוע לקבלת ההיתר בפעם הראשונה. 

חידוש היתר בניה חייב להתבצע על ידי חברה מקצועית אשר מתמחה בכל הנוגע לאישורי היתר בניה וחידושם. חברות אלו בדרך כלל יציעו לכם שירות שלם כמכלול. לדוגמא, משרדי אדריכלות מציעים גם סיוע בהנפקת היתר בניה, גם בחידושם, וכמו כן בכל הנוגע לתכנון הבית ועיצובו. מטבע הדברים, המחשבה המשתלמת ביותר היא לעבוד מול גורם אחד על מנת שתוכלו להימנע מטעויות, וכמובן לשלם כמה שפחות. חידוש היתר בניה ללא ליווי מקצועי יכול להפוך למאוד מסורבל, כל טעות בדרך יכולה להחזיר אתכם אחורה, לעיתים גם תאלצו להנפיק אישור חדש לגמרי של היתר בניה, כולל כל התשלומים והאישורים שיש בדרך. עבדו בצורה חכמה, עבדו בליווי איש מקצוע.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
הסדרת חריגות בנייה
חריגות בניה

הסדרת חריגות בנייה

הסדרת חריגות בנייה כל מבנה בארץ חייב להיות בעל אישור היתר בנייה. עם זאת, רבים מהמבנים הקיימים היום אינם מחזיקים

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה
היתר בניה

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה תהליך קבלת היתר לתוספת בניה לא חייב להיות דווקא הוספת חדר, אלא כל הוספת חלל

היתר שינויים
בלוג

היתר שינויים

היתר שינויים כאשר ישנו מבנה קיים וכבר יש בידכם את כל האישורים הנדרשים בשביל להחזיק בנכס כפי שהוא, עליכם לדעת

תכנון בית פרטי 2 קומות
בלוג

תכנון בית פרטי 2 קומות

תכנון בית פרטי 2 קומות תכנון בית פרטי 2 קומות יכול להיות תהליך מאוד מורכב אם לא עושים את זה

עלות אדריכל לתוספת בנייה
בלוג

עלות אדריכל לתוספת בנייה

עלות אדריכל לתוספת בנייה כאשר אתם מתכננים תוספת בניה לנכס שלכם עליכם לקחת בחשבון את השירותים הנלווים לכך, ולאו דווקא

עלות היתר בניה בדיעבד
היתר בניה

עלות היתר בניה בדיעבד

עלות היתר בניה בדיעבד הוצאת היתר בניה בדיעבד הינו אישור אשר מקנה לכם את הזכות על פי חוק להחזיק בנכס

מעוניינים לקבל קבלת היתרי בניה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף 

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו