האם צריך היתר לפרגולה?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

 

על פי חוקי התכנון והבנייה בישראל, כל שינוי מבני המשפיע על המרחב הציבורי או על שלד המבנה, מחייב קבלת היתר בנייה מראש. כדי לקבל את היתר הבנייה, עליכם להכין תכנית בנייה מסודרת וסופית, להגיש אותה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית שבתחומה אתם מתגוררים ולהמתין להחלטת הוועדה האם לקבל או לדחות את בקשתכם. יחד עם זאת, לפני שנים לא רבות, העביר שר הפנים רפורמה חשובה שנקראת רפורמת הפרגולות ומטרתה להקל על חובת קבלת היתרי הבנייה. הבעיה? גם רפורמה זו לא יודעת לענות באופן מוחלט על השאלה האם צריך היתר לפרגולה ועל כך נדבר בשורות הבאות.

 

מה אומרת רפורמת הפרגולות?

כאמור, על פי החוק במדינת ישראל, כל שינוי מבני חיצוני מחייב הוצאת היתר בנייה. אפילו בניית מלונה לכלב או פתיחת חלון קטן בקיר החיצוני של הבית, מחייבים הוצאת היתר בנייה מראש. רפורמת הפרגולות באה והגדירה שורה של שינויים מבניים, שעבורם לא נדרש לכאורה האזרח להוציא היתר בנייה מראש. המדובר כמובן בשינויים מינוריים כמו התקנת סוכך, גדר היקפית לבית פרטי, התקנת שער, הקמת מחסן סטנדרטי בגינה וכן הלאה. בין כלל השינויים המבניים המפורטים ברפורמה ישנן כמובן גם הפרגולות וזה כבר אמור לכאורה לסייע לנו להבין שהתשובה על השאלה האם צריך היתר לפרגולה היא לא. אלא שזה לא כזה פשוט. הרפורמה מאפשרת לכל רשות מקומית להחליט בעצמה, מהם השינויים המבניים מתוך הרפורמה תוכלו לקבל פרטים בחברת המרכז לפרגולות אלומיניום , אותם היא אכן מאפשרת באופן אוטומטי ללא היתר בנייה ומהם השינויים המבניים שעבורם יידרש התושב, לכל הפחות לקבל אישור כתוב מהרשות המקומית.

מציאות זו נועדה לאפשר לרשות המקומית לשמר רמה נאותה של שליטה במרחב הציבורי ולא לאפשר מצב שכל אחד מקים איזו פרגולה שהוא רוצה, באיזה צבע שהוא רוצה ובאיזו צורה שהוא רוצה ויש בכך הרבה היגיון כמובן. העניין הוא, שכל רשות מקומית רשאית להחליט בעצמה מהם השינויים המבניים השונים שהיא מקבלת מתוך הרפורמה הלאומית וזה אומר שרשויות שונות יכולות לבוא בדרישות שונות לתושבים שלהם. מה שמותר ברשות מקומית אחת, עשוי להיות מותנה ברשות מקומית אחרת ולהיפך.

 

מה זה אומר מבחינתכם?

מבחינתכם היתר בניה זה אומר דבר אחד ברור – את התשובה לשאלה האם צריך היתר לפרגולה תצטרכו לקבל ישירות מהרשות המקומית שבתחומה אתם מתגוררים. כל שעליכם לעשות הוא לגשת לאגף התכנון ברשות המקומית/ עירייה שבתחומה אתם מתגוררים ופשוט לברר את העניין עם אחד הפקידים בקבלת הקהל. בכל מקרה, אתם רוצים שאישור שניתן לכם, יינתן לכם בכתב או שתוכלו לראות החלטה רשמית של הרשות המקומית, במסגרתה אכן קיים אישור לבניית פרגולה ללא היתר. שימו לב שאישור כזה יכול להיות תלוי גם בגודל הפרגולה והוא יכול להינתן באופן אוטומטי אך מותנה סביב מפרט ספציפי שאותו אישרה הרשות המקומית מראש.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

קרקע לבניה
בלוג
המדריך לבחירת קרקעות להשקעה

השקעה בקרקע יכולה להיות הזדמנות משתלמת למי שמחפש לגוון את תיק ההשקעות שלהם. עם זאת, בחירת הקרקע הנכונה להשקעה דורשת שיקול דעת ומחקר מדוקדקים. במאמר זה, נחקור שבעה היבטים שונים שכדאי לקחת בחשבון כאשר מחפשים קרקעות להשקעה. ממיקום ועד ייעוד, גורמים אלה יעזרו לך לקבל החלטה מושכלת ולמקסם את התשואה שלך. אז בואו נצלול פנימה!

בלוג
הפיכת חדר לממד

בין אם אתם מתעניינים לגבי הפיכת חדר לממד או בניית ממ"ד, יש לכך השלכות שונות על סוג הבנייה. בתוך כך, הפיכת חדרים לממ"ד היא מה שמספק את השקט הנפשי שאתם מוגנים במקרה של התקפת טילים, אם כי הפרויקט יכול מאוד להשתנות בעלויות שלו – קראו כאן למידע נוסף.

בלוג

המציאות של היום מחייבת חשיבה מחודשת על אמצעי הגנה וכבר לא מדובר על חלקים דרומיים או צפוניים של הארץ, אלא על כולה. בעבר האפשרות היחידה להתגונן הייתה מקלט, בבניה החדשה ישנה חובה לבנות ממד, והפתרון עבור מי שאין לו ממד הוא מיגונית ניידת – מבנה אותו ניתן להציב בצמוד לבית או לעסק. מהן התקנות היום להצבת מיגוניות, היכן יש למקם אותן ומדוע כל כך חשוב להציבן? על כך ועוד בכתבה זו.

בלוג
מהו ממד נייד, ומתי יהיה עדיף על פני ממד רגיל?

ממ"ד נייד הוא ממ"ד שניתן להעביר די בקלות ממקום למקום, כאשר כל מה שנדרש עבור הובלתו הוא משאית עם מנוף הובלות כבדות. בדומה לממ"ד רגיל, שבדרך כלל נבנה בתוך הבית, ממ"ד נייד עשוי מפלדה בבטון. הוא מאושר על ידי פיקוד העורף, והנה המידע שאתם צריכים לדעת עליו – קראו כאן.

אדריכל
בלוג
איך להפוך לאדריכל מצליח?

אדריכלות היא תחום מקצועי המשלב יצירתיות והשראה עם יכולת ליצירת מבנים מהממים ותכליתיים והתחברות לקהילות באמצעות עיצובים מרשימים רבי-השפעה. עם זאת, לוקח זמן כדי להפוך לאדריכל מצליח. צבירת ניסיון, שיפור עצמי והתמדה, במיוחד לאחר שתתחילו לעסוק בתחום הם הכרחיים. היבטים חשובים נוספים שיעזרו לכם לבלוט בשוק התחרותי, הם: להתעדכן בטרנדים העכשוויים באופן קבוע, להעמיק את הכישורים והידע הקשורים לענף הבנייה, כולל בקיאות בתקנות התכנון והבנייה.

בנייה
בלוג
מהן בדיוק ׳תקנות בנייה׳?

תקנות הבנייה נקבעות על ידי הרשויות השונות בהתאם למגוון צרכים ודרישות, והן משתנות גם בהתאם לסוג הנכס הנבנה. למשל, התקנות המתייחסות לבניית בית פרטי שונות מאלה המתייחסות לבניית בניין רב קומות או מרכז מסחרי. על מנת לשמור על בטיחות המבנים ועל התאמתם לאכלוס אנושי, חשוב לפעול על פי תקנות הבנייה.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו