האם צריך היתר לפרגולה?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

 

על פי חוקי התכנון והבנייה בישראל, כל שינוי מבני המשפיע על המרחב הציבורי או על שלד המבנה, מחייב קבלת היתר בנייה מראש. כדי לקבל את היתר הבנייה, עליכם להכין תכנית בנייה מסודרת וסופית, להגיש אותה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית שבתחומה אתם מתגוררים ולהמתין להחלטת הוועדה האם לקבל או לדחות את בקשתכם. יחד עם זאת, לפני שנים לא רבות, העביר שר הפנים רפורמה חשובה שנקראת רפורמת הפרגולות ומטרתה להקל על חובת קבלת היתרי הבנייה. הבעיה? גם רפורמה זו לא יודעת לענות באופן מוחלט על השאלה האם צריך היתר לפרגולה ועל כך נדבר בשורות הבאות.

 

מה אומרת רפורמת הפרגולות?

כאמור, על פי החוק במדינת ישראל, כל שינוי מבני חיצוני מחייב הוצאת היתר בנייה. אפילו בניית מלונה לכלב או פתיחת חלון קטן בקיר החיצוני של הבית, מחייבים הוצאת היתר בנייה מראש. רפורמת הפרגולות באה והגדירה שורה של שינויים מבניים, שעבורם לא נדרש לכאורה האזרח להוציא היתר בנייה מראש. המדובר כמובן בשינויים מינוריים כמו התקנת סוכך, גדר היקפית לבית פרטי, התקנת שער, הקמת מחסן סטנדרטי בגינה וכן הלאה. בין כלל השינויים המבניים המפורטים ברפורמה ישנן כמובן גם הפרגולות וזה כבר אמור לכאורה לסייע לנו להבין שהתשובה על השאלה האם צריך היתר לפרגולה היא לא. אלא שזה לא כזה פשוט. הרפורמה מאפשרת לכל רשות מקומית להחליט בעצמה, מהם השינויים המבניים מתוך הרפורמה תוכלו לקבל פרטים בחברת המרכז לפרגולות אלומיניום , אותם היא אכן מאפשרת באופן אוטומטי ללא היתר בנייה ומהם השינויים המבניים שעבורם יידרש התושב, לכל הפחות לקבל אישור כתוב מהרשות המקומית.

מציאות זו נועדה לאפשר לרשות המקומית לשמר רמה נאותה של שליטה במרחב הציבורי ולא לאפשר מצב שכל אחד מקים איזו פרגולה שהוא רוצה, באיזה צבע שהוא רוצה ובאיזו צורה שהוא רוצה ויש בכך הרבה היגיון כמובן. העניין הוא, שכל רשות מקומית רשאית להחליט בעצמה מהם השינויים המבניים השונים שהיא מקבלת מתוך הרפורמה הלאומית וזה אומר שרשויות שונות יכולות לבוא בדרישות שונות לתושבים שלהם. מה שמותר ברשות מקומית אחת, עשוי להיות מותנה ברשות מקומית אחרת ולהיפך.

 

מה זה אומר מבחינתכם?

מבחינתכם היתר בניה זה אומר דבר אחד ברור – את התשובה לשאלה האם צריך היתר לפרגולה תצטרכו לקבל ישירות מהרשות המקומית שבתחומה אתם מתגוררים. כל שעליכם לעשות הוא לגשת לאגף התכנון ברשות המקומית/ עירייה שבתחומה אתם מתגוררים ופשוט לברר את העניין עם אחד הפקידים בקבלת הקהל. בכל מקרה, אתם רוצים שאישור שניתן לכם, יינתן לכם בכתב או שתוכלו לראות החלטה רשמית של הרשות המקומית, במסגרתה אכן קיים אישור לבניית פרגולה ללא היתר. שימו לב שאישור כזה יכול להיות תלוי גם בגודל הפרגולה והוא יכול להינתן באופן אוטומטי אך מותנה סביב מפרט ספציפי שאותו אישרה הרשות המקומית מראש.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

פינוי דירות מהיר ויעיל תוך התחשבות מלאה בלקוח – המומחיות של שי פינוי דירה

כאשר מגיע הזמן לפנות דירה, רבים מחפשים פתרון מהיר, יעיל ומקצועי שיחסוך מהם זמן וטרחה. עם זאת, חשוב גם למצוא חברת פינוי שמבינה את הצרכים האישיים של הלקוח ומתחשבת בהם לאורך כל התהליך. שי פינוי דירה מביאה את שילוב המושלם של יעילות ומהירות לצד גישה אנושית וקשובה, כדי לספק ללקוחותיה את חווית הפינוי הטובה

אדריכלות
בלוג
מיזוג אוויר בתכנון אדריכלות

החשיבות של בחירת איש מיזוג איכותי בתכנון אדריכלי תבטיח התקנה ראויה של המזגנים, יעילות אנרגטית וחיסכון רב בכסף.

FLORING WOOD
בלוג
שיפור היופי של הבית שלך: מדריך שלם לאדריכלות וליטוש פרקט

בכל הנוגע ליצירת בית יפה ומזמין, לאדריכלות ולעיצוב יש תפקיד מכריע. אלמנט אחד שיכול לשפר משמעותית את האסתטיקה של חלל המגורים שלכם הוא ריצוף פרקט. השילוב של דפוסים מורכבים ומשטחים מלוטשים יכול באמת לשנות כל חדר. במדריך מקיף זה נחקור את עולם האדריכלות וליטוש פרקטים, ונספק לכם את כל המידע הדרוש ליצירת בית מהמם.

CLEANING
בלוג
טיפים לעיצוב הבית למהפך מרענן

לפני שצולל לעיצוב הבית, הקדישו רגע להערכת אורח החיים שלכם. שקול את הפעילויות שאתה נהנה וכיצד אתה משתמש בכל חלל בבית שלך. זה יעזור לך ליצור עיצוב שמתאים לצרכים שלך ומשפר את חיי היומיום שלך.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

התקשרו עכשיו