האם מותר לבנות פרגולה ללא היתר?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אמנם בשנים עברו היה את הצורך להוציא היתר בנייה לפרגולה לפני שמקימים אחת, אבל מאז שנכנס לחוק תיקון 101, או בשמו השני – חוק הפרגולות, ישנם מקרים בהם תהיו פטורים מהיתר בנייה. כמו כן, ישנם מקרים בהם תהיו פטורים מחובת דיווח על הקמת פרגולה בחצר הנה כל מה שכדאי לדעת לפני שמקימים פרגולות.

שוקלים לבצע התקנת פרגולות? רגע לפני שאתם עורכים השוואת מחירים להתקנת פרגולה ומקימים אותה, חשוב לדעת מה החוק אמר על כך. לפי החוק, אם הפרגולה היא עד 4\1 מהגודל של הגג או החצר, לא תצטרכו היתר בנייה. כמו כן, הקמת פרגולה בגודל של עד 50 מ"ר גם היא אינה מחייבת היתר בנייה. עוד חשוב לדעת, אם אתם מתכננים להקים פרגולה במרפסת של הבניין, במקרה הזה אתם דווקא כן תצטרכו היתר בנייה ואישורים רלוונטיים.

האם מותר לבנות פרגולה ללא היתר?

מה היא בכלל פרגולה, כיצד מוגדרת?

אם אתם מעוניינים לבצע התקנת פרגולה בביתכם, יהיה כדאי לדעת כיצד החוק מגדיר פרגולות. לפי ההגדרה החוקית, פרגולה היא מצללה אשר בנויה מחומרים קלים בלבד. הכוונה היא לחומרים כמו עץ, אלומיניום, פלדה, פולימרים ועוד. אם אתם מעוניינים להתקין בביתכם מצללה עשוית בטון ובעלת קירות בצדדיה, זו כבר לא פרגולה. במקרה זה, אכן תצטרכו היתר בנייה כנראה.

במקרים בהם לא צריך היתרי בנייה, לעיתים יהיה בכל זאת צורך לדווח על התקנת פרגולה בחצר או בגג. שימו לב, אם קיבלתם פטור היתר בניית פרגולה, זה לא בהכרח אומר שקיבלתם גם פטור דיווח על הקמת פרגולה. כל מועצה אזורית יכולה לאכוף מעט באופן שונה, לכן – מומלץ לבדוק מתקיני פרגולות לפי אזורים ולשאול אותם על האכיפה באזורכם.

ראו גם: היתר בנייה לפרגולה.

התקנת פרגולה שאינה חורגת מקווי הבניין

אם אתם מעוניינים להקים פרגולה שאינה חורגת מקווי הבניין, בדרך כלל לא תצטרכו היתר בנייה. אם אתם בכל זאת מעוניינים לחרוג מהקווים של המבנה, לפי החוק אתם תוכלו לחרוג עד 40% מקווי הבניין. במקרה שבו אתם מעוניינים לחרוג מהקווים של המבנה, תצטרכו להוציא היתר בנייה ואישורים מהוועדה המקומית בעיר המגורים שלכם.

עוד לפי החוק, מותר גם להתקין קירוי לפרגולות. לפי החוק, התקנת קירוי לפרגולה היא אפשרית כאשר הקירוי עשוי מחומרי גלם שקופים כמו פלסטיק, ניילון, עץ עם מרווחים בין קורה לקורה ועוד. דבר נוסף שחשוב לזכור, לפי החוק, אסור לסגור את הפרגולה עם קירות, זה כבר מחייב היתר בנייה.

ראו גם: חריגות בניה.

האם מותר לבצע סגירת פרגולה ללא היתר בנייה?

אם אתם רוצים לבצע סגירת פרגולה ללא היתר בנייה, אתם יכולים לסגור את הפרגולה בעזרת יריעות פלסטיק עשויות בד, פלסטיק, ניילון, רשת ועוד. כך תוכלו גם להנות מפרגולה סגורה וגם תדעו שאתם לא עוברים על החוק.

בין אם אתם צריכים לבצע התקנת פרגולה, סגירת פרגולה או התקנת קירוי לפרגולות, בכל מקרה יהיה חשוב לערוך השוואת מחירים בין מתקיני פרגולות מקצועיים. כך תוכלו לחסוך בכיס וגם לקבל שירות ממקצועני התקנות. זכרו – פרגולות זה פרגוליין, היכנסו והשוו מחירים כעת.

עשוי לעניין אתכם: היתר בניה בבאר שבע.

האם מותר לבנות פרגולה ללא היתר?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765985

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החזון שלנו

במסגרת שירותי החברה, מעניקה לכם מרובעים המרכז להיתרי בניה תהליך של בחינת המצב הרגולטורי באזור המגורים שלכם, בדיקת תכנית הבנייה שעל בסיסה אתם מתכוונים להגיש את הבקשה להיתר ועל פי הצורך סיוע בגיבוש תכנית בנייה כזאת בליווי אדריכל ומהנדס בניין. בהמשך לכך, תגבש עבורכם החברה תיק מסמכים עם כל הטפסים, התכניות והמסמכים הנדרשים על מנת להגיש בקשה לקבלת היתר בניה, כשכל הבקשה והתיק מגובשים על פי הכללים וחוקי העזר הספציפיים של הרשות המקומית הספציפית.

 

-מרובעים היתרי בניה-

קרקע לבניה
בלוג
המדריך לבחירת קרקעות להשקעה

השקעה בקרקע יכולה להיות הזדמנות משתלמת למי שמחפש לגוון את תיק ההשקעות שלהם. עם זאת, בחירת הקרקע הנכונה להשקעה דורשת שיקול דעת ומחקר מדוקדקים. במאמר זה, נחקור שבעה היבטים שונים שכדאי לקחת בחשבון כאשר מחפשים קרקעות להשקעה. ממיקום ועד ייעוד, גורמים אלה יעזרו לך לקבל החלטה מושכלת ולמקסם את התשואה שלך. אז בואו נצלול פנימה!

בלוג
הפיכת חדר לממד

בין אם אתם מתעניינים לגבי הפיכת חדר לממד או בניית ממ"ד, יש לכך השלכות שונות על סוג הבנייה. בתוך כך, הפיכת חדרים לממ"ד היא מה שמספק את השקט הנפשי שאתם מוגנים במקרה של התקפת טילים, אם כי הפרויקט יכול מאוד להשתנות בעלויות שלו – קראו כאן למידע נוסף.

בלוג

המציאות של היום מחייבת חשיבה מחודשת על אמצעי הגנה וכבר לא מדובר על חלקים דרומיים או צפוניים של הארץ, אלא על כולה. בעבר האפשרות היחידה להתגונן הייתה מקלט, בבניה החדשה ישנה חובה לבנות ממד, והפתרון עבור מי שאין לו ממד הוא מיגונית ניידת – מבנה אותו ניתן להציב בצמוד לבית או לעסק. מהן התקנות היום להצבת מיגוניות, היכן יש למקם אותן ומדוע כל כך חשוב להציבן? על כך ועוד בכתבה זו.

בלוג
מהו ממד נייד, ומתי יהיה עדיף על פני ממד רגיל?

ממ"ד נייד הוא ממ"ד שניתן להעביר די בקלות ממקום למקום, כאשר כל מה שנדרש עבור הובלתו הוא משאית עם מנוף הובלות כבדות. בדומה לממ"ד רגיל, שבדרך כלל נבנה בתוך הבית, ממ"ד נייד עשוי מפלדה בבטון. הוא מאושר על ידי פיקוד העורף, והנה המידע שאתם צריכים לדעת עליו – קראו כאן.

אדריכל
בלוג
איך להפוך לאדריכל מצליח?

אדריכלות היא תחום מקצועי המשלב יצירתיות והשראה עם יכולת ליצירת מבנים מהממים ותכליתיים והתחברות לקהילות באמצעות עיצובים מרשימים רבי-השפעה. עם זאת, לוקח זמן כדי להפוך לאדריכל מצליח. צבירת ניסיון, שיפור עצמי והתמדה, במיוחד לאחר שתתחילו לעסוק בתחום הם הכרחיים. היבטים חשובים נוספים שיעזרו לכם לבלוט בשוק התחרותי, הם: להתעדכן בטרנדים העכשוויים באופן קבוע, להעמיק את הכישורים והידע הקשורים לענף הבנייה, כולל בקיאות בתקנות התכנון והבנייה.

בנייה
בלוג
מהן בדיוק ׳תקנות בנייה׳?

תקנות הבנייה נקבעות על ידי הרשויות השונות בהתאם למגוון צרכים ודרישות, והן משתנות גם בהתאם לסוג הנכס הנבנה. למשל, התקנות המתייחסות לבניית בית פרטי שונות מאלה המתייחסות לבניית בניין רב קומות או מרכז מסחרי. על מנת לשמור על בטיחות המבנים ועל התאמתם לאכלוס אנושי, חשוב לפעול על פי תקנות הבנייה.

התקשרו עכשיו

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו