עלות היתר בניה בדיעבד

תוכן עניינים

עלות היתר בניה בדיעבד

הוצאת היתר בניה בדיעבד הינו אישור אשר מקנה לכם את הזכות על פי חוק להחזיק בנכס הקיים. רבים המקרים בהם יש חריגות בניה, בזדון או שוגג, אך ברגע בו בעל הנכס מגיע להחלטה בה הוא רוצה להנפיק את האישורים על פי חוק עקב התפקחות או מכירה של הנכס, עליו לפנות לאיש מקצוע בכדי להגיש בקשה של היתר בניה בדיעבד.

עלות היתר בניה בדיעבד

עלות היתר בניה בדיעבד – מה זה היתר בניה בדיעבד?

היתר בניה בדיעבד הוא היתר אשר ניתן למבנה קיים אשר עבר חריגות בנייה. כיום בארץ ישנם מספר לא מבוטל של מקרים בהם קיימים מבנים, או חדרים נוספים למבנה קיים אשר אין להם אישור היתר בניה. מרגע בו אתם עומדים בקריטריונים שבהם חובה להחזיק בהיתר בניה ואין לכם את האישורים הנדרשים, אתם עוברים על החוק ואילו האחראי על המבנה עלול לשאת בהשלכות המשפטיות על פי חוק, החל מקנסות ועד לצו הריסה. 

עם זאת, משרד הבינוי והשיכון כן רוצה לעודד את כל בעלי הנכסים להחזיק בהיתר בניה, זאת על מנת לשמור על בטיחותם של המתגוררים בבית, של הציבור, וכמובן ליצור שוויון ומניעה של השתלטות על שטח. לכן, משרד הבינוי והשיכון והמועצה המקומית מקנה לכם אפשרות להוציא היתר בניה בדיעבד, היתר אשר אתם יכולים לבקש כאשר אתם מחזיקים במבנה קיים שאין לו היתר בניה.

עלות היתר בניה בדיעבד – האם מדובר על צעד חכם?

למעשה יש כאן הרבה מה להפסיד, כאשר אתם פונים אל המועצה המקומית על מנת לקבל היתר בניה בדיעבד, אתם מצהירים על זה שאתם שוהים במבנה שחלקו או כולו כמכלול אינו חוקי. מצד שני, עדיף לשהות במבנה עד למקרה בו יגלו זאת? במקרה כזה ההשלכות המשפטיות יהיו חמורות יותר. קודם כל חשוב לדעת שברוב המקרים הוועדה אינה באה במטרה להערים עליכם קשיים, אלא באה לקראתכם. סביר להניח שהאישור שלכם יתקבל כל עוד אין חריגה קיצונית אשר פוגעת בציבור, וכל עוד כל תוספת הבניה עומדת בתקנים הנדרשים על פי חוק. ישנם מסלולים שונים לבקשת היתר בניה בדיעבד, מסלול אשר מתאים לחריגה קלה, מסלול המתאים בשימוש חורג בנכס ללא שינוי מבני ועוד. 

עלות היתר בניה בדיעבד – אופן הגשת הבקשה ומחירה

על מנת שתוכלו להגיש בקשה של היתר בניה בדיעבד אנו ממליצים לכם לעבוד מול איש מקצוע, שכן כל טעות היא קריטית בתהליך בקשה זה. על מנת שתוכלו להגיש את הבקשה עליכם לצרף לבקשה בה אתם מציינים את כל פרטי הנכס ופרטי בעל הנכס, גם את כל האישורים הנדרשים מצד הגורמים השונים (ארגון הכבאות, מינהל מקרקעי ישראל, אדריכל, מהנדס וכן הלאה…). 

הסיבה לכך שאנו ממליצים על ליווי מקצועי הוא שכאן יש לנהוג ביד עדינה יותר, עליכם להגיש את הבקשה בנוסח אשר לא יפגע בכם, אלא יאפשר לכם לקבל את ההיתר. איש מקצוע ידע לנסח את הבקשה באופן מדויקת אשר לא תגרום לסלידה עקב החריגה, אך עם זאת לא ישמיט פרטים שעלולים להתקיל אתכם מבחינה חוקית בהמשך.

המחיר אותו תשלמו עבור כל התהליך הינו די דומה לתהליך של בקשת היתר בניה. המחיר תלוי בגורמים רבים כמו מיקום המועצה המקומית בה נמצא הנכס, גודל הנכס, גובה הנכס, סוג הבקשה וכן הלאה. כמו כן, המחיר של ליווי מקצועי נקבע כחלק מאחוז עלות הפרויקט. חשוב מאוד לא לוותר על ליווי מקצועי כאשר מדובר על היתר בניה בדיעבד, אמנם משרד הבינוי והשיכון מעודד זאת, אך עדיין מדובר על נושא רגיש.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
חידוש היתר בניה
היתר בניה

חידוש היתר בניה

חידוש היתר בניה תהליך בקשת היתר בניה הינו תהליך בירוקרטי מסובך אשר יכול להימשך מספר חודשים ולעיתים אף שנים. הסיבה

הסדרת חריגות בנייה
חריגות בניה

הסדרת חריגות בנייה

הסדרת חריגות בנייה כל מבנה בארץ חייב להיות בעל אישור היתר בנייה. עם זאת, רבים מהמבנים הקיימים היום אינם מחזיקים

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה
היתר בניה

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה

תהליך קבלת היתר לתוספת בניה תהליך קבלת היתר לתוספת בניה לא חייב להיות דווקא הוספת חדר, אלא כל הוספת חלל

היתר שינויים
בלוג

היתר שינויים

היתר שינויים כאשר ישנו מבנה קיים וכבר יש בידכם את כל האישורים הנדרשים בשביל להחזיק בנכס כפי שהוא, עליכם לדעת

תכנון בית פרטי 2 קומות
בלוג

תכנון בית פרטי 2 קומות

תכנון בית פרטי 2 קומות תכנון בית פרטי 2 קומות יכול להיות תהליך מאוד מורכב אם לא עושים את זה

עלות אדריכל לתוספת בנייה
בלוג

עלות אדריכל לתוספת בנייה

עלות אדריכל לתוספת בנייה כאשר אתם מתכננים תוספת בניה לנכס שלכם עליכם לקחת בחשבון את השירותים הנלווים לכך, ולאו דווקא

מעוניינים לקבל קבלת היתרי בניה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף 

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו