האם מותר לבנות פרגולה ללא היתר?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אמנם בשנים עברו היה את הצורך להוציא היתר בנייה לפרגולה לפני שמקימים אחת, אבל מאז שנכנס לחוק תיקון 101, או בשמו השני – חוק הפרגולות, ישנם מקרים בהם תהיו פטורים מהיתר בנייה. כמו כן, ישנם מקרים בהם תהיו פטורים מחובת דיווח על הקמת פרגולה בחצר הנה כל מה שכדאי לדעת לפני שמקימים פרגולות.

שוקלים לבצע התקנת פרגולות? רגע לפני שאתם עורכים השוואת מחירים להתקנת פרגולה ומקימים אותה, חשוב לדעת מה החוק אמר על כך. לפי החוק, אם הפרגולה היא עד 4\1 מהגודל של הגג או החצר, לא תצטרכו היתר בנייה. כמו כן, הקמת פרגולה בגודל של עד 50 מ"ר גם היא אינה מחייבת היתר בנייה. עוד חשוב לדעת, אם אתם מתכננים להקים פרגולה במרפסת של הבניין, במקרה הזה אתם דווקא כן תצטרכו היתר בנייה ואישורים רלוונטיים.

האם מותר לבנות פרגולה ללא היתר?

מה היא בכלל פרגולה, כיצד מוגדרת?

אם אתם מעוניינים לבצע התקנת פרגולה בביתכם, יהיה כדאי לדעת כיצד החוק מגדיר פרגולות. לפי ההגדרה החוקית, פרגולה היא מצללה אשר בנויה מחומרים קלים בלבד. הכוונה היא לחומרים כמו עץ, אלומיניום, פלדה, פולימרים ועוד. אם אתם מעוניינים להתקין בביתכם מצללה עשוית בטון ובעלת קירות בצדדיה, זו כבר לא פרגולה. במקרה זה, אכן תצטרכו היתר בנייה כנראה.

במקרים בהם לא צריך היתרי בנייה, לעיתים יהיה בכל זאת צורך לדווח על התקנת פרגולה בחצר או בגג. שימו לב, אם קיבלתם פטור היתר בניית פרגולה, זה לא בהכרח אומר שקיבלתם גם פטור דיווח על הקמת פרגולה. כל מועצה אזורית יכולה לאכוף מעט באופן שונה, לכן – מומלץ לבדוק מתקיני פרגולות לפי אזורים ולשאול אותם על האכיפה באזורכם.

ראו גם: היתר בנייה לפרגולה.

התקנת פרגולה שאינה חורגת מקווי הבניין

אם אתם מעוניינים להקים פרגולה שאינה חורגת מקווי הבניין, בדרך כלל לא תצטרכו היתר בנייה. אם אתם בכל זאת מעוניינים לחרוג מהקווים של המבנה, לפי החוק אתם תוכלו לחרוג עד 40% מקווי הבניין. במקרה שבו אתם מעוניינים לחרוג מהקווים של המבנה, תצטרכו להוציא היתר בנייה ואישורים מהוועדה המקומית בעיר המגורים שלכם.

עוד לפי החוק, מותר גם להתקין קירוי לפרגולות. לפי החוק, התקנת קירוי לפרגולה היא אפשרית כאשר הקירוי עשוי מחומרי גלם שקופים כמו פלסטיק, ניילון, עץ עם מרווחים בין קורה לקורה ועוד. דבר נוסף שחשוב לזכור, לפי החוק, אסור לסגור את הפרגולה עם קירות, זה כבר מחייב היתר בנייה.

ראו גם: חריגות בניה.

האם מותר לבצע סגירת פרגולה ללא היתר בנייה?

אם אתם רוצים לבצע סגירת פרגולה ללא היתר בנייה, אתם יכולים לסגור את הפרגולה בעזרת יריעות פלסטיק עשויות בד, פלסטיק, ניילון, רשת ועוד. כך תוכלו גם להנות מפרגולה סגורה וגם תדעו שאתם לא עוברים על החוק.

בין אם אתם צריכים לבצע התקנת פרגולה, סגירת פרגולה או התקנת קירוי לפרגולות, בכל מקרה יהיה חשוב לערוך השוואת מחירים בין מתקיני פרגולות מקצועיים. כך תוכלו לחסוך בכיס וגם לקבל שירות ממקצועני התקנות. זכרו – פרגולות זה פרגוליין, היכנסו והשוו מחירים כעת.

עשוי לעניין אתכם: היתר בניה בבאר שבע.

האם מותר לבנות פרגולה ללא היתר?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

קפריסין
בלוג
במרכז הים התיכון: מדריך מקיף לדירות בפאפוס.

מחפשים להשקיע בנדל"ן בפאפוס, קפריסין? עם החופים היפים וההיסטוריה העשירה שלה, פאפוס היא יעד פופולרי הן לתיירים והן לגולים המעוניינים לרכוש נכס. בין אם אתם מחפשים דירה על חוף הים או בית עירוני נעים במרכז העיר, יש הרבה אפשרויות זמינות.

WORK SITE
בלוג
היתרי בנייה והשכרת פיגומים: המדריך המלא ליישום יתרונותם

כאשר יוצאים לפרויקט בנייה, אחת ההחלטות המרכזיות שיש לקבל היא האם לרכוש או לשכור פיגומים. השכרת פיגומים מציעה יתרונות רבים, כולל עלות-תועלת, גמישות ונוחות. על ידי בחירה בהשכרת פיגומים, תוכל לחסוך בעלויות מראש ולבטל את הצורך באחסון ותחזוקה. בנוסף, השכרת פיגומים מאפשרת לכם להתאים בקלות את כמות וסוג הפיגומים לפי הצורך לשלבים שונים של הפרויקט שלכם.

קבלן
בלוג
לסנן את הקבלן המושלם: מדריך מעשי לבחירת הקבלן לבניית ממד

כשמדובר בשיפוץ הבית שלך עם לבני מימד, בחירת הקבלן המושלם היא קריטית. הקבלן הנכון יכול לעשות את כל ההבדל בהצלחת הפרויקט שלך. הם צריכים להיות בעלי ניסיון בעבודה עם לבני מימד, מוניטין מוצק בתעשייה ופורטפוליו של פרויקטים מוצלחים.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

התקשרו עכשיו