אישור לפרגולה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אישור לפרגולה

חשבתם על פיתרון מושלם לשמש, פרגולה במרפסת או בחצר, רעיון מעולה אבל כדאי שתדעו כמה דברים לפני… ייתכן והפרגולה אליה אתם מייחלים יכולה להוות בעיות בירוקרטיות מצד המועצה המקומית. אז כן, יש צורך באישור לפרגולה, אך זה ממש לא מה שאתם חושבים.

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה – נתונים יבשים

בשל הליך בירוקרטי קשה מנשוא, בשנת 2014 החליטו להכניס לתוקף חוק חדש – רפורמת הפרגולות. בזכות רפורמה זו קוצר באופן משמעותי כל ההליך הבירוקרטי לקבלת אישור לפרגולה. החשש של בניית פרגולה בעבר והסיבה לכך שיש צורך בקבלת אישורים נובעת מהחשש לפגיעה בציבור, מהשכנים וכן הלאה. כעת בזכות הרפורמה החדשה ניתן יהיה לקבל היתר בניה באופן מהיר יותר, ליתר דיוק יש צורך באישור יציבות ממהנדס או אדריכל.

למי אין צורך בהיתר בניה?

ישנם תנאים מסוימים בהם אין בעל הנכס חייב בהיתר בניה על פרגולה אלא באישור יציבות, אלו הם התנאים:

  1. אין אדם חייב בהיתר בניה כאשר גודל הפרגולה קטן מ-50 מ"ר או לא יותר מרבע שטח החצר.
  2. אין אדם חייב בהיתר בניה כאשר הפרגולה עשויה מחומרים קלים בלבד (אלומיניום, עץ). כמו כן, כאשר הפרגולה אינה בנויה מקירות.
  3. אין אדם חייב בהיתר בניה כאשר חומר הקירוי של הפרגולה אינו אטום לחלוטין. על פי הרפורמה חייבים להיות רווחים שווים בחלקים אוטמים בקירוי, הרווחים חייבים להוות לפחות 40% משטח הפרגולה.

 

רוב הפרגולות שאתם רואים בחנויות הן פרגולות ביתיות המתאימות להוספה לבית ללא היתר בניה. באופן כללי, כל פרגולה אשר נחשבת לראויה למגורים תהיה חייבת בהיתר בניה. תוכלו לוודא עם האדם ממנו אתם רוכשים את הפרגולה האם היא חייבת באישור היתר בניה או רק באישור יציבות.

אישור לפרגולה – אישור יציבות

כן מתקן אשר יכול להוות סכנה לנמצאים בקרבו חייב באישור על ידי אישור מקצוע. לכן, גם פרגולה חייבת באישור יציבות מכיוון שאנשים שוהים תחתיה. אז הסירו דאגה מליבכם, כאשר אתם רוכשים פרגולה שאינה תחת תקן היתר בניה אין לכם תשלומים נוספים עליה תהיו חייבים בתשלום, אך כן אתם חייבים באישור יציבות מצד מהנדס או אדריכל. על ידי פניה לאיש מקצוע תוכלו לקבל את האישור תוך שליחת טפסים ייעודיים, מדובר על הליך קל ומהיר.

אישור לפרגולה – היתר בניה

לא כולם מוכנים להסתפק בפרגולה שיש בחנויות השונות, אנשים רבים מעוניינים באווירה שונה בבית על ידי הריסת קיר חיצוני ובניית פרגולה קבועה במקום. כאשר אתם אינכם עומדים בתקנים שציינו לעיל, עליכם יהיה לקבל היתר בניה על מנת שתוכלו להתחיל בתהליך הבניה לפרגולה המיוחלת. לשם כך, עליכם לפנות לאדריכל מקצועי אשר יעזור לכם בשלב התכנון הראשוני, ולאחר מכן יחדיו תתחילו לפעול על מנת לקבל היתר בניה תוך פרק זמן קצר.

יש חשיבות בעבודה מול איש מקצוע ותיק ומנוסה אשר רק דרכו תוכלו לקבל את האישורים הנדרשים להיתר הבניה באופן מהיר. לצערנו תהליך של היתר בניה יכול להתפרס גם על גבי שנים כאשר מדובר על איש מקצוע צעיר או פניה למועצה המקומית ללא ליווי מקצועי. 

ישנם מקרים בהם אנשים בוחרים שלא להוציא אישור להיתר בניה ופועלים באופן לא חוקי. יש לציין כי מדובר על עבירה פלילית שכן אתם מסכנים גם את עצמכם וגם את הסובבים אתכם. במקרה בו רכשתם דירה וגיליתם לאחר מכן שאין היתר בניה לפרגולה בבית תצטרכו לעבור הליך המכונה לגליזציה, תהליך מסובך אך בליווי של איש מקצועי תגיעו לתוצאה הרצויה.

אישור לפרגולה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

התקשרו עכשיו